Witaj
Gość

Wątek: Gothic 4 w drodze  (Przeczytany 5563 razy)

  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

Gothic 4 w drodze
« dnia: Maj 25, 2007, 11:07:29 am »
Czwarta część losów bezimiennego nie będzie tworzona przez tę samą ekipę co Gothic 3, a na dodatek gra zawita także na konsole.

JoWooD potwierdził w swoim ogłoszeniu prasowym, że prowadzi obecnie wielce obiecujące negocjacje ze studiami developerskimi. Tym razem Gothic trafi zarówno na poczciwe blaszaki, jak i młode, gniewne next(current)-geny.


Wykorzystanie nowych platform wydaje się oczywistym krokiem studia, które tworzy kontynuację przygód bezimiennego także ze względu na presję ze strony fanów serii. Natomiast jeżeli chodzi o relacje pomiędzy developerem Piranha Bytes (twórcami Gothica 3) a JoWood, to firmy nie doszły do porozumienia, kończąc tym samym ze sobą współpracę. Data premiery Gothica 4 zostanie dopiero ogłoszona.

Marka Gothica zaczyna być nieco zbyt mocno wykorzystywana, a wiadomo, że przy taśmowej produkcji częściej zdarza się wyprodukowanie bubla. Na dodatek zmiana wykonawcy gry... Oby fani nie musieli z pochodniami i widłami pojechać do Austrii, aby pomścić
GaDu GaDu 3929096


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2007, 02:47:15 pm »
Hmmm. To już traci sens. Jak napisałeś oni tą markę zniszczą. Do tego engine G3 jest strasznie zniszczony. Ogromna ilosc bledow, niesamowite wrecz wymagania, a do tego zmiany, ktore wcale nie koniecznie poszly w lepszym kierunku.

Czy masz jakieś informacje co do tego jaki silnik mialby zostac wykorzystany oraz czy planuja kontynuowac fabue G3, czy powroca do starego klimatu G1, G2+exp?
Prepare for unforeseen consequences...


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2007, 02:52:50 pm »
chyba jeszcze zrobia g3 dodatek, btw g3 to juz nie to samo co g1 i g2<juz nawet 3 nie przechodzilem (inne g po kilka razy) i moze ktos mi powiedziec jak sie zabawa konczy po "trzymaniu" z orkami oraz z buntownikami?


  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2007, 02:58:51 pm »
GaDu GaDu 3929096


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2007, 03:58:21 pm »
Dla mnie saga Gothica zakończyła się na dodatku do "dwójki" pt. "Noc Kruka". Można w nich było znaleźć niesamowitą fabułę jak i niesamowitą jak na owe czasy grafikę, ścieżka dźwiękowa powala mnie na kolana do dzisiaj. "Jedynkę" przeszedłęm ok. 20 razy, natomiast 2 z dodatkiem ok. 50-60 (na serio nie przesadzam, mogę dać namiary na znajomych/rodzinę i na pewno to potwierdzą). Przy każdym przejściu odkrywałem coś nowego coś co potrafiło mnie zachwycić. Grę przechodziłem na wiele sposobów, raz zaliczając wszystkie możliwe questy, zbierając wszystko co możliwe, starałem się nie przeoczyć niczego. Innym razem przechodziłem jak najszybciej wykonując tylko główne questy. Jeszcze innym razem starałem się przejść grę z jak najwyższym lvl-em. Niestety ta niesamowita gra straciła urok wraz z wyjściem trzeciej części. Nie znalazłem w niej klimatu z poprzednich części, nie grałem z takim zapałem, to już nie było to samo, zawiodłem się :( Trzecią część przeszedłem tylko jeden raz, a gra wylądowała w szafce. Podejrzewam, że gra nie zagości już na moim dysku. Teraz muszę odpowiedzieć sobie na jedno pytanie "Czy czwórka jest w stanie nadrobić te lata oczekiwań na trójkę i tak ogromny zawód". Prawa zostały wykupione przez inną firmę. Niestety wydaje mi się, że to już nie będzie TO SAMO


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2007, 04:10:27 pm »
:O Tylko będze mialo wymagania jak z kosmosu i nic więcej ^^
Lineage 2 Classic EU


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2007, 04:13:27 pm »
:O Tylko będze mialo wymagania jak z kosmosu i nic więcej ^^
Dokładnie. Chyba, że zrobiliby go na silniku od Obliviona. Bylby wtedy z wspaniala grafika, a stosunkowo niskimi wymaganiami....

