Witaj
Gość

Wątek: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]  (Przeczytany 87711 razy)

  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 11, 2011, 08:27:13 pm »
Delios jak myslisz dowalenie empowera do vespera to jest 400m.ataku w broni a tak bede biegac na razie z vesperem bez SA?


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 11, 2011, 08:52:58 pm »
Czyli mówisz , że Focus w Broni da więcej jak Health , zgadza się ?? (upewniam się tylko)


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 11, 2011, 09:15:00 pm »
omg.... ostatnio zainteresowalem sie ta klasa, jak tak czytam ten topic to na kazdej stronie ktos zada to samo pytanie... nawet wam sie nie chce o 1 strone cofnac...
btw ile lat macie ze wam wszystko wprost trzeba napisac?
dla mnie wypowiedz Deliosa jest daje oczywista odpowiedz

Cytuj
Dla hybrydy Imo focus, ponieważ SlH ma -_-'ęcie z kryta ;P Dla pure nukera i tak lepiej nuker wpn niż rapier (chyba że rapier +8++)
Health dużo nam nie daje bo i tak mamy mało hp ^.^

[patrz 3 posty wyzej...]

tu bany powinny leciec oO

Delios wspolczuje CI ... :P [dzieki za filmiki]
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 11, 2011, 09:22:05 pm »


Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 11, 2011, 10:11:21 pm »
w g.final nie ma moirai wiec qq ;d ale chyba sprobuje z tym mw draco
Zmień serwer na normalny♥
normalny w sensie? ten na ktorym jest jak najbardziej normalny pod wzgledem plikow, tylko nie up-to-date wzgledem kroniki


  • Wiadomości: 583

  • Pochwał: -1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 11, 2011, 10:20:26 pm »
mogę się dowiedziec za ile hitnie taki Slh z kryta powiedzmy robe/light/hvy usera?


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 11, 2011, 10:57:35 pm »
mogę się dowiedziec za ile hitnie taki Slh z kryta powiedzmy robe/light/hvy usera?

Możesz ale musisz spełnić parę warunków :

1. Musisz posiadać rapier
2. Musisz bić ze skilli w robe/light i heavy usera ewentualnie bić regularami jeżeli o taki hit Ci chodzi
3. Musisz liczyć na trochę szczęścia aby wszedł kryt  a następnie musisz umieć go odczytać

Życzę powodzenia ;)


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 11, 2011, 11:34:42 pm »
mogę się dowiedziec za ile hitnie taki Slh z kryta powiedzmy robe/light/hvy usera?

glubszego pytania dawno juz nie widzialem  :noob:

Daj spokój :P Pytanie to pytanie i chyba najważniejsze , że dostał odpowiedź ;)


  • Wiadomości: 583

  • Pochwał: -1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 12, 2011, 08:08:12 am »
mogę się dowiedziec za ile hitnie taki Slh z kryta powiedzmy robe/light/hvy usera?

glubszego pytania dawno juz nie widzialem  :noob:
nie ty chyba nie rozumiesz...jeśli Delios powiedział ze Slh "potrafi przywalić z kryta" chciałbym wiedzieć mniej więcej za ile potrafi więc w czym problem? nie mam dostępu do tatkiego eq chwilowo więc sam nie sprawdze:)


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 12, 2011, 09:24:13 am »
Slh z vesper rapierem w przeciwnika z 2k p.defa bazowo (przykładowo, bo dużo zależy od wardów, buffów, clan skilli etc.) zada 600-730 criticala. Tu starałem się nie dawać nic z dodatkowych rzeczy, tylko podstawowe wc buffki.
Ale wystarczy parę drobnych modyfikacji:
- aq, baium, wypracowanie przewagi elementu (20-30), SA i PvP w broni,
W tym momencie critical będzie już 1000-1200.
Dalej wystarczy dodać trochę do str. Nie koniecznie dye, może to być augment w broni, może to być bonus z territory wardsów.
I dochodzimy do 1100-1300.
Pamiętajmy że to w target z 2k p.defa co w przypadku robe usera nie jest tak mało.
I teraz najlepsze: powiedzmy że wylądował death mark.
Criticale osiągną poziom 1400-1700.
Często ktoś z party asystuje ze stigmą:
Criticale 2000-2400
No i niech jeszcze w takiej sytuacji triggeruje się counter critical:
3900-4800, chyba nieźle.

Ale najlepsze jest to, że nawet osiągniącie poziomu 1k na criticalu to w przypadku slh to dużo. Taktyka jest prosta: Jak tylko przeciwnik wyłapie para robimy szybki ruch za jego plecy i hitujemy regularami (staby to też nie głupie rozwiązanie, ale czasem oszczędzamy mp). W 3 sekundy zadamy spokojnie 5-6 hitów (1,8/sekunde to nie problem, a da się więcej). Z focus sa, na plecach to lecą praktycznie same criticale i w ten sposób bardzo szybko zabijamy.  (2k dmg na sekunde to kładziemy przeciwnika w 5 sekund, przy asystujących innych dd w 2-3 sekundy)
Ostatnio miałem starcie z tyrantem w chwilę po walce z EE. Byłem niemal bez mp. Tyrant wyłapał para. Wskoczyłem mu na plecy z cancel dynasty daggerem. Para udało mi się chainować na nim i po chwili był martwy (2 niecałe paraliże, czyli jakieś 12-15 sekund).
W tym tkwi właśnie siła para we Freya. W H5 już takie działanie nie będzie możliwe w 100%. "Nerf" daje ludziom szansę na wyratowanie się z takiej opresji. Jak dla mnie to dobre zmiany.

Polecam wszystkim którzy chcą sobie skonfigurować kamaela:
1.kalkulator l2calc trochę zaktualizowany ale w zakresie kamaela jeszcze dość ułomny:  http://l2p.planet.ee/l2calc/ 
2.mój kalkulator w arkuszu kalkulacyjnym, już dość dokładny, ale jeszcze bez instrukcji i wymaga odrobinę wiedzy o mechanice gry:
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,40227.0.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 09:35:01 am wysłana przez orlok »


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 12, 2011, 10:56:43 am »
Slh z vesper rapierem w przeciwnika z 2k p.defa bazowo (przykładowo, bo dużo zależy od wardów, buffów, clan skilli etc.) zada 600-730 criticala. Tu starałem się nie dawać nic z dodatkowych rzeczy, tylko podstawowe wc buffki.
Ale wystarczy parę drobnych modyfikacji:
- aq, baium, wypracowanie przewagi elementu (20-30), SA i PvP w broni,
W tym momencie critical będzie już 1000-1200.
Dalej wystarczy dodać trochę do str. Nie koniecznie dye, może to być augment w broni, może to być bonus z territory wardsów.
I dochodzimy do 1100-1300.
Pamiętajmy że to w target z 2k p.defa co w przypadku robe usera nie jest tak mało.
I teraz najlepsze: powiedzmy że wylądował death mark.
Criticale osiągną poziom 1400-1700.
Często ktoś z party asystuje ze stigmą:
Criticale 2000-2400
No i niech jeszcze w takiej sytuacji triggeruje się counter critical:
3900-4800, chyba nieźle.

Tak mniej więcej to wygląda u Deliosa.  Ma +4 STR, 2 x AQ (z oly i normalny), rapier dyna + 8 z focusem i 300 dark. Na full buffie w melee party, gdy ląduje death mark i stigma tłucze konkretnie, z bardzo wysokim atack speedem i critical rate'm. Zasadnicza kwestia to rozrzut damage'u u kamaela z cryta. Rozpiętość wynosi często powyżej 1k O_o


Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:19:25 pm »
Delios has given xxx damage of 434
Delios landed a critical hit!
Delios has given xxx damage of 2361
Delios landed a critical hit!
Delios has given xxx damage of 5984



Rapier is fukin korean random :D
Archeage <3


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 12, 2011, 01:05:48 pm »
Nie taki random. Criticale mogą się gwałtownie zmieniać. Dmg ma standardowo 10% rozrzutu. Spójrz na moją kalkulację powyżej. To nie są jakieś przybliżone wartości tylko wynik po podstawieniu do wzorów. Przy nie dużych wartościach criticali rozrzut jest rzędu 100dmg.
Jak zaczynają wchodzić w grę wysokie buffy/debuffy wynik nagle ma rozrzut rzędu 1000+ dmg.
Wystarczy że po pierwszym criticalu odpaliły się jakieś triggery lub jakieś zeszły. Np: subclass ud, prot. buffs, ale mógł też wylądować expose weak point. Czasem triggery powodują że coś się zoverbuffuje np. combo schield/might, może zszedł cc, który często ląduje na początek bo rzadko jest rebuffowany w pvp itd. Kiedy nasz critical jest już wielokrotnie przemnożony przez modyfikatory to dodanie jednego niewielkiego modyfikatora lub odjęcie modyfikatora ujemnego powoduje nagłą zmianę wartości criticala o dużo.
Zadajesz powiedzmy crity po 1500-2500. Odpalił się trigger cc. Następny critical może być 3000 jeżeli jesteś w dolnej granicy rozrzutu lub 5000 jeżeli w górnej. Efekt jest taki, że wygląda to na random wartość. A tak nie jest.


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 12, 2011, 01:11:39 pm »
Orlok, z mojego doświadczenia- Rapier ma dużo większą wariację dmg - rzędu może nawet kilkudziesięciu %.
Generalnie różne bronie posiadają różną wariację. przyjęcie 10% jako rozrzut to okrutne uogólnienie. Różnie to wygląda przy młotkach daggerach i swordach.


Wracając do "jaki dmg można zadać"
Przykład -_-'ęcia z rapiera
http://www.youtube.com/watch?v=d0FJvdQPpys
2:12
Deska 84-85 ładnie ubrana, posiada nawet nową broń mid S-84
z SoP 500-800 dmg
Checkmate 2123
Crit z suchara 2157

On bez disco, ale ja bez dance w tym momencie bo akurat zeszło to co pokradłem.
(byli po rebuffie bo chwilę wcześniej wbiegli na spota po drodze kogoś zabijając, dlatego tam wpadłem :P)
Na "Divided We Fall" na YT też można spojrzeć na dmg log.
Na wcześniejszych filmikach nie miałem 300 atri i AQ.

Mój przeciętny kryt w piżamkowca to 2000. W kolesi 84-85 z full resistami 1k-2k, ale o czym mu tu rozmawiamy jeżeli ja mam 82-83 lvl i dyna rapier.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 01:14:56 pm wysłana przez Delios »
Archeage <3


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 12, 2011, 01:23:26 pm »
Na wyższym lvl nie zrobisz specjalnie wyższego dmg. Co więcej ica rapier nie da ci jakiejkolwiek różnicy. Vesper da różnicę odczuwalną, ale dopiero po wbiciu SA i PvP. Nie zmienia faktu, że kamael fajnie bije rapierkiem a im więcej buff/debuff tym bardziej potrafi zaskoczyć.
Dmg magiczny jest bardziej przewidywalny.
W fizycznych criticalach dodatkowo są bugi w samej grze. Jak na końcowy wynik składa się bardzo dużo czynników "gra" ma tendencję, żeby czasem się zapętlić i coś przemnożyć kilka razy.
Przykładowo, czego zaken nie był w stanie udźwignąć:


Uploaded with ImageShack.us


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 12, 2011, 01:26:06 pm »
haha ;d
Pamiętam jak -jeszcze na Bartzie- nasza deska zbiła się na frenzy i na jednego hita zdjęła bossa i był to też hit rzędu 10-20kk.
Na rusku jeszcze mi się coś takiego nie przytrafiło.
Delios jak myslisz dowalenie empowera do vespera to jest 400m.ataku w broni a tak bede biegac na razie z vesperem bez SA?
!!!
Empower SA NIE zwiększa Matk Twojej broni o podaną wartość tylko Twój Matk. Wydaje mi się również że bonus ten nie przemnaża się przez buffy przez co jest stały.

Sorry, dopiero doczytałem Twój post.

/Tirius: bez double-postów ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 03:27:24 pm wysłana przez Tirius »
Archeage <3


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 12, 2011, 01:47:26 pm »
Tak, ta wartość nie przemnaza się przez modyfikatory m.attacku tylko jest dodawana na samym końcu do wyniku. Tak samo m.attack dodany z augmentów, m.attack ze skilli wziętych za subclasy oraz m.attack z heroic berserker. No ale w sytuacji gdy m.attack kamaela oscyluje w granicach 2k to te 117 będzie stanowić jakieś 5% a to nie jest aż tak źle.


  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 12, 2011, 01:57:56 pm »
Ladnie tutaj opisaliscie fukcjonowanie rapiera no nic kupuje vespera i zbieram na sa ^^
A tak statystycznie: dynasty staff z acu +3 czy vesp singer +3?
Sprawdzalem z dynasty mace z acu to roznica miedzy vesperem na buffie od kury ok. 50 casting speeda wiec chyba m.atak wygrywa w takowym starciu gdyz hity byly ok. 300 wieksze z vespera
Rzeczywiscie to moja nie wiedza myslalem ze jak empower wbijamy to dojdzie to do broni a tu ZONG ;p.


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 12, 2011, 03:30:04 pm »
Za wyczerpujące i treściwe posty po plusie dla: Delios i orlok.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 583

  • Pochwał: -1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 12, 2011, 04:54:00 pm »
No i bardzo dziękuje za odpowiedzi które nie były takie "głupie" ;f i szczerze jestem zdziwiony siłą krytów u Slh spodziewałem sie słabszych wyników ale jednak bije mocno


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #220 dnia: Styczeń 12, 2011, 07:09:46 pm »
Za wyczerpujące i treściwe posty po plusie dla: Delios i orlok.

I moje wątpliwości zostały rozwiane przez tych Panów , tak więc cieszę się , że Pan im przyznał te plusy i Bardzo Dziękuję Tym Panom o pomoc , a Panowi Modowi o wynagrodzenie im tej pomocy .


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 12, 2011, 11:25:50 pm »
ile procentowo wynosi odpalenie dodatkowego skilla Maximum Abillity z Rapiera +4 ?


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 13, 2011, 07:05:35 am »
około 10% przy criticalu. Czyli ta szansę należy jeszcze przemnożyć przez szansę criticala.
W efekcie to jest taki korean random. Potrafię zadać 30 criticali z rzędu i nie triggeruje a potrafię triggerować przy każdym criticalu i utrzymywać chain.


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 13, 2011, 09:53:23 am »
Czyli opłaca się ryzykować i robić broń na +4/+5 tak ?? Co ten Boost właściwie daje ??


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 13, 2011, 10:41:06 am »
Podnosi na kilka sekund m.attack i p.attack o 10% dla całego party. Poza tym daje maximum clarity dla całego party oraz zwiększa efektywność heal. Świetne w pve i często też stanowi czynnik zwiększający szansę na wygraną w pvp. W pvp jednak ma znaczenie dopiero przy dłuższych walkach. Wcześniej to tylko taka mała pomoc. Party musi być przygotowane na ten trigger, bo może on spowodować overbuff.