Witaj
Gość

Wątek: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]  (Przeczytany 129652 razy)

  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #250 dnia: Lipiec 13, 2010, 10:34:18 am »
h5

teraz jeszcze normalnie ale przy nowych setach to wszystkie kurczaki dostają po tyłku i poza inspectorem to ich przydatność w party zaczyna być znikoma :)

Arba też dostaje?
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #251 dnia: Lipiec 13, 2010, 10:38:05 am »
nie ale kuszniczka i tak była jako dd i nie robiła różnicy a nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie robił łucznika w obecnych kronikach
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #252 dnia: Lipiec 13, 2010, 11:47:00 am »
ktore statysyki mozna zmieniac za pomoca dye na SLH. Podejrzewam, ze tak jak wiekszosc fighterow - wszystko poza men. Zgadza sie?
jakie dye wpakowac w SLH 100% pod oly z rapierem? Hero na rpg x5 (a moze juz byly... wiem czy utrzymal) ma -10 str, +4 dex, +4con i -4int, +4 wit z tym, ze on walczy jako pseudo nuker - magiczny blunt 2h i wali tylko nukami.


  • Wiadomości: 386

  • Pochwał: 3

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #253 dnia: Lipiec 13, 2010, 12:02:20 pm »
walka tylko nukami na oli ma sens bo slh ma enli, w pvp to nic prawie takim kamaelem nie zrobisz
no moze fighterow bedziesz bil jako tako ale wciaz slabiej niz kazdy inny mag


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #254 dnia: Lipiec 13, 2010, 12:24:43 pm »
od freyi te nuki już takiego szału nie robią
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #255 dnia: Lipiec 13, 2010, 10:18:40 pm »
No na razie piszemy tutaj o Frei , bo zanim doczekam się kroniki po Frei to raczej może już sie nie doczekam .
Jeszcze takie dwa pytanka , czy w light dynasty zostanie może wprowadzony jakiś resist na stun jak w mj ?? (Było by fajnie)
i Drugie , jakie dye ??  +4Con/-4Str czy może +4Con/-4Dex czyli która statystyka jest mniej ważna dla sb , str czy dex ?? (Jakby można było , to poproszę jeszcze o krótkie uzasadnienie dlaczego tak a nie inaczej)

Jakoże nie dostałem odpowiedzi na moje pytania to ponawiam je oraz dodaje nowe pytanie :

Co to jest tzw H5 ??


  • Wiadomości: 432

  • Pochwał: 0

  • Forza Inter
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #256 dnia: Lipiec 13, 2010, 11:31:35 pm »
Dye na SB to sprawa indywidualna ja biegam w -5dex+5con a inni -5str+5 con albo -8 str +4dex i con.

H5 to bedzie kolejna kronika, ta po freyi. To skrot od High Five(w polsce it means "piątka!") ktore jest potoczna nazwa nastepnego dodatku.


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #257 dnia: Lipiec 14, 2010, 06:44:42 am »
To chyba jednak wbije +4Con/-4Str , bo widze , że ten dex dla sb jest bardziej ważny . Jeszcze 3 inne pytania :
1. Czyli we frei z sb nie bedzie jeszcze aż tak źle , że nie bedzie sie dalo nim grac ?? Co prawda bdzie lekko osłabiony ale chyba będzie jeszcze dobrze sie spisywal , nie ?
2. Do FB wbic focus czy health ??
3. Jaki wbić element do broni ?? Dark czy water/wind/fire/earth ??


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #258 dnia: Lipiec 14, 2010, 10:22:47 am »
Polecam mimo wszystko Dark, bo dark weapon możesz podkręcić dość nieźle i z 210 ele przy 150 w broni niektórzy się zdziwią :P


  • Wiadomości: 432

  • Pochwał: 0

  • Forza Inter
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #259 dnia: Lipiec 14, 2010, 10:51:28 am »
Health i dark to podstawa. We Freyi bedzie robil to co robil wczesniej biegal sciagal buffy rzucal DM i nukowal warriorow.


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #260 dnia: Lipiec 14, 2010, 10:59:33 am »
Dziekuje bardzo , ale czy mógłbym jeszcze sie dowiedziec , czy w dyna light bedzie moze stun resist we frei i czy w tej kronice bedzie zawsze zjadał 7 buffów czy 0-7 buffow ?? Byłoby miło , gdyby ktoś odpowiedzial jeszcze tylko na te pytania . Z góry dziękuję !


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #261 dnia: Lipiec 14, 2010, 11:01:46 am »
żaden light nie ma stun resista we freyi poza majem. dalej będzie normalnie ściągał buffy tylko reuse dłuższy.


nie będzie już robił tego co dotychczas bo ten paraliż nie będzie tak właził miło. Są sety dające resist a z tych nuków przy obniżonym dmg z atri to będzie bił po 200 nawet ze swoim własnym empem
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #262 dnia: Lipiec 14, 2010, 11:45:40 am »
E tam , wolę bić w zwarciu , może czasem wykałaczki użyję dla tego detargeta  a tak to w zwarciu . Dziękuję za odpowiedzi i proszę mnie już nie straszyć :P


  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #263 dnia: Lipiec 24, 2010, 10:09:21 am »
czesc mam pare pytan do zaawansowanych uzytkownikow kury
Lightning barier lepiej enchantowac na power czy chance?
"nuki" lepiej enchantowac na power ,pvp, czy na element?
Zastanawiam sie jeszcze na co zenchantowac checkmate,nie wiem na co sie decydowac 2xrapier earth,dark + bron magiczna , czy rapier earth + born magiczna i wtedy checkmate nie enchantowac na element

A tak w ogole ,jak skil ma juz w sobie "element" np checkmate,albo "nuk" czy nie lepiej enchantowac to na pvp,power,efectiveness itp ?
pozdrawiam


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #264 dnia: Lipiec 24, 2010, 10:29:33 am »
czesc mam pare pytan do zaawansowanych uzytkownikow kury
Lightning barier lepiej enchantowac na power czy chance?
"nuki" lepiej enchantowac na power ,pvp, czy na element?
Zastanawiam sie jeszcze na co zenchantowac checkmate,nie wiem na co sie decydowac 2xrapier earth,dark + bron magiczna , czy rapier earth + born magiczna i wtedy checkmate nie enchantowac na element

A tak w ogole ,jak skil ma juz w sobie "element" np checkmate,albo "nuk" czy nie lepiej enchantowac to na pvp,power,efectiveness itp ?
pozdrawiam
Po 1sze rapier z dark nie earth.Najlepiej miec rapier i bron magiczna.Co do enchantu skilli nie bede sie wypowiadal, bo niemialem okazji enchantowac u niego skilli.



  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #265 dnia: Lipiec 24, 2010, 11:50:23 am »
przepraszam,zapomnialem dodac ze chodzi mi tylko o pvp, nie pve
Moim zdaniem :   :P
Konfiguracje rapier dark + bron magiczna
-tracisz skile triple thrust i shining edge
-zyskujesz tylko checkmate (nie nukujesz bo masz bron magiczna),jednak gdy nie masz zenchantowanego death marka to nie masz czym bic w  zwarciu

Obecnie stosuje rapier earth + bron magiczna
-mam enchant element earth na thrust i SE
-obecnie trace checkmate / zastanawiam sie czy robic drugi rapier dark czy moze enchantowac to na pvp,efectivenes [?] /

Ale znowu uzywajac naprzemian rapier , magiczna bron tracimy Health z rapiera , to moze tylko 2 rapiery
Postac pelna dylematow  :D
zapraszam do dyskusji praktykujace kurki

 


Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #266 dnia: Lipiec 24, 2010, 12:21:28 pm »
SE i thriple thrust sie nie uzywa wiec ich strata to nie zaden minus


na oly ewentualnie bron magiczna, na open pvp tylko rapier dark z healthem i tak rola w pt ogranicza sie do spamowania SD/LS/soul of pain


  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #267 dnia: Lipiec 24, 2010, 12:35:41 pm »
czesc mam pare pytan do zaawansowanych uzytkownikow kury
Lightning barier lepiej enchantowac na power czy chance?
"nuki" lepiej enchantowac na power ,pvp, czy na element?
Zastanawiam sie jeszcze na co zenchantowac checkmate,nie wiem na co sie decydowac 2xrapier earth,dark + bron magiczna , czy rapier earth + born magiczna i wtedy checkmate nie enchantowac na element

A tak w ogole ,jak skil ma juz w sobie "element" np checkmate,albo "nuk" czy nie lepiej enchantowac to na pvp,power,efectiveness itp ?
pozdrawiam

Soul of pain i anni circle tylko na +power (ewentualeni duel) bo maja dark bazowo. Ale checkmate ma bazowo dark? Mi się wydaje ze nie bardzo.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #268 dnia: Lipiec 24, 2010, 01:27:15 pm »
SE i thriple thrust sie nie uzywa wiec ich strata to nie zaden minus


na oly ewentualnie bron magiczna, na open pvp tylko rapier dark z healthem i tak rola w pt ogranicza sie do spamowania SD/LS/soul of pain

Nie do końca prawda, bo mocno podkręcony silence też potrafi wejść, a death mark (- 23% p. defa i m defa) wrzucony na wspólną assystę też daje party dużego kopa.

Wyobraź sobie combo stigma, death mark, tribunal, hex i hit(y) od deski lub tyrka na limitach...


Checkmate nie ma bazowo dark, trzeba na to podbić (wskazane).  Pozostałe (przynajmniej od Freyi) lepiej wg mnie na duel

Warto jeszcze podbić dark weapon (na +10 daje w sumie około ~~80 dark atri) dark armor (ten buffek co działa jak u ee, chyba, że EE już go podkręcił w party mocniej).  Jeżeli sobie coś przypomnę co Delios enchantował jeszcze to dam znać.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #269 dnia: Lipiec 24, 2010, 02:35:44 pm »
Wyobraź sobie combo stigma, death mark, tribunal, hex i hit(y) od deski lub tyrka na limitach...
tez kiedys tak mowilem


a teraz wyobraz sobie ze ziomek na ktorego to wrzucasz ma w party bishopa ktory uzywa cleanse i wszystkie te debuffy albo spora wiekszosc robia papa


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #270 dnia: Lipiec 24, 2010, 03:00:13 pm »
zgadza sie, dlatego trzeba dzialac dynamicznie i dac bishopowi inne zajecia (spamowanei heala'a albo zestunowac go) Obecnie prawda taka, że Bishop ma albo dobry stun resist, albo dobry para resist. Poza tym jak cleanse poleci nic nei stoi na przeszkodzie ponowic tego. jest tak wiele różnych okolicznosci, że bishop akurat kilka sekund nie będzie mógł tylko cleanse'a rzucić (może np. ściągnął z kogoś jakiś inny debuff akurat? albo jakis sws/bd/tank zmienił mu target? ). Trzeba próbować, tym bardziej, że od Freyi PvP na równych lvlach i sprzętach trwają w cholerę dłużej niż w GF. Jak każdy DD skacze sobie po targetach jak to do tej pory miało zazwyczaj miejsce, a bishop z EE nie śpią, to raczej DD nikogo nie zabiją...

Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #271 dnia: Lipiec 25, 2010, 12:35:15 am »
Dziekuje wszystkim za wskazowki
a lightning barier na power czy chance? ;)

z tego co zrozumialem w opisie power bedzie czesciej "odpalał" skila ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2010, 12:36:58 am wysłana przez playerxxx »


  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #272 dnia: Lipiec 25, 2010, 10:30:20 am »
Dziekuje wszystkim za wskazowki
a lightning barier na power czy chance? ;)

z tego co zrozumialem w opisie power bedzie czesciej "odpalał" skila ?

Power, to i tak ma imba land rate

A i proponuje blink na + distance, tak na +20 nikt z melee Ci już raczej nie podskoczy (może glad i dagger jeżeli mu się uda zabić na BSa po shadow step w co raczej wątpie)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2010, 01:50:31 pm wysłana przez HumanitarnaŚmierć »


  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #273 dnia: Lipiec 27, 2010, 05:05:43 pm »
Witam
Zastanawia mnie to jak jest u kamaela z certami,moge na sube brac SB?,BZ (warior),ARBA(rogue),INSP(enchanter)
i teraz pytanie co powybierac,najbardziej interesuje mnie pvp 1vs1,albo male pt,ewentualnie oly
Straszliwe problemy mam z tyrantem  :beksa: ,z taktyki walki z nim odpada wlaczanie UD
i co teraz brac m.atak,mdef,czy moze pdef by pomogl? maga wydaje mi sie ze poskladam
Zastanawialem sie tez nad +100 bow range z rogue i uzywaniem ruta ;) Wbilem to na +24 ,ale w tyrka na tym samym lvlu(84) wchodzi 1/10 ^^

pozdrawiam


  • Wiadomości: 313

  • Pochwał: 1

  • >.>
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Male [SB]
« Odpowiedź #274 dnia: Lipiec 27, 2010, 06:22:04 pm »
Witam
Zastanawia mnie to jak jest u kamaela z certami,moge na sube brac SB?,BZ (warior),ARBA(rogue),INSP(enchanter)
i teraz pytanie co powybierac,najbardziej interesuje mnie pvp 1vs1,albo male pt,ewentualnie oly
Straszliwe problemy mam z tyrantem  :beksa: ,z taktyki walki z nim odpada wlaczanie UD
i co teraz brac m.atak,mdef,czy moze pdef by pomogl? maga wydaje mi sie ze poskladam
Zastanawialem sie tez nad +100 bow range z rogue i uzywaniem ruta ;) Wbilem to na +24 ,ale w tyrka na tym samym lvlu(84) wchodzi 1/10 ^^

pozdrawiam

Gdzie ty grasz? :)
;o