Witaj
Gość

Wątek: slh pierwsze wrażenie w h5  (Przeczytany 9633 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 06, 2011, 09:20:43 am »
Delios na 3 frapsach pokazał, że skill jest dalej użyteczny.
jaki skill??
umiejętność grania dana klasa np że taki TK nie wpada i nie bije Bishopa tylko widzi jak 2 czy 3 wartagi go bija to umie z niego to ściągnąć, a taki shl wie który skill najpierw kliknąć który target złapać a nie leci na pałe klika 2 razy SD jak to często miejsce miało na kronikach Freya i nizej i mysli ze jest pro, deliosa frapsy ładne były i z lepszym duzo lepszym sprzetem mogl by pokazac wiecej z tej postaci wyciągał.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 01:01:51 pm wysłana przez PuFF »


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:48:46 am »
mass para i kradzież buffa.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 288

  • Pochwał: 1

Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 08, 2011, 07:24:02 am »
mass para jest użyteczne?? nie rozśmieszaj mnie - wchodzi bardzo rzadko, przynajmniej we mnie :)
co do sd to się zgodzę, że jest dalej imba skillem


PuFF, albo się ogarnij i odpowiadaj na temat albo zamilcz
League of Legends EUNE - do odwołania

L2 EU -> Core - iDeepPain = Sigel Knight 9x (retired)
L2 EU -> Core - DeepPain = Feoh Wizard 8x z SLH (alt) (retired)
L2 EU -> Core - GreenZone = Iss Enchanter 8x (slave box) (retired)

L2 RU -> Lancer - DeepPain = Sigel Knight 85/Destroyer 75/SWS 75/Phantom Summoner 5x (retired)
Aion -> Spatalos - Deep = Templar 45 (retired)
L2 NA -> Bartz - DeepPain = Grand Khavatari 78 (retired)


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 08, 2011, 08:05:18 am »
mass para jest użyteczne?? nie rozśmieszaj mnie - wchodzi bardzo rzadko, przynajmniej we mnie :)
co do sd to się zgodzę, że jest dalej imba skillem


PuFF, albo się ogarnij i odpowiadaj na temat albo zamilcz

a na paladynie shield stun i bash są bezużyteczne bo nie zawsze wchodzą.
w sumie, angelic też jest beznadziejny bo trzeba się zbić.
Nie wspominając już o UD, omg, którego trzeba enchantować żeby w ogóle się poruszać.
Hate trwa za krótko.
No i generalnie ujmując, jak wynika z badań przeprowadzonych przez 5 niezależnych instytutów naukowych: tanki są bezużyteczne.












http://www.youtube.com/watch?v=w--3OhMp6E4
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 08:15:25 am wysłana przez Delios »
Archeage <3


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 08, 2011, 08:44:06 am »
Kit Deep, że z Delisoem grałem długo w party i wdziałem jak skill działa, często testowaliśmy, rozmawialiśmy, czytaliśmy opinie innych, ale co ja tam mogę wiedzieć...


Pieprzycie takie farmazony, bo Tytus płacze, że mu znerfilli jego game breaking skill'a QQ
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 08, 2011, 09:23:03 am »
W h5 teraz najważniejsza jest współpraca dd. To już nie tylko assist i maksymalizacja dmg. To wspólne przygotowywanie celu do zabicia.
Weźmy takich łuczników:
Jeżeli będą asystować to rzeczywiście cel ma problem, ale dobry toon ustoi. Ale jeżeli zgrają się i użyją nowych skilli jednocześnie to cel leży w ułamku sekund. To jest nowy aspekt asystowania. Już nie tak jak do tej pory "asystuj na mnie i rób swoje" tylko "asystuj na mnie i zróbmy to razem".
U slh jest tak samo. Para sama w sobie jest średnia. Slh, który chce skutecznie tego użyć musi chwilę go spamować. Nie pojedyńcze użycie i zmiana pozycji jak poprzednio. Tylko para za parą przez kilka sekund. Żeby to wyszło musi mieć dobry reuse i praktycznie poświęcić na ten czas wykonywanie innych akcji. Czy to się opłaca w pvp? Nie. Ale gdy mamy w grupie hk, który wbija swoje debuffy w tłumek i necro który dorzuca mass gloom i ola który robi swoje to nagle ten debuff ponownie staje się uber. Kiedy naszym przeciwnikiem są nukerzy to para jest słaba. Ale gdy mamy po doczynienia z party daggerów to slow na nich to piękna sprawa. Kiedy naszymi dd są dagerzy i wspólnie gonimi za celem to para wyjaśnia - nie ma kitowania w takiej sytuacji.

Nowy steal divinity bardzo mi odpowiada. Dlaczego? Bo dzięki niemu mam nowego nuka - curse of divinity. Poprzednio kradnąc 7 buff i chwilę później kolejne to curse of divinity nie robiło dmg. Teraz gdy kradnę tylko 3-4 ostatnie s/d przeciwnik dalej ma sporo buff i zgarnia z curse straszne hity. Dodatkowo ludzie mają zerka i elemental od DC. Kolejne dwa buffy podnoszące dmg z curse of divinity.
Czekając na wrogów na sige testowaliśmy sobie z kumplem slh różne skille. Mieliśmy full buff i s/d. On hitnął mnie sop i zaliczył magic crita, zgarnąłem 1500 dmg. Ja użyłem curse of divinity i zaliczyłem regular hita - 3200 dmg.

Dalej co do współpracy. Zmienia się sposób walki 9vs9. Nie opracowaliśmy jeszcze idealnej taktyki. Ala już mogę powiedzieć, że stara taktyka cardi/ee first już nie działa. Wczoraj zrobiliśmy random party w którym było 3 slh! Dostaliśmy łomot od party archers+daggers. Właśnie dlatego, że połowę walki próbowaliśmy zabić cardinala. W następnej rundzie zmieniliśmy taktykę i first target na dd. Padali jak muchy bez buff bez mp. Cardi i ee stawiali ich na nogi, próbowali leczyć, buffować. W tym czasie nasi cardi i ee (spokojni bo kto miał ich bić :)) robili przeciwnikom porządek z MP. Po chwili było po walce, z tą różnicą, że zamiast +9 wyszło z +30 fragów.


Gra podoba mi się jeszcze bardzej. Bo już nie tylko wykoksanie toona ma znaczenie, ale też przyjęta taktyka.


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 08, 2011, 11:21:19 am »

Pieprzycie takie farmazony, bo Tytus płacze, że mu znerfilli jego game breaking skill'a QQ

Tak tak lekarz kazal przytakiwac ...
Veve 99/97 Feoh Wizard Core server
Tytus 92 Feoh Wizard Lancer server
Ais / Yans / Atomek / Kylal / VeveLaBoo Nightmare DN server


  • Wiadomości: 288

  • Pochwał: 1

Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 08, 2011, 12:07:35 pm »
Del, widzisz różnice pomiędzy
bardzo rzadko
a
nie zawsze wchodzą
?
Lightning shock wchodzi we mnie bardzo rzadko, dlatego oceniam go jako mało użytecznego lub prawie nieużytecznego w stosunku do tanków... sd działa ciągle idealnie, dlatego też kocham się bić z Тресьem, który poza oly spamuje mass para jak po^%$ny i w ten sposób traci mnóstwo czasu w trakcie gangu... co ciekawe na oly nawet nie próbuje tego wrzucać i zabija mnie w kilkanaście/dziesiąt sekund bez jakichkowliek problemów

a na paladynie shield stun i bash są bezużyteczne
o ile wiem ;) to palek nie ma basha, mój stun w postać bez seta z res stunem wchodzi praktycznie zawsze ;)

No i generalnie ujmując, jak wynika z badań przeprowadzonych przez 5 niezależnych instytutów naukowych: tanki są bezużyteczne.
daj linka do tych badań :P
czy tanki są bezużyteczne?? hmmm.... kiedy wbiłem 83 (byłem pierwszy w OC) sporo się zmieniło w podejściu ludzi z mojego klanu do tanków
po wykupieniu feniksa okazuje że pod kątem dps w pve jestem prawie tak samo wydajny jak tyrki/destruchy, a na pewno wydajniejszy niż pozostali heavy/light userzy,
jeśli doliczyć do tego bardzo użyteczną bańkę, FI, party UD, 3 agra i niezły enchant skilli w połączeniu z wymaxowanym STR to nagle okazuje się że ten useless tank wiele wnosi do pt... na dowód tego mogę powiedzieć że wiele pt złożyło mi propozycję dołączenia do constów w miejsce innych dd-ków lub mając zamiar przenieść dd do rezerwy oO
latając z party Lempa okazuje się że nabijałem podobną liczbę fragów (ofc zawsze była różnica typu: ja=3 top dd=4) co Suzie i Arannel (tyr i deska 85), a przecież w międzyczasie musiałem agrować top dd-ków->i chronić healerów w każdej możliwej sytuacji, ofc ciagle jestem tylko tankiem i brakuje mi spike dmg na zabijanie ale jako main targeter/"locker heala lub top dd tanki spisują się znakomicie... NCSh1t "zepsuł" tanki dając robe/light userom sety s84 z resistem na stuna, ale i tak miło mi się pvpuje/pveuje/walczy na oly^^