[/quote]
chyba jeszcze zrobia g3 dodatek, btw g3 to juz nie to samo co g1 i g2<juz nawet 3 nie przechodzilem (inne g po kilka razy) i moze ktos mi powiedziec jak sie zabawa konczy po "trzymaniu" z orkami oraz z buntownikami?
O ile dobrze pamietam, to konczy sie to tak ,ze musisz sie sprzymierzyc z ktoryms bogiem i konczysz gre generalnie jako rebeliant, albo asasyn. Gdzie slyszales o dodatku do G3? Moim zdaniem nie ma co dodawac :D

Dla mnie saga Gothica zakończyła się na dodatku do "dwójki" pt. "Noc Kruka". Można w nich było znaleźć niesamowitą fabułę jak i niesamowitą jak na owe czasy grafikę, ścieżka dźwiękowa powala mnie na kolana do dzisiaj. "Jedynkę" przeszedłęm ok. 20 razy, natomiast 2 z dodatkiem ok. 50-60 (na serio nie przesadzam, mogę dać namiary na znajomych/rodzinę i na pewno to potwierdzą). Przy każdym przejściu odkrywałem coś nowego coś co potrafiło mnie zachwycić. Grę przechodziłem na wiele sposobów, raz zaliczając wszystkie możliwe questy, zbierając wszystko co możliwe, starałem się nie przeoczyć niczego. Innym razem przechodziłem jak najszybciej wykonując tylko główne questy. Jeszcze innym razem starałem się przejść grę z jak najwyższym lvl-em. Niestety ta niesamowita gra straciła urok wraz z wyjściem trzeciej części. Nie znalazłem w niej klimatu z poprzednich części, nie grałem z takim zapałem, to już nie było to samo, zawiodłem się :( Trzecią część przeszedłem tylko jeden raz, a gra wylądowała w szafce. Podejrzewam, że gra nie zagości już na moim dysku. Teraz muszę odpowiedzieć sobie na jedno pytanie "Czy czwórka jest w stanie nadrobić te lata oczekiwań na trójkę i tak ogromny zawód". Prawa zostały wykupione przez inną firmę. Niestety wydaje mi się, że to już nie będzie TO SAMO

Popieram Cię. Sam przeszedłem ją jeszcze więcej razy niż Ty ;). Od dodatku do 2 gra sie zaczela psuc, choc G3 nie jest az tak straszne.
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2007, 04:57:47 pm »
Cytuj
Popieram Cię. Sam przeszedłem ją jeszcze więcej razy niż Ty Wink. Od dodatku do 2 gra sie zaczela psuc, choc G3 nie jest az tak straszne.

Myślałem, że jestem (byłem) jedynym maniakiem gothica na forum, a tu jednak ;) Możliwe, że przeszedłem ją nawet więcej niż 60 razy :P Ale kto jest to w stanie spamiętać


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2007, 05:15:53 pm »
ale i tak L2 jest lepsze xD


  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2007, 05:23:10 pm »
i ma być podobnie Gothic Multiplayer  :o
GaDu GaDu 3929096


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2007, 05:27:38 pm »
ja g1 kupilem zaraz po premierze z bratem 50/50 , przez okolo pol roku nikt nie wiedzial co to gothic, jak pozyczylem koledzie to tylko sprawdzal info o nastepnej czesci :P
g3 to calkeim co innego, juz w nocy kruka bajer z tym ze miales sprzet od razu na wszystkie rodzialy mnie denerwowal, a zarazem byl zbugowany. po dodaniu OGROMNEJ imo swobody w g3 powstala cala masa bugow


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2007, 05:36:05 pm »
:O Tylko będze mialo wymagania jak z kosmosu i nic więcej ^^
Dokładnie. Chyba, że zrobiliby go na silniku od Obliviona. Bylby wtedy z wspaniala grafika, a stosunkowo niskimi wymaganiami....


Hmm.. wiesz to ejst wielki interes / sprzęt, reklama itp ^_^ więc raczej idą w wymagania :P

Teraz taki będzemy mieli świat :/

Najlepiej mieć ukochane MMO które tylko czasami się zmieniają...
L1, L2, L3 :D
Lineage 2 Classic EU


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2007, 11:03:50 am »
Racja Tyr, ale w ten piękny sposób oni niszczą rzesze swoich fanów i w końcu skończy sie to tym, że zamiast 500milionow fanow zostana 3 (nie podaje realnych liczb, bo ich nie znam) xD.

Jak już ktoś wspomniał przez swobodę jaką dają nam w G3 powstała masa bugów. Racja. Rzeczy typu kawalek reki przenikajacej przez tarcze, bug kontynuowany we wszystkich czesciach, czyli niesmiertelnosc w trakcie spadania (gdy mamy wyciagnieta bron i blokujemy nia w trakcie spadania) itd itp. Choć mimo wszystko gra jest w miare grywalna. Ale brak podzialow na rozdzialy, wymiatajaca postac z orkowa zgua na starcie, masa innych bledow... Rzeczy, ktore odstraszaja... A do tego maja zrobic G4, zamiast poprawic jakosc G3 poprzez dodatki itp...

