Witaj
Gość

Wątek: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.  (Przeczytany 83452 razy)

  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 12, 2012, 08:05:04 pm »
Słuchajcie mam pewien problem z interlude  :? mianowicie za każdym razem gdy chcę zagrać na jakimś priv serverze po stworzeniu konta i zrobienie wszystkiego czego trzeba, odpalam, wpisuje pasy klikam Log In i nic się nie dzieje, nie wiesza się, nie ładuje po prostu nic, nie wiem czym to jest spowodowane i jaka może być tego przyczyna, prosiłbym kogoś o jaką kolwiek wskazówkę

Mam Win7 x64. Wątpię żeby był to tego problem a już totalnie nie wiem co mam z tym zrobić ;/


  • Wiadomości: 86

  • Pochwał: -1

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 27, 2012, 01:30:21 pm »
Kronika H5

Jakie bronie z buffami wziąć na olimpiadę ? Gram palem


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 16, 2014, 09:53:55 pm »
Ja mam inne pytanie które może wydać się śmieszne ale dopiero dzisiaj zacząłem moją przygodę a mianowicie czy wszystkie misje polegają na pójściu w jakiś region i zabiciu iluś tam określonych stworzeń czy może są też takie które mają jakąś fabułę doszedłem do 42 lvl i wyspy aligatorów i już mnie to nudzi


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 20, 2014, 05:31:22 pm »
tak ogólnie to fabułą l2 nie jest robienie questów
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 22, 2014, 01:37:50 pm »
Ja mam inne pytanie które może wydać się śmieszne ale dopiero dzisiaj zacząłem moją przygodę a mianowicie czy wszystkie misje polegają na pójściu w jakiś region i zabiciu iluś tam określonych stworzeń czy może są też takie które mają jakąś fabułę doszedłem do 42 lvl i wyspy aligatorów i już mnie to nudzi
Niestety questy w L2 nie są zbyt ciekawe i 90% z nich polega na zabijaniu mobków i rozmawianiu z NPCkami...


  • Wiadomości: 408

  • Pochwał: 4

    • Kanał YT
Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 22, 2014, 04:16:38 pm »
Ja mam inne pytanie które może wydać się śmieszne ale dopiero dzisiaj zacząłem moją przygodę a mianowicie czy wszystkie misje polegają na pójściu w jakiś region i zabiciu iluś tam określonych stworzeń czy może są też takie które mają jakąś fabułę doszedłem do 42 lvl i wyspy aligatorów i już mnie to nudzi

to nie jest gra solo, to jest gra społeczna ;p gdyby ktos tu z obecnych grał wyłacznie solo, to nie trwałoby to dłużej niz tydzień :D Q nie mają tutaj żadnej interesującej fabuły i są często montonne ;p dołącz do jakiegoś klanu i zintegruj się z ludźmi ;p na tym polega l2


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 22, 2014, 09:33:44 pm »
Witam jako ze to temat zbiorczy z pytaniami mysle ze moge tutaj wpisac.
Jestem total newbie i mam kilka pytan.
1. Mam wilka i baby peta tego ptaka, jako ze nie mozna uzywac 2 rodzajow petow naraz musze wybrac i podexpic jednego. Jakieś sugestie?
2. Czy w tej grze nie ma wielu setów w różnych przedzialach levelowych? przyznam ze dziwnie to wyglada, jakies grade'y itp. nie bardzo rozumiem.
3. Z mobkow leci mi tylko hajs i teritorial cardsy, czy to dlatego ze po prostu sa to low moby, czy pozniej beda dropily weapy i sety? i do czego wykorzystywac territorial cardsy bo w necie nic kompletne nie moglem znalezc, zreszta jak na wiekszosc pytan.
4. PvE wydaje mi sie mega słaby. Czy na pozniejszych lvl da sie normalnie zbierac farme i wykanczac ja AoE skillsami ?
5. Gdzie moge rozpoczac dunga np. tego kamaloka czy jakos tak. Jest jakies miejsce zbiorcze ludzi szukajacych party pod wejsciem czy jak?
6. Czytalem cos ze wiele rzeczy zalezy od serwera, tylko ze... nie rozumiem ocb ja mam tylko jeden serwer do wyboru i nie jest to polski serwer a slyszalem ze niby takowy powstał.

