Witaj
Gość

Wątek: L2m wasze opinie  (Przeczytany 25590 razy)

  • Wiadomości: 538

  • Pochwał: 26

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:49:08 pm »
Zgodze sie ale Java w porownaniu z C++* czy Asemblerem to śmieć i nieukrywajmy tego ;)


C++* taka aluzja do przyszlego Paradise

Oj to twoja wiedza na temat jezykow programowania jest zerowa.

Po pierwsze w asm nie pisze sie nic uzytkowego.
Po drugie w takiej aplikacji jak serwer L2 java tylko niewiele odbiega od C++, natomiast czas pisania oprogramowania jest znacznie krotszy a potencjalna ilosc bledow o wiele mniejsza.

Nawiazales do przyszlego paradise. Ken przeciez napisal sam ze pisze serwer w C# a nie w C++.
A C# wydajnosciowo jest porownywalny z java, tez jest jezykiem kompilowalnym do kodu posredniego, ktory potem dopiero maszyna wirtualna kompiluje do kodu natywnego, a wiec identycznie jak jest w javie.

Jeszcze odwolujac sie do twojego okreslenia "smiec" .. to co powiesz o NCSoft, ktory ostatnio sam ma w planach stworzenie gry w javie ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2007, 12:51:08 pm wysłana przez Luno »


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 28, 2007, 01:23:28 pm »
Cytuj
Red Dragon? A to nie jest czasem c5?
CT1 :P

Cytuj
Zgodze sie ale Java w porownaniu z C++* czy Asemblerem to śmieć i nieukrywajmy tego
Java i C# "smiecie" bo C++ szybsze; C++ "smiec" bo C o wiele szybsze; C "smiec" bo ASM wymiata; [wiec czemu nie pisza gier w ASM?] Masz jakie kolwiek pojecie o programowaniu? Zastanawiales sie kiedys, ze takie L2 jest napisane na "smieciu"? UE2 [Unreal Engine 2] - jest napisane w C++ ("smiec") i w pewnym sensie przypomina java("smiec"), tak samo ma GC i skrypty [UnrealScript] w ktorych sie pisze zazwyczaj duza czesc gry, skrypty sa kompilowane do kodu posredniego (kolejne podobienstwo do javy?) [*.u]. Roznica jest taka, ze JVM jest napisany w C a ten "smiec" w C++.

Cytuj
Tak czy inaczej bez dobrego international servera raczej sie nie przekonacie, ilu graczy utrzyma l2m
Wystarczy troche matematyki... skoro na sredniej klasie Serwerze przy 800 online uzycie CPU jest stabilne (stale) i wynosi 7%-12% to czemu mialo by sobie nie poradzic z 5 krotnie wieksza iloscia graczy :P [5x800 = 4k] -> nadodatek zakladajac, ze ciagle jest pole manewru w postaci zaopatrzenia sie w jakis porzadny Serwer np (2x Xeon X5355) -> wiec o 4k bym sie nie martwil.


  • Wiadomości: 384

  • Pochwał: 1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 28, 2007, 02:21:21 pm »
Cytuj
Cytuj
Tak czy inaczej bez dobrego international servera raczej sie nie przekonacie, ilu graczy utrzyma l2m
Wystarczy troche matematyki... skoro na sredniej klasie Serwerze przy 800 online uzycie CPU jest stabilne (stale) i wynosi 7%-12% to czemu mialo by sobie nie poradzic z 5 krotnie wieksza iloscia graczy :P [5x800 = 4k] -> nadodatek zakladajac, ze ciagle jest pole manewru w postaci zaopatrzenia sie w jakis porzadny Serwer np (2x Xeon X5355) -> wiec o 4k bym sie nie martwil.

