Witaj
Gość

Wątek: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.  (Przeczytany 67528 razy)

  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 23, 2012, 12:37:15 am »
No to masz do wyboru
- Tyrr
- Aeore
- Wynn
ew. Othell ale mało jest daggerów co faktycznie ogarniają tą klasę(oczywiście mówie o Core eu.) bo raczej w słabość tej profki nie wierzę :]
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 23, 2012, 07:20:27 am »
To są te klasy po przebudzeniu? Jeżeli tak to z jakich najlepiej je robić?


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 23, 2012, 07:50:21 am »
Dla większości przypadków gdy nie wykorzystujesz 100% potencjału postaci nie jest istotne jaka rasą zaczynasz.
Jeżeli już o to chodzi to warto rozważyć:

Tyrr - d.elf(jeżeli jest taka możliwość można spróbować ze względu na rasówkę), orcaka lub dwarfa
Warrior jest w tej kronice z lekka miękki ale ma ostre pier*olnięcie.

Aeore - tu chyba jeden pies, healerem nie gram ale większość healerów jest z d.elfów(możliwość zostawienia PoWinda[więcej hp i vampiric z zamian za regen HP/MP oraz triggera do p.criticalów], rasówka) i ludzi(zostawiają mass resa z bishopa który ma obecnie mniejszy delay niż ten po przebudzeniu)
Healerzy na oly mają za duży dmg :( dostajesz od heala coś w stylu Glooma i wyrywasz hity jak od nuka które odpychają oraz przerywają skille. Mało tego healerzy są wyjątkowo twardzi na oly ze względu na możliwość noszenia heavy setów bez penalty - w przyszłości ulegnie to zmianie ale jak na razie zostało jeszcze sporo czasu żeby bawić się healerem w heavy i nie jest powiedziane, że dalej nie będzie to opłacalne.

Wynn - rasa  dla summonera wg. mnie nie ma znaczenia - każda rasa ma swoje plusy i minusy
elf - na oly przed walką buffujesz sie Seraphimem, rasówka może nie jest bezużyteczna ale rewelacyjna nie jest, mniejszy dmg od dark elfa(sporo)
d.elf - super rasówka jak wspomniałem wyżej, buffy nighshade(rewelki nie ma ale zawsze coś) i mniej więcej tyle, ta rasówka jest po prostu mistrz :)
human - osobiście mało humanów widać na serwerze u nas ale w niczym nie powinien ustępować elfowi czy czarnemu, rasówka może pozostawia wiele do życzenia aczkolwiek buffek od Queenówy w połączeniu z panteremi na pewno jest godny uwagi

Tyle. Mam nadzieję, że rozwiałem część wątpliwości.
Aha, jeżeli jest możliwość posiadania każdej rasy to warto eksperymentować krasnalami, orcakami i dark elfami.
btw: damn, długo tego posta pisałem :(
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 23, 2012, 10:57:53 am »
co do healera na oly: Owszem, w przedziale lvlowym 85-95 jest postacią niema nie do zabicia na oly. Problem polega na tym, że większość profek dopiero po +95 rozwija skrzydła i zwiększa swój potencjał. End game oly nie jest tak super różowa dla healera, owszem, dalej jest niezłym farmerem, ale dla wielu postaci pojawia się multum perspektyw na jego pokonanie.

A tak poza tym Horken sam chyba widzisz, że healer healerowi na oly nie równy. Jest ich wielu, ale niektórych wciągasz nosem, a inni cię gniotą i nawet nie wiesz czemu (mimo, że mają podobny lvl itd.) co nie? : )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 23, 2012, 11:17:19 am »
Ymm to nie to, że nie rozumiem czemu mnie pocinają 
Prawda jest taka, że z wielu walk jakie rozegrałem na oly może zaledwie 2-3 podobały mi się pod względem ogarnięcia z mojej strony. Jeszcze za mało walk rozegrałem :)
Nie zmienia to faktu, że healer zawsze był koksem na oly i dalej jest. Ten dmg jest op imo.

btw: kiedy się moderki pozbyłeś? :D
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 11:23:50 am wysłana przez Horken »
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 23, 2012, 01:40:15 pm »
Dzięki wielkie za pomoc Horken :-) Teraz tylko znaleźć jakiś dobry H.Rate żeby sprawdzić czym mi się dobrze gra i jazda :)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 23, 2012, 01:43:31 pm »


btw: kiedy się moderki pozbyłeś? :D

It's a kind of magic, magic magic  : )


GeForce:
Te privy nei działają dobrze, większość rzeczy pobugowana. ale tak na 1 wrażenie możesz sobie zerknąć animacje skilli itd.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 23, 2012, 03:23:22 pm »
Dzięki wielkie za pomoc Horken :-) Teraz tylko znaleźć jakiś dobry H.Rate żeby sprawdzić czym mi się dobrze gra i jazda :)

Spoko :)
Lepiej Ci chyba będzie pooglądać trochę frapsów z PvP i kilka meczy na oly i wtedy zadecydować kim grać bo tak jak kolega wyżej napisał, privy są ostro pobugowane :]
Nawet na offach bugi są :D
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 26, 2012, 08:25:47 pm »
Hej, z racji pierwszego postu witam wszystkich :)

Chciałbym Was zapytać o radę w wyborze postaci.

Grałem wcześniej w L2, ale to było na etapie C5/interlude i od tego czasu wiele się zmieniło :/
Zawsze grałem SH i teraz też bym chciał zacząć od tej klasy ale tu się nasuwają pytanie czy znajdę nim łatwo party, czo dobrze się nim farmi?

I jaki serwer polecacie, żeby nie było lagów, buggów i żeby się przyjemni grało? :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 10:10:31 pm wysłana przez przemoL »


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 27, 2012, 07:40:35 am »
Summoner, Tank i Healer zawsze znajdą miejsce w pt... jedynie magowie mają ciężko, ale to zawsze można samemu pt składać ;)

Co do serwera to zależy... ja gram na Core i nie narzekam... kwestia gustu co do klimatu. Polecam się zalogować tu i tam i samemu ocenić.


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 27, 2012, 03:04:20 pm »
Dzięki za odpowiedź :)

Widzę że w takim razie nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o znalezienie party magiem  :|

Za to summoner zyskał, co takiego jest w summonerach że teraz są tak chętnie brani do pt?

Jeszcze kilka nuubowskich pytań :d, bo teraz tyle się zmieniło że jeszcze nie mogę tego ogarnąć

Jeśli dobrze rozumiem to można przebudzić tylko jedną klasę i tu pytanie czy musi to być main czy może być subka?
Czy miało by jakiś sens zrobienie SE na maina a na subke SH i przebudzenie go czy to jest bez sensu?


  • Wiadomości: 521

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 27, 2012, 03:17:02 pm »
Przebudzasz maina i maksymalnie 1 sube

Fenomen wynna polega na ilości dpsu który ta klasa jest w stanie wyciągnąć o ile jest dobrze prowadzona


  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 27, 2012, 05:30:20 pm »
Ja sie zastanawiam nad Archerem i Magiem,jak te 2 profesje maja z zapotrzebowaniem do party, ogolnie jak sie maja w pvp,patrzylem kiedys na 99lvl to byly testy prowadzone przez Rosjan (dodam ze eq kazda postac miala podobny) , i wyszlo na to ze lucznik wyciagal 2x mocniejsze hity z skilla  niz mag.


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 27, 2012, 06:19:18 pm »
Ja sie zastanawiam nad Archerem i Magiem,jak te 2 profesje maja z zapotrzebowaniem do party, ogolnie jak sie maja w pvp,patrzylem kiedys na 99lvl to byly testy prowadzone przez Rosjan (dodam ze eq kazda postac miala podobny) , i wyszlo na to ze lucznik wyciagal 2x mocniejsze hity z skilla  niz mag.

mam podobny problem właśnie,ale póki co expi się nuker, najwyżej wezme czarnucha na sube i przebudzę sube


  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 27, 2012, 07:16:01 pm »
Ogolnie jak gralem jak wystartowal gog do 95 lvl na eu to mag byl dobrym koksem,podnoszenie w powietrze i mogles spasc, juz praktycznie martwy,nie wiem jak to teraz jest w tauti z magami,wiem ze archer po 95 robi sie dobry koks i zastanawiam nie jak jest z magiem po 95+.


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 15, 2012, 04:01:04 pm »
Witam :),

Czy moglibyście mi coś doradzić? Szukaliśmy z kobietą zajęcia na długie zimowe wieczory, trafiliśmy na l2. Troszkę poczytaliśmy, ale ciężko znaleźć coś konkretnego. Mianowicie :

Szukamy klas do głównie 2 osobowego party (ja i ona), które by ze sobą fajnie współpracowały. Czytałem o ISS + Wynn, ale ja wolę grać grubymi DPS-ami (głównie range), a ona raczej buff/healer (mówimy na niego 'wafel' :DD). Dodatkowo chcielibyśmy być przydatni w jakichś High levelowych party, niemniej z początku wolelibyśmy pociorać sami.

I czy ktoś mógłby dać jakiś link, odnośnik albo w 3 zdaniach opisać o co chodzi z tymi subclassami, dualclassami, awekeningami itd? Bo choćbym chciał, za cholerę nie mogę zrozumieć. Cośtam że przechodzi się do innej profesji i traci część swoich skilli a zyskuje nowe? Bo nie kumam, chyba logiczne że wolałbym mieć bazę Warriora i potem dodać do niego ofensywne niuki niż mieć kruchego maga ze skillami do walki wręcz =). Ale pewnie moja logika wynika z niezrozumienia zagadnienia, więc gdyby znalazł się ktoś życzliwy kto by to matołowi wyłożył to byłbym niezwykle zobowiązany.

Pozdrawiam : )

Ps. Gramy na oficjalnym serwerze Naia, jeśli to ma jakieś znaczenie : ).
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2012, 04:04:02 pm wysłana przez nymphetamine »


  • Wiadomości: 204

  • Pochwał: 0

  • Macierewicz L2
Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 15, 2012, 04:20:43 pm »
Witam :),

Czy moglibyście mi coś doradzić? Szukaliśmy z kobietą zajęcia na długie zimowe wieczory, trafiliśmy na l2. Troszkę poczytaliśmy, ale ciężko znaleźć coś konkretnego. Mianowicie :

Szukamy klas do głównie 2 osobowego party (ja i ona), które by ze sobą fajnie współpracowały. Czytałem o ISS + Wynn, ale ja wolę grać grubymi DPS-ami (głównie range), a ona raczej buff/healer (mówimy na niego 'wafel' :DD). Dodatkowo chcielibyśmy być przydatni w jakichś High levelowych party, niemniej z początku wolelibyśmy pociorać sami.

I czy ktoś mógłby dać jakiś link, odnośnik albo w 3 zdaniach opisać o co chodzi z tymi subclassami, dualclassami, awekeningami itd? Bo choćbym chciał, za cholerę nie mogę zrozumieć. Cośtam że przechodzi się do innej profesji i traci część swoich skilli a zyskuje nowe? Bo nie kumam, chyba logiczne że wolałbym mieć bazę Warriora i potem dodać do niego ofensywne niuki niż mieć kruchego maga ze skillami do walki wręcz =). Ale pewnie moja logika wynika z niezrozumienia zagadnienia, więc gdyby znalazł się ktoś życzliwy kto by to matołowi wyłożył to byłbym niezwykle zobowiązany.

Pozdrawiam : )

Ps. Gramy na oficjalnym serwerze Naia, jeśli to ma jakieś znaczenie : ).

Dowolny łuk oczywiście najlepiej z dark elfa przebudzany jest bardzo dobrym (o ile nie najlepszym na high lvl) DD. Wynn jest równie dobry, ale trzeba go troche bardziej "ogarniać", jego dodatkową zaletą jest to, że świetnie sprawuje się na solo expie np. na swamplandzie.

A co do samego przebudzenia (awakening) to jest to zwykła zmiana skilli na "lepsze" twojej profy, więcej łuk dostanie lepszy power np. do stun shota itd. Na samym początku wprowadzenia GoD'a niektóre skille z 3rd profy czyli 76-85 były lepsze niż w 4th (awakening) i ludzie sobie zostawiali np. empowering echo u SH, ale po wprowadzeniu następnych kronik nie ma to znaczenia, bo zastępują się one ze zwykłym buffem z ISS'a. Więc po przebudzeniu wystarczy po prostu klikać "learn new skill".

Front-end web developer


[Lilith]
Elen 99 Tyrr Duelist [retired] [6x hero]
jelen 99 Feoh Soultaker [retired] [legendary server killer]
[Core]
jelen 101 Feoh Soultaker [after merge] [retired]
[Ramona]
Kuryl 102 Tyrr Titan [3x hero][retired too much p2w]


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 19, 2012, 12:59:48 pm »
Szukasz zajęcia z dziewczyną na długie wieczory? i chcesz z nią w l2 grać?  :o sa lepsze rzeczy do robienia  :P Ale jak już to dla ciebie łuk lub feoch z racji dystansu i iss dla niej Pozdrawiam  :D


  • Banned
  • Wiadomości: 162

  • Pochwał: 1

  • R-A-P
Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 24, 2012, 05:52:22 pm »
Witam!
Coraz bardziej ciagnie mnie do pojscia na god. mam ochote zagrać feohem i stad wysuwa mi sie kilka pytan.
1. Czy jest duza trudnosc ze znalezieniem pt/consta/clanu?
2. dark elf czy kamael? ktory ma lepiej przed 85, a ktory po przebudzeniu?
3. jak feoh sprawdza sie na pvp i pve na tle innych klas?
4. czytalem, ze jest cos takiego jak double casting. warto to wykupic i jakie to przynosi korzysci/wady?
5. atr. jaki atri wbic do broni i jakim atri "nasaczac" skille?

Z gory dzekuje i przepraszam za brak polskich znakow. pisze z komorki.
"To moja wiara sprawiła, że się rozwijam i zmieniam ludzi szanuje, doceniam, nie oceniam złych czynów. Z dala od skurwysynów czerpiących siłę z upadku"

Ja jestem Fuer grissa ost drauka.


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 25, 2012, 01:29:15 pm »
Na feochach nie znam się na tyle żeby rozpisywać jakieś wywody na ich temat ale obiektywnie mogę powiedzieć kilka rzeczy.
Ostatnimi czasy ziomek zrobił feocha, doradziłem mu dark elfa ze względu na kozacką rasówkę i pokaźny INT.
Mówi, że całkiem spoko się gra tylko ciężko znaleźć party. Panuje przekonanie, że mają słaby dps na rb, a tym praktycznie są instancję natomiast bardzo dobrze sprawdza się na aoe i tutaj wartałoby uderzać.
Jako, że postać to dd pierwszą kasę trzeba zainwestować w broń i element. Nie wiem gdzie planujesz grać ale na eu Core kryształy 150+ kosztują sporo jak na kieszeń nowego gracza.
W PvP nuker, w moim własnym odniesieniu, jest tak jakby o wiele gorszą wersją łucznika. Żre manę, żywotność stosunkowo mierna mimo teleportacji.
Double casting fajna rzecz, kiedyś na pewno trzeba to wykupić jak chcesz w PvP mieć jakiegoś chwilowego boosta.
Z atrybutem jest tak, że znaczna część feochów pakuje wind i jest to troche przereklamowany element. Niby każdy element daje co innego i to od Ciebie zależy co wybierzesz - jak pisałem wyżej, nie znam się na tym i nie będę na ten temat nic wymyślać.

Ew. jak chcesz mieć odrobinę egzotyczności to można pomyśleć nad feochem z orcaka ^^'
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • Banned
  • Wiadomości: 162

  • Pochwał: 1

  • R-A-P
Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 25, 2012, 07:19:03 pm »
W realiach goda jest jaki kolwiek sens grania feohem czy idzie on totalnie w odstawke jak luki na freya ?
"To moja wiara sprawiła, że się rozwijam i zmieniam ludzi szanuje, doceniam, nie oceniam złych czynów. Z dala od skurwysynów czerpiących siłę z upadku"

Ja jestem Fuer grissa ost drauka.


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 25, 2012, 07:41:52 pm »
koniecznie chcesz feocha czy bierzesz inna klase pod uwagę?


  • Banned
  • Wiadomości: 162

  • Pochwał: 1

  • R-A-P
Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 25, 2012, 07:51:18 pm »
biore tez inne klasy pod uwage
"To moja wiara sprawiła, że się rozwijam i zmieniam ludzi szanuje, doceniam, nie oceniam złych czynów. Z dala od skurwysynów czerpiących siłę z upadku"

Ja jestem Fuer grissa ost drauka.


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 25, 2012, 09:46:46 pm »
feoh jest dobry na pvp, ale pod warunkiem, że jest na maksa zrobiony, czyli set +6 najlepiej blessed, skille +10, epiki itd... wtedy można nim grać... póki tego nie ma to byle dd (na podobnym lvl) ściąga go jak chce.


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 25, 2012, 11:27:33 pm »
Ale argument ^^ każdy koks mocno sieka.
Na olimpiadę jest to akurat jedna z gorszych profek.
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu