Witaj
Gość

Wątek: Soul Hound Male: Mage czy Warrior  (Przeczytany 10145 razy)

  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 0

Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« dnia: Styczeń 25, 2011, 01:39:28 pm »
Chcialbym zobaczyc opinie graczy, ktorzy sprobowali juz grac Soul hound'em i kazdym z tych 2 buildow.
Tutaj piszmy, ktory build wybieramy i dlaczego.
PAMIETAJCIE: Nie piszcie takich rzeczy, ze ten i ten build, czy kazdy jest potrzebny, nie rozkladajcie na PvE - PvP.
Wybieramy tylko 1 build, tylko PvP i Olympiads i podajemy powod dlaczego taki build. (tylko i wylacznie 1 build)
Probojmy jakos potwierdzic nasze style (filmiki, poradniki, strategie)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2011, 02:02:42 pm »
Przeczytaj poradnik Orloka i Deliosa w tym dziale dot. SLH... bo zakładanie 1000x topicu o tym samym jest idiotyczne.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2011, 02:09:38 pm »
Przeczytaj poradnik Orloka i Deliosa w tym dziale dot. SLH... bo zakładanie 1000x topicu o tym samym jest idiotyczne.

Widzialem ten poradnik, ale mi tu chodzi o to, ze jezeli ktos wchodzi na stronke nie musi szukac miedzy wierszami. Wg. Mnie tam jest za bardzo namieszane, a tu ktos wejdzie i zobaczy czarno na bialym kto jaki build poleca i uzasadnienie. Ten watek jest tylko pomyslem, jezeli nie bedzie pomocny mozna usunac.


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2011, 06:42:19 pm »
Niestety to pytanie było wałkowane setki razy na różnych forach. I niestety nikt na nie odpowiedzi jednoznacznej typu: " lepiej zrób ....." nie udzieli. Dlaczego?
Ja mam mage build i kombinuję jak rozwinąć fizyczne aspekty postaci. Delios był bardziej meele build a z tego co obserwowałem na jego filmie mage aspekt ma dla niego też duże znaczenie.
Ogólnie jest tak, że mage czy mele build to tylko decyzja od czego zaczniesz, żeby postać była w czymś dobra. Prędzej czy później i tak będziesz musiał zająć się tym drugim aspektem.
Po to właśnie zrobiłem kalkulator, żeby można było oszacować co i jak zmieniać dla określonego celu. Nikt nie wie jeszcze jakie np. dye są optymalne. Ale można już szacować jakie dają skutki.
To jest właśnie najlepsze w l2, że zawsze można coś zmienić i uzyskać zaskakujący efekt a nie podążać tylko za powtarzanymi receptami.
Tak było np. w przypadku jednego swm na chronosie. Zrobił bardzo mocny build oparty na maksymalizacji evasion i zaczął wygrywać z największymi wyjadaczami w tej klasie w class base. W efekcie inni zaczęli szukać na to odpowiedzi i okazało się, że w tak starej i znanej klasie jaką jest swm można jeszcze sporo nowości wymyśleć.


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:30:28 pm »
on nie pyta co jest lepsze, tylko co ludzie wybrali + prosi o pare argumentow.
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:45:03 pm »
on nie pyta co jest lepsze, tylko co ludzie wybrali + prosi o pare argumentow.

Dziekuje w koncu :)


  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:54:02 pm »
gram krotko i moze nie jestem wiarygodny =) ale wybralem 'mage side'


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:34:24 am »
Problem w tym, że chyba nie do końca wiesz o co pytasz.
Ale dobrze:
Ja wybrałem mage style. Po poprzedniej postaci dysponowałem arcana mace acu 300 dark i to był powód wyboru.
Zrobiłem sobie dye +5 con -5str, +4 dex -4 str i wyrzuciłem wszystkie fizyczne skille z pasków.
Setup na tamtą kronikę był bardzo dobry. Na 80lvl wygrywałem na oly z takimi postaciami jak DLM. Zaletą mage style był ogromny boost z elementu. Nie dość, że bonusy były wyższe niż obecnie to w partsie można było mieć max 1 element i wiele osób nie posiadało więcej niż 60 dark resist. Ci najlepsi robili sobie sety full dark i jakoś dawali radę.
W pvp potrafiłem szybko z aoe zabić całe meele party, które albo stało sparaliżowane, albo nie mogło przebić się przez ud.
Zmieniła się kronika, doszły elementy w setach. Pojawiły się sety z resist para. Pojawiła się nowa biżuteria enchantowana wysoko i w łatwy sposób dająca wysokie m.def. O ile na oly szło przyzwoicie to pvp zaczynało brakować dmg. Dodatkowo nie było u mnie w klanie miejsca w mage party i trafiałem ciągle do archer party. M.attack arcana mace już nie wystarczał. Zmodyfikowałem więc setup.
Zdobyłem oe db +14, dający mi ponad 230 m.attaku. Zrezygnowałem z dye na dex i zostawiłem +4 con -4 str. Dmg był ładny, w party archerów wpisywałem się świetnie. Ale na oly brakowało cast speed. Dodałem więc dye +4wit -4int. I było przyzwoicie.
Ale ludzie nauczyli się grać przeciwko slh. Szybkie rebuffy, drainy mp itd i w efekcie healerzy stali się trudni do zabicia na oly.
Musiałem zmaksymalizować szybkość zabijania. -4 int bolało i wskazywało na konieczność zmiany broni dla mage setup. Pojawił się vesper buster i zlikwidowałem dye. Wygrywałem z większością, ale kilku przeciwników z wysokim m.def stanowiło problem. Receptą okazało się finalizowanie mage setup do granic obecnych możliwości. Czyli oe skilli: pride of kamael, sop na duel, ac na duel, dark weapon, death mark, vortex na chance. Oraz maksymalizowanie reuse: augment, runa, frint/valakas. I dopiero w tym momencie mój mage setup stał się naprawdę groźny.
Więc zobacz sobie ile pracy to kosztuje (bronie, enchanty, augmenty, resisty, boss jews etc). I zwróc uwagę jakbym miał w pewnym momencie marną grę (gdy jeszcze nie zrobiłem enchntów skilli), jeżeli nie miałbym pod ręką archer setup do codziennej zabawy/expa/pvp.
W tej chwili wiem już doskonale, że podobna praca czeka mnie przy meele setup, który z każdym dniem staje się coraz bardziej potrzebny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 01:15:28 pm wysłana przez orlok »


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2011, 08:21:47 am »
Witam.
Mam moze troche dziwne ale bardzo nurtujace mnie pytanie, a mianowicie jaka bron?
Kronika freya, build mieszany oczywiscie jak to na tej kronice.
I teraz mam vesper cuttera +4 +300 dark +focus i zastanawiam sie czy zrobic bron magiczna? Jezeli tak to jaka vesper buster/caster + acu do ktorych nie mam teraz dostepu czy vesper singer + emp ktorego moge miec w kazdym momencie. Czy moze jednak zostac przy rapierze i robic go na +++. prosze o jakies sensowne odpowiedzi i z gory dzieki.


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2011, 10:26:04 am »
Witam.
Mam moze troche dziwne ale bardzo nurtujace mnie pytanie, a mianowicie jaka bron?
Kronika freya, build mieszany oczywiscie jak to na tej kronice.
I teraz mam vesper cuttera +4 +300 dark +focus i zastanawiam sie czy zrobic bron magiczna? Jezeli tak to jaka vesper buster/caster + acu do ktorych nie mam teraz dostepu czy vesper singer + emp ktorego moge miec w kazdym momencie. Czy moze jednak zostac przy rapierze i robic go na +++. prosze o jakies sensowne odpowiedzi i z gory dzieki.

proponuję poświęcić te 5 minut i znaleźć sobie to w tym dziale, jest to w podklejonym poradniku Deliosa i orloka ...


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2011, 12:22:23 pm »
Ale jestes pewny ze jest tam odpowiedz czy tylko tak napisales bo ja jej tam nie widzialem. owszem delios i orlok pisza tam jakie setup wybrali itp i jakie nosza bronie ale nie ma tam nic o tym jaka magiczna jezeli juz i czy w ogóle magiczna


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2011, 12:38:33 pm »
Jeśli tylko robisz za "nukera" czyli sam sop, death mark i te all nuki. to imo Vesper Singer + emp był by dobrym rozwiązaniem.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 10, 2011, 12:49:31 pm »
Na freya nie da sie grac tylko nukerem poniewaz ludzie maja duzy resist na dark. Build na maga jest dobry przeciwko light hvy user.


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 10, 2011, 12:58:33 pm »
Na freya nie da sie grac tylko nukerem poniewaz ludzie maja duzy resist na dark. Build na maga jest dobry przeciwko light hvy user.

To sam se na pytanie odpowiedziałeś w tym momencie... trochę pomyślunku. Skoro nie możesz tylko nukować musisz bić też ze skilli no to sory vine tu ale bez rapiera nic nie z działasz.....
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2011, 01:01:24 pm »
Masz racje. Ale ja mam rapiera i sie go nie zamierzam pozbywac. Ja chce 2 bron magiczna i mysle ktora tzn potrzebuje dobrej rady


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2011, 01:06:15 pm »
No to broń z empowerem. I tak masz szybki cast nuków więc po co większy? lepiej tego empa se w bić :)
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 10, 2011, 03:09:34 pm »
Ale jestes pewny ze jest tam odpowiedz czy tylko tak napisales bo ja jej tam nie widzialem. owszem delios i orlok pisza tam jakie setup wybrali itp i jakie nosza bronie ale nie ma tam nic o tym jaka magiczna jezeli juz i czy w ogóle magiczna

Cytuj
Cytat: Delios w Wrzesień 25, 2010, 08:00:03

    staff na OLY lepiej się ogarnia, w open PVP nuki ssą w aktualnej kronice z nerfem atri i resistami, więc nuker only style odpada.
    Staff jest dobry jako druga broń, rapierek musi być.

    Moim celem na RUoffie nie jest oly więc nie ustawiam się pod tym kontem. zamiast staffa załatwiłem sobie OE rapier o porównywalnym matk do broni magicowej i śmiga.


Cytat: orlok w Wrzesień 27, 2010, 10:06:52

    Jest cały repertuar broni które może skutecznie używać slh na oly. Zwykły rapier jest rzeczą niewystarczającą. Z wieloma klasami utrzymujemy walkę na dystans i w tym wypadku duży m.attack jest niezbędny. Szczególnie, że nerf dmg i 3 elementy w armorach spowodowały, że dmg zadawany z naszych dark nuków już nie jest imponujący.
    Broń dla slh podzieliłbym na 2 klasy:
    1. z acu
    2. bez acu
    W pierwszym wypadku wybieramy broń dla maga z jak najwyższym m.attackiem. Ludzie często wybierają dynasty staff jako wersja najbardziej ekonomiczna z już przyzwoitą wartością m.attacku. Jest lepszy od icarusa 1h i tylko nieznacznie ustępuje vesperowi.
    W drugim wypadku musimy się zastanowić, czy m.attack broni jest na tyle duży, żeby zniwelować efekt dye +4wit/-4int. O ile w codziennym użytkowaniu kamaela i w normalnym pvp te dye nie są istotne a wręcz trochę przeszkadzają. O tyle na oly są już niezbędne jeżeli nie dysponujemy acu w broni.
    W tej grupie pojawią się takie bronie jak vesper singer, black visage itp z SA empower ale także wysoko enchantowane bronie fizyczne. Rapier z m.attackiem powyżej 220 jest już mocny. Ja osobiście używam aktualnie sarangi +14.

to Ci pomoże :wink:

/Tirius
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2011, 05:22:10 pm wysłana przez Tirius »


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Hound Male: Mage czy Warrior
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 10, 2011, 03:51:30 pm »
O dzieki bardzo :) nie wiem czy to z temu deliosa i orloka ale ja tego tam nie widzialem :) chyba jednak wezme vesper singera :)