Witaj
Gość

Wątek: Tyrant-taktyki PvP  (Przeczytany 7378 razy)

  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Tyrant-taktyki PvP
« dnia: Maj 14, 2012, 07:02:20 pm »
Witam
mam mały problem z taktykami na poszczególne klasy, chciałbym aby każdy wypowiedział się na temat taktyk przeciwko tankom,daggerom,gladiatorem i magami, za pomoc z góry serdecznie dziękuje.

Gram Tyrantem na prywatnym serwerze x500

mam już Elegie heavy+16 z atri 4 lvl(maks) Fisty +16 4lv atri (mam fisty focus jak i health tylko nie wiem co lepsze, bo na razie chodze w health częściej niż w focusach, focusy zakladam na 1 vs 1 gdy mi zejdzie ponizej 21k hp, z fistami health
mam ok.25 700 hp)
Jewele RB +16 wszystkie (jeśli mam coś zmienic w bizu to mowcie, nosze zakena,antka,valdka,baiuma i QA)

Dye:
+4 con -4 dex
+4 str -4 dex
+4 wit -4 int

Certy: Haste,UD,Spirit

Źle radze sobie z daggerem, problemy z trafieniem, używam skilli ale nie jestem pewien czy używam dobrego totemu, bo używam Hawk spirit totem i włączam riposta później bije ze skilli.

Z tankami jako tako sobie radze ale nie zawsze, w pvp włączam na nich riposte,ogre totem i napierniczam duzo kulkami zeby dobrze ze skilli innych bic.

Z magami mam problem, trudno mi wbić na nich stuna i cripple.

Jeszcze jedno pytanko: Jak ulepszać skille atakujące, na duel, atri attack czy może power  :shock: ??


Co polecacie mi jeszcze zmienić żeby lepiej radzić sobie Tyrkiem w 1 vs 1 i mass pvp.

Aha jeszcze prosze bardzo o dokładne podanie co robić w pvp (np. jakich totemów użyć na tą klase, czy włączyć Riposte czy nie itp.)

Szczerze mówiąc nie gram długo GK ale chciałbym sie nauczyć wymiatać tą klasą, to chyba wystarczy do opisu, z góry dziękuję. :)


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2012, 10:13:01 pm »
Po pierwsze - kronika.
Po drugie - zły dział bo ten dotyczy offów, chociaż ja nie rozumiem różnicy między taktykami pvp na offie i na privach, zakładając, że priv ma dobre pliki. Ale to chyba zostało założone dla trzymania jakiegoś porządku na forum, w sumie są przecież jeszcze servery lol2j i te sprawy, no nieważne.
Uzupełnij opis a postaram się pomóc, bo widzę że mamy trochę do nadrobienia :) .
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2012, 10:14:51 pm wysłana przez GladiuszC »
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2012, 11:50:30 pm »
Po pierwsze - kronika.
Po drugie - zły dział bo ten dotyczy offów, chociaż ja nie rozumiem różnicy między taktykami pvp na offie i na privach, zakładając, że priv ma dobre pliki. Ale to chyba zostało założone dla trzymania jakiegoś porządku na forum, w sumie są przecież jeszcze servery lol2j i te sprawy, no nieważne.
Uzupełnij opis a postaram się pomóc, bo widzę że mamy trochę do nadrobienia :) .
Jest taka, że nikt normalny na offie dla tyranta nie kombinuje elegi tylko go expi do tyr warriora

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2012, 06:21:55 pm »
Po pierwsze - kronika.
Po drugie - zły dział bo ten dotyczy offów, chociaż ja nie rozumiem różnicy między taktykami pvp na offie i na privach, zakładając, że priv ma dobre pliki. Ale to chyba zostało założone dla trzymania jakiegoś porządku na forum, w sumie są przecież jeszcze servery lol2j i te sprawy, no nieważne.
Uzupełnij opis a postaram się pomóc, bo widzę że mamy trochę do nadrobienia :) .
Jest taka, że nikt normalny na offie dla tyranta nie kombinuje elegi tylko go expi do tyr warriora
No jeżeli bierzemy aktualną kronikę to tak :P

modybubu proszę napisz w końcu czy grasz na Frei czy H5 a odpowiem na twoje pytania.
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2012, 01:24:36 pm »
No dobra, mam wolną chwilę i w sumie nie zaszkodzi czegoś skrobnąć, zawsze komuś się może przydać. Odpowiedź poniższa jest pod kronikę H5.

 Zatem po pierwsze, fisty focus, ponieważ tyrant opiera się tylko na zaelocie i regularach z Ogra.  W elegii light + fisty focu + swm/dc buff +cert passive focu + clan skill masz jakieś ~450 crit rate, dzięki czemu możesz bić majać full hp (nie trzeba włączać bisona) a krytyki będą ładnie szły. Hawk na endgame to crap.

 Jewele RB pod open pvp bierzesz AQ/Valky/Anthy/Baium/Zaken, natomiast vs klasy magiczne zamiast QA idzie beleth, przeciwko klasom fizycznym zamiast valka możesz brać tezzę, szczególnie wskazane na oly.
Dye są ok, można ew zamiast +wit brać +1str -1dex, ale to tylko na open, bo str na fullbuffie robi różnicę.

Certy na open to focus passive/spirit/cel
na oly ud/spirit/cel, bo tam bijemy tylko ze skilli.
Czemu nie haste? Bo na zaelocie na open mamy prawie cap atk speeda, zatem haste dużo nie zmieni. Haste nie załącza się gdy używamy skilli, zatem na oly bezużyteczny.

 Z daggerem akurat tyr ma najmniejszy problem, bierzesz Elegię hvy, Ogre i używasz tylko skilli (głownie FoD i SB, ponieważ skill z debuffem nie jest uwzględniany przez uniki skilli fizycznych). Pamiętaj ew o Divine protection talismanie, kiedy dagger będzie Ci wchodził w plecki (nie ma przymusu). Riposta na daggera to imo fail. Na th kasujesz wszystkie buffy z reflect dmg + zdejmujesz epic neck, żeby nie odbijać w niego dmg, bo będzie detarget non stop. Pamiętaj o /targetnext pod ręką.

Z tankami to jest tak(oly):
vs pal ubijasz fenixa, następnie light + rabbit i biegasz 2 min aż zleci mu ikona, mile widziany life force.
vs da/sk na początku podchodzimy do niego, rabbit, gdy podejdzie blisko to celestial, mamy szansę, że odpali on w naszą celkę ToD i cancela, potem uwalasz panterę(da) i kitujesz. Nie można dać mu się odpalić. Bijemy z blastera raz na ~10 sek, gdy wyciągnie łuk to nie dajemy się sprowokować, i uciekamy/ chowamy się. Gdy Sk będzie mógł odpalić sos powiedzmy mając 4k hp i 0 ud, to wtedy po odpaleniu ma 2,5k. Przy takich małych liczbach nie ma co uciekać (sos +30 speed) tylko riposta, impact, stun, szybkie spamy skilli. Gdy w niego wchodzimy to przyda się Divine protection.
vs tk bijesz gdy tamten nie ma UD, po czym rabbit, light armor i kitujesz go do końca walki, wygrasz na dmg. Ewentualnie możesz wbić mu stuna i na secrecie+ogrze uwalić go do zera, ale gdy walczysz z ogarem to raczej Ci się to nie uda. Również mile widziany life force.
 Na open pvp z tankami nie ma różnicy. Gdy SK/pal mają swoje ikonki to riposta, a tak to po prostu impact, stun i łapą bijesz. Bez UD+sof tank nie wytrzyma twoich krytyków i szybko padnie, nawet tk.

 Z magami jest tak sobie na oly. Ogólnie to tylko skill, light armor (heavy to śmierć) + ogr i bijesz skillami. Gdy tamten ma barierę to ty celka, po 10 sek maximum force i walka trwa dalej. Mile widziany Divine Protection tali.
Na open po prostu impact, 6-10 hitów i mag gryzie ziemię, no chyba że włączy barierę. Możesz włączyć ripostę gdy mag używa regularnie fear. Cripple nigdy nie używaj, stun też cienko siada na robe( każdy top robe ma +50% stun resist QQ) ale można próbować.

Vs Soul hound na oly przed pierwszym Steal divinity dajemy sobie Bear totem( -20% speed), później force meditation na końcu paska buffów. Mamy wtedy dość dużą szansę, że slh nam coś z tych 2 ukradnie. Jeżeli FM to wygraliśmy. Jeżeli tego nie zrobi to włączamy ogre i w male bijemy z bliska, w female tylko z dystansówek, a kiedy poczuje sie pewnie to z zaskoczenia rush impact i FoD, bez zaskoczenia nie ma szans zbliżyć się do slhf na oly, strata czasu a dla niej żaden problem odpalić warp/blink.

Vs Glad bierzesz tezzę, i próbujesz stun, bijesz tylko ze skilli. Na początku możesz spróbować riposty, by odbić mu pierwszy weapon blockade, po czym szybko ją wyłączasz i bijesz normalnie ( combo Assault,blaster,SB, nie ładujesz force regularnie kulkami tylko czekasz na zbicie jej do 0 i wtedy maximal) Talisman DP.

Vs healer talisman maximum clarity kiedy mp będzie bliskie 100, i dalej spamujesz skille+stun licząc, że się zachwieje i padnie. Po maximal clarity odpalasz life force i próbujesz coś ugrać, ew rabbit i uciekamy. Set Vorpal/Elegia light.

Skille na duel, aoe na element, stun na chance.

Aha, no i bazowym totemem jest ogr, a rabbit do uciekania. Tylko z tych 2 opłaca się korzystać na pvp.

Skilli używasz tylko na oly, i na open jeżeli jesteś bez zaelota. Na zaelocie tylko regulary. Wyjątek stanowi glad/tyr/krasnal z włączonym riposte stance.

Do ogarniętej gry warto załatwić sobie jakiegoś pomocnego SK. SoS, SoF, wszystkie cancele, debuffy zbiera na siebie agrując magów/ ściągaczy broni, a ty sobie spokojnie relax bijesz enemy niczym pionki.

Na oly możesz zamiast focus, fisty z health, bo tam używasz tylko skilli.

W walkach z tankami pamiętaj o escape shackle (uwolnienie od slow/hold). I o talizmanie rescue.

Talismany:
active w/w czyli Divine protection, max clarity, life force.
passive - yellow of speed, yellow- speed i yellow of alactrity. (łącznie speed +11)
buff przed walką na oly to blue talisman of defense( zerk). Daje on dodatkowe +5 speed i zwiększa p/m atk/speed zmniejszając eva i p/m def. Nieprzydatne jedynie z magami.

Buffki na oly to acu,zerk,might,ww,haste.

Set na open to elegia light( z powodu crit rate). Jeżeli mamy do czynienia z gladami/daggerami to elegia hvy.
Powyższy poradnik tyczy się serverów pvp, nie low rate, bo o takie pyta założyciel tego wątku.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2012, 11:13:01 am wysłana przez GladiuszC »
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2012, 09:51:26 pm »


1 Zatem po pierwsze, fisty focus, ponieważ tyrant opiera się tylko na zaelocie i regularach z Ogra.  W elegii hvy + fisty focu + swm/dc buff masz jakieś ~370 crit rate, dzięki czemu możesz bić majać full hp (nie trzeba włączać bisona) a krytyki będą ładnie szły.

2Certy haste/cel/spirit, jak ktoś lubi oly to zamiast haste bierzemy UD.

3na power, aoe na element, stun na chance.
4Aha, no i bazowym totemem jest ogr, a rabbit do uciekania. Tylko z tych 2 opłaca się korzystać na pvp.



5Vs healer talisman maximum clarity kiedy mp będzie bliskie 100, i dalej spamujesz skille+stun licząc, że się zachwieje i padnie. Po maximal clarity odpalasz life force i próbujesz coś ugrać, ew rabbit i uciekamy. Set Vorpal/Elegia light.

6Skilli używasz tylko na oly, i jeżeli jesteś bez zaelota. Na zaelocie tylko regulary. Wyjątek stanowi glad/tyr/krasnal z włączonym riposte stance.


1+4+6+5 :  hm panie, tyr opiera sie na zelo i regularach ale na hawku, dlaczego? +30 % dmg z totemu + 120 do crit rate. Na open pvp, bajka, podbigasz po robe 5 machniec z łapy  i cel lezy. Na oli troche inaczej ale na zealocie oplaca sie bic heala + 2-3 skille.

Certy to haste zawsze. Dlaczego? Odpala sie jak bijesz złapy a będziesz bic z łapy na zelo Na oli napewno Healerów.
Skile nie na power, tylko na duel. Aoe na Atri, Stun chance, a cripple na czas.


http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2012, 11:19:53 pm »
Pardon pomyłka, miałem napisać duel zamiast power  :noob: .
Co do totemu to ja jednak pozostanę przy ogrze. Dodaje +10% crit power, ale jednak masz ten widoczny bonus do p atk, więc i bez kryta twój hit jest mocny. Warto jednak dodać, że ja tyrkiem zawsze preferuję walki solo z oly potkami vs kilku/nastu przeciwników, a wtedy ogr daje o wiele więcej niż hawk. Jeżeli masz tanka który zbiera hity to wtedy ok, hawk może być lepszy.
Na oly zaelot to ciężka sprawa, nie wiesz z kim będziesz grał. Jeżeli jesteś pewien, że masz healera to wtedy zbijasz się i lecisz od razu regularami z zaelotem+hawk.Ale pamiętaj, że to może być deska/glad/nuk i wtedy wchodząc z 30% hp masz po walce Jeżeli chodzi o zaelot + life force to na początku walki to ok, ale LF nie odnawia się co walkę, i ma 30 min reuse time, zatem w praktyce to jest imo bez sensu.
(z healerem), jeżeli chcesz odpalać zaelota mając 30% hp zbite normalnie ( czyli 0 cp i ok. 2,5k hp, no chyba, że masz bron health, wtedy z 3k) to może nieogara rozwalisz, ale ty odpalasz zae+hawk, on divine protection( a jeżeli ty spróbujesz DP, to on ma turn to stone, nie jest chyba takim debilem, żeby spalić go na początku walki, po czym idzie jego DP) i jesteś w dupie, tracisz tylko czas i odpaleniem zae dajesz mu czas na odpalenie jego DP i mniej więcej na jeden hit, a jeżeli będziesz go spamować skillami non stop to może dasz radę wygrać. Bez zaelota regulare na oly nawet z hawkiem łaskoczą enemy, dodatkowo z braku ogra masz cipny p def/m def, zatem wciąż popieram tylko skille na oly. Istnieje jedynie szansa, że mając 30% hp uciekniesz i jakimś cudem odpalisz zaelot+LF, to wtedy tylko i wyłącznie hawk + regulare i healer leży.
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2012, 11:56:31 pm »
(z healerem), jeżeli chcesz odpalać zaelota mając 30% hp zbite normalnie ( czyli 0 cp i ok. 2,5k hp, no chyba, że masz bron health, wtedy z 3k)
nie wiem jak zbijasz sie na oli ale mi cp jeszcze nigdy do 0 nei spadlo. i jakos na oli wychodzilem majac 4,3 k hp, czesto w wlakh z ehalem byw tak ze nie dasz rady odpalic zealo bo nie masz mp. Te walki tzreba wygrac od razu albo sajonara. Poztym wychodzac z 4,3 k hp na jakies 9k hp mozesz uzyc talika na hp i regen hp. Zawe to jakies 400 hp wiecej.
Praktyki z offa zeby nie bylo.
A teraz ide płakac dalej po meczu.

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2012, 12:15:42 am »
akurat w tym cytacie chodzilo mi o zbijanie sie hitami healera, sry mogłem to dokładniej opisać.
Jeszcze btw vs slh, po bearze bierzemy dodatkowo force meditation. Wtedy jest nasz jezeli ukradnie.

OK, widzę, że pisanie durnych postów po nocach nie jest moją mocną stroną. Z zaelotem na oly na pvp serverze jest tak, że lepiej nie wchodzić zbitym, tylko z full hp. Off to low rate, gdzie twój stun raczej wchodzi w przeciwników, zatem sprawa wygląda inaczej. Ja po przetestowaniu wszystkich za i przeciw stwierdzam, że lepiej wchodzić na full hp, ogr i skille. Z healerem miałem na myśli to, że jeżeli się go spodziewasz to wtedy ofc zaelot+hawk od 1 sekundy walki, ale jeżeli się go nie spodziewasz, to zae musisz palić podczas walki nie mając już CP, i wtedy dzieje się to, co opisałem 2 posty temu. Z zaelotem na oly to jest tak- albo stawiasz na walki z góry przegrane i z góry wygrane, albo wchodzisz z full hp i szanse na wygraną masz wyrównane. Z zae kiedy spotkasz daggera, maga, deskę, tanka(ToD boli wtedy jak cholera) to przegrasz, z resztą klas raczej wygrasz. Na full hp możesz wygrać z każdym. Dodatkowo dochodzą jeszcze problemy z odpaleniem Btb, i te sprawy. Dodam, że nie jest to tylko moja opinia. Tak samo robili hero GK z serverów pvp na których grałem.
Co do open, to jest jeszcze jeden fajny secik. Na zae masz i tak ~1470 atk speed, więc haste Ci niepotrzebny, bierzemy passive focus. Do tego elegia light. Mamy ~ 435, z clan skillami jakieś 450-60 crit rate i wtedy już napewno ogr>hawk. Btw hawk dodaje +100 crit, nie 120.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2012, 10:00:13 am wysłana przez GladiuszC »
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2012, 12:31:17 pm »
a Z zaelotem na oly to jest tak- albo stawiasz na walki z góry przegrane i z góry wygrane, albo wchodzisz z full hp i szanse na wygraną masz wyrównane. Z zae kiedy spotkasz daggera, maga, deskę, tanka(ToD boli wtedy jak cholera) to przegrasz, z resztą klas raczej wygrasz.

dobrze ze dodoales iz to taktyka z pvp serwa. Nie krytykuje jej bo nie wiem jak tam jest. A z zealotem jest tak ze daje chyba +80 % reza na debuff dlatego wolalem miec to na walki z DA chcoiazby i go kajtowac na rabbicie niz isc w close range i wylapac Tod, hell screma i cancela. poza tym z dobrym palladynem na podwojnej Ikonie bez szans jestes jesli nie biegasz szybko, bo jezeli do Ciebie podoejdzie to tylko celkaratuje pupe a wiadomo ze musisz przetrzymac ponad minute zanim skoncza mu sie AI i FI. Na deske z frenzy tez ie wyobrazam sobie biegania bez zealota i bicie sie w styku dopóki na limity.

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2012, 05:33:36 pm »
Deskę na odpowiedniej arenie wybiegasz spokojnie rabbit+light,na nieodpowiedniej nawet zaelot nie pomoże. Pala na 2 ikonach nie wykitujesz, no chyba, że wcześniej padł mu fenix. Miałem raz taką walkę. Jednak po jakimś czasie palek wyciąga łuk i walka wygląda nieciekawie. Btw żeby go wykitować, musisz założyć light armor, zatem łuk nie będzie łaskotał. Jeżeli palek ma fenixa, to wtedy on cię goni a jego właściciel strzela z łuku, zatem lost. Jedyna taktyka na pala to z full hp od 1 sekundy walki FS,ogr,riposte i skille, uwalasz fenixa z bliska i kitujesz właściciela. Do DA/SK zbliżyc się można tylko po to, żeby wyłapać ToD/cancele na celkę(barierę). Włączamy rabbita, a gdy tank już do nas idzie to wtedy szybka celka i zbieramy debuffy. Pantera niestety ma cancela z rangem 600 :/. Ale jednak przy full hp walki z Sk/Da należą do łatwiejszych. Do kitowania potrzebujesz tylko WW+rabbit+Zerk+light i już dasz radę na luzie. Polecam tutaj talizman blue of defense, istnieją 2 takie. Jeden daje zerka, drugi p def (retail bug  hahaha ). Ten z zerkiem daje speed+5, więc czarny tank nie stanowi problemu. Te
+80% debuff resist przydaje się tylko na zerka/glada, cancele wchodzą normalnie, ToD zawsze wchodzi jako cancel+zdjęcie CP, a ten debuff który później zostaje nie jest już taki istotny. Hell scream na endgame nie wchodzi prawie w ogóle. Wszystko co wymieniłem w tym wątku tyczy się pvp serverów, bo o takowe zapytał jego założyciel. Wierz mi, zaelot w tym przypadku na oly to w ponad 70% fail. Gruntownie wszystko testowałem. A na open ogr>hawk, bo z fullbuffem, wszystkim top s84 na + ~10 Ogr dodaje jakieś 1,3k p atk, 1k p def i 900 m def. Dokładnie napiszę jak wrócę do domu i będę miał jak sprawdzić na swoim gk. Generalnie Ogr robi z tyrka szybkiego tanka z powerem glada  :afro: .
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2012, 05:38:29 pm wysłana przez GladiuszC »
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 17, 2012, 08:13:40 pm »
tak jak napisales na serwerach pvp. Na offie wyglda to inaczej. Jest zwykly talik z fortey na +5 speeda wiec nie bug. Palladyn na 2 x Ai z mlotkiem z risk F w stojce zrobi z Ciebie miazge na 3-5 critow. Kazdy ma inne taktyki. Spkoro to wypowiedz na temat pvp serwerow to niestetty moja wiedza jest okrojona. I nie wiedzialem ze pantera ma 600 range z cancela, zawsze wydawalo mi sie ze rang to max 100 ;). Na offie dobry Da mogl rozstawic po kątach całe pt tym scrimem poza tym jego cancele doprowadzaly WC do obłedu. Poprostu 2 inne swiaty dwa inne serwery :)

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 17, 2012, 10:00:42 pm »
Z bugiem chodzi mi o to, że jest blue talisman of defense x2. Jeden daje zerk na 2 min, drugi p def na 2 min.Nazywają się tak samo. Ten 1szy w formie zerka daje m.in. +5 speed. Jest to bug jedynie w nazwie. Co do krytyków pala to jasne, ale my mówimy raczej o kitowaniu pala na zaelocie. To ja Ci mówię, że pal wyciągnie łuk i jesteś martwy. Gonić nie powinien, bo macie wtedy obydwaj po 250 speed, zatem bez sensu. Generalnie sytuacja bez wyjścia, zaelot dużo nie zmieni, lepiej mieć full hp i wejśc w fenixa, uniemożliwiając mu zbicie się na 2gą ikonę. Tylko o to mi chodziło. Ogólnie palek to ciężki przeciwnik. Dobra z tym 600 range zdrowo przesadziłem. Ale 100? No ja bym tak z 200-300 obstawiał, ale chyba od miesiąca nie bawiłem się w oly więc mam drobne luki w pamięci. Scream na endgame wchodzi słabo. Na low ratach/offie dzieje się dokładnie to co opisałeś.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2012, 10:07:02 pm wysłana przez GladiuszC »
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 17, 2012, 11:48:08 pm »
Pal jest wymagajacym przeciwnikiem. U nas hero Pal mial activ reflekta wiec wystarczylo iż zaczelo sie odliczanie 10 s do konca pyk pyk i mial Flam'a przy okazji nie zuzywając pt ud.

A teraz poproszze o plusy dla Gladiuszca i mnie;)

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 18, 2012, 09:29:19 am »
Na pvp servach każdy palek tak robi, ale nie zawsze zdąża przez 10s dlatego trzeba od 1 sekundy walki uwalić fenixa i uciekać, rzadko bo rzadko ale działa :P . Poprawiłem jeszcze mój epic fail w poście z 15.06. Fail tyczył się walk vs da/sk. Ludzie wiedzcie, że ja naprawdę gram na ogarniętych plikach, ale po prostu jestem teraz z kolegami/rodziną nad morzem i 10 osób okupuje jednego małego laptopka z WiFi wolnym jak cholera, dlatego piszę pod presją bo co chwila ktoś chce sprawdzić jakiegoś Fb czy maila. Stąd się biorą te czeskie błędy. Jakbyście widzieli ich więcej w tych walloftxt-ach powyżej to pisać proszę.
Edit
OK poskładałem to do kupy. Dzięki dla Redboxa za konstruktywną krytykę, bo faktycznie na początku to wyglądało tak sobie. Teraz raczej jest wszystko dobrze.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2012, 10:24:53 am wysłana przez GladiuszC »
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • Wiadomości: 107

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2012, 01:53:27 pm »
Widze ze duzo piszecie o walce paladin vs tyrek. Od dawna gram tyrkiem, i paladin to jedyna klasa z ktora przegrywam na oly ( i jeszcze deska gdy zealot sie nie zalaczy lub gdy walcze na otwartej). Walke zaczynam bez zealota, mam do wybory vesp light/vesp hvy, przeciwnik z feniksem na AI. W lighcie ciura fest z luku, a w hvy ledwo co ale mnie dogania. Mam 12k hp 4k cp, zabicie feniksa kosztuje mnie 2-3k cp.  Mam talizmany max/min clarity, explosion, divinie protection i life force (ktorego neistety nie zawsze moge uzyc bo nei reusuje sie co walke). Jakies wskazowki?


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Tyrant-taktyki PvP
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2012, 09:25:49 pm »
Mam 12k hp 4k cp, zabicie feniksa kosztuje mnie 2-3k cp.
Oj chłopie, nie ma reguły. Jeżeli pal nie odpali sofa/nie będzie leczył, i uda Ci się ubić fenixa nie zbijając go na FI to wtedy rabbit, hvy i spier 2 min. Final secret odpal na początku, bo wtedy przywróci Ci się w momencie, gdy pal będzie bez AI. Generalnie ta walka jest b trudna. Pamiętaj o wejściu w pala w heavy armorze od razu, gdy walka się zacznie. Jest szansa, że nie zdąży się do końca odpalić i widząc ciebie tak szybko, nie ogarnie się z bufami. Wtedy lecisz na spontana. Jak nie odpalił jeszcze ToL to bijesz w niego, jak odpali sof to w fenixa, wszystko zależy od tego, co zdążył odpalić wcześniej (Ai,morale etc). Nie zwracaj uwagi na jego UD. Przypominam, że tol kosztuje 1215 hp. Trzeba mu zbić tak, by nie miał tyle. Healnąć się nie zdąży, bo przegra. Tak czy inaczej riposta gdy bijesz się w zwarciu musi być, no chyba, że wpadł na pomysł uleczenia się na UD+sof. Wtedy riposte off i bijesz tak mocno jak możesz.
Przydatny talizman do tej walki to Steal divinity, o ile dasz radę odpalić(długo się castuje). Oczywiście nie muszę chyba mówić o defense blue, yellow - speed, yellow of speed i alactrity?
Aha, no i neck tezza, próbuj stunować bo warto.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2012, 09:28:29 pm wysłana przez GladiuszC »
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!