Z Alarionem nie chce mi się dyskutować, bo jego teorie ostatnio zbyt często rozmijają się z prawdą... czyżby ciężki okresik na forum/w conście o tym zdecydował ?? :>

uwagi @orloka są dla mnie bardzo obiektywne bo a) gra slh b) każdorazowo przedstawia racjonalne argumenty
co ciekawe w kwestii mass para i sd ma zbieżne do mnie wnioski więc ssijcie :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 12:11:36 pm wysłana przez DeepInside »
League of Legends EUNE - do odwołania

L2 EU -> Core - iDeepPain = Sigel Knight 9x (retired)
L2 EU -> Core - DeepPain = Feoh Wizard 8x z SLH (alt) (retired)
L2 EU -> Core - GreenZone = Iss Enchanter 8x (slave box) (retired)

L2 RU -> Lancer - DeepPain = Sigel Knight 85/Destroyer 75/SWS 75/Phantom Summoner 5x (retired)
Aion -> Spatalos - Deep = Templar 45 (retired)
L2 NA -> Bartz - DeepPain = Grand Khavatari 78 (retired)


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 08, 2011, 01:39:31 pm »
jeżeli nie zauważyłeś to mój post był nafaszerowany bezsensem i ironią,
w odpowiedzi na bezsens zastosowanego przez ciebie słowa "bezużyteczny"
co zresztą wyraźnie zaznaczyłem ;D


Para jest bardzo dobrym skillem, ale trzeba wiedzieć KIEDY, przeciwko KOMU i ILE CZASU poświęcić na stosowanie tej umiejętności.



To Ty piszesz że skill jest bezużyteczny nie opierając swojej tezy żadnym argumentem :P
Archeage <3


  • Wiadomości: 288

  • Pochwał: 1

Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 08, 2011, 03:27:55 pm »
Del, nie użyłem ani razu słowa "bezużyteczny" w swoich wypowiedziach odnosnie mass para - to TY napisałeś o tym ^^...
między "użyteczny" a "bezużyteczny" jest dużo rzeczy pośrodku, np. mało/średnio użyteczny i za taki uważam LS... a dlaczego?? napiszę po raz trzeci mój argument: w moją postać (PK 84) wchodzi SŁABO lub prawie wcale... wiele razy biłem się w asyście healerów i w nich też słabo wchodził

understood? :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 03:29:48 pm wysłana przez DeepInside »
League of Legends EUNE - do odwołania

L2 EU -> Core - iDeepPain = Sigel Knight 9x (retired)
L2 EU -> Core - DeepPain = Feoh Wizard 8x z SLH (alt) (retired)
L2 EU -> Core - GreenZone = Iss Enchanter 8x (slave box) (retired)

L2 RU -> Lancer - DeepPain = Sigel Knight 85/Destroyer 75/SWS 75/Phantom Summoner 5x (retired)
Aion -> Spatalos - Deep = Templar 45 (retired)
L2 NA -> Bartz - DeepPain = Grand Khavatari 78 (retired)


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 08, 2011, 04:42:07 pm »
mass para jest użyteczne?? nie rozśmieszaj mnie

Jeżeli coś nie jest użyteczne
to jest bezużyteczne.

Pragnąłbym zauważyć że to że w Ciebie wchodzi słabo, nic nie wnosi do tematu.
Dookoła Ciebie w pvp biega wiele osób, jeżeli nie wejdzie w Ciebie to wejdzie w kogoś innego.
Jest to skill aoe, więc jest użyteczny gdy sięgnie wiele osób, tym samym szansa że w kogoś wejdzie jest większa.

W OLY wchodzi akurat bardzo dobrze, biorąc pod uwagę ograniczone buffy + enli.
Oczywiście wszystko zależy od przeciwnika i jego klasy.

To tak samo jak by powiedzieć że 'fear' jest kiepski bo w Ciebie wchodzi z 10% szansą - kompletnie pomijając fakt że skillem można spamować oraz że raczej nikt nie powinien się wysilać żeby używać go na tanka.


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 12:14:59 am wysłana przez Delios »
Archeage <3


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 08, 2011, 04:58:27 pm »
Deep, jak widzę problemy z rozumieniem ironii, bo na 1 post Deliosa to walnąłeś prawie wall of tex w moim stylu.

Tak ci pragnę zauważyć, że gdybyśmy rozmawiali tylko o tych profkach w których się bardzo dobrze orientujemy, a wręcz perfekcyjnie, to każdy byłby w stanie mówić tylko o swojej main postaci, a wtedy dyskusja występowałaby w śladowych ilościach. Zaznaczyłem ci, dlaczego uważam, że mam prawo z sensem się wypowiadać o SLH, bo w przeciwieństwie do ciebie, nie dosyć że grałem z nią rok w constans od podszewki, to zdarzało mi się nie jeden raz wbijać i nawet na duelach testować jak jej skille siadają itd. Oprócz tego rozmowy i dyskusje z Deliosem + moja obserwacja podczas PvP zarówno z i przeciw SLH, to chyba większe niż Twoje doświadczenie, prawda?

A jakbyś przeczytał jeszcze raz moje posty, to byś zobaczył, że napisałem dokładnei to samo co Delios, tylko on ci to powiedział dobitniej, right?

Poza tym dziękuję deep za troskę o moje party, ale gramy i mamy się dobrze i nie wiem o jakich moich "kłopotach" piszesz, ale chętnie posłucham. Tobie z kolei polecam mniej ignorancji do rozmówcy, której ostatnio u Ciebie sporo.

Życzę miłego weekendu
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 22, 2011, 01:31:46 pm »
Szkoda, ze tak niewielu sie rozpisalo i znow ci sami, plus maly flame. Mam nadzieje, ze niedlugo sam cos skrobne na forum o moim mainie. Skill rosnie razem z doswiadczeniem z serwerow off. Swoja droga coraz powazniej mysle o zrobieniu wlasnego CP poniewaz zly PR poszedl o nerfie Slh i jest klops z pt. Ale nie ma tego zlego, zawsze mozna cos wymyslec ;)
A może by wrócić na oficjal :)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 22, 2011, 01:39:18 pm »
Pamiętaj, że pod SLH trzeba dobrze dobrać pozostałe picki. Pewne kombinacje sprawdzają się słabiej. Powodzenia w składaniu CP, przyda ci się, jeżeli zaczynasz sam zupełnie i szukasz 8 osób : )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 23, 2011, 03:17:34 pm »
najlepsze cp dla slh imo:
2x cardinal
1x EE
1x Sws
1x BD
1x WC
1x sorc
1x slh
1x HK
+oop ponny buff
Tylko, że już trochę późno na składanie party 9 osób na offie.


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 23, 2011, 03:50:22 pm »
sorc?
nie lepiej necro ?
żeby dawał debuffy i dostawał boosta od dark weapon &surrender?

rozumiem że uber cancel iz good.
ale wydaje mi się że DA + SlH wystarczą do cancela.
Necro +debuff +dmg +nie pada na hita
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2011, 03:53:40 pm wysłana przez Delios »
Archeage <3


  • Wiadomości: 386

  • Pochwał: 3

Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 23, 2011, 04:18:29 pm »
takie party nie ma empowera... po co mag do tego?


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 23, 2011, 04:35:49 pm »
takie party nie ma empowera... po co mag do tego?
box OL/SE OOP
ORAZ kura
ORAZ scrolle/potki na empa gdy powyższe zawiedzie
Archeage <3


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: slh pierwsze wrażenie w h5
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 23, 2011, 08:04:14 pm »
takie party nie ma empowera... po co mag do tego?
box OL/SE OOP
ORAZ kura
ORAZ scrolle/potki na empa gdy powyższe zawiedzie
+

Blitz: jak dostaniesz asystę od HK, sorca i SlH to będziesz się zastanawiał dlaczego gryziesz glebę i nie masz buffa  :D
Kiedyś takie configi party też wydawały mi się niedorzeczne ale po pvp z takimi dziwnymi składami zmieniłem zdanie, np. kiedyś pt stretcha jak mieli 2 tanków SE i daggera, zrobili nam jesień średniowiecza na double UD i w sumie x4 Agro razem z BD/SwS

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.