Witaj
Gość

Wątek: Special Ability (SA) - Poradnik-  (Przeczytany 34668 razy)

Special Ability (SA) - Poradnik-
« dnia: Wrzesień 23, 2006, 04:07:47 pm »
Przy pisaniu tego poradnika pomagałem sobie artykułem ze strony lineage2.stratics.com

Indeks

   1. Ogólnie o SA
   2. Kryształy
   3. Podnoszenie poziomu kryształu
   4. Potwory na których możemy podnosić poziom kryształu
   5. Garść informacji

-----------------------------------------------------------------------------------
1. Ogólnie o SA
 
Specjalne umiejętności dla broni (Special Abilities), inaczej znane jako SA, są dostępne dla wielu broni stopnia C, B, A i S. Każda broń, oprócz duali, może mieć 1 z 3 SA i nigdy nie może mieć więcej niż 1 naraz na jednej broni.  Duale natomiast posiadają wyłącznie 1 SA dla broni, nie ma innej możliwości wyboru.
Broń z SA nie można wymienić ani ulepszyć u Blacksmith of Mammon, będziesz zmuszony do usunięcia jej z broni (możesz to zrobić to u Black Marketer of Mammon którego znajdziesz w większych miastach takich jak Giran czy Oren).

Bronie nie znajdujące się na tej liście NIE MOGĄ zdobyć SA w żaden inny sposób.

Dual Swords: Aby dodać SA do duali musisz to zrobić poprzez enchantowanie ich do +4, wtedy otrzymają automatycznie przydzieloną im umiejętność. UWAGA! Ulepszanie broni z +3 do +4 wiąże się z ryzykiem rozbicia broni na kryształy. (Nie mówcie że nie ostrzegałem!)

Inne bronie mogą otrzymać SA niezależnie od poziomu enchantu. Aby dodać SA do broni potrzebujesz kryształu na odpowiednim poziomie (stage) i kolorze.

2. Kryształy

Kryształy można zdobyć w dwa sposoby. Kupić gotowego od innego gracza lub samemu podnosić jego poziom, wymagany do tego jest Quest - Enhance your weapon którego możesz rozpocząć w trzech miejscach, w Giran u Grand Magister Jurek, w Oren u Magister Gaider i w Aden u Magister Winonin. Po rozmowie będziesz miał do wyboru 3 rodzaje kryształów: Zielony (green), Czerwony (red) i Niebieski (blue) który wybierzesz to zależy od tego jaki kolor potrzebuje SA którego chcesz dodać do broni (informację tą możesz znaleźć u kowala w mieście lub na Tej Liście) oraz poziom kryształka.
Gdy już mamy odpowiedni kryształ czas dodać go do broni. Jeśli chcemy dodać SA do broni ze stopnia C lub B idziemy do kowala w mieście który za odpowiednią ilość gamestonów doda umiejętność do naszej broni. Natomiast do broni A i S musimy poszukać lepszego kowala, jest nim Blacksmith of Mammon którego możemy spotkać wyłącznie po wygraniu Seven Signs którejś ze stron, wędruje wtedy po katakumbach przemieszczając się co 30 min. Zapłatą dla niego nie będą gamestony ale ancient adena którą możemy zdobyć wyłącznie w katakumbach / nekropoliach.

3. Podnoszenie poziomu kryształu

Zacznijmy od tego że podczas lvlowania kryształu w twoim plecaku może znajdować się tylko 1 kryształ, gdy masz ich więcej wywal je na ziemie / daj znajomemu / schowaj gdzieś tylko nie trzymaj ich razem z tym którego chcesz lvlować ponieważ one oddziałowywują na siebie uniemożliwiając absorbację duszy.
Aby w końcu podnieść jego poziom musisz bić specjalnie wyznaczone do tego potwory (ich listę znajdziesz w następnym punkcie) oraz dostosować się do pewnych zasad, otóż aby absorbacja duszy powiodła się musisz:

:arrow: Zjechać potwora do mniej niż 50% jego HP (jeśli potwór zostanie uleczony musisz ponownie bić go do mniej niż połowy jego HP i ponownie użyć kryształu) | (słyszałem kiedyś taką plotkę że im mniej Hp ma potwór tym większa szansa na absorbowanie duszy - To Bzdura!)
:arrow: Użyć na nim kryształu (z paska skrótów lub podwójnie kliknąć na niego w plecaku)
:arrow: Zadać ostatnie, dobijające uderzenie

Gdy zabijesz potwora możesz otrzymać jedną z tych wiadomości:

The soul crystal succeeded in absorbing a soul -> brawo, udało ci się podnieść poziom kryształu (UWAGA! - kryształ wtedy znika z paska skrótów)
The soul crystal was not able to absorb a soul -> 80% komunikatów, po prostu nie udało się absorbować duszy. Spróbuj jeszcze raz. UWAGA! - Ta sama informacja pojawia się gdy używasz kryształu na potworach nie przeznaczonych do lvlowania kryształu więc upewnij się czy bijesz odpowiednie moby
The soul crystal resonates -> Masz w plecaku więcej niż 1 kryształ, pozbądź się reszty
The soul crystal is refusing to absorb a soul -> potwór na którym użyłeś kryształu jest za słaby aby podnieść jego poziom, potrzebujesz potwora na wyższym poziomie
The soul crystal shatters -> Bah! Kryształ się rozpadł i zniknął z twojego plecaka. Wszystko robiłeś dobrze ale po prostu miałeś pecha, musisz zaczynać od nowa
<nie ma żadnej wiadomości>:
1. Użyłeś kryształu za wcześnie lub nie zadałeś dobijającego uderzenia
2. Potwór jest zbyt słaby dla Ciebie (jego kolor jest ciemnoniebieski)
3. Nie masz questa "Enhance Your Weapon"

