Witaj
Gość

Wątek: Slh w H5  (Przeczytany 27315 razy)

  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 04, 2011, 08:48:48 am »

Slh ma sporo innych skilli ktorymi mozna sie bawic tylko inne postacie w l2 maja je lepsze np blowy / niuki /debuffy / ud itd ale moze slabo znasz potencjal innych postaci i o tym nie wiesz ?

Gdybyś znał tę postać , to wiedziałbyś , że przed wszystkim można się obronić , wystarczy trochę wprawy i wyczucia . Faktem jest , że SD i mass para zostały mocno znerfione , ale ten kto potrafi grać w zasadzie tego nie odczuje . SD wprawdzie był assem w rękawie SBka , ale działa nadal i to jest ważne . To że został znerfiony , to była tylko kwestia czasu . Może to i lepiej , ten skill i tak był za mocny . Co do mass para , to są ludzie , którzy świetnie sobie radzili i bez niego . Skill nadal ma szanse wejść , może dużo mniejszą , ale ma też inne skille którymi jest w stanie narobić sporo szkód . Nie ma co narzekać , teraz wszystko jest bardziej wybalansowane .


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:28:43 am »
Tytus, wiem, że na tle topowych klanów, to my tam mało jeszcze zdziałaliśmy na DV/LoA, ale RB się już ubiło, moby na moście "3 way" (trochę za nim, nie w stronę serca antka, gdzie biega w kółko z kilkadziesiąt mobów, które są chyba jasno czerwone dla mnie na 83), które pół party nam prawie poskładały, jak się zagrowało ich 8-9 i PvP też już troszku było tych full pt na full pt.

Przypominam ci, że u nas delios sobie już świetnie radził na 80-81 (chyba, że po jego frapsach stwierdzisz, że gra słabo, ale imho to chyba tylko Orlok jest w stanie pokazać jeszcze większego skilla, bo gra już dłużej i więcej wie) gdzie nie miał mass Para Upierasz się, że land rate 10% tylko, to jak mówię, poczekaj kilka(naście) dni i coś na pewno będzie na gorąco sklejone, póki nie ma jeszcze za dużo frapsów z DV/LoA, bo pewnie dywany niedługo też coś wypuszczą, z racji lvli i sprzętu pewnie ich PvP będą półkę-lub dwie wyżej od naszych, ale zobaczysz jak działa mass para/ SD i co może zrobić SB, korzystajacy więcej niż z 2 skilli.

Ja nawet nie myślę, żeby Delios zastanwiał się nad nową postacią. Zostaje na SLH i każdy jest z tego bardzo zadowolony.

Co robi dagger/nuk/tyrek? Wiem dobrze. Walczymy często vs nuker party (po to nam tank w PT dla PT UD/reflect magic/magic UD/agro). Co robi nóż? Wiem, bo mamy Rapida, który z dnia na dzień postać rozwija i co raz lepiej się z nami zgrywa. Tyrek? Niedługo zobaczysz u nas ubranego Damona (mała rotacja w składzie, bo mamy obecnie 10 osób w pt), ale z Tyrkiem już nie jeden raz na PT biegałem i wiem co umie.

Ofc, bez spin, luźno dyskutujemy tylko, bo nie zgadzam się z twoimi tezami ; )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 04, 2011, 11:51:14 am »
Cytuj
ale imho to chyba tylko Orlok jest w stanie pokazać jeszcze większego skilla

Nie do końca tak. Ja i Delios gramy tak naprawdę dwiema zupełnie odmiennymi postaciami. Delios ma mix build w stronę meele, ja natomiast pure mage. Pewne standardy na temat slh są już wszystkim znane. cała sztuka, jak to nazywasz "większy skill", polega na odkrywaniu ciekawostek. Im więcej takich drobiazgów tym lepsza może wydawać się gra postacią. Także nie czas gry się liczy, ale przede wszystkim pomysłowość, którą może wykazać się całkiem nowy gracz.

