Witaj
Gość

Wątek: L2m wasze opinie  (Przeczytany 25568 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 30, 2007, 11:12:57 am »
Nie pisza sobie formul na kolanie.
A reszta jest objeta tajemnica zawodowa :)

Of course, żyjcie dalej w świecie złudzeń.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 30, 2007, 11:45:39 am »
Cytuj
Jestem wielce ciekaw skąd ludzie którzy piszą te cudowne l2m mają wiedzę o mechanice L2 na retailu? Bo jeśli sobie piszą formuły na kolanie to sorry....
1. A skad "admini" tych "pro" offowatych C4 maja poprawne formuly? - mase formul pochodzi wlasnie stad.
2. Jest jeszcze cos takiego jak prime guide wydane przez NC, jak sie przejrzy dokladnie, znajdzie sie tam odpowiedz na wiekszosc pytan dotyczacych formul.
3. L2calc/l2p - wiem wiem, ma wiele bledow, ale spora czesc formul jest ok lub ma tylko "pewne" braki.
4. Przegladanie tego co NC pisze o wprowadzonych zmianach (pamietajac, ze NC czesto wypisuje bzdury, lub przeinacza rzeczywistosc, popelnia bledy).
5. Konta "testowe" na retailu i pomoc "zaprzyjaznionych" z projektem l2m graczy wlasnie tego Servera.
6. Setki godzin spedzonych w grze i sprawdzania jak co dziala, spisujac dane, sniffujac pakiety.
7. Wiele godzin spedzonych na analizowaniu i sprawdzaniu czy zebrane dane zgadzaja sie z tym co mozna zastac w l2m, zastepowanie blednych formul nowymi "wyliczonymi".
8. Testerzy l2m - ktorzy niejednokrotnie sa aktywnymi graczami retaila, dzielacy sie swoimi sugestiami, zglaszajacy bledy.

Cytuj
Of course, żyjcie dalej w świecie złudzeń.
Jak cos jest polskie, to tak fajnie sie krytykuje, nie? Masz jakis kompleks "bycia polakiem", ze wszystko co Polskie to musi byc zle? W twoim przypadku, jest to bezsensowna krytyka, niepoparta zadnymi argumentami i wyniakajaca z twojej niewiedzy. Jak o czyms nie masz pojecia - najpierw sie dowiedz/sprawdz potem wyrazaj opinie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2007, 11:47:22 am wysłana przez Nemesiss »


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 30, 2007, 12:07:57 pm »
EOT z mojej strony, życzę powodzenia w grze "jak na retailu".
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 538

  • Pochwał: 26

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 30, 2007, 12:12:03 pm »
Co do osob zainteresowach nowym serwerem, napisze, ze raty beda x3, z donate nie bedzie na pewno bezpiecznyh enchantow do +20, okres bety bedzie wynosil od 2 tygodni do miesiaca, w zaleznosci od potrzeb. Juz od poczatku bety serwer bedzie stal na profesjonalnym sprzecie. Wiecej informacji niedlugo, jak pojawi sie strona.


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 30, 2007, 01:01:29 pm »
Hm... to skoro macie destep do wszystki formul to czemu uzywacie jawy zamias jakies bardzierj wydajnego jezyka albo poprostu nie przedtwozycie tych plikow l2 c4 ??

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 30, 2007, 01:57:23 pm »
Cytuj
Hm... to skoro macie destep do wszystki formul to czemu uzywacie jawy zamias jakies bardzierj wydajnego jezyka albo poprostu nie przedtwozycie tych plikow l2 c4 ??

pozwole sobie zacytowac.. samego siebie xD
Cytuj
Java i C# "smiecie" bo C++ szybsze; C++ "smiec" bo C o wiele szybsze; C "smiec" bo ASM wymiata; [wiec czemu nie pisza gier w ASM?]

Przed rozpoczeciem pisania L2m zastanawialismy sie tylko nad java i c++ :)
[inne jezyki w ogole nie byly brane pod uwage poniewaz: C - koszmarek, C# - podrobka javy & syf microsyfu]
Dobrze napisana aplikacja w javie jest o wiele szybsza od srednio napisanej aplikacji w C++, ponadto w javie programuje sie znacznie szybciej (to bylo bardzo istotne kryterium), i warto tez wspomniec, ze java jest moim i z tego co wiem Luna rowniez ulubionym jezykiem. Roznica wydajnosci (w tym konkretnym przypadku - aplikacja serverowa + masa obliczen) jest tak niewielka (< 10%), ze w ogole nie byla brana pod uwage.

Czemu nie modowanie L2off?
- niecierpie tych plikow poza tym nie jestesmy crackerami
- jest to o wiele bardziej czasochlonne
- wlasne emu daje znacznie wieksza satysfakcje


  • Wiadomości: 379

  • Pochwał: 0

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 30, 2007, 02:45:48 pm »
I po co ten nędzny komentarz? Co mają dotacje do l2m? To, że na serwerze z Twojego podpisu doty są takie a nie inne, wcale nie znaczy, że na oficjalnym serwie l2m będą takie same. Powstanie serwer, ogłoszone zostaną raty, dotacje itd. - będziesz mógł sobie skomentować. A teraz, jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, zamilcz.

Nie gram i nigdy nie grałem na Graveland, ale twórcy l2m wprost uwielbiają niszczyć rozrywkę totalnie głupimi opcjami w systemie donate.

Wystarczy spojrzeć na te 3 serwery l2m, więc ten nowy serwer byłby dobry gdyby twórcy zmienili donate na jakieś bardziej normalne nie wpływające na rozgrywkę, bo zaczyna mi to podchodzić pod czyste zarabianie pieniędzy ...


  • Wiadomości: 64

  • Pochwał: 0

  • MayheM
    • MayheM
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 30, 2007, 04:26:42 pm »
Ani ja, ani Ty nie wiemy jeszcze, jakie dotacje będą na tym serwerze. L2m≠zły system dotacji. Będzie serw, będziemy komentować. To nie jest topik o dotacjach na przyszłym oficjalnym serwerze l2m.

I jeszcze słówko do trolla-coshoo -> wszyscy się cieszymy, że grasz na retailu i nikt nie ma wątpliwości, że jest to jedyne prawdziwe l2. Jeśli Twoim celem było udowodnienie, że retail>l2m, to padam na kolana przed siłą Twoich argumentów i błyskotliwością. Powiem Ci więcej, żebyś nie musiał już trollować i wchodzić do działu "Serwery prywatne" -> retail>l2m,c4ptsoff,l2j,przyszłe Paradise i wszystkie odmiany l2, które retailem nie są. Proste, nie?


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 30, 2007, 04:48:59 pm »
Cytuj
ale twórcy l2m wprost uwielbiają niszczyć rozrywkę totalnie głupimi opcjami w systemie donate.
Tworcy L2m nie odpowiadaja za polityke poszczegolnych Serverow :) a co do dotacji na nowym serverze - sprawa jest otwarta, zostala podjeta tylko decyzja, ze beda "lajtowe".

Cytuj
więc ten nowy serwer byłby dobry gdyby twórcy zmienili donate na jakieś bardziej normalne nie wpływające na rozgrywkę,
Jakies realne przyklady? (najlepiej servery z duza iloscia online i tymi normalnymi dotacjami)


  • Wiadomości: 24

  • Pochwał: 0

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 30, 2007, 04:57:34 pm »
Everlast jest przykladem serwera l2m bez latarek... Kilka osob ma bron +10(sa to chyba tylko magowie) ale jestem przekonany ze zrobili te bronie przez wlasna ciezka prace... A co do maga z bronia +10 nie widze zadnego problemu zeby zabic np sh z taka bronia... moze w rownym pvp jest to trudne mag vs mag ale biorac go z zaskoczenia na cdlu ;) to nie zdazy mnie nawet ruszyc;D, a takim warlockiem hyhy to moze byc nawet rowne pvp;] i tak nie ma szans.

Co do nowego serwera l2m to jestem przekonany ze to bedzie hit;D Ale raty jak dla mnie za male, no i nie zostawie everlastu...Ma swoje wady ,ale ma w sobie to cos i nie wielka liczbe dzieci neo...


  • Wiadomości: 379

  • Pochwał: 0

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 30, 2007, 04:59:29 pm »
Cytuj
ale twórcy l2m wprost uwielbiają niszczyć rozrywkę totalnie głupimi opcjami w systemie donate.
Tworcy L2m nie odpowiadaja za polityke poszczegolnych Serverow :) a co do dotacji na nowym serverze - sprawa jest otwarta, zostala podjeta tylko decyzja, ze beda "lajtowe".

Cytuj
więc ten nowy serwer byłby dobry gdyby twórcy zmienili donate na jakieś bardziej normalne nie wpływające na rozgrywkę,
Jakies realne przyklady? (najlepiej servery z duza iloscia online i tymi normalnymi dotacjami)

Hmm, Abbys, Supreme ?


  • Wiadomości: 384

  • Pochwał: 1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 30, 2007, 05:20:55 pm »
Na abyssie mozesz sobie kupic bota za donate wiec to chyba nie jest najlepszy przyklad ;p



  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 30, 2007, 05:26:35 pm »
Dotacje nigdy nie będą sprawiedliwe i akceptowane przez wszystkich. Taka jest prawda i niestety trzeba się z nią pogodzić.


Pan niżej ma racje ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2007, 05:37:36 pm wysłana przez Soul »
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 60

  • Pochwał: 0

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 30, 2007, 05:31:23 pm »
Smiesza mnie wasze posty... Jeszcze nic nie wiadomo od dotacji, a wy juz mowicie, ze bedzie zla... Ale zawsze lepiej skrytykowac prace innych chociaz swojej sie nie ma...
"W życiu można sobie wszystko załatwić – pierwsze strony gazet, sesje zdjęciowe, rozkładówkę w "Playboy’u", ale jednego w życiu nie można sobie załatwić. Nie można sobie załatwić tego, aby być komukolwiek potrzebnym."
Zbigniew Hołdys


  • Wiadomości: 590

  • Pochwał: -1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 30, 2007, 10:46:56 pm »
Wszyscy mowia,ze dotacje maja byc takie a nie takie, a czemu nie mialoby byc w ogóle bez dotacji? I nie mowcie, ze sie nie da bo sa serwy bez dotacji i na pewno nie sa nedzne :P
L2 DEX x4
Necro79/SwS79/Sps77:D - retired


  • Wiadomości: 64

  • Pochwał: 0

  • MayheM
    • MayheM
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 30, 2007, 11:23:55 pm »
Wszystko się da, trzeba mieć jeszcze tylko duuużo pieniążków albo prowadzić firmę hostingową :)


  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: 1

  • jon Lajoie Lineage-a
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 31, 2007, 08:16:27 am »
Wystarczą reklamy google i klikanie na nie przez tysiąc osób dzień w dzień, ale to jest nierealne


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 31, 2007, 10:22:18 am »
Moi drodzy. Utrzymanie profesjonalnego sprzętu jest bardzo kosztowne. I nie jest tak jak myslicie. Nie tylko pieniądze z dotacji są przeznaczane na utrzymywanie go. Właściciele też wkładają w to swoje pieniążki i przede wszystkim ogromny wysiłek oraz odpowiedzialność. Chcielibyście czerpać korzyści z czyjegoś "nieszczęścia". Grać na serverze, który byłby opłacany przez adminów w 100%, którzy non-stop robiliby update plików, dodawali coraz to nowsze rzeczy, a Wy gralibyście sobie i cieszyli się. Większość z Was tak robi, ale zdarzają się czasem osoby, które "dotatują" z różnych względów i jest to pozytywne w pewnym sensie ;)
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 384

  • Pochwał: 1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:38:19 am »
Ja tam wole servery z donate, przynajmniej wiem, ze ma wieksze szanse na dlugie zycie, admin po 2 miesiacach nie zda sobie sprawy, ze server jednak za duzo go kosztuje, a jak jeszcze przypadkiem troche zostanie to moze zacznie 2 razy ciezej pracowac z nadzieja, ze kupi sobie kiedys 911.
Oczywiscie mowie tu o profesjonalnych serverach, a nie wynalazkach z 50online i cala lista donate.

Wazne, zeby nie byly przekrecone, jakies itemy, enchanty itp. Supreme ma pod tym wzgledem bardzo dobry system donate, czapeczki, sygnatury, gwiazdki an forum itp., a status donate czesto jest pelen przed koncem miesiaca


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:09:20 pm »
Dobra. Zostawcie już ten temat. Donate będzie napewno odpowiedni, a jakość servera będzie naprawdę wysoka więc koniec marudzenia.
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 590

  • Pochwał: -1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:32:47 pm »
Ja tam wole servery z donate, przynajmniej wiem, ze ma wieksze szanse na dlugie zycie, admin po 2 miesiacach nie zda sobie sprawy, ze server jednak za duzo go kosztuje, a jak jeszcze przypadkiem troche zostanie to moze zacznie 2 razy ciezej pracowac z nadzieja, ze kupi sobie kiedys 911.
Oczywiscie mowie tu o profesjonalnych serverach, a nie wynalazkach z 50online i cala lista donate.

Wazne, zeby nie byly przekrecone, jakies itemy, enchanty itp. Supreme ma pod tym wzgledem bardzo dobry system donate, czapeczki, sygnatury, gwiazdki an forum itp., a status donate czesto jest pelen przed koncem miesiaca
www.lineage.ro   -bez dotacji, i o wiele lepszy od wiekszosc serwow z dotacjami mozna powiedziec ze nalezacy do 3 najlepszych czyli jeszcze abyss i supreme. Co do argumentu, ze dotacje wplywaja na jakosc serwa, to spojrz na l2justice, jakos dotacje nie zwiekszyly jego szans na przetrwanie :D
L2 DEX x4
Necro79/SwS79/Sps77:D - retired


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:35:36 pm »
Mówimy tu o serverach, których właściciele mają już jakieś doświadczenie i przejawiają się dobrymi chęciami ;)
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 384

  • Pochwał: 1

Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 31, 2007, 02:17:46 pm »
Cytuj
www.lineage.ro   -bez dotacji, i o wiele lepszy od wiekszosc serwow z dotacjami mozna powiedziec ze nalezacy do 3 najlepszych czyli jeszcze abyss i supreme. Co do argumentu, ze dotacje wplywaja na jakosc serwa, to spojrz na l2justice, jakos dotacje nie zwiekszyly jego szans na przetrwanie
Z tego co wiem, dex ma lacze sponsorowane czyli jest to forma dotacji servera

l2justice - trzeba jeszcze umiec server postawic, jesli mnie pamiec nie myli to maszyna powinna byc wykupiona do stycznia, czyli dzieki dotacjom od pol roku istnieje server, ktory tak naprawde nigdy nie ruszyl ;]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2007, 02:23:03 pm wysłana przez Skik »


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

    • http://www.graveland.pl/
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 31, 2007, 03:49:31 pm »
Wiele osob wytyka system dotacji na Graveland jako zly. Jednak wiele z tych osob potwierdza takze opinie ze Graveland jest serwerem z najlepszym zapleczem technicznym jakie znaja. To wlasnie dzieki dotacjom sa serwery testowe, sa elementy serwera ktore mogly by ulec awarii itp. Nie dalej jak pol roku temu ulegl awarii dysk twardy.... przywrocenie go do pracy zajelo 3 godziny wraz z odtworzeniem systemu. Czy jestem w bledzie nazywajac to profesjonalizmem ? Jednym to sie podoba a drugim nie. Zawsze beda dwie strony barykady... By wkoncu dogodzic pewnym osobom na GL powstaja trzy nowe serwery: x1, x10, x666. Rozwoj ten bedzie rozlozony w czasie. 
Niektore z nich bez dotacji, a niektore z zaledwie symbolicznymi tak by nie mialo to wplywu na gre.

Tak wiec wracajac do profesjonalizmu administratorow, to widac po serwerach ktore prowadza, czy serwer zyje, czy tylko wegetuje.

Sorry za maly offtop.


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: L2m wasze opinie
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 31, 2007, 04:16:02 pm »
 jak tak to bd 1-szym graczem