Witaj
Gość

Wątek: Chce postawic wlasny serv ale mam problemy  (Przeczytany 2818 razy)

  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Chce postawic wlasny serv ale mam problemy
« dnia: Grudzień 30, 2007, 04:29:36 pm »
Czy jest jakies inne zrodlo z plikiem :http://l2jdp.com/nightly/ ? chce go jakos pobrac lecz wyskakuje komunikat ze nie ma takiej strony.  :( moze ktos mi pomoc?


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Chce postawic wlasny serv ale mam problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2007, 05:01:33 pm »
Tyle plików masz w instrukcji... Tyle razy podawaliśmy ostatnio... Szlag może trafić. Wysil się i użyj opcji szukaj.
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Chce postawic wlasny serv ale mam problemy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2007, 05:10:23 pm »
Bardzo was szanuję , jednak moglibyście ten główny poradnik odświeżyć.
Pozdrawiam


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Chce postawic wlasny serv ale mam problemy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2008, 06:10:10 pm »
Witam, posiadam wolny serwer w serwerowni pewnej firmy(nie mogę podać nazwy z wiadomych powodów). Jest on przeze mnie wykupiony na własność.

jego konfiguracja(jest to profesjonalny serwer dedykowany IBM):
Procesor: Intel XEON quad core 2,13 /1066/8MB (2x dwurdzeniowe=4 proce, łącznie jakieś 10GHz)
Pamięć (typ, std): PC2-5300 CL5 ECC DDR2, 4x1GB (mam zamiar dokupić jeszcze 4gb)
HDD:2x146GB 10tys obrotów SAS
łącze:100Mb/s

dodatkowo mam osobny serwer danych: 3TB bez limitu miesięcznej przepustowości na łączu 1Gb/s hostowanego w USA.

Moje pytanie ile ludzi mógłby około dźwignąć taki serwer i czy uważacie że jeżeli zrobiłbym do tego strony internetowe, forum itp. to czy przy że tak powiem wpłatach "kto może niech coś wpłaci" uzbieram 250zl?(miesięczny koszt prądu dla tego bydlaka). Ważne jest też to że posiadam jeszcze pakiet do wykorzystania 2 darmowych domen z rozszerzeniem .com, co pewno byłoby lepiej widziane niż jakieś yoyo.pl

drugie pytanie to takie bardziej na mentalność... chodzi o to czy jakiś serwer sie tak utrzymuje?

sorry za miejsce tego posta ale nie chciałem zakładać nowego tematu.
(wcześniej przypadkowo umieściłem tą wiadomość w koszu... nie wiem czemu:P)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 06:14:13 pm wysłana przez Portal »


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Chce postawic wlasny serv ale mam problemy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2008, 06:15:36 pm »
Wiele zależy nie od sprzętu, a od plików, które na nim się znajdują. Od żetelności ich wykonania i dbałości o nie. Jest wiele serverów na potężnych serverach dedykowanych i wiele utrzymuje się z dotacji, ale chyba żaden z "dotacji bez odwdzięczenia" ;)
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Chce postawic wlasny serv ale mam problemy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2008, 06:52:20 pm »
"dotacji bez odwdzięczenia" ;)

Masz tu na myśli dbałość o pliki czy inne formy "odwdzięczenia" np itemy?

Jeżeli chodzi o pliki to mam zamiar wsadzić tam C5, jednak nie orientuje się w szczegółach, gdyż nie ja będę to wszystko konfigurował, dlatego że w L2 tylko grałem na C4 i nigdy sie nie wgłębiałem w budowę samej gry.

Jednak muszę miej więcej wiedzieć(mogą być duże przypuszczenia) ile około osób udźwignie taka konfiguracja?(to ważne) oraz ile osób dźwignie ten sam sprzęt na 12 i 6Mb/s łączu(czysto teoretycznie=zakład ze znajomym:) )

Jestem również otwarty na wszelkie rady dotyczące zastosowania wersji plików itp... oczywiście wolałbym zastosować takie jakie gracze po prostu by chcieli.
Dodatkowo jeżeli ktoś chciałby zająć się adminowaniem serwera to jestem otwarty na propozycje współpracy(dbałość o pliki, GM itp), jednak nie mogę zagwarantować na razie żadnych korzyści majątkowych(patrz miesięczne wypłaty). Jedyne co mogę zagwarantować to długoterminowe istnienie serwera oraz jego niezawodność(min generatory prądotwórcze, systemy podtrzymywania mocy oraz serwis 24/dobę... usuwanie usterki w przeciągu max 5minut-chodzi o sprawy techniczne. Jeśli chodzi o pliki to  nie zależy ode mnie, postaram się znaleźć kogoś kto będzie nad tym czuwał i to parę osób).

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Chce postawic wlasny serv ale mam problemy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2008, 07:02:58 pm »
Mam tu na mysli itemy. Co do plików, to nie ma sensu za bardzo działać na tych emulatorach, które są już zrobione. Lepiej by było, gdybyś stworzył coś swojego. L2J powinien utrzymac okolo 500-800 osób w miarę bez większych komplikacji i częstym restarcie. tylko to mam masę bugów..
Prepare for unforeseen consequences...