Tytus twierdzisz, że bez SD i para slh może zostać spokojnie zastępowany przez inne klasy, które nie są hybrydami i w swojej robocie są lepsze. Czyli rozumiem, że w mage party - innym nukerem, w meele party - daggerem etc. Bo nuker ma mocniejsze nuki niż slh a dagger mocniejsze staby niż slh. Brzmi to logicznie i na pierwszy rzut oka może wydawać się sensowne.
Ale to nie do końca słuszne stwierdzenie.
Przykładów mógłbym wskazać setki, ale powiedzmy na razie 1.
Wyobraź sobie, że bp w party przeciwnika ma około 3k m.defa. Bije go 3 nukerów. Bp jest dobry, ma niezły resist, spamuje dobrze potki, oly potki itd, szybko czyści z siebie debuffy. Pomaga mu sws i bd ściągając cel nukerom. Jeżeli nukerzy byli szybcy, zgrali enlightenmenty, mieli 300 bronie, dobrze asystowali to wielce prawdopodobnym jest, że poskładają w pierwszych chwilach walki Bp i EE i ich party wygra starcie.
Ale jeżeli stracą pierwsze uderzenie to z każdą chwilą jest coraz trudniej. Widziałem już wiele walk, gdy hero sh musiał w trakcie walki life forca założyć i odpalić.
A teraz skonfigurujmy to party z slh w składzie. Niech będzie tam 2x necro i slh (zakładam że 4dd jest ol, bo inaczej party nukerów strasznie słabnie). W takim składzie nie jest wielką sztuką wsadzić w cardi gloom+Death mark. Nagle z 3k m.def robi się 1,8k. No ale zdebuffować cardi nie jest tak łatwo. Zaraz się wyczyści.
Alarion miałeś może sytuację, że wszedł w ciebie vortex kamaela (-c.speed) i z instant reusem ładował w ciebie sop cancelujący target?
Prawie każde cleansy jest przerwane. Prawie każdy target heal jest przerwany. Wszystko zaczyna graczowi działać inaczej - wolniej, przerwania, a więc nie jest w stanie powatarzać swoich wyćwiczonych kombinacji. Sws i BD ściągają na siebie kamaela. Też im się trudniej połapać po tym, bo zaraz stracą target. Ktoś straci buffy, niedużo, kilka s/d. A jak to będzie warding? A wiecie co się stanie jak ktoś ma mały m.def (ok. 2k) i full s/d na sobie? Slh nukuje wtedy po 4k regularne hity non elemental dmg. Taki zły do party?


  • Wiadomości: 583

  • Pochwał: -1

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 04, 2011, 12:38:51 pm »
Orlok kiedyś mówiłeś ze SoP bedzie możliwy do spamowania i tutaj moje pytanie ;p można tym spamować jak taki sps Hydro?


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 04, 2011, 12:59:14 pm »
Już teraz można. Potrzebujes 3 rzeczy w warunkach oly:
1. frint lub valakas
2. runa - eventowy item między innymi zmniejszający reuse (tylko na oficjalnych serwerach, nie wiem jak na ru-offie)
3. aktywny augment - spell refresh
To już pozwalało na niemal instant reuse. Liczyłem na to, że po update do h5 będzie jeszcze lepiej, bo rośnie lvl Expert casting.
Poza olympiadą dochodzi do tego:
4. songs: renewal
5. seraphim's buff
Ale sam renewal już wystarczy jeżeli mamy augment i rune up.
W takiej konfiguracji, jedynie bez buffa konia, odpalałem 44 sop'y w 20 sekund.


/Tirius: za wyczerpujące porady w tym i poprzednim poście.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 07:27:08 pm wysłana przez Tirius »


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:53:49 pm »

