Witaj
Gość

Ankieta

Co kto ogląda? Jaki rodzaj.

Horror
Komedia
Wojenne
Sensacyjny
Thriller
Romantyczne
Dramatyczne
Dokumentalne
Anime
Inne...

Wątek: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]  (Przeczytany 77825 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 02, 2009, 10:19:09 pm »
Brakuje jednego typu - Gangsterskie : Człowiek z blizna <3, Godfather, GoodFellas :D
rpg x5 [gh85]


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 03, 2009, 06:54:13 pm »
Heh, owszem dobre ale to sztandarowe produkcje które znają wszyscy. No ale masz rację zapomniałem o tym typie więc:

Eltarni (aka Tropa De Elite) - długo się zastanawiałem jaką mu dać ocenę bo oscylowała między 9 a 10/10. W końcu dałem tą drugą i choć jednak minimalnie brakuje temu filmowi do arcydzieła to jednak 9 w moim odczuciu jest dla tego filmu za niska. Kawał mocnego męskiego kina. ZDECYDOWANIE polecam!

Jeszcze 2 nie wymienione gatunki

Propozycja - western z 2005 nagrodzony przez Australijski Instytut Filmowy i chyba nominowany do Oscara. W każdym razie osobiście uważam że wart jest wyróżnienia. Historia bardzo brutalna ale prawdziwa, nie upiększona, bez głupiej hollywoodzkiej bohaterskości. Takie kino lubię! Tak jak poprzednik, męska rzecz :) .

Szalona Kapela - muszę powiedzieć że brytyjczycy to mistrzowie humoru. Tym razem jednak nie ocierającym się o absurd jak w przypadku Monty Pythona ale za sprawą mistrzowskich sytuacji, genialnych dialogów, świetnych aktorów i wspaniałej muzyki. Nie jestem fanem rocka ale kilka utworów naprawdę wpadło mi w ucho. Co do samego filmu to ja płakałem ze śmiechu gdy pierwszy raz obejrzałem po dniu pełnym niepowodzeń. Później obejrzałem 2 i 3 a potem robiłem tłumaczenie więc przeanalizowałem dogłębnie każdy kadr :). Jednym słowem, kupa śmiechu dla tych których dawno nie rajcują komedie w stylu American Pie czy Straszny Film z gołymi dupami i nacieraniem moczem.

PS. Zapomniałem dodać że "Szalona Kapela" był nominowany do Złotego Globu w kategorii "Najlepsza komedia" i "Najlepsza piosenka"
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2009, 07:07:24 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 03, 2009, 06:56:31 pm »
Doman, a znasz jakieś naprawdę mocne horrory?
Mam naprawdę silne nerwy, a więc takie słabe to dla mnie jak kreskówka...
Więc prosiłbym Cie o horrory co konkretnie trzymają w napięci i Cie to nie opuszcza, ani na chwilkę.
Prosiłbym Cie byś mi coś takiego, zapodał, zauważyłem żeś koneser filmowy. :)


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 03, 2009, 07:12:08 pm »
Shining, The

i

Oto kilka ciekawych propozycji które nie były hitami bo nie miały za plecami hollywoodzkiej pompy promocyjnej a bardzo zasługują na obejrzenie.
UWAGA! Daje linki ale nie czytajcie komentarzy pod tymi filmami bo ograniczeni umysłowo ludzie zdradzają tam fabułę.

Diabły - bardzo ciekawy dramat, na faktach, momentami ciężki do oglądania (dla wierzących)
Porozmawiaj z nią - kolejny dramat, arcydzieło Almodovara. Jeżeli oglądacie z dziewczyną macie jak w banku że się popłacze (wam też się pewnie zakręci łezka). Trzeba tylko przebrnąć przez dość nużące pierwsze kilkadziesiąt minut.
Coś - ścisła czołówka horrorów. Absolutny klasyk Johna Carpentera. Fabuła, klimat i realizacja biją dzisiejsze na głowę. Jeśli nie oglądaliście a lubicie horrory musicie obejrzeć!
Człowiek na linie - dokumentalny. Arcyciekawa, poruszająca i bolesna historia człowieka który 7 sierpnia 1974 roku przeszedł na linie między szczytami wież World Trade Center. Laureat Oscara.
Bestia - dramat wojenny inny niż wszystkie. Historia załogi czołgu który odłączył się od konwoju. Jeden z najbardziej klimatycznych filmów jakie w ogóle oglądałem. Ponadto moim zdaniem jeden z tych który najlepiej pokazał bezsens wojny.
Villmark - nie lubię nowych horrorów ale ten norweski film to arcydzieło. Świetnie zrealizowany, bardzo klimatyczny absolutnie "must have" dla horroromaniaków.
Zniknięcie - mój hicior ostatnich obejrzeń.  Mistrzowsko zrealizowany thriller trzymający widza do samiuśkiego końca. Trzeba tylko wytrzymać początkowe dłużyzny które jednak są ważne dla fabuły i "poczucia" filmu. W filmie najbardziej przerażające jest to że jest niesamowicie realny. Dla fanów niebanalnych historii którzy przejedli się już hollywoodzkimi fajerwerkami.


Te są warte uwagi.

Ponoć paranormal jest niezły, aczkolwiek nie oglądałem jeszcze.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 03, 2009, 07:30:15 pm »
A ty widzę podzielasz moje gusta muzyczne ^^

Po pierwsze to nie jestem koneserem tylko po prostu nie odczuwam satysfakcji reklamowanych wysokobudżetówek (a także tych mniej finansowanych). Np napalałem się na 2012 ale z tego co widzę po opiniach jako tako obeznanych z filmami znajomych to nie warto wybulać na niego kasy.

Co do horrorów to naprawdę cięęęężko cokolwiek polecić bo każdego straszy co innego. Zależy co rozumiesz przez horror i czego od niego oczekujesz. Bo wiele osób myli horror z dzisiejszymi slasherami typu Piła, Frontiers, Tamara itp z hektolitrami czerwonej posoki. Ponadto ja sam muszę długo szukać zanim znajdę odpowiedni horror dla siebie a co dopiero komuś coś polecać. Np w podanym wcześniej Villmarku urzekł mnie klimat. Stara chata nad jeziorem w ciemnym zamglonym lesie, z dala od cywilizacji a w niej kilkoro ludzi zdanych tylko na siebie. Fabuła rozwija się spokojnie, nie gwałtownie bez rozwrzeszczanych nastolatek jak by je obcierano żywcem które jak długo i szybko by nie uciekały i tak na końcu zostają zaszlachtowane przez mordercę wyskakującego tuż przed nimi który chyba posiadł moc teleportacji.
Krótko mówiąc podaj może kilka tytułów które ci się podobały i wtedy ja rzucę jakąś propozycję. Ale zaznaczam znawcą nie jestem!

PS. Co do Paranolmal Activity to sam jestem bardzo ciekaw. Ale też jestem sceptyczny bo owe przerażone tłumy to (przynajmniej te które ja widziałem) amerykanie (których przeraża krzyk uciekających nastolatek wspomnianych wyżej) i japończyki (ci to są tak pokręceni że ich w ogóle nie można wyczuć :P ). Film zapowiada się obiecująco ale poczekamy, zobaczymy
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 03, 2009, 08:14:49 pm »
Horror, dla mnie to coś takiego jak np; Lśnienie.
Piła, teksańska masakra...śmierdzą takie filmy.
Dla mnie mocne horrory, to takie w których dzieje się coś naprawdę mocnego.
Np; psychopaci, działający jakimś specjalnym planem, jakieś niezmaterializowane istoty, ale nie potwory...takie coś jest dobre.
A ten Villmark sprawdzę. Ciekawię się zapowiada :D


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 03, 2009, 09:33:37 pm »
Wiem, po prostu wymienię wszystkie które mi się podobały. Wiem, niewiele ich jest ale to dlatego że jestem dość wybredny co do horrorów.

Coś - horror w starym stylu, może nie straszy jak kiedyś ale bardzo ciekawy i trzymający w napięciu.
Zniknięcie - mimo że to thriller ja po obejrzeniu odczuwałem lęk. Więc jeżeli darujesz mu że nie jest horrorem zdecydowanie będziesz zadowolony
Gothika - pewnie oglądałeś. Jeżeli nie to polecam.
Nie oglądaj się teraz - jest sporo dłużyzn ale to co najbardziej zapamiętałem to klimat. Nie mogę zapewnić że wciąż trzyma poziom bo oglądałem jako młodzik.
Mroczna Plaża - trudno zakwalifikować ten obraz. Zraziłem się do niego gdy zobaczyłem go w jednej gazecie "Filmy Grozy" itp. Przeczytałem skrót i pomyślałem "bleh, kolejny film o zarzynaniu nastolatków". W końcu dziewczyna mnie zmusiła do obejrzenia. Powiem krótko, albo film pokochasz albo znienawidzisz jak większość. A to będzie zależało od tego czy film zrozumiesz, czy uświadomisz sobie czym naprawdę jest tytułowa plaża. Film się trudno ogląda ale jest tego wart.
Siła Strachu - nie będę się rozwodził. Dałem kiedyś 8/10 i myślę że zasłużenie. Sprawdź czy miałem rację :) Film z bardzo nie banalną fabułą
Dziecko Rosmery - prawdziwy klasyk przez duże K. Film w starym stylu ale do dziś się go świetnie ogląda tak jak Lśnienie czy Omena. Jeżeli nie oglądałeś (w co wątpie :) ) to nadrób koniecznie zaległości.
Osada - jeden z 2 doskonałych dzieł M. Night Shyamalana. Polało się na niego trochę krytyki ale moim zdaniem jest genialny. Nie chcę oceniać ludzi którzy go skrytykowali ale moim zdaniem zdecydowanie źle podeszli do tego filmu (znaczy zbyt lekkodusznie). Ale nie będę tutaj się rozwodził namawiając cię bo wzbudzę niezdrowe nastawienie. Dla mnie zdecydowanie faworyt wśród horrorów (tak! proszę mnie nie poprawiać jeżeli ktoś wie o co chodzi ;P )
Szósty Zmysł - hmm prawdopodobnie znasz. Drugie, a w zasadzie to pierwsze (niektórzy twierdzą że jedyne) arcydzieło Shyamalana
Drabina Jakubowa - prawdziwa perełka. Gdy go kiedyś obejrzałem wrył mnie w ziemię. Ciekawe jak bym teraz zareagował. Absolutnie zasłużone 9/10
Egzorcyzmy Emily Rose - film na podstawie(!) dokumentu o egzorcyzmach Anneliese Mitchel (nie wiem czy tak to się pisze). Co by nie mówić o samych egzorcyzmach film wart obejrzenia. A jak się obudzisz o 3:00 w nocy serducho pobiegnie ci prosto do pięt (ja tak miałem).
Blair Witch Project - krótko: albo pokochasz albo znienawidzisz, innej opcji nie ma. Jest po równo zarówno przeciwników jak i zwolenników filmu. Wszystko zależy od twojej psychiki. Jeżeli przeważa w tobie realista twardo stąpający po ziemi być może będziesz zawiedziony. A jeżeli oglądasz filmy na mój sposób, czyli o chipsach i popcornie nie ma mowy, jesteś tylko ty i ekran i nie wolno cie wtedy dekoncentrować ale za to dosłownie przeżywasz historię razem z bohaterami to (tak jak ja) będziesz MUSIAŁ przerwać seans. W filmie postawiono na realizm (przez co stał się piekielnie PRZERAŻAJĄCY!) i oszczędość (przez co stał się ewenementem na skalę światową). Mój no.1 horror ever!
Mała rada. Jeżeli zdecydujesz się oglądać, załatw wersję bez lektora, z napisami. Oglądaj w nocy, sam w pokoju i najlepiej w słuchawkach.


Bonusik
Lśnienie Stephena Kinga - Stephen King jako autor książki nie zgodził się z wizją Lśnienia Kubricka którą wszyscy znamy i kochamy. Wyreżyserował więc własną wersję. Jestem tym z nielicznych którzy uważają ją za lepszą. Może dlatego że oglądałem ją jako -_-'iarz (i nie byłem w stanie dokończyć :P ) a wersję Kubricka obejrzałem już jako dorosły. Tak czy siak polecam, przynajmniej dla zaspokojenia zwykłej ciekawości


Błagam tylko nie rób sobie z nich maratonu bo dużo stracisz
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2009, 09:45:04 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 03, 2009, 10:03:12 pm »
Coś mam na płycie.
Egzorcyzmy oglądałem...o 3 się przebudziłem, nie wiem czemu. Chyba się budzik wenętrzny włączył, ale w gaciach miałem...
Jak bym siarkę poczuł to modlitwa, a później zawał ze strachu chyba...
Na premierze byłem o 21 więc film godzien oglądnięcia. Szczególnie dla katolika.
Szósty zmysł oglądałem.

Ghotiki nie oglądałem właśnie, bo zasnąłem (ech te reklamy...) jak to leciało xd
Osada-film na prawdę genialny.
Ja Ci domian polecam jeszcze film: Jeździec bez głowy z tym ziomkiem co Jacka Sparowa grał w Piratach. Zapomniałem jak mu tam xD
Jeździec jest też godzien uwagi. To thiler trochu, ale film na prawdę orginalny.

A co do BWP to mam podobnie z filmami jak Ty. Jak mam się wciągnąć, to wolę się już wessać :D
Jedyna przerwa to chyba na siku ze strachu xD
Raz tylko mi się tak zdarzyło jak byłem mały.

Nie zrobię.
Po spotkaniu z dziewczyną taką dawkę adrenaliny na dvd se załatwie :D
Pościele se w salonie (kino domowe mam) i heja! Oglądamy! :D


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 05, 2009, 11:18:06 am »
Cytuj
Ja Ci domian polecam jeszcze film: Jeździec bez głowy z tym ziomkiem co Jacka Sparowa grał w Piratach. Zapomniałem jak mu tam xD
Jeździec jest też godzien uwagi. To thiler trochu, ale film na prawdę orginalny.

Oczywiście że oglądałem, i to wielokrotnie i prawdopodobnie znów do niego wrócę. Ale w osobistym mniemaniu nie traktuje go jak horror. Dla mnie to bardziej cudowna baśń! Prawdziwe arcydzieło Burtona. Jaka szkoda że nadchodzącą Alicję chcę zekranizować klasycznie a nie w konwencji gry American McGee Alice która jest dla mnie absolutnym arcydziełem!
A gość się Johnny Deep nazywał :D

Cytuj
Ghotiki nie oglądałem właśnie, bo zasnąłem (ech te reklamy...) jak to leciało xd
Reklamy raz, a dwa że Polsat (bo pewnie o niego chodzi) robi POJ***NE tłumaczenia wołające o pomstę do nieba. Ja np jak oglądałem Prison Break to myślałem pierdzielnę czymś w telewizor. Dlatego choćby nie wiem jakie cudo puścili w tej stacji nie oglądam dla zasady i wszystkim to radzę. Dlatego też nie dziwię się że zasnąłeś na filmie.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 05, 2009, 11:33:06 am »
Ja się staram nie oglądać tele.
Znerwicuje się tylko...
No Deep to był! xD
Nie mam głowy do tego xd
Tak samo, jak ktoś mi się przedstawi to zapomnę jak się nazywa, ale jak zobaczę to się dowiem, że znam xD


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 09, 2009, 12:51:10 pm »
:O


akutalnie lece tylko na Anime ^^ <3 Ale ogolnie to ogladam wszystkie typy filmow, w zaleznosci od tematyki filmu, mojego humoru etc :)

Ale Anime FTW!!!111oneoneone
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 09, 2009, 05:03:46 pm »
Anime jest fajne ale tylko w kilknastu-kilkudziesięciu procentach. Niestety bardzo dużo jest kiczu i trzeba siedzieć w temacie żeby wyłowić z niego perelki na miarę Naruto, Bleach, Rurouni Kenshin (OAVki nie serial) Cowboy Bebop czy podobne. Np ja sromotnie się zawiodłem na Vampire Hunter D oraz (wiem że to nie anime) Final Fantasy:advent children. Uważam że w przypadku pierwszego spartolono świetny pomysł.

Ja w anime najbardziej nienawidzę walk w powietrzu (z tego też powodu wywaliłem ostatnio Devil May Cry 4 po 2h grania) oraz przesadzonego dramatyzmu. Np bohaterowie rozmawiają ze sobą z zamkniętymi oczami, stojąc wobec siebie plecami. Takie coś wręcz ocieka kiczem. Dlatego też Ninja Scroll oceniłem na 8/10 bo pomimo ciekawej historii i bohaterki sporo było tam sztampowości.

Ale co by nie mówić warto podpytywać animaniaków i obejrzeć od czasu do czasu jakieś anime. Bo dzięki nim można natrafić na coś co po prostu rozkłada cię na łopatki, o czym długo myślisz, coś co jest absolutnym arcydziełem i wracasz do tego oglądając je po kilkanascie razy. Dla mnie czymś takim jest wielokrotnie nagradzany legendarny już Ghost in the shell oraz filmy Miyazakiego wśród których przesłodki Mój sąsiad Totoro jest jednym z nielicznych filmów które oceniłem na 10/10.

Ehh zagalopowałem się a przecież anime ma osobny dział.

Z innej beczki.
Przedwczoraj obejrzałem Eksperyment. Film na podstawie słynnego eksperymentu psychologicznego w Stanford.
Cytat: Filmweb
Dwadzieścia lat temu Phillip Zimbardo pracownik Uniwersytetu Stanforda przeprowadził badanie, w którym połowa osób odgrywała role więźniów, a druga połowa role strażników. Eksperyment miał trwać 14 dni. Przerwano go po 6.
Film bardzo mocny w przekazie, trzymający w napięciu do ostatnich minut i przerażający jednocześnie. Skłania do przemyśleń na temat natury człowieka. Polecam!
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 09, 2009, 07:48:16 pm »
Zaznaczyłam horrory i dramaty, choć tak naprawdę nie ograniczam się tylko do tych dwóch gatunków. W zasadzie tylko za sf nie przepadam ale pewnie i w tym przypadku znalazłyby się jakieś wyjątki. GlooM wymieniłeś "Irreversible" oglądałam go kiedyś i jest to moim zdaniem jeden z tych filmów od których oglądania robi się niedobrze. Dobitnie ukazany gwałt na kobiecie, scena trwająca chyba z 9 minut. "Jaka szkoda że nadchodzącą Alicję chcę zekranizować klasycznie a nie w konwencji gry American McGee Alice która jest dla mnie absolutnym arcydziełem! " Wiem, że to zły temat, ale gra rzeczywiście godna polecania.
Co do horrorów rzeczywiście po oglądnięciu kilka mocnych potem wszystko wydaje się mdłe i nijakie. Szósty zmysł zrobił na mnie kiedyś duże wrażenie ale byłam wtedy dużo młodsza:P Z nie tak dalekiej przeszłości, bałam się na Blair Witch Project 2, Ring też nie najgorszy, straszna komercha ale co tam. Niesamowicie urzekł mnie "Piknik pod wiszącą skałą" (ang. Picnic at Hanging Rock) ze swoją atmosferą tajemniczości, która przepełnia ten film. Ale tego po prostu nie umiem opisać. Przychodzi mi na myśl jedno słowo, jest nim "transcendentalny". Spodziewałam się, że będzie to horror (ponieważ na stronie, na którym go znalazłam znajdowały się recenzje horrorów), nie rozczarowałam się jednak. Piknik pod wiszącą skałą nie jest straszny, ale ma w sobie to coś.
Film do którego chętnie wracam wielokrotnie to "Fire walk with me" Lyncha. Po oglądnięciu serialu "Twin peaks" a następnie "Fire walk with me" zakochałam się w tych produkcjach i reżyserze. Potem oglądnęłam jeszcze "Mulholland drive" <mruczy z lubością>.
Lubię też takie filmy jak "Tańczący z wilkami";>
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 09, 2009, 08:59:51 pm »
Doman widzę masz dobry gust filmowy, cenisz w filmach to co ja i niezłe propozycje nam tu dałeś, szczerze mogę polecić jego "faworyty". Aczkolwiek wolę thrillery / psychologiczne. Niestety rzadko się zdarza znaleźć dobry film ostatnimi czasy, jeśli mowa o nowościach.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 771

  • Pochwał: 1

Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 09, 2009, 09:06:30 pm »
Nie trzymam się jednego gatunku. To zależy czy mnie film zaciekawi aczkolwiek najczęściej przypada mi film sensacyjny, a od dłuższego czasu komedie są coraz głupsze i daremne co mnie totalnie dobija  :?


  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 09, 2009, 09:28:32 pm »
Z komedii polecam "The onion movie" i "The pick of destiny"
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 09, 2009, 10:11:41 pm »
Cytuj
Niesamowicie urzekł mnie "Piknik pod wiszącą skałą"
Kiedyś wpadłem przypadkowo na niego na TVP1. Niestety to było grubo po północy więc nie wytrwałem do końca tym bardziej że nie oglądałem początku. Ale po obejrzeniu fragmentu dopisałem go do listy filmów do obejrzenia. Wiem o jakim klimacie mówisz Alice :)

Cytuj
Film do którego chętnie wracam wielokrotnie to "Fire walk with me" Lyncha.
Heh, akurat dorwałem ten film razem z serialem. Pomyślałem "to prequel serialu, schytrzę i obejrzę najpierw". Po obejrzeniu siedziałem z wytrzeszczem oczu z myślą "WTF? Co to było?" xD. Dla mnie to był sen wariata. Dopiero po obejrzeniu serialu wszystko się wyjaśniło. Ale co tu się dziwić, w końcu to Lynch.

Cytuj
"Mulholland drive"
Widziałem już tyle sprzecznych opinii na jego temat że sam nie wiem czy oglądać, czy sobie nie psuć dobrego smaku Lyncha.

Cytuj
Doman widzę masz dobry gust filmowy
Nie, ja po prostu unikam filmów w których producenci wyraźnie traktują widza jak idiotę któremu można wcisnąć wszystko. To najlepszy dla mnie wyznacznik.

Co do komedii to oczywiście wymieniana Szalona Kapela i z tych co ostatnio pamiętam Wszystko zostaje w rodzinie z Patrickiem Swayze i Rowanem Atkinsonem (paradoksalnie w dużo poważniejszej roli :) ) . Do tego ze starszych jeszcze przewija mi się przez głowę Na łonie natury oraz Trzej Amigos
No i oczywiście nieśmiertelne, genialne Wesele. Pomimo że to dramat można się naprawdę grubo pośmiać. Jak jeszcze ktoś będzie chciał poszperam co ja tam oglądałem z komedii

Cytuj
Niestety rzadko się zdarza znaleźć dobry film ostatnimi czasy, jeśli mowa o nowościach.
Można odnieść takie wrażenie ale pomimo że jest mniej dobrych filmów wcale nie oznacza że ich nie ma. Np ja mam na celowniku Dom zły (tego faceta od "Wesela") oraz Yes-meni naprawiają świat bo mnie zainteresował tematyką.
Po prostu dobrych filmów nie szuka się w reklamach ani na afiszach multipleksów. Trzeba zasięgnąć wiedzy u samych widzów.

Cytuj
Z komedii polecam "The onion movie" i "The pick of destiny"
A to właśnie potwierdzenie powyższego zdania. Jak się dobrze rozejrzysz stwierdzisz, "kurde tak dużo fajnych filmów a tak mało czasu do oglądania". Sam nie oglądałem powyższych i zaciekawiłaś mnie Alicjo :)

PS. A tymczasem koleżanka przyniosła "Rejs" i "Obywatel Kane"... Ehhh gdyby dzień trwał ciut dłużej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2009, 10:14:22 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 09, 2009, 11:05:25 pm »
Tylko nie nazywam się Alicja;)
Teraz mi się co chwilę przypominają tytuły fajnych filmów.
A co powiecie np. na "Lolitę" albo "Gorzkie gody" (Bitter Moon)? ;>
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 10, 2009, 08:13:24 am »
Cytuj
Niesamowicie urzekł mnie "Piknik pod wiszącą skałą"
Kiedyś wpadłem przypadkowo na niego na TVP1. Niestety to było grubo po północy więc nie wytrwałem do końca tym bardziej że nie oglądałem początku. Ale po obejrzeniu fragmentu dopisałem go do listy filmów do obejrzenia. Wiem o jakim klimacie mówisz Alice :)

Cytuj
Film do którego chętnie wracam wielokrotnie to "Fire walk with me" Lyncha.
Heh, akurat dorwałem ten film razem z serialem. Pomyślałem "to prequel serialu, schytrzę i obejrzę najpierw". Po obejrzeniu siedziałem z wytrzeszczem oczu z myślą "WTF? Co to było?" xD. Dla mnie to był sen wariata. Dopiero po obejrzeniu serialu wszystko się wyjaśniło. Ale co tu się dziwić, w końcu to Lynch.

Cytuj
"Mulholland drive"
Widziałem już tyle sprzecznych opinii na jego temat że sam nie wiem czy oglądać, czy sobie nie psuć dobrego smaku Lyncha.

Cytuj
Doman widzę masz dobry gust filmowy
Nie, ja po prostu unikam filmów w których producenci wyraźnie traktują widza jak idiotę któremu można wcisnąć wszystko. To najlepszy dla mnie wyznacznik.

Co do komedii to oczywiście wymieniana Szalona Kapela i z tych co ostatnio pamiętam Wszystko zostaje w rodzinie z Patrickiem Swayze i Rowanem Atkinsonem (paradoksalnie w dużo poważniejszej roli :) ) . Do tego ze starszych jeszcze przewija mi się przez głowę Na łonie natury oraz Trzej Amigos
No i oczywiście nieśmiertelne, genialne Wesele. Pomimo że to dramat można się naprawdę grubo pośmiać. Jak jeszcze ktoś będzie chciał poszperam co ja tam oglądałem z komedii

Cytuj
Niestety rzadko się zdarza znaleźć dobry film ostatnimi czasy, jeśli mowa o nowościach.
Można odnieść takie wrażenie ale pomimo że jest mniej dobrych filmów wcale nie oznacza że ich nie ma. Np ja mam na celowniku Dom zły (tego faceta od "Wesela") oraz Yes-meni naprawiają świat bo mnie zainteresował tematyką.
Po prostu dobrych filmów nie szuka się w reklamach ani na afiszach multipleksów. Trzeba zasięgnąć wiedzy u samych widzów.

Cytuj
Z komedii polecam "The onion movie" i "The pick of destiny"
A to właśnie potwierdzenie powyższego zdania. Jak się dobrze rozejrzysz stwierdzisz, "kurde tak dużo fajnych filmów a tak mało czasu do oglądania". Sam nie oglądałem powyższych i zaciekawiłaś mnie Alicjo :)

PS. A tymczasem koleżanka przyniosła "Rejs" i "Obywatel Kane"... Ehhh gdyby dzień trwał ciut dłużej.

Koneser :D
Zapodaj temat filmu to Ci superprodukcje wciśnie xD
A co powiesz mistrzu na serial Bestia?


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 10, 2009, 09:46:30 pm »
Poruszyliście temat Mullholand Drive, Stay oglądaliście?

Or else, Memento?

Ogólnie lubię tzw. "mind fucki" , po których ma się dobrą rozkminę, która nie daje Ci spać ^^
Tylko nie nazywam się Alicja;)
Teraz mi się co chwilę przypominają tytuły fajnych filmów.
A co powiecie np. na "Lolitę" albo "Gorzkie gody" (Bitter Moon)? ;>

Tą lolitę to gdzieś musiałem obejrzeć, coś mi mówi.. Aczkolwiek nie pamiętam a mam ją w swojej kolekcji filmowej, warto obejrzeć?
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 11, 2009, 01:06:59 am »
Memento widziałam-masterpiece;) Powiem ci tak "Lolita" to jest film zupełnie innego pokroju. Jest to lekki film (nie trzeba się bardzo skupiać żeby wiedzieć "o co kaman") aczkolwiek skłania do refleksji. Warto obejrzeć i samemu się przekonać o ile nie odrzuca cię sam temat.
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 11, 2009, 06:27:10 pm »
Cytuj
Koneser
Koneserzy nie oglądają takich filmów jak "300", "Dystrykt 9" czy "Gwiezdny Pył". A ja obejrzałem i polubiłem. Ha! :)

Cytuj
A co powiesz mistrzu na serial Bestia?
Nie oglądałem, ale teraz mam zamiar ;P

Cytuj
Stay oglądaliście?  Or else, Memento?
Stay oglądałem, o Memento słyszałem (kolega mi zepsuł film bo wiem o co w nim chodzi). Bardzo mi to przypomina motyw z Planescape: Torment
Kurde aż mnie świerzbi język żeby polecić jakiegoś "mindfuckera" ale będziesz próbował rozszyfrować kto jest kim i to ci popsuje seans. Więc nic nie podam ... albo tylko jeden Vanilla Sky i nic już więcej nie mówię w tym temacie :D

Cytuj
A co powiecie np. na "Lolitę" albo "Gorzkie gody" (Bitter Moon)? ;>
Miałem lolitę na dysku od kumpla (o ile chodzi o tą z Jeremy Ironsem) ale kumpel tak ją zjechał że "tymczasowo" ją odstawiłem. To "tymczasowo" trwa do dziś :D


Właśnie obejrzałem Obywatel Kane. Obejrzałem z ciekawości bo cały świat filmowy uważa go za najważniejszy film w historii kina. I wiecie co? Mają rację. Oczywiście ja nie od razu to stwierdziłem. Obejrzałem, owszem historia mnie zainteresowała oraz monumentalność niektórych scen także (ileż to musiało kosztować w tamtych czasach!). Ale jak dla mnie zasłużył na mocne 8/10 ale nie na arcydzieło. Jednak jak poczytacie o nim troszkę więcej, recenzje, ciekawostki, historię powstawania a także coś na temat technik filmowych użytych w filmie to sami się zgodzicie że film jest absolutnie przełomowy. Szczególnie ważne późniejsze ponowne obejrzenie filmu gdy zasięgniecie już tej wiedzy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2009, 06:30:17 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 11, 2009, 06:54:09 pm »
dawaj te mindfucki :D

A Planescape to po prostu cudna gra.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 11, 2009, 09:05:58 pm »
Przede wszystkim musisz sprecyzować co rozumiesz przez gatunek "mindfuck". Czy chodzi tutaj o thrillery o rozwalającym zakończeniu jak Siedem czy Fight Club? Czy raczej o skomplikowanej fabule, z nieraz wplecioną symboliką jak Antychryst (ale niekoniecznie tak brutalnych :P)
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 12, 2009, 11:27:19 am »
I to i to zalicza się do takiego rodzaju. Akurat Se7en to jeden z moich ulubionych filmów, FC w sumie też genialny. A Antychryst von Triera według niego to "pornograficzny horror" :p
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."