Witaj
Gość

Wątek: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame  (Przeczytany 82380 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 16, 2010, 01:51:17 pm »
ja jebie Alarion bedzie z tego książka.


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 16, 2010, 02:14:21 pm »
ither powinien napisac poradnik jak grac hilerami :D jest w tej kategorii bezkonkurencyjny :D
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 16, 2010, 05:46:31 pm »
ja -_-' Alarion bedzie z tego książka.

xD 

Pisałem na początku, że będzie dosyć obszerne. Jeżeli ktoś w trakcie czytania uznał, że poradnik jest useless i nei odkrywa zupełnei niczego nowego, to znaczy że wg mnie on gra cardim zajebiście (o ile jeszcze umie teorie wdrożyć do praktyki). Pewnie jeszcze kilka "smaczków" by się znalazło i pewnie jeszcze kilku myków mógłbym się nauczyć (szczególnie do oly), ale człowiek w końcu cały czas się uczy ; >


ither powinien napisac poradnik jak grac hilerami :D jest w tej kategorii bezkonkurencyjny :D

hmm, ale o so chodzi? ; >
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 16, 2010, 07:30:51 pm »
W 1 poście są obie części, wypuścisz trzecią to ładnie się to sklei, ewentualnie zrobi oddzielny topic na sam poradnik. Generalnie good job =P
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 16, 2010, 07:36:49 pm »
Fajne, osobiście nie lubię supportów i bishem raczej nigdy nie zagram, ale w razie jakby mi się zachciało to wolę taki wall of text przeczytać (lub napisać) niż dostawać 1 zdaniowe odpowiedzi na zasadzie domyślaj się lub szukaj dalej w google (w którym jak szukasz, to znajdujesz kolejne strony z "użyj google") :P Na razie wychodzi 11 stron w wordzie :P

We ride together, we die together.


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 27, 2010, 01:23:56 am »
Jak wpływa enchantowanie turn undead na lethale? Na +4 mamy kolejny lvl skilla wtedy zwiększa nam się szansa na lethala? Na ile trzeba wbić żeby to jakoś w miarę szło w hero rifcie, później w S80? na razie mam +3 i troche mi szkoda sp żeby na 4 kolejny raz próbować z racji 76 lvl-u :P Expiąc w pagans wydaje mi się że i tak jest spora różnica pomiedzy +1 a +3, mimo że z tego co czytałem na blahu nie powinno być różnicy :) Diego pisał żeby enchantować na cost i dobijać później masówką, ale to też jakoś mi się nie widzi.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 27, 2010, 02:19:04 am »
jak masz ee ze sobą to i patent na cost nie jest potrzebny, ale już się z czymś takim zetknąłem, ogólnie Diego dobrze pisze, bo ma to sens.

Z moich obserwacji, zauważyłem, że jest po prostu pewna granica do której widać wyraźną poprawę land rate lethala. Np. w Pagan między 0, a +1, w hero rifcie między 0-3, a +4, a w s80 rifcie między 0-4, a +7. Powyżej tej granicy efekt jakiś jest (bo tak działa mechanika, że podnosi lvl skilla), ale jest on tak mało zauważalny, że mając po prostu pechowe wejście (że większość lethali nei wchodzi, bo takie pechowe rundy się zdarzają) można nie zauważyć różnicy.

Kolejna taka granica byłaby zapewne w tully, tam podejrzewam, że minium enchant +10, albo nawet 13 (tylko czy ktoś tam jeszcze tak expi bo zmianie mobków w freyi? ; p )

Ogólnie dobij sobie na 80 lvlu do +7 i na s80 rift styka zupełnie. Do pagan i hero riftu +4 w zupełności wystarczy.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 27, 2010, 04:10:16 am »
No i to by się zgadzało, że największego boosta mamy 1, 4, 7, 10 itd, właśnie +3 mi obecnie starcza na pagans, ale na hero rifta widać że jest za mało. Zrobie tak jak piszesz, na 80 wbije +7 i starczy, później i tak to usuwam bo to na SE ze skill linka mam  :) Ewentualnie później zmienie na cost a dobijać będzie mi ktoś w rifcie z pt na over hita  :D


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 27, 2010, 09:06:52 am »


Kolejna taka granica byłaby zapewne w tully, tam podejrzewam, że minium enchant +10, albo nawet 13 (tylko czy ktoś tam jeszcze tak expi bo zmianie mobków w freyi? ; p )


bierzesz noza jako naganiacza i lecisz
banal i czysta przyjemnosci 800k za moba w duo :)
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 27, 2010, 12:11:14 pm »


Kolejna taka granica byłaby zapewne w tully, tam podejrzewam, że minium enchant +10, albo nawet 13 (tylko czy ktoś tam jeszcze tak expi bo zmianie mobków w freyi? ; p )


bierzesz noza jako naganiacza i lecisz
banal i czysta przyjemnosci 800k za moba w duo :)

W sumie trzeba by kiedyś tam spróbować ; >
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 03, 2011, 01:58:51 pm »
http://files.mail.ru/FLWOLE

http://files.mail.ru/D9BUUY

Wszystko ładnie pięknie tylko dlaczego chłopaki ze snifferem graja? :)
Ładnie się ogląda, ale nie wiele można się nauczyć
L2 Ex x10
Cardinal Lvl 85 / Vorpal set


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 03, 2011, 01:59:44 pm »
http://files.mail.ru/FLWOLE

http://files.mail.ru/D9BUUY

Wszystko ładnie pięknie tylko dlaczego chłopaki ze snifferem graja?  :noob: :)
Ładnie się ogląda, ale nie wiele można się nauczyć
L2 Ex x10
Cardinal Lvl 85 / Vorpal set


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 03, 2011, 02:12:57 pm »
Ładna ingerencja 3'rd program po 5 min skasowałem z dysku czego tam sie uczyc skoro cała robote za tych kolesi robi spam cp/sławne skrypty/automatyczne ściąganie triggerów?. W normalnej sytuacji bez tych wspomagaczy lizałby glebe w 30 sek. Sorki ale granie z czyms takim sprawia ze ta gra wygląda zupełnie inaczej niz powinna ale to tylko moje zdanie. Nie wspomne juz o takich ludziach którzy wejda na forum sciągna a potem przez połowe dnia cieknie im po skarpecie jaki ten bisz nie jest pro.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 03, 2011, 02:30:25 pm »
no dobra, to się przyznam, że też jadę na wszystkich możliwych scryptach jakie zostały wymyślone : <
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 03, 2011, 02:33:15 pm »
ciota !


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 03, 2011, 03:04:46 pm »
no dobra, to się przyznam, że też jadę na wszystkich możliwych scryptach jakie zostały wymyślone : <

1. Uważam że z Twojego poradnika każdy początkujący jest w stanie nauczyć się bardzo bardzo wiele pożytecznych rzeczy, a te filmiki należy potraktować jako "fajną rozrywkę" niż jako 'materiał szkoleniowy' ;)
2. Nie oceniam osoby która używa tego typu programów/skryptów. Jeśli jej z tym dobrze i dalej czerpie radość z gry "oszukując" to jest to jego indywidualna sprawa - tego Off Topic-u i nie rozstrzygajmy w tym dziale.
3. Możesz podać jakieś linki do tych skryptów? przetestowałbym na jakimś pvp serwie z Freya np. Dubaiu

4. Moje pytanie odnośnie gry biszem. Wczoraj na siege'u padałem dość często od daggerów praktycznie na 1 back'a. Jest jakiś sposób żeby temu zaradzić? Mam Moiraia Robe troche elementu i lvl 80 jeszcze bez certów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 03:10:56 pm wysłana przez denishome »
L2 Ex x10
Cardinal Lvl 85 / Vorpal set


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 03, 2011, 04:41:40 pm »
no dobra, to się przyznam, że też jadę na wszystkich możliwych scryptach jakie zostały wymyślone : <

1. Uważam że z Twojego poradnika każdy początkujący jest w stanie nauczyć się bardzo bardzo wiele pożytecznych rzeczy, a te filmiki należy potraktować jako "fajną rozrywkę" niż jako 'materiał szkoleniowy' ;)
2. Nie oceniam osoby która używa tego typu programów/skryptów. Jeśli jej z tym dobrze i dalej czerpie radość z gry "oszukując" to jest to jego indywidualna sprawa - tego Off Topic-u i nie rozstrzygajmy w tym dziale.
3. Możesz podać jakieś linki do tych skryptów? przetestowałbym na jakimś pvp serwie z Freya np. Dubaiu

O kurde, nie wiedziałem, że tej ironii ktoś może nie wyczuć. Gram na Ru ofie i jeżeli spróbujesz tam odpalić różnego rodzaju radary/L2Control itd. w ciągu max kilku dni wyłapiesz bana. Od kiedy przestałem grać na ofie i już prawie rok (10 miesięcy) gram na ru ofie, nie szukałem nawet żadnego walkera, L2rangera,L2controla itd.

To tak, gdyby ktoś mnie nei znał itd. bo ci co znają wiedzą jak gram.

4. Moje pytanie odnośnie gry biszem. Wczoraj na siege'u padałem dość często od daggerów praktycznie na 1 back'a. Jest jakiś sposób żeby temu zaradzić? Mam Moiraia Robe troche elementu i lvl 80 jeszcze bez certów.

Na mass PvP nie powinieneś mieć zerka (ani od BD, ani od PP/OL/WC), musisz mieć full element (180 na earth/fire i okolice +150 na wind/water), koniecznie earth chant i song of hunter. Na full buffie (BoA, Song of vitality) i ew. jakiś skillach klanowych sytuacja, że padasz na 1 staba powinna zdarzyć się neizwykle rzadko, chyba, że jesteś disbaled (para, stun, silence itd.). O ile dagger to nie AW na focus death walący staby w plecy i któryś mu nie scrytuje, to powinno ci zostać za każdym razem około 1-3k HP. Masz możliwość się healnąć. Jeżeli pójdzie na ciebie ostry focus enemy, to nic nie zrobisz, chyba, że jakieś party UD/ UD z talizmana/ celka/ certy z suby.

Noś też tarczę, koniecznie buff na tarczę combo od EE. Na staby nie pomoże, ale możesz po stabie odwracać się do daggera, żeby nei być do niego plecami.

O mass PvP i oly będę pisał w 3 części poradnika, ale muszę się zebrać do napisania tego. 


aha, jeszcze 1)

Grasz na privie. Musisz liczyć się z tym, że na pewno tam jest wiele rzeczy zbugowane. Albo dagger może bić za mocno, albo ty możesz mieć złe przeliczniki na HP/P def, więc jeżeli moje wskazówki nei działają, to wina priva.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 04:43:11 pm wysłana przez Alarion »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2011, 04:56:02 pm »
Na mass PvP nie powinieneś mieć zerka (ani od BD, ani od PP/OL/WC), musisz mieć full element (180 na earth/fire i okolice +150 na wind/water), koniecznie earth chant i song of hunter...

Pewnie chciałeś napisać Song of Windstorm.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 04:58:20 pm wysłana przez coshoo »
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 03, 2011, 05:17:50 pm »
Ja głosuje za song of earth. :bump:
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 03, 2011, 07:11:14 pm »
geez, oczywiście, że mówiłem o Earth... Bo w końcu kolega narzekał na daggerów 1 stabbujących.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 03, 2011, 07:45:22 pm »
http://files.mail.ru/FLWOLE

http://files.mail.ru/D9BUUY

Wszystko ładnie pięknie tylko dlaczego chłopaki ze snifferem graja?  :noob: :)
Ładnie się ogląda, ale nie wiele można się nauczyć
POWIEDZIAL BISH 80 LVL Z EXA, okej(i oni nie graja ze snifferem, to juz przezytek)


@itherus, w takim razie poprosze o frapsy lepszych bishopow z ruoffa

OH W8, nie ma takich, wybacz ale pomimo skryptow ten bishop ogarnia duzo bardziej niz wiekszosc cardi z ruoffa ktorych frapsy widzialem


wole ogladac ludzi na skryptach z teona niz ludzi bez skryptow z ruoffa ktorzy nie potrafia zlapac targetu


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 03, 2011, 07:49:37 pm »
http://files.mail.ru/FLWOLE

http://files.mail.ru/D9BUUY

Wszystko ładnie pięknie tylko dlaczego chłopaki ze snifferem graja?  :noob: :)
Ładnie się ogląda, ale nie wiele można się nauczyć
POWIEDZIAL BISH 80 LVL Z EXA, okej(i oni nie graja ze snifferem, to juz przezytek)


@itherus, w takim razie poprosze o frapsy lepszych bishopow z ruoffa

OH W8, nie ma takich, wybacz ale pomimo skryptow ten bishop ogarnia duzo bardziej niz wiekszosc cardi z ruoffa ktorych frapsy widzialem


wole ogladac ludzi na skryptach z teona niz ludzi bez skryptow z ruoffa ktorzy nie potrafia zlapac targetu
Nikt Ci nie broni ich oglądać, a ja niby skąd mam wiedzieć czego używają? Skoro mówisz że to przeżytek to widocznie masz rozeznanie w nowościach  :D "pozdro i poćwicz!"  :P

@Alarion
(mały ot - też gralem na RU offie, ale musiałem się rozstać na jakiś czas z L2, a że klan przeszedł z czasem na PRIVA L2ex to dołączyłem do nich. Swoją drogą mój pkt 3 to też był żart, nawiązujący do Twojego posta ;) )

Dzięki wielkie za pomoc, już wiem co mam poprawić. Jakoś podczas siege zlamiłem trochę i wziąłem sigila zamiast normalnego shielda - mój błąd.
No i muszę koniecznie zadbać o full element. Co do tego back'a to fakt raz dostałem właśnie od Hero AW z niektórymi skillami na + 30  8) fakt serwer stoi już ponad rok, wiec czego się dziwić. Co do balansu postaci to nie jest idealny, ale jest zbliżony do Off'a. Przynajmniej ja nie spotkałem nikogo "nie-zabijalnego"

Na koniec ostatnie pytanie. Na chwile obecna mam AM + ACU na +3 niestety mam problem z trafieniem nuka w agu i zastanawiam się czy lepiej składać teraz broń s80 czy nawet s84 i starać się w jednej z nich o nuka, czy dalej męczyć AM i zostawić ją pod oli jako "drugi nuk"?
L2 Ex x10
Cardinal Lvl 85 / Vorpal set


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 03, 2011, 08:55:53 pm »
http://files.mail.ru/FLWOLE

http://files.mail.ru/D9BUUY

To jest fraps z ruoffa? Nie oglądałem tak pytam bo podobno jadą na tym frapsie na cheatach, to jak to w końcu jest z tymi rangerami na ruoffie.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 03, 2011, 10:19:42 pm »
http://files.mail.ru/FLWOLE

http://files.mail.ru/D9BUUY

To jest fraps z ruoffa? Nie oglądałem tak pytam bo podobno jadą na tym frapsie na cheatach, to jak to w końcu jest z tymi rangerami na ruoffie.
to sa frapsy z teona


@denis
"pozdro pocwicz" mozesz mowic do swoich kolegow w gimnazjum, bo to chyba akurat taki poziom, nie?

apropo rozeznania w nowosciach, nawet nie liznalem chociazby wierzcholka gory lodowej powszechnie nazywanej "skryptami", moim najwiekszym osiagnieciem bylo uzywanie l2c z calkiem dobrymi rezultatami

odnosnie twojej AMki, jak masz klan bijacy regularnie tiata(i wiesz ze w niedlugim czasie jestes w kolejce do vesper broni) to zostan przy obecnej broni i czekaj na vespera, jezeli nie to znajdz taki ;) a serio to mozesz probowac craft icarusa


  • Wiadomości: 136

  • Pochwał: 0

  • Elektryk
Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 03, 2011, 11:33:42 pm »
Ładna ingerencja 3'rd program po 5 min skasowałem z dysku czego tam sie uczyc skoro cała robote za tych kolesi robi spam cp/sławne skrypty/automatyczne ściąganie triggerów?. W normalnej sytuacji bez tych wspomagaczy lizałby glebe w 30 sek. Sorki ale granie z czyms takim sprawia ze ta gra wygląda zupełnie inaczej niz powinna ale to tylko moje zdanie. Nie wspomne juz o takich ludziach którzy wejda na forum sciągna a potem przez połowe dnia cieknie im po skarpecie jaki ten bisz nie jest pro.
1.spam cp
2.alt buffa

W normalnej sytuacji bez tych wspomagaczy lizałby glebe w 30 sek. 
no tak bo zaltowal buff od kota

wybacz mistrzu,
widzialem pare frapsow (tez z ruoffa) i nie mialem okazji zobaczyc tak ogarnietego bisha,
pomijajac idealne uzywanie skilli z 2 paskow 1-24, mamy okazje zobaczyc kursor gracza (co jest dzisiaj rzadkoscia)
nie mam ochoty sie z toba spierac bo wiadomo kto ma racje, widzialem jakie micro maja gracze z lancera i to mi w zupelnosci wystarczy
jedynie co ten lancer moze nam zaoferowac to decent poradnik Alariona a bym zapomnail i frapsy Jango
DOTA 2 > DOTA 1
Cytat: Naito
Niestety żyję i mam się dobrze :P
:/

dont kaminzi