Przykładów mógłbym wskazać setki, ale powiedzmy na razie 1.
Wyobraź sobie, że bp w party przeciwnika ma około 3k m.defa. Bije go 3 nukerów. Bp jest dobry, ma niezły resist, spamuje dobrze potki, oly potki itd, szybko czyści z siebie debuffy. Pomaga mu sws i bd ściągając cel nukerom. Jeżeli nukerzy byli szybcy, zgrali enlightenmenty, mieli 300 bronie, dobrze asystowali to wielce prawdopodobnym jest, że poskładają w pierwszych chwilach walki Bp i EE i ich party wygra starcie.
Ale jeżeli stracą pierwsze uderzenie to z każdą chwilą jest coraz trudniej. Widziałem już wiele walk, gdy hero sh musiał w trakcie walki life forca założyć i odpalić.
A teraz skonfigurujmy to party z slh w składzie. Niech będzie tam 2x necro i slh (zakładam że 4dd jest ol, bo inaczej party nukerów strasznie słabnie). W takim składzie nie jest wielką sztuką wsadzić w cardi gloom+Death mark. Nagle z 3k m.def robi się 1,8k. No ale zdebuffować cardi nie jest tak łatwo. Zaraz się wyczyści.
Alarion miałeś może sytuację, że wszedł w ciebie vortex kamaela (-c.speed) i z instant reusem ładował w ciebie sop cancelujący target?
Prawie każde cleansy jest przerwane. Prawie każdy target heal jest przerwany. Wszystko zaczyna graczowi działać inaczej - wolniej, przerwania, a więc nie jest w stanie powatarzać swoich wyćwiczonych kombinacji. Sws i BD ściągają na siebie kamaela. Też im się trudniej połapać po tym, bo zaraz stracą target. Ktoś straci buffy, niedużo, kilka s/d. A jak to będzie warding? A wiecie co się stanie jak ktoś ma mały m.def (ok. 2k) i full s/d na sobie? Slh nukuje wtedy po 4k regularne hity non elemental dmg. Taki zły do party?

dodajmy do tego iz Tytus jest dosyc odosobniony w swoim krytycyzmie, sporo graczy grajacych na ruoff uwaza ze to balance, a paraliz wchodzi całkiem OK :)   np 2 ostatnie posty z topicu o slh w h5 z goha.ru:
Cytuj
пара проходит норм, замедлает, режет статы, а потом еще и парализит, я хз - норм.

в верпес лайт сете, смотрю на рашимпакты как на гавно.

жалко только стил. сейчас если 5 баффов ****ишь - играет песенка jizz in my pants

нюки с кровотворца 300 разные, бывают по 600, бывают и по 2,7к по фулденсу под меткой критами по екс-хиро-крысатыха (играю в милипаке)

метка классно проходит. вортекс по фулденсу не так уж и плохо.

выучил 2 новых нюка - пожалел что потратил СП.

посоветуйте: новый щит учить? или как писали в топике 2 бекстаба от 300 ножа на оли - и фул МП нету? 1ккк СП все-таки.
[Сообщений: 252
Регистрация: 11.06.2008
Игра: L2, CS
Сервер: Blackbird
Ник: ChainGang squad
Гилд.: First
Инфо: 85\75\75\76
/tt]
Cytuj
все норм с сб.

новый щит оказался редкостным уг, у камаелей вместо 90% режет только 70% дамага и не дает прибавки к скорости(почему?), но юзабелен в некоторых ситуациях.

парализ и кенсел норм проходят, в дейли-пвп, ну а на олимпе это не самые мастхев скилы.

так же на олимпе стало трудно ловить всяких свсов,дестров,тюрантов,танков,гномов, которые прячутся за колоннами и затягивают бои на 2-4 минуты.

главную сложность составляют маги , как вариан соп и сало на 30, талик на уд и сила жизни.
[ttCAtw Soul Hound 84+ -
][/tt]


zdecydowałem się grać ta postacią mimo i z w party bede miał buff dla wojowników :< mam nadzieje ze nie będzie tak tragicznie :) bo zacięcie mam tak mocne ze nawet klepie moby solo poza godzinami CP :D
postać uważam za rewelacyjna pod względem PvP, sporo debuff`ow i mocny dmg,
mam nadzieje ze jako czlonek archer`s pt w PvP będę jakaś tam forma wsparcia dla team`u :)  na tyle mocniejsza od warlock`a lub 4 archer`a (3+1) :D

Orlok ty grasz w mage team`ie myslisz ze różnica pomiędzy dance na m attack a bez, ma duzo znaczenie na wchodzenie para/sd ? (bo chyba tylko to daje obecnie buff w mage team`ie)
landrate Para w twoim wypadku to również około 20% tzn taki jak Delios`a ?

a jeszcze takie pytanie... vortex jaki ma land rate i reuse :) ?????



 


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 04, 2011, 08:04:10 pm »
my z Deliosem doszliśmy do wniosku, że od H5 dance of mystic jest niezbędny. My go rzucamy i chyba nikt jakoś poważniej nie żałuje (mi i EE lepiej wchodzą debuffy i mocniejszy mana burn, a Delios się cieszy)

Orlok gra na ofie, więc póki co nie ma dostępu do H5, chyba, że czyjąś opinię + swoje teorytyczne analizy. BTW Orlok, kiedy u was H5? Bo chcemy mieć zangielszczenie ; p

co do tego jak SLH przerywa mi casty:
 Na Ru ofie mało jest bardzo SLH (za to od groma zerków) i jeszcze mniej ogarniętych. Najlepsi są w Assassins i jeżeli trafię tam na niektórych, to wcale nie potrzebują tego SLH, żeby moje pt pocisnąć (chociaż te słabsze party Assassinsów dajemy radę). Szczytem osiągnieć ruskich walcząc SLH vs me było rzucenie 1-2 SoP-a, czasami death marka (szybko go ściągam) i kradzież buffa. Jednak z reguły są na tyle mało rozgarnięci, że eliminujemy ich szybciej niż enemy cardiego (przynajmniej przed H5), a z Neuralem (nasz EE) wypalamy mu mane w kilkanaście sekund. Ruskie są takimi nieogarami, że zapominają, że mają self cleanse'a, o vortexie już nie wspominając, który ma najlepsze debuffy ze wszystkich vortexów. Zresztą jeżeli oni nei zrobią go chociaż na lekki OE, to we mnie nei wejdzie (na full buffie z zerkiem 2 około 2,2k m defa, przeciw nuker party ściągam zerka) 

Delios też idzie już bardziej w stronę nuker SLH, ale nadal potrafi uderzyć w zwarciu konkretnie. Myślę, że sam testuje najlepszą dla siebie konfigurację od H5.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 04, 2011, 11:14:47 pm »
btw Tytus, zerknij:  http://www.youtube.com/watch?v=d0FJvdQPpys

Filmik bardziej zrobiony for fun przez Deliosa, ale jak widać i bez mass para daje radę, prawda? : >
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 04, 2011, 11:26:06 pm »
Silly Alarion,
You are not Kamael, you dont belong to our drama.
Go away ^.^
Archeage <3


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 04, 2011, 11:28:12 pm »
kurczak niech wraca do kurnika, yo!
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 281

  • Pochwał: 1

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 05, 2011, 01:00:56 am »
btw Tytus, zerknij:  http://www.youtube.com/watch?v=d0FJvdQPpys

Filmik bardziej zrobiony for fun przez Deliosa, ale jak widać i bez mass para daje radę, prawda? : >
hehe fajny, ale to freya, a nie h5 ?
Core:
Gozbar - Archer 89
Lancer:
Gozz - Warrior - 87
Morfeusz - Enchanter - 87


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 05, 2011, 01:21:01 am »
H5, Delios nie miał jeszcze 83, bo wbił go chyba 2 dni temu.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 05, 2011, 06:36:50 am »
H5, Delios nie miał jeszcze 83, bo wbił go chyba 2 dni temu.

to Freya w h5 jest nieco inny interface btw Alarionie odnoszę wrażenie ze każdy temat na tym forum sprowadzasz do dyskusji jak to lepiej od kogoś "ogarniasz" :D  ten temat dotyczy slh w h5 a nie tego czy Tytus widział moby w nowych lokacjach i jak tam twoje party ostro wycina wrogów @@

Pokaz klasę i usuń spam którym tu naśmieciłeś :)


btw: Na świecie [edytuj]

Obecnie sklepy sieci Lidl funkcjonują w następujących krajach: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia,Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
Sieć Lidl planuje rozszerzyć działalność o następujące kraje: Estonia, Litwa, Łotwa, Kanada,Szwajcaria.

niestety sieć sklepów Lild nie rozszerzył ( i nie planuje tego robic) swojej działalności na terytorium Federacji Rosji :)

źródło: Wikipedia



« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 06:45:34 am wysłana przez Ninngi »


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 05, 2011, 07:02:59 am »
H5, Delios nie miał jeszcze 83, bo wbił go chyba 2 dni temu.

to Freya w h5 jest nieco inny interface btw Alarionie odnoszę wrażenie ze każdy temat na tym forum sprowadzasz do dyskusji jak to lepiej od kogoś "ogarniasz" :D  ten temat dotyczy slh w h5 a nie tego czy Tytus widział moby w nowych lokacjach i jak tam twoje party ostro wycina wrogów @@

Pokaz klasę i usuń spam którym tu naśmieciłeś :)


btw: Na świecie [edytuj]

Obecnie sklepy sieci Lidl funkcjonują w następujących krajach: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia,Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
Sieć Lidl planuje rozszerzyć działalność o następujące kraje: Estonia, Litwa, Łotwa, Kanada,Szwajcaria.

niestety sieć sklepów Lild nie rozszerzył ( i nie planuje tego robic) swojej działalności na terytorium Federacji Rosji :)

źródło: Wikipedia

A to jest jakieś ograniczenie, gdzie Alarion może pisać, a gdzie nie? To jest forum.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 05, 2011, 08:06:09 am »
Moze nie wiecie ale Alarion w wolnej chwili expi kurczaka w lokalnym KFC i juz ma nawet 17 level wiec jak najbardziej moze tu pisac.  :D

A tak powaznie wracajac do tematu to cast vortexa (mimo fajnych debufow)jest z dupy totalnie ja to uzywam w zestawieniu z enli only bo inaczej stoi jak palant i nerwowo sprawdzam czy to lag czy sie cos nie zacielo ... a nie to cast vortexa. Fajnie ze ma super debufy ale jak mam na tyle czasu wylaczyc postac z pvp to sie powaznie zastanowie czy to rzucac. Pewnie Delios bedzie wiedzial ile to trwa .. dla mnie wiecznosc (3-4 secundy)
Veve 99/97 Feoh Wizard Core server
Tytus 92 Feoh Wizard Lancer server
Ais / Yans / Atomek / Kylal / VeveLaBoo Nightmare DN server


  • Wiadomości: 583

  • Pochwał: -1

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 05, 2011, 08:43:08 am »
Mnie tylko wku*** to ze zrobili z sb-ka takiego Semi-mage a  spelle już nie są tylko miłym dodatkiem...owszem grało się i wcześniej na Mage setup jak orlok ale teraz ten setup bedzie zdaje się najlepszy bo po co pobić szabelka jak można przerywać bishopom casty/ogólnie sciągać targety z prędkościa karabinu ;d


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 05, 2011, 08:44:00 am »
H5, Delios nie miał jeszcze 83, bo wbił go chyba 2 dni temu.

to Freya w h5 jest nieco inny interface btw Alarionie

Wiesz, teraz się przyjrzałem i faktycznie. Pomyliło mi się, bo było to tuż przed H5, kiedy u nas w party była chwila zwątpienia w dalszą grę i zrobiliśmy 2 tygodniową przerwę na czas świąt, aby teraz wrócić do aktywnej gry. Pamiętam cała tą rozmowę na TS jak mi opowiadali, gdzie gadali też (czego tu akurat delios nei złapał na tym filmiku), że Co ten Delios robi, w L2 nie ma PvP, że jego PvP ssają, WoW jest epic itd. itd. ; )

odnoszę wrażenie ze każdy temat na tym forum sprowadzasz do dyskusji jak to lepiej od kogoś "ogarniasz" :D  ten temat dotyczy slh w h5 a nie tego czy Tytus widział moby w nowych lokacjach i jak tam twoje party ostro wycina wrogów @@

hmm? Nie pisałem w tym topicu nic więcej, poza moimi przemyśleniami na temat SLH w H5 (jeżeli widzisz tu gdzieś o moim ogarnianiu, pokaż plx jakiś cytat). Powiem więcej, również w innych topicach w których biorę udział w dyskusji nie przypominam sobie, bym dawał znać, że ogarniam bardziej od innych.
Wyjątek może w moim poradniku o cardim, ale tam również nic specjalnie się nie chwaliłem, tylko więcej podkreślałem, "jak grają inni bardzo często i dlaczego robią to źle"

Jeżeli twierdzisz inaczej, zapodaj jakiś przykład. Skoro robię to rzekomo w każdym topicu, to nie powinieneś mieć większego kłopotów wśród wielu moich postów znaleźć jakiś przykład, prawda? ; )

Pokaz klasę i usuń spam którym tu naśmieciłeś :)


Poza drobnymi akcentami humorystycznymi, 90% moich postów w jakieś części była związana w SLH i jego postrzeganiem w H5. Może poza double postem, który notabene zrobiłem przypadkiem, nie widzę również mojego spamu O_o



btw: Na świecie [edytuj]

Obecnie sklepy sieci Lidl funkcjonują w następujących krajach: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia,Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
Sieć Lidl planuje rozszerzyć działalność o następujące kraje: Estonia, Litwa, Łotwa, Kanada,Szwajcaria.

niestety sieć sklepów Lild nie rozszerzył ( i nie planuje tego robic) swojej działalności na terytorium Federacji Rosji :)

źródło: Wikipedia

i wyjaśniłeś moją zagadkę, dzięki ci ^^
-------------------------------------------------------------------

Moze nie wiecie ale Alarion w wolnej chwili expi kurczaka w lokalnym KFC i juz ma nawet 17 level wiec jak najbardziej moze tu pisac.  :D

Może po prostu gram z nim od początku tego party (luty 2010) i również jeszcze zza czasów oficjala dosyć pilnie śledziłem zmiany w profkach kamaeli? : )

A tak powaznie wracajac do tematu to cast vortexa (mimo fajnych debufow)jest z dupy totalnie ja to uzywam w zestawieniu z enli only bo inaczej stoi jak palant i nerwowo sprawdzam czy to lag czy sie cos nie zacielo ... a nie to cast vortexa. Fajnie ze ma super debufy ale jak mam na tyle czasu wylaczyc postac z pvp to sie powaznie zastanowie czy to rzucac. Pewnie Delios bedzie wiedzial ile to trwa .. dla mnie wiecznosc (3-4 secundy)

widzę, że się nie przekonamy mimo wszystko... No cóż, jak mówię, obejrzysz frapsa za kilka dni, to zweryfikujemy, czy ten SLH jest useless, czy nie. No chyba, że powiecie, że to Tank/Dagger i deska w połowie PvP bez limitów i/lub tyrek 84 bez sprzętu (vesper fisty 150 atri bez SA i A grade armor ; p ) wszystkich zabijają, a Delios tylko się niepotrzebnie krząta pod nogami ; >
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 05, 2011, 08:47:23 am »
Cytuj
Orlok ty grasz w mage team`ie myslisz ze różnica pomiędzy dance na m attack a bez, ma duzo znaczenie na wchodzenie para/sd ? (bo chyba tylko to daje obecnie buff w mage team`ie)
landrate Para w twoim wypadku to również około 20% tzn taki jak Delios`a ?

a jeszcze takie pytanie... vortex jaki ma land rate i reuse  ?


1. Gram w różnych zestawieniach - archer, meele, mage ale mój setup obecnie jest raczej jako mage.
2. Co do land rate para w prktyce to się jeszcze nie wypowiem, bo u mnie nie zawitało jeszcze h5, są pogłoski o styczniu, ale brak oficjalnego komunikatu. Natomiast w teorii wygląda/wyglądalo to tak:
- gdy tylko para się pojawiła jego land rate określony był zależnością:

((base land rate*modyfikatory)/(współczynnik zależny od CON*resist modyfikatory))*(attacker lvl/defender lvl)

To oczywiście nie jest wzór, tylko obraz zależności. Wpływ lvlu postaci był stosunkowo nieduży, dlatego 81lvl kamael dalej mógł paraliżować całe party. Base land rate był wysoki i dodatkowo wzmocniony frintem i oren erring. Współczynnik odporności na debuffy fizyczne zależny od CON jest stosunkowo nieduży. Przy przeciętnym CON wynosi on prawdopodobnie 0,8-1,2, dla magów spada poniżej 1, dla klas z wysokim CON nieco powyżej. Także miał on mały wpływ na zmniejszenie land rate. Modyfikatorów które go wspomagały, poza frintem, nie było żadnych.
Dlatego skill wyszedł uber pro i lądował we wszystko jak leci z szansą rzędu 90%.

- we Frey obowiązuje ta sama zależność. Ale wprowadzono nowe sety z resist para, które wreszcie pomogły. Spowodowały, że te 90% zmieniło się w około 30-45%. Dodatkowo część zależności dotycząca różnicy lvl została zmodyfikowana i 83 kamael lądował z para nieco słabiej niż 85.

- W H5 skill staje się magic i rozpatrywany będzie według nowej zależności:

((base land rate*modyfikatory)/(współczynnik zależny od MEN*resist modyfikatory))*(attacker lvl/defender lvl)*(m.attack/m.def)

W tej sytuacji napewno trudniej będzie paraliżować bufferów/healerów. Natomiast meele klasy powinny dalej zgarniać para, a nukerzy którzy pokusili się o -8 Men też mogą to odczuć. Dance of mistic napewno się przyda, ale wszystko zależy od tego jak silna jest zależność (m.attack/m.def). Z testów koreańczyków wykonanych przez slh z m.attack podobnym do mojego uzyskano nieco ponad 20% land rate w 85 PP w moirai. Więc jestem optymistą.

3. vortex - 12 sec z frintem, nie wiem jak w h5, land rate przyzwoity jak wbite na chance.




  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 05, 2011, 12:51:10 pm »
Ja nie napisalem ze slh jest useless tylko ze byc moze w niektorych party tank by byl bardziej przydatny. Do tej pory slh bardzo latwo niwelowal korzysci jakie przeciwne party uzyskiwalo dzieki tankowi a teraz jest o to duzo ciezej.

Apropo wypowiedzi orloka to wydaje mi sie ze ktorys s84 light ma resist para co tez nie jest bez znaczenia na landrate tego skilla (tak celem uzupelnienia :) )

Alarion pisz krotsze posty :)
Veve 99/97 Feoh Wizard Core server
Tytus 92 Feoh Wizard Lancer server
Ais / Yans / Atomek / Kylal / VeveLaBoo Nightmare DN server


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 05, 2011, 02:23:35 pm »
We frey vorpal lght ma resist para, w h5 vesper noble lght.

Stawiam ściany tekstu bo nie sprawia mi to problemu. To nie jest tak, że godzinę płodzę posta bo nie mam co robić :P


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 05, 2011, 06:41:50 pm »


Stawiam ściany tekstu bo nie sprawia mi to problemu. To nie jest tak, że godzinę płodzę posta bo nie mam co robić :P

Same here ; )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 05, 2011, 07:39:08 pm »
Czyli podsumowując cały temat - SB będzie w H5 Trochę osłabiony , ale przez to będzie jeszcze ciekawszy i przyjemniejszy , a także będzie również opłacało się nim grać , chociażby dla zabawy . Mam racje ??

Jeszcze mam jedno pytanko odnośnie SB w H5 . Jakie w tej kronice (i we frei również) opłaca się mieć dye ?? +4Con/-4Str czy +4Con/-4Dex ?? Które dye wybrać i dlaczego ??? Z góry dziękuję .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 07:41:36 pm wysłana przez AleUrwal »


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 05, 2011, 08:19:11 pm »
Czyli podsumowując cały temat - SB będzie w H5 Trochę osłabiony , ale przez to będzie jeszcze ciekawszy i przyjemniejszy , a także będzie również opłacało się nim grać , chociażby dla zabawy . Mam racje ??

Jeszcze mam jedno pytanko odnośnie SB w H5 . Jakie w tej kronice (i we frei również) opłaca się mieć dye ?? +4Con/-4Str czy +4Con/-4Dex ?? Które dye wybrać i dlaczego ??? Z góry dziękuję .
nie można dac +8 do jednej statystyki, bynajmniej tam gdzie ja grałem nie można było.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 08:24:29 pm wysłana przez PuFF »


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 05, 2011, 08:23:15 pm »
Czyli podsumowując cały temat - SB będzie w H5 Trochę osłabiony , ale przez to będzie jeszcze ciekawszy i przyjemniejszy , a także będzie również opłacało się nim grać , chociażby dla zabawy . Mam racje ??

Jeszcze mam jedno pytanko odnośnie SB w H5 . Jakie w tej kronice (i we frei również) opłaca się mieć dye ?? +4Con/-4Str czy +4Con/-4Dex ?? Które dye wybrać i dlaczego ??? Z góry dziękuję .
nie można dac +8 do jednej statystyki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 08:25:03 pm wysłana przez Delios »
Archeage <3


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: Slh w H5
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 05, 2011, 08:27:53 pm »
na to czekałem rzeczowa odpowiedź gracza z off'a, naprawdę godne pogratulowania! tak trzymaj!