Z góry dziekuje za odpowiedz, jesli takowa sie pojawi.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 23, 2014, 03:16:06 pm »
1. Zależy kim grasz. Nuker/Mystic/Łucznik o tylko i wyłącznie ptak. Będzie Ci odnawiał manę bodajże od 50 lvlu. Nie pamiętam. Jak close combat/tank to może być piesek. Będzie Ci pomagał walczyć, jeśli kupisz mu zbroję i broń.
2. Grade sprzętu to jest własnie przedział lvlowy.
NoGrade 0-19
D grade 10-39
C grade 40-51
B grade 52-60
A grade 61-74
S grade 75-79
S80 grade 80-84
3. Teritorial cards? Kuźwa, człowiek nie gra pół roku i tyle zmian.... Albo gras zna jakimś zrypanym priwacie... Lineage2 NIGDY nie było Metinem i moby nie sypią sprzętu jak z choinki. Każdy full drop to było święto klanu :D:D Im wyżej, tym drop rate mniejszy...
4. PvE... hmmm Lineage to jest gra dla grindolubów. A AoE to zależy od klasy jaką wybrałeś i spota na jaki pójdziesz. Solo AoE na wyższych lvlach możesz zapomnieć. Bez względu na klasę. To jest gra grupowa.
5. Kamaloka - miejsce wejścia zależy od Twojego lvlu.
6. I tu się wszystko wyjąsniło. Grasz na jakimś zrypanym priwacie. To i 90% może nie działać lub działać inaczej :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 24, 2014, 09:24:32 am »
Wielkie dzieki za wyjasnienie, teraz wiele rzeczy zrozumialem. Co do tego serwera to zdeka sie wkurzylem bo od poczatku mialem zamiar grac na globalu a nie jakims privacie. Cholerna strona wygladala na oficialną globala i zrobiła mnie w bambuko ( https://eu.4game.com/lineage2/install/ ). Cóż jeszcze przemysle sobie czy obstawac przy tym mmo czy nie. Przyznam ze mimo bardzo dobrego wrazenia jakie wywarla na mnie ta gra, to jest jednak sporo rzeczy ktorych mi brakuje. Od dawien dawna probuje znalezc mmo w stylu i z mechaniką dekarona/2moonsa, ktory jest moja ulubiona gra z tego gatunku, ale chyba mi sie nie uda :P (sam dekaron ulegl zepsuciu po przejeciu przez "wspanialą" firme jaka jest nexon). Tak na marginesie jesli chodzi o mechanike PK w L2 to bylem milo zaskoczony bo polegala na tym samym co we wspomnianym wczesniej dekaronie. Atak na controlu, flagowanie, czerwony nick przy zabiciu bez walki - najlepszy system ever.

Jeszcze raz dzieki za pomoc i pozdrawiam.


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 24, 2014, 09:30:12 am »
To jest official :)


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 24, 2014, 09:38:45 am »
ahaaaa... :P to ja juz nie wiem, przy wyborze serwera mam tylko 1 serwer CORE.


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 24, 2014, 09:59:27 am »
Bo istnieje tylko 1 serwer europejski -  Core.
Jak masz zamiar dalej grać to nie rób żadnego peta, bo po 85 levelu są bezużyteczne.
Territorial cardy są chyba z eventu. Niestety nie powiem Ci co się z nimi robi, bo tam nie gram.


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 24, 2014, 05:33:41 pm »
Ok dzieki za info, chyba mimo wszystko pogram troche bo gra wydaje sie byc solidna. Jeszcze tylko jedna sprawa. Czy koło 40/50 lvl musze sie starac o jakies lepsze eq, czy najpierw bic jak najszybciej level i potem sie bawic w jakiś lepszy gear? Z tego co widze to lvl sie bije raczej szybko, przynajmniej na razie.

I pytanko odnosnie klasy. Gram kamaelem, na razie trooper, mialem zamiar isc w berserka. Czy jest to dobra opcja na 1. postać? Ogarne na dungach etc? troche doswiadczenia w mmo mam, ale z l2 stykam sie pierwszy raz.


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 24, 2014, 08:29:28 pm »
Karty są faktycznie z eventu, można je wymienić na różne nagrody u NPC Tor (w każdym mieście).

Robiąc misje, dostajesz steal door coiny, które u Adventurer Menagera możesz sobie wymieć na armory, weapony i biżuterię max do S-grade jak się nie mylę.

Berserk czy inna klasa, jak zaczynasz swoją przygodę z L2 to i tak dużo nauki przed tobą, więc nie ma większego znaczenia na jakiej postaci się nauczysz, z czasem i tak pewnie zmienisz ;)


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 26, 2015, 11:44:15 am »
PYTANIE O WILKA!
Czy jest sens robic wilka na HELLBOUNDZIE? Do solo expa.. czy byl mocny dopiero od H5?


  • Wiadomości: 28

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 22, 2016, 10:42:58 pm »
co znacza 1b1 ? oraz od czego jest skrót ez biżu


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 23, 2016, 12:39:06 am »
co znacza 1b1 ? oraz od czego jest skrót ez biżu
1b1 to mi się wydaje, że to "one by one"


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 23, 2016, 12:57:36 am »
ez biżu to może być biżuteria S-grade w jakimś zagranicznym slangu.


  • Wiadomości: 28

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 24, 2016, 08:56:38 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=K9KVAa1-G2o&feature=youtu.be

wytłumaczy ktoś jak zrobić te okno obok tego od Chat?  :) :) dodam że mam podmieniony już systemmsg
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2016, 09:04:14 pm wysłana przez mlodybog »


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 24, 2016, 09:05:12 pm »
wyciągasz sobie jeden z czatów chwytając jak okienko w windowsie


  • Wiadomości: 28

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 24, 2016, 09:14:36 pm »
 :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 12:05:25 pm wysłana przez mlodybog »


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 28, 2016, 07:45:49 pm »
Jestem nowy w L2. Zacząłem na serwerze Core (eu). Wybrałem Orka teraz podklasa destroyer 60lvl. Mam pare pytań...
1. Czemu jest tak mały drop z mobów? Wypada mi jakieś 50 adeny i buffy, zero przedmiotów matsów (kiedyś leciały chyba ze wszystkiego) gdyby nie początkowe adeny z questów to nie było by mnie stać na soulshoty (to tak specjalnie czy ja nie umiem :P ).
2. Czy wszystkie gildie są takie "stawiamy na samodzielność" lub "przyjmujemy tylko pro koxów" bo w tej wyszukiwarce ingame clanów większośc takich opisów i aż strach się zapisać.
3. Mam za daily questy jakieś runy na expa 1godzinne w inventory ale czas leci a ja nie mam jak tego aktywować klikam nic się nie dzieje, nie wiem o co chodzi.
4. Wybrałem tego orka ale zaczynam się trochę obawiać ponieważ nie widzę w mieście dużo orków. Czy to dlatego że na wyższych poziomach są oni nie potrzebni, słabi. Czy coś jeszcze innego ?
5. Od jakiego poziomu są jakieś party, instancje, itd. ? Bo póki co ciągle sam, oczywiście bardzo szybo się expi 52 lvl wbiłem w 3h chyba (może trochę więcej).
6. Tym orkiem :D mam 3 skille atakujące dla 2h sworda - bardzo mało, pytanie czy każda klasa na tym lvl tak ma? Czy tylko inteligencja orka pozwala na nauke 3 skilli ?

Przepraszam, że tak dużo ale jestem nowy i nie wiem w zasadzie nic na temat L2


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 28, 2016, 08:05:06 pm »
1. Czemu jest tak mały drop z mobów? Wypada mi jakieś 50 adeny i buffy, zero przedmiotów matsów (kiedyś leciały chyba ze wszystkiego) gdyby nie początkowe adeny z questów to nie było by mnie stać na soulshoty (to tak specjalnie czy ja nie umiem :P ).
Brak dropa jest normalny, chociaż nie wydaje mi się, że powinno brakować adeny na shoty. Eq masz z questów, więc nic więcej do 85lvl nie potrzebujesz. Upewnij się tylko, żeby mieć mentora zanim wbijesz 85 lvl, wtedy dostaniesz darmowy ekwipunek R grade.


2. Czy wszystkie gildie są takie "stawiamy na samodzielność" lub "przyjmujemy tylko pro koxów" bo w tej wyszukiwarce ingame clanów większośc takich opisów i aż strach się zapisać.
Wszystkie poważniejsze. Niestety nie orientuję się w gildiach na Core :c

3. Mam za daily questy jakieś runy na expa 1godzinne w inventory ale czas leci a ja nie mam jak tego aktywować klikam nic się nie dzieje, nie wiem o co chodzi.
Wystarczy że runa jest w inventory, wtedy działa.

4. Wybrałem tego orka ale zaczynam się trochę obawiać ponieważ nie widzę w mieście dużo orków. Czy to dlatego że na wyższych poziomach są oni nie potrzebni, słabi. Czy coś jeszcze innego ?

Stawiam, że orków jest mało, ponieważ Orc Fighter może zostać tylko Tyrr Warriorem, a Orc Mystic jedynie Iss Enchaterem.
Poza tym od innych klas różnią się tylko statystykami, tabelka:
http://www.lineage2.com/en/game/patch-notes/goddess-of-destruction/character-changes/

5. Od jakiego poziomu są jakieś party, instancje, itd. ? Bo póki co ciągle sam, oczywiście bardzo szybo się expi 52 lvl wbiłem w 3h chyba (może trochę więcej).
Od 85 zacznie się bieganie w party (kartia, teredor), z kolejnymi levelami będzie dochodziło więcej instancji.

6. Tym orkiem :D mam 3 skille atakujące dla 2h sworda - bardzo mało, pytanie czy każda klasa na tym lvl tak ma? Czy tylko inteligencja orka pozwala na nauke 3 skilli ?
Poczekaj do 85, gra będzie wyglądała zupełnie inaczej.



Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 28, 2016, 08:12:41 pm »
Dziękuje za bardzo szybką odpowiedź.
Co do tego Orka - Tyrr Wariorra to źle, że on może być tylko nim? Chodzi mi o to czy nie będę jakiś gorszy po 85 lvl. Czy rzadziej brany do pt itd.?


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Pytania i odpowiedzi - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 28, 2016, 08:24:13 pm »
Jeżeli chcesz grać Tyrr Warriorem to nie jest źle. Po prostu orków z tego względu może być mało.
Zawsze najbardziej brakuje tanków/healerów i bufferów, ale jeżeli chodzi o DD na PvE, to chyba wszystko stoi na równi. Do tego to jest serwer oficjalny, masz regularne updaty, klasy dostają nerfy i boosty, więc wszystko może się zmienić.


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane