Witaj
Gość

Wątek: Kilka pytań  (Przeczytany 1547 razy)

  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Kilka pytań
« dnia: Wrzesień 16, 2008, 06:14:46 pm »
Witam

Od kilku dni testuję konfigurowanie serwera. Nasunęło mi się kilka pytań, z góry przepraszam jeśli coś powtórzę co już było. Przy okazji chcę dodać  coś od siebie - na tej stronie łatwo (pasek adresu) sprawdzam id przedmiotów:www.l2jdp.com/l2jdb/

1) czy istnieje możliwość hurtowej edycji multisella (dobrze to określiłam?) u npc? Chodzi mi o to, iż ostatnio dodali wszystkie sb 40-75lvl do grocków w wioskach startowych, chciałabym to usunąć, ale przeraża mnie wizja robienia tego pojedynczo, włączając w to wpisywanie kupy numerków :(

2) jak działa update plików przez eclipse czy jakoś tak? Czy jak wprowadzę w/w modyfikacje, to mi je nadpisze? Czy też mogę wybrać pliki bądź części plików do uaktualnienia?

3) czy wgranie i włączenie geodaty zlikwiduje problem bicia przez ściany?

4) chcę uruchomić też serwer hellbound, ale niektóre pliki - ściśle AI bossów - chcę wgrać z najnowszych nightly, gdyż jest tego więcej ukończone. Jakie pliki muszę przegrać i czy to w ogóle będzie kompatybilne? Wiem, że muszę uaktualnić w bazie danych grandboss_data, ale gdzieś cała ta inteligencja musi być zapisana...

5) Jak naprawić quest tutorial / npc z nim związane? Podam przykład Nerupa. Quest wchodzi jak tylko zagadam do tego NPC, bez możliwości kliknięcia "quest" u niego. Przez to nie mam dostępu do  późniejszego questa, który zaczyna się u tego samego npc...

6) Istnieje bug, że z panelu admina nie mogę zmodyfikować liczby PK gracza. Chciałabym to obejść, po prostu grzebiąc w bazie danych. Kiedy mogę to robić, aby zmiany się zachowały? Czy jak dany gracz jest wylogowany, czy cały serwer musi być wyłączony?

7) Znalazłam w configach funkcję, by miasta zrobić strefą pvp. Interesowałoby mnie, gdyby dało się taką opcję włączyć tylko dla niektórych wskazanych przeze mnie miast. W jakim pliku muszę pogrzebać w tym celu?

Tyle na początek, dziękuję z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 06:16:20 pm wysłana przez Oczkusia »
Nie gram obecnie nigdzie, a z odrobiną wolnego czasu mogę wyświadczyc usługę PowerLevelingu - proszę o PM


  • Wiadomości: 538

  • Pochwał: 26

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2008, 10:03:42 pm »
1. Jak chcesz cofnac jakas zmiane, to mozesz :
   a) albo sciagnac wczesniejsza wersje z repozytorium
   b) albo usunac zmiany z konkretnej rewizji (w cliplse w team->show History zaznaczasz changesety ktorych nie chcesz, dajesz prawym i cos typu 'revert changes from revision');

2. Mozesz wybrac ktore pliki chcesz uaktulanic, po prostu je zaznaczasz, dajesz prawym i team -> update

3. Takie jest przeznaczenie geodaty. To czy zlikwiduje(wszedzie i zawsze), to zalezy tylko od tego czy geoengine i pliki geo nie maja bledow.

4. nie wiem gdzie w l2j jest trzymane info o ai bossow, ale rozwiazaniem tego problemu jest zwykle przeszukanie tego co masz

6. Zmiany bezposrednio w bazie sie od razu zachowuja. To czego chcesz uniknac to to, zeby tych zmian serwer nie nadpisal zapamietujac dane gracza. Z czego bezposrednio wynika ze gracz musi byc offline, gdy zmieniasz to, serwer moze spokojnie smigac bo dane o graczy sa wcytywane za kazdym razem gdy ten sie loguje.

7. sprawdz gdzie w kodzie jest uzywany ten parametr i dodaj troche kodu ktory dodatkowo sprawdza w jakim miescie jestes


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2008, 10:35:59 pm »
Dzięki za odp, mam kolejne pytanie, a mianowicie czy można skądś ściągnąć skrypty na www do wyświetlania toplisty pk/pvp, stanu siege, stanu 7signs, graczy online, zakładania kont itp? Znalazłam tylko do tych 2 ostatnich rzeczy, przy czym ten do wyświetlania graczy online nie był zbyt dobry bo grzebał w bazie danych za każdym razem, wolałabym by to było coś co będzie odświeżać informacje np. raz na 5 minut żeby nie przeciążać połączeń do bazy danych na serwerze (cron? ). Aha, serwer do gry i www będą na oddzielnych serwerach zupełnie niezależnych więc trzeba będzie jakoś przeprowadzić ich komunikację  :? Z góry jestem wdzięczna za pomoc.
Nie gram obecnie nigdzie, a z odrobiną wolnego czasu mogę wyświadczyc usługę PowerLevelingu - proszę o PM