Witaj
Gość

Wątek: Prophet - poradnik  (Przeczytany 36101 razy)

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 27, 2009, 07:57:17 pm »
Cytuj
Ale jak napisał pix3l - są Propheci i jest FatHips Very Happy Na destro z frenzy też ma sposoby, choć jak pisałem, orki są jednymi z najcięższych do zabicia. I wcale nie ze względu na frenzy. FatHips najczęściej przegrywa z czasem, a nie z orkami. Bo nie zdąży ich ubić, a zadaje mniejszy dmg niż ork.
TheHaunted tez wszystkich jechal tylko popatrz na jego EQ/OE skille i pomysl ile czasu musialbys farmic zeby to zdobyc

Cytuj
Co do statów CoV/PoF/PoW/PoW/PoV to tu masz źródło moich informacji http://www.mmorpger.pl/vb/showthread.php?t=3560 Na stratics nie ma, na oficjalnej stronie też nie ma. Więc wiesz... Użyłem tego  źródła, które znam i wiem, ze traktuje o oficjalnych serwerach.
tylko ze to sa ZLE dane ...

Cytuj
Pokaż mi biszopa rozdającego tak swój BtB
umm BoA jest na cale party wiec moze calkiem latwo "tak o sobie" rozdac wszystkim w pt ...

Cytuj
albo WC bufującego pojedynczych ludzi - albo czekającego aż całe party padnie, przyleci do flag i wtedy ich zbufuje lol.
to u was podczas siege ludzie jak padna i poleca do flagi to pojedynczo wracaja na pol bitwy? sukces murowany imotbh

Cytuj
A nie WSZYSCY gracze/postacie, nawet z tych high endowych klanów, mają noble, żeby wrzucać po każdym padzie.
EE/cardi maja, wystarczy

z tym dark nuke aug zwracam honor ...
Cytuj
A uwierz mi. FatHips taką posiada i ja już zbieram Live Stone'y żeby też to mieć
fajnie ze przyrownujesz sie do typa ktory gra juz od bardzo dawna i zeby miec taki eq/oe skille jak on bedziesz musial w swoim pve klanie farmic nastepne 4 lata ...

Cytuj
@Yoker Siur, można mieć Blesa od Biszkopta, lub Improve Condition od PP, który zabiera dokłądnei jeden slot, powiększa i HP i MP i w dodatku trwa 2x dłużej niż BtB Biszkopta.
hm, Improve Condition trwa 40 minut?

Cytuj
Crit raty możesz podnieść jewelami.
Cytuj
Wiem, że to nie zwiększenie siadalności krytyków, ale zwiększenie dmg z krytyków. Czyli masz zwiększenie Mocy krytyków.
to dla Ciebie crit rate = crt dmg?



  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:01:37 pm »

Wiem, że to nie zwiększenie siadalności krytyków, ale zwiększenie dmg z krytyków. Czyli masz zwiększenie Mocy krytyków.




Podobno potrafisz czytać ze zrozumieniem.



W ogóle nie jest od rechargowania

Co Ty nie powiesz? oO


BTW Orki to są w wodzie ;).


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:26:10 pm »
@bula - Mi tam się nigdzie nie spieszy ze sprzętem i lvlem. Powoli się wszystkiego dorobię. Spokojna głowa. Ani FatHips ani TheHaunted (o ile jest/był legit - nie znam gościa) nie mieli wszystkiego od razu.
Jeśli złe dane, to proszę podaj swoje źródło. Będę miał przynajmniej aktualne dane.
Rozumiem, że u Was każdy kto padnie, czeka grzecznie przy fladze, aż padnie reszta i wtedy wracacie na pole bitwy kupą? Jak już wróg wróci na swoje pozycje? My jakoś z naszą taktyką mieliśmy zamki, więc nie rozumiem czemu nie leży Ci się NASZA taktyka? No, ale mając w party tylko WC jako bufera, jest zrozumiałe Wasze podejście do tematu.

@Yoker to Ile u Ciebie trwają combo buffy?

@Solay czytać, czytam, ale jak widać z pisaniem mi czasami nie wychodzi :P Za dużo skrótów myślowych, których nie wszyscy łapią, a później się czepiają. Chodziło mi o to, że dodatkowo można wpłynąć na krytyki przy użyciu biżuterii (nie mając na myśli konkretnie współczynnika crit rate) natomiast na Speeda nie. No nie rozumiem o co CI chodzi tutaj.
W ogóle nie jest od rechargowania
Co Ty nie powiesz? oO
Bo według moich informacji Recharge mają jedynie EE i SE. No, ale jak zawsze powtarzam - ja się nie znam i dopiero się uczę.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 08:30:30 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:29:22 pm »
Wg. mnie party to: DC,SwS,BD,WK,EE,bish,3x Archer lub DC,SwS,BD,WK,EE/bish,4x dd melee. Boss rooma robi sie bez restów, lol.
Z tym block shield to faktycznie moje niedopatrzenie, po prostu spotkać PP powyżej 56 graniczy z cudem ;p (no dobra, niektórzy lvlują SWOJEGO PP do 64/66 dla gr8 might, btb)
Crt rate =/= crt dmg

PS. ressisty są o tyle do dupy, że byle surrender go ściąga (w przypadku necrosa troszkę inaczej to wygląda, ale necro i tak nie ma za dużo)
PPS. u mnie na lolDexie combo buffy trwają 40min


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:53:43 pm »
Co do party w IT no to BD jest również nieodzowny. SwS - jak jest.
Co do resista i surrendera. Jest broń i jest obrona. Nie próbowałem, ale podejrzewam, że resist ściąga surrendera /confirm?
No fakt, zapytałem Ciebie, ale to bula się zdziwił na moją odpowiedź skierowaną do Ciebie :)

No więc:
@bula to ile u Ciebie trwają combo buffy?

Pozdrawiam

Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:59:30 pm »
imo pp jest całkiem ciekawa postacią, fakt jest słabszy od wc jak buffer, ale nie każde party ma wc na składzie
na oli może nie jest już tak dobry jak za czasów IL ale dalej jest jedna z lepszych postaci tylko teraz trzeba dużo więcej, w il pierwszy lepszy prophet z ulicy mógł położyć większość klas a teraz trzeba mocno oe skile i eq
klasa była by bardzo dobra na ganki w 3-4 osoby ale radary zabiły tą cześć gry niestety
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 27, 2009, 10:24:13 pm »

 Chodziło mi o to, że dodatkowo można wpłynąć na krytyki przy użyciu biżuterii (nie mając na myśli konkretnie współczynnika crit rate)

Zwłaszcza, że wcześniej piszesz
Crit raty możesz podnieść jewelami

A teraz próbujesz się "obronić" że źle to napisałeś i nie miałeś konkretnie na myśli crit rate. Śmieszne, nie sądzisz?

Bo według moich informacji Recharge mają jedynie EE i SE. No, ale jak zawsze powtarzam - ja się nie znam i dopiero się uczę.

A nie wyczułeś lekkiej ironi w osobie piszącej o tym całym recharge? ;]


Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 27, 2009, 10:35:48 pm »


No więc:
@bula to ile u Ciebie trwają combo buffy?


atm nie gram wiec u mnie nie trwaja, wlasnie zapytalem ile powinny trwac bo nie bylem pewny


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 27, 2009, 11:41:14 pm »
40 min


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 28, 2009, 01:55:48 am »
No właśnie. 40 minut. I znów WC jest lepszy od wszystkich innych buferów, bo ma (cóż za niesprawiedliwość) 3 combosy, podczas gdy reszta tylko po 2 ...

Z drugiej strony patrząc na to, co NCSoft wyrabia z prophetem, to sensowniejsze staje się umieszczanie go bardziej wśród melle supportu - obok BD i SWS, niż wśród magów czy też mystików. Brak inwokacji, brak inquisitora, brak jakichkolwiek magicznych umiejętności offensywnych sprawia, że skazani jesteśmy na używanie broni. Łuk, duale, miecz z tarcza, sztylet, obuch, lanca, laska - co kto lubi. I tak nie ma ani żadnych skilli, ani specjalizacji w broni :) Już nawet tankom dali Vanguarda, czy jak mu tam. Prophetom pozostaje Greate Wolf jako główny power :D

@Solay Ależ oczywiście, wiesz dokładnie co się działo w mojej łepetynie. Spoko. Rozumiem. A co do tej "ironii", to nie zabrzmiało jak ironia. Ja też mogłem powiedzieć, że sformułowania Berseker w stosunku do WC użyłem ironicznie. I co? Nic. Nie jestem alfą i omegą, nie interesują mnie wszystkie klasy i wkurzają mnie orkowe bufy. Szczególnie z nazw. Bo zamiast się nazywać Berseker, to wymyślili OLowi jakieś Rage of Pa'agrio i inne. Czyli jeśli już się czepiać szczegółów, jak widać JEDYNIE Prophet ma Berseker Spirit. Bishopa nie liczę, bo mu się skończył na 1 lvlu. Chociaż z drugiej strony te bufy z 1 lvli i tak dają największego kopa :D
A jak już się czepiać na całego, to ironię się wyczuwa w GŁOSIE, ewentualnie w wypowiedzi, a nie w osobie. :D

@bula, no to trochę to twoje atm już trwa, zważywszy kiedy wprowadzili combo :D Z rok jak nie lepiej. Czyli jak widać ja przynajmniej gram, a Ty się wypowiadasz na podstawie STARYCH doświadczeń. Może się znów mylę?

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 28, 2009, 09:53:01 am »

@Solay Ależ oczywiście, wiesz dokładnie co się działo w mojej łepetynie. Spoko. Rozumiem. A co do tej "ironii", to nie zabrzmiało jak ironia. Ja też mogłem powiedzieć, że sformułowania Berseker w stosunku do WC użyłem ironicznie. I co? Nic. Nie jestem alfą i omegą, nie interesują mnie wszystkie klasy i wkurzają mnie orkowe bufy. Szczególnie z nazw. Bo zamiast się nazywać Berseker, to wymyślili OLowi jakieś Rage of Pa'agrio i inne. Czyli jeśli już się czepiać szczegółów, jak widać JEDYNIE Prophet ma Berseker Spirit. Bishopa nie liczę, bo mu się skończył na 1 lvlu. Chociaż z drugiej strony te bufy z 1 lvli i tak dają największego kopa :D


Nie podniecaj się tak tym berkiem to i tak jest kijowy* buff... a nawet debuff.

*Edited by Fro. Bez przeklinania mi tutaj!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 07:55:58 pm wysłana przez Frohike »


  • Wiadomości: 258

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 28, 2009, 12:07:43 pm »
to u was podczas siege ludzie jak padna i poleca do flagi to pojedynczo wracaja na pol bitwy? sukces murowany imotbh
On jest z Core. :]

Cytuj
A uwierz mi. FatHips taką posiada i ja już zbieram Live Stone'y żeby też to mieć
Chcesz byc jak FH w oly? GL :)
Cytuj
Jeśli nie wierzysz, że PP ownuje PRAWIE WSZYSTKIE klasy na olimpiadzie i twierdzisz, że to słaba klasa to nie widziałeś dobrze prowadzonego PP. Nie mówię, ze ja nim jestem, choć chciałbym.
PP ownowal w c5/intrelude. Teraz nie ownuje, jest slaby, przegra z wiekszoscia.
Cytuj
Ale jak napisał pix3l - są Propheci i jest FatHips
No wlasnie...jest 1 ogarniety prophet na serwerze, ktory potrafi costam na open zabijac.
Cytuj
Na destro z frenzy też ma sposoby, choć jak pisałem, orki są jednymi z najcięższych do zabicia. I wcale nie ze względu na frenzy. FatHips najczęściej przegrywa z czasem, a nie z orkami. Bo nie zdąży ich ubić, a zadaje mniejszy dmg niż ork.
Nie tyle sposoby, co fuksa. Ogrowi nie weszly cryty, weszlo block ww, wypalil mp, biegal az zejdzie otb/zealot, w zwarciu wyjal fisty z pvp bonusem (nowy -_-'isty wnalazek.....) zdjal mu buffy i wygral.... Ale ile razy? 1/100?
Cytuj
Miałem na dysku filmik z oly FatHips vs. ork. Ale niestety po padzie dysku poszedł się....
Byl z c5, nieaktualne, oly wyglada teraz CALKOWIIE inaczej, zaczynajac od wielkosci areny, przez buffy od npc i na mozliwosci wrzucenia zealota/frenzy przed walka...
:O


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 28, 2009, 01:35:05 pm »
@solay Lol, nie podniecam się, dałem tylko przykład z własnej wypowiedzi, którą spieprzyłem :P

Skoro FatHips potrafi, to znaczy, że każdy może. Tylko trzeba umieć grać i ogarniać postać. Jak ktoś gra łucznikiem - szczególnie HE - to jedzie się po nim, że wziął taką postać bo łatwo się nią gra F1, F2, F3. Jak ktoś gra sztyleciarzem i wali backstaby w twarz, to jedziecie po nim, bo wziął za trudną postać i jej nie ogarnia. A skoro FatHips prophetem może (niech wam będzie) COŚ zdziałać na olimpiadzie to oznacza dla mnie tylko, że jest to postać którą MOŻNA coś zdziałać. Trzeba tylko umieć ją prowadzić i mieć kasy jak lodu na sprzęt. Jak powiedziałem - gadałem z FatHips nie raz i nie dwa. I ostatnio i wcześniej. I wiem, co zresztą napisałem wcześniej, że najwięcej problemu sprawiają prophetowi orkowie z masą HP i Tanki z ich Defem. Z pozostałymi nie ma większych problemów, choć to też czasami kwestia szczęścia i sprzętu. Doskonale wiecie, że olimpiada jest dla bogatych, a Hero zostaje ten komu klan więcej sprzeda walk. Albo kto sobie kupi punkty od innych. Ostatnia cena na Phoenixie, jaką widziałem na chacie to 10kk za 1 punkt. Hero spoza wielkiego klanu zdarzają się rzadko. I to nie dlatego, że są tacy uber-pro graczami. Może się mylę? Stąd dla mnie Olimpiada to tylko zabawa w PvP 1vs1. Niewiele różniąca się od tej spod areny w np. Giran.

Pewnie, że chciałbym być jak FatHips. A kto nie chce dążyć do najlepszych?

Pozdrawiam

PS1. Pix3l, jak znalazłbyś link do tego filmiku, wrzuciłbyś. Albo jak go masz mógłbyś wystawić? Tutaj nie graja tylko oficjale, ale i od C4. A to przynajmniej byłoby potwierdzeniem naszych informacji. Bo i tak nikt Nam nie wierzy w FatHips :)
PS2. Znalazłem link do niego, ale nie działa. Ale za to wiem, że to Ty go wystawiałeś na filefroncie :) Wystaw go jeszcze raz - jeśli masz. Proszę.
I jeszcze znalazłem takie fajne stwierdzenie, które mi się podoba (tak tak, wiem, że to poprzednie kroniki :P)
Cytat: pix3l
To takie mile zaskoczenie: grasz duelistem ownujesz wszystkich a tu nagle pojawia sie jakis buffpet i robi z ciebie wycieraczke....

Znalazłem :)
http://www.megaupload.com/pl/?d=2T7MDKRS

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 07:53:12 pm wysłana przez Frohike »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 258

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 28, 2009, 03:34:53 pm »
Ty dalej zyjesz w c5?
Stary, NAPRAWDE wsystko sie zmienilo, nie rob z pp megakaracza ktorym nie jest. Co do FH- wez pod uwage to ze ma 81lvl, 3 suby z odpowiednimi bonusami na maina, 20 weaponow 5 armorow i full epic seta, do tego niesamowicie ogarnia postac. Nie rob z niego megakaracza dlaego ze czasem uda mu sie zabic destroyera....
To ze farmi plebs bez epikow to juz inna bajka:P
:O


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 28, 2009, 03:55:16 pm »
/agree pix3l w 100% :) Zdaję sobie sprawę z PRAWIE wszystkiego.
Po 1sze - TO forum jest nie tylko o OFICJALACH ale i o privatach, na których jest wszystko - od C4 na "prawie" Gracji 2 kończąc. A sami twierdzicie, że PP na np. IL był co najmniej DOBRY. Zgadza się?
Po 2gie - suby FatHips NIE BYŁY robione pod maina, bo w czasach gdy były robione NIE BYŁO bonusów do maina. Może ostatni, albo 2 ostatnie. Zgadza się?
Po 3cie - 81 lvl w czasach, gdy inni mają 83+ to też nie jest aż tak high lvl. (nie mówię o Phoenixie, a o wszystkich oficjalnych serwach). Zgadza się?
Po 4te - weapony i armory to kwestia kasy, o której mówiłem. A to jest tylko kwestia czasu. Dłuższego (dla legit) lub krótszego (dla bota). Podobnie full epic. Zgadza się?
Po 5te - sam stwierdzasz, że niesamowicie ogarnia postać. A to oznacza dobry skill na postaci. I to jest to, czego MAŁO kto potrafi się nauczyć targając PP na plecach jako buff peta OOP i uważając go za zbędnego. Zgadza się?
Po 6te - nigdy nie stwierdziłem, ze PP jedzie wszystkich - bo to nie jest prawda i nigdy nie była. Poza tym, gdyby była jedna postać jadąca wszystkich, to nie byłoby innej na serwie, bo każdy by nią grał :D Na tym polega lepszy/gorszy balans postaci. Ty jedziesz kogoś, ale ktoś inny może pojechać Ciebie. Zgadza się?
Po 7me - sam stwierdziłeś, że jedzie plebs bez epików. Taki sobie lolProphet....

Pozdrawiam
PS. A jak ja dobiję lvlem i sprzętem do olimpiady, to Prophet znów będzie karał :D:D hehehe
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 258

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 28, 2009, 05:17:27 pm »
/agree pix3l w 100% :) Zdaję sobie sprawę z PRAWIE wszystkiego.
Po 1sze - TO forum jest nie tylko o OFICJALACH ale i o privatach, na których jest wszystko - od C4 na "prawie" Gracji 2 kończąc. A sami twierdzicie, że PP na np. IL był co najmniej DOBRY. Zgadza się?
BYL. :]
Cytuj
Po 2gie - suby FatHips NIE BYŁY robione pod maina, bo w czasach gdy były robione NIE BYŁO bonusów do maina. Może ostatni, albo 2 ostatnie. Zgadza się?
Kiedy weszly bonusy z suba (i event zmiany suba z mianem) mozna bylo zmaienic sobie booki i majac np. archera na subie wziac bonus z warriora, zgadza sie?
Cytuj
Po 3cie - 81 lvl w czasach, gdy inni mają 83+ to też nie jest aż tak high lvl. (nie mówię o Phoenixie, a o wszystkich oficjalnych serwach). Zgadza się?
Wymien jednego factor karacza oly ktory ma lvl wyzszy niz 81, na phoenixie. Pomijajac firmamenta i chosena.
Cytuj
Po 4te - weapony i armory to kwestia kasy, o której mówiłem. A to jest tylko kwestia czasu. Dłuższego (dla legit) lub krótszego (dla bota). Podobnie full epic. Zgadza się?
mysle ze to raczej kwestia tego czy ktos jest w factor clanie czy tez nie....

Cytuj
Po 7me - sam stwierdziłeś, że jedzie plebs bez epików. Taki sobie lolProphet....
Plebs bez epikow w sensie ludzi ktorzy takowych nie maja, nie ze zdejmuje jewele zeby z nimi walczyc....

Cytuj
Pozdrawiam
PS. A jak ja dobiję lvlem i sprzętem do olimpiady, to Prophet znów będzie karał :D:D hehehe
To bedzie mniej wiecej 3 dni po premierze Duke Nuk'em Forever :]
:O