Co do multiplayera Gothica też słyszałem takie pogłoski. Ale jak to ma niby wyglądać? Będzie sie chodzilo i jak w strzelankach nawalało? No bez jaj...
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2007, 05:00:57 pm »
Co do multiplayera Gothica też słyszałem takie pogłoski. Ale jak to ma niby wyglądać? Będzie sie chodzilo i jak w strzelankach nawalało? No bez jaj...

poczekamy zobaczymy  :P
GaDu GaDu 3929096


  • ******
  • Wiadomości: 1095

  • Pochwał: 13

  • Wake Up! Time to die...
Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2007, 09:27:07 am »
NIIIIEEEEEEEEE!
Gothica chcą mi zepsuć :(
BTW. ja tam nic nie wiedziałem o G4, bardziej właśnie słyszałem o dodatku do G3. Tam podobno mieli dać Wyspy Południowe itp...
Piszę poprawnie po polsku



Nie smuć się, że się skończyło... ciesz się, że było...


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2007, 11:01:33 am »
A znasz jakieś inne info Siena? Ja tam wczoraj zainstalowalem se G3 i musze przyznac, ze nawet fajnie sie gra... Dawno zem nie gral xD
Prepare for unforeseen consequences...


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 27, 2007, 03:25:55 pm »
ja wlasnie wczoraj nie mialem neta i sobie mysalem czy by nie zrobic 100% lucznika....


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 2

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 27, 2007, 06:36:55 pm »
Trójka mnie zawiodła spodziewałem się czegoś lepszego za te całe czekanie na 3 do tego te wymagania.... specjalnie musiałem podmieniać shadery i inne pliki żeby zagrać.... Po przejściu Nordmaru już nie mogłem dłużej grac bo szlag by mnie trafił. Ale fakt 1 i 2+ NK to arcydzieło. Mimi sporej ilości błędów w NK byłem wręcz zauroczony, jedna ścieżka dzwiękowa w jarkendarze niesamowicie mi się podoba. Także jestem maniakiem Gothica jednak przeszedłem go tylko po 20 na każdą częśc 1, 2 i NK. Mam nadzieję że 4 pobije wszystkie części grywalnoscią, ścieżką dzwiękową, fabułą i niskimi wymaganiami

EE/SWS, BP/PAL, OL/WC i wiele innych...


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 28, 2007, 08:30:25 am »
Scieżka dzwiekowa w 3 to cudo, wiec nie sadze, zeby mogla byc jeszcze lepsza w 4 :D. A tak przy okazji. Ma ktos utwor z walki z krukiem? Bylbym wdzieczny za wrzucenie go na stronke, badz podanie gdzie jest...
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 965

  • Pochwał: 1

  • HE fan ;)
Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2007, 11:10:22 pm »
Pewnie 10 000 RAM  :o Procesor około 60 tys  :o będzie wymagane minimum  :P
Abyss x3 :

Matiks - BH

Offline


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 02, 2007, 07:25:34 pm »
Pewnie 10 000 RAM  :o Procesor około 60 tys  :o będzie wymagane minimum  :P

Dokładnie. Nic dodać nic ująć, bo teraz idą w wymagania, a nie w jakość i "potężną" fabułę...
Prepare for unforeseen consequences...


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 03, 2007, 12:33:39 am »
Wlczmy z wyśrubowanymi wymaganiami! :D
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 965

  • Pochwał: 1

  • HE fan ;)
Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2007, 02:29:09 pm »
Gdyby zrobili troche mniejsze wymagania w G3 to napewno kilka tysięcy ludzi kupiłoby tę grę.... A wraz z tym o wiele większe zyski...

PS: Może twórcy Gothica zmówili się ze sklepami komputerowymi aby były wysokie wymagania ? xD Np. Mój kolega specjalnie rozbudowywuje komputer dla Gothica xD Maniak :P
Abyss x3 :

Matiks - BH

Offline


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2007, 07:57:45 pm »
Gdyby zrobili troche mniejsze wymagania w G3 to napewno kilka tysięcy ludzi kupiłoby tę grę.... A wraz z tym o wiele większe zyski...

PS: Może twórcy Gothica zmówili się ze sklepami komputerowymi aby były wysokie wymagania ? xD Np. Mój kolega specjalnie rozbudowywuje komputer dla Gothica xD Maniak :P

Też chciałem rozbudować, ale stwierdzilem, ze na srednich wymaganiach i tak jest spoko. To jest tak, jak Ty mowisz "moze". Poprostu taki jest marketing i polityka sprzedazy.
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 396

  • Pochwał: 0

  • everything counts in large amounts
Odp: Gothic 4 w drodze
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 11, 2007, 11:06:42 pm »
Podobno ma byc bug free etc. bo nie Piranha Byte będzie go robić.
No cóz, może faktycznie teraz będzie to gra roku.