Nie wiem, nie znam sie na programowaniu ani nie wiem ile 800 graczy zuzywa cpu,
niektorzy twierdza, ze widzieli ufo, ja uwierze jak zobacze ;], a na serverze tylko dla pl raczej tylu nie bedzie nawet jesli l2m poradzi sobie z taka iloscia
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2007, 02:45:07 pm wysłana przez Skik »


  • Wiadomości: 538

  • Pochwał: 26

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 28, 2007, 02:29:57 pm »
dlatego niedlugo powstaje oficjalny miedzynarodowy serwer l2m


  • Wiadomości: 384

  • Pochwał: 1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 28, 2007, 03:21:47 pm »
Zycze powodzenia, moze cos fajnego wyjdzie

Najlepiej juz jakas reklame wprowadzajcie w zycie, zawsze znajdzie sie sporo ludzi, ktorzy wola poczekac i grac na serwerze do samego poczatku


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 28, 2007, 03:53:17 pm »
kiedy planujecie start, macie juz ustalone raty?
Ciesze sie i zycze powodzenia (oczywiscie nie zabraknie tam ani mnie ani moich znajomych, bo juz czuje wielki sukces :)


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 28, 2007, 05:05:46 pm »
Hey
Mam do Ciebie Luno pytanie
Otóż zaóważyłem że chcecie postawić nowy serwer. Dlaczego pisze tego posta? Bo myślę że L2m ma największe szanse spośród wszystkich serwerow l2j ale nie o to mi chodzi :P
Nie lepiej zrobić serwer rate all x1 przecież i tak piszecie wszystko na wzór retaila,więc możeby też zrobić właśnie taki serwer...
Myślę że sporo ludzi czeka właśnie na takie serwery które są z przyszłościa,bo jak wiadomo nie każdy ma te 50 zł żeby co miesiąc płacić za offa. A te zrobić raz na jakiś czas donate nikogo przecież nie zbawi.

Proszę nie kasować tego posta nawet jeśli napisałem go w złym dziale.


  • Wiadomości: 384

  • Pochwał: 1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 28, 2007, 06:54:37 pm »
Spojrz sobie na servery, ktore maja x1 w swojej sieci, np. crazy albo abyss, gra tam po 300-500 osob, kiedy na wiekszych ratach, w tych samych sieciach, po kilka tysiecy.

x1 na privach to pomylka, imo ludzie nie grajacy na retailu tylko z powodu abonamentu to znaczna mniejszosc



  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 28, 2007, 08:15:28 pm »
A zastanawiałeś się kiedyś dlaczego nie grają na tych x1?? Tu nie chodzi o to czy wszystko chodzi dla takich ludzi jest najważniejsze z kim się gra :) A co to za gra na tym Abyss x1 jak tam GM'a nie można o nic się spytać;/ Albo Cię olewa albo specjalnie mówi po rusku ;/
Nie wiem dlaczego podchodzisz do tego tak negatywnie :P Wejdz sobie na l2.hopzone.net tam masz serwer ruski rate x1 bodajże 1 miejsce w rankingu. Gra tam około 3k online ppl,następnie czeski serwer Elmore online około 1k ppl, więc nie mów mi takich rzeczy imo jakby się zrobiło serwer rate x1 dla wszystkich narodowości to myślisz że grałoby mało osób nie wydaje mi się :)
Dużo ludzi chcę grać na x1 ale serwery jakie mamy ruskie czy to niemieckie nie dopuszczają polskiego IP(nie mówie tu o Abyss)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2007, 08:17:25 pm wysłana przez GcV »


  • Wiadomości: 384

  • Pochwał: 1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 28, 2007, 10:51:58 pm »
Na x3 czy x10 tez z nikim sie nie dogadasz, a gra o wiele wiecej ludzi, nawet x7, ktorego czasy swietnosci juz dawno odeszly w zapomnienie ma 3 razy wiecej ludzi online.
Ten, ktory podales ma w tej chwili 1k online (jesli to dotyczy x1, bo sa tam 2 servery, ale nie wiem, ktory jest ktory, wiec wybralem ta wieksza liczbe ;p)

Napewno international x1 mialby swoich zwolennikow ale nigdy nie przebije popularnoscia nisko ratowych x3+, a kazdy kto otwiera server chce miec jak najwiecej graczy


  • Wiadomości: 590

  • Pochwał: -1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 28, 2007, 11:25:37 pm »
A zastanawiałeś się kiedyś dlaczego nie grają na tych x1?? Tu nie chodzi o to czy wszystko chodzi dla takich ludzi jest najważniejsze z kim się gra :) A co to za gra na tym Abyss x1 jak tam GM'a nie można o nic się spytać;/ Albo Cię olewa albo specjalnie mówi po rusku ;/
Nie wiem dlaczego podchodzisz do tego tak negatywnie :P Wejdz sobie na l2.hopzone.net tam masz serwer ruski rate x1 bodajże 1 miejsce w rankingu. Gra tam około 3k online ppl,następnie czeski serwer Elmore online około 1k ppl, więc nie mów mi takich rzeczy imo jakby się zrobiło serwer rate x1 dla wszystkich narodowości to myślisz że grałoby mało osób nie wydaje mi się :)
Dużo ludzi chcę grać na x1 ale serwery jakie mamy ruskie czy to niemieckie nie dopuszczają polskiego IP(nie mówie tu o Abyss)
Na hopzone pierwsze miejsce w rankingu ma l2 dex
L2 DEX x4
Necro79/SwS79/Sps77:D - retired


  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: 1

  • jon Lajoie Lineage-a
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 28, 2007, 11:50:26 pm »
Co do tego Międzynarodowego servera l2m to powiem wam, że wyjdzie szybciej niż byście się spodziewali:P Ściągajcie więc czym prędzej ct1, bo będzie się działo, a server to edzie światowy hit:P

Pozdro


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 29, 2007, 12:49:02 am »
Nie no masz rację to jest naprawdę mniejszość. A wiesz dlaczego taki serwer 1x by nie wypalił? Bo ludzie nie wiedzą co się z tym stanie skąd wiesz czy jak się nie rozrośnie to czy go coś nie zlikwiduje? Albo czy maszyna nie siadnie i nie będzie kasy. A na retku grasz masz ludzi od ... bugów wcale i masz pewność ,że postać będziesz miał. Zresztą wiem jak jest sam grałem na retku 2 m-ce i mi się znudziło. Tyle co ja gram to prawie żadnych postępów tam nie miałem i uwierz mi ,że tym bardziej nie grał bym na 1x privie chociaż by on miał pliki lepsze niż na retku. (  :P )
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 29, 2007, 03:38:28 am »
Ale jeżeli zobaczą jak l2m działa na serwerze hightratowym to napewno będą mieli chętkę na low rata x1. Szczerze jeżeli miał by wyjść taki serwer to sam bym grał i zasmakował ratów x1 na wpełni działającym serwie.

Btw. Luno i cał team l2m odpierdzielili kawał dobrej roboty ( i dalej odpierdzielają) zatem trzymamy kciuki za Was i Wasz project.


Pozdrawiam


  • Wiadomości: 384

  • Pochwał: 1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 29, 2007, 10:12:47 am »
Cytuj
Co do tego Międzynarodowego servera l2m to powiem wam, że wyjdzie szybciej niż byście się spodziewali:P
Bez dlugiej reklamy przedserverowej i rownie dlugiej bety, na ktorej kazdy bedzie sobie mogl zobaczyc jak to dziala, o sukces bedzie trudno ;]

Cytuj
x1 na wpełni działającym serwie
takie rzeczy to tylko w erze ;p


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 29, 2007, 12:11:04 pm »
Będzie i beta. Nie bój się :)
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 29, 2007, 01:17:22 pm »
Widze że połowa to się poprostu boi tych rate x1 ale L2m Team ma największe szanse na sukces takiego serwa!
Respect dla nich :)


  • Wiadomości: 64

  • Pochwał: 0

  • MayheM
    • MayheM
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 29, 2007, 02:07:25 pm »
Nie chodzi o to, czy ktoś się boi grać na 1x serwie. Powszechnie wiadomo, że z lowrate największą popularnością cieszą się te od 3x do 7x. Najlepszym przykładem są tutaj właśnie sieci, które mają po kilka serwerów - l2crazy i abyss.
Na tym pierwszym w tej chwili - 1x - 361, 4x - 2522, 7x - 2079,
Abyss - 1x - 227, 3x- 3034 online

Kiedy już oficjalny serw l2m zdobędzie należną mu pozycję i konie z klapkami na oczach przekonają się, że to nie java jest zła, ale źle napisany program (l2j), będzie można myśleć o ew otwarciu kolejnych serwów.


Od siebie tylko dodam, że pierwszy duży klan już szykuje desant na ten serek :)


  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: 1

  • jon Lajoie Lineage-a
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 29, 2007, 07:03:43 pm »
Można powiedzieć, że empirycznie sprawdziłem i mogę śmiało powiedzieć, że l2m w porównaniu z retailem bardzo się nie różni, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać:P

Pozdro

PS: "Bardzo" to pojęcie względne, więc proszę sie nie czepiać go.


  • Wiadomości: 379

  • Pochwał: 0

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 29, 2007, 09:34:40 pm »
dlatego niedlugo powstaje oficjalny miedzynarodowy serwer l2m

Z jeszcze lepiej rozwiniętym donate ?

Zapewne tak jak na pozostałych serwerach l2m, LATARKI DO BOJU !


  • Wiadomości: 64

  • Pochwał: 0

  • MayheM
    • MayheM
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 29, 2007, 10:37:40 pm »
I po co ten nędzny komentarz? Co mają dotacje do l2m? To, że na serwerze z Twojego podpisu doty są takie a nie inne, wcale nie znaczy, że na oficjalnym serwie l2m będą takie same. Powstanie serwer, ogłoszone zostaną raty, dotacje itd. - będziesz mógł sobie skomentować. A teraz, jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, zamilcz.


  • Wiadomości: 590

  • Pochwał: -1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 29, 2007, 10:54:21 pm »
Lol dotacje, to, ze serwer jest prywatny nie znaczy,ze musza byc na nim jakies dotacje. L2 dex jest priv serwerem a jakos nie ma na nim zadnych dotacji. Fajnie by bylo zobaczyc cos takiego, ale IMO tak jak na wszystki serwerach prowadzonych przez Polakow beda  bronie +20, albo na pewno jakiesz czapeczki za $.
L2 DEX x4
Necro79/SwS79/Sps77:D - retired


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 30, 2007, 12:49:25 am »
Można powiedzieć, że empirycznie sprawdziłem i mogę śmiało powiedzieć, że l2m w porównaniu z retailem bardzo się nie różni, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać:P

Pozdro

PS: "Bardzo" to pojęcie względne, więc proszę sie nie czepiać go.

Jestem wielce ciekaw skąd ludzie którzy piszą te cudowne l2m mają wiedzę o mechanice L2 na retailu? Bo jeśli sobie piszą formuły na kolanie to sorry....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2007, 12:54:00 am wysłana przez coshoo »
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 30, 2007, 01:18:01 am »
Można powiedzieć, że empirycznie sprawdziłem i mogę śmiało powiedzieć, że l2m w porównaniu z retailem bardzo się nie różni, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać:P

Pozdro

PS: "Bardzo" to pojęcie względne, więc proszę sie nie czepiać go.

Jestem wielce ciekaw skąd ludzie którzy piszą te cudowne l2m mają wiedzę o mechanice L2 na retailu? Bo jeśli sobie piszą formuły na kolanie to sorry....
Mnie tez nurtuje to pytanie hm...

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 538

  • Pochwał: 26

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 30, 2007, 01:21:29 am »
Nie pisza sobie formul na kolanie.
A reszta jest objeta tajemnica zawodowa :)