4. Potwory na których możemy podnosić poziom kryształu

Stage 2:
Garden of Eva: Light Worm, Nos, Blade Stakato, Blade Stakato Worker, Blade Stakato Warrior.
Timak Outpost: Timak Orc, Timak Orc Warrior, Timak Orc Soldier, Timak Orc Archer, Timark Orc Troop Archer, Timak Orc Troop Warrior.

Stage 3:
Devils Isle: Unpleasent Humming, Light Bringer
The Forest of Mirrors: Forrest of Mirror Ghost, Forrest of Mirror Ghost
Garden of Eva: Blade Stakato Drone, Water Giant, Queen Undine Lads.
Timak Outpost: Timak Orc Overlord, Timak Orc Shaman, Timak Orc Troop Leader, Timak, Orc Troop Shaman

Stage 4:
Devils Isle: Death Flyer, Fiend Archer, Musveren
The Forest of Mirrors: Mirror, Forrest of Mirror Ghost
Garden of Eva; Evas Seeker, Theeder Piker, Theeder Mages, Garden Guard

Stage 5:
Devils Isle: Zakens Royal Guard, Kaim Vanul, Pirate Zombie Captain
The Forest of Mirrors: Harit Lizardman, Harit Lizardman Grunt, Harit Lizardman Archer
Garden of Eva: Doll Masters, Garden Guard Leader.

Stage 6:
Devils Isle: Doll Blader, Sairon, Sairons Doll, Sairons Puppet , Vale Master
Giants Cave: Halingka, Yintzu

Stage 7:
Giants Cave: Paliote, Hamrut

Stage 8:
Giants Cave: Kranrot

Stage 9:
Devastated Castle: Doom Servant

Stage 10:
Devastated Castle: Doom Guard, Doom Archers, Doom Knights, Doom Warrior
Tower of Insolence: Erin Edunce, Platinum Tribe Series, Angel Series
Antharas Lair: Malruk Knight, Malruk Beserker, Malruk Lord, Limal Karinness, Karik, Pytans, Pytan Knight

Stage 11: Boss/Raid Monsters: Anakim, Baium, Lilith, Antharas, Valakas, Zaken, Ember, Anakazel
Stage 12: Boss/Raid Monsters: Anakim, Baium, Lilith, Antharas, Valakas, Zaken, Ember, Anakazel
Stage 13: Boss/Raid Monsters: Antharas, Valakas, Ember, Anakazel

5. Garść informacji

 Nie musisz lvlować kryształu zmieniając lokacje co każdy stage (szczególnie wtedy gdy niektóre moby są już ciemnoniebieskie). Będąc np. na 60 poziomie możemy udać się do Giants Cave i wylvlować nasz kryształ od 1 do 8 poziomu, ale nie więcej. A będąc koło Devastated Castle od 1 do 10 stage.

Zwiększanie poziomu kryształu na 11, 12 i 13 poziom różni się troszkę od innych poziomów, otóż:
- Całe party może podnieść poziom kryształu w tym samym czasie, wystarczy że ktoś z twojego party dobije Raid Bossa. Takim sposobem można wylvlować 9 kryształów naraz
- Masz 100% szans na podniesienie poziomu kryształku na 11 i 12 poziom jesli oczywiście twoje party zada ostatni cios (wyjątkiem jest 13 poziom, na Antarasie i Valakasie wynosi on 100% lecz na bossach Ember i Anakazel może się nie udać)
- Kryształ nie pęknie przy absorbacji duszy


A teraz:
Jeśli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie SA proszę pisać tutaj.
Jeśli zauważyłeś jakiś błąd lub pominąłem coś o czym warto napisać poinformuj mnie o tym.


  • Wiadomości: 69

  • Pochwał: 4

Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2006, 03:28:50 pm »
CZyli kazdy lvl crystala gdzie indziej? Ja do 6 stage w Eva Garden czy jakos tak to zrobilem


Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2006, 08:19:46 pm »
Cytuj
Nie musisz lvlować kryształu zmieniając lokacje co każdy stage (szczególnie wtedy gdy niektóre moby są już ciemnoniebieskie). Będąc np. na 60 poziomie możemy udać się do Giants Cave i wylvlować nasz kryształ od 1 do 8 poziomu, ale nie więcej. A będąc koło Devastated Castle od 1 do 10 stage.


Czytaj dokładniej


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2006, 10:26:03 am »
Cytuj
Zjechać potwora do mniej niż 50% jego HP (jeśli potwór zostanie uleczony musisz ponownie bić go do mniej niż połowy jego HP i ponownie użyć kryształu) | (słyszałem kiedyś taką plotkę że im mniej Hp ma potwór tym większa szansa na absorbowanie duszy - To Bzdura!)
 Użyć na nim kryształu (z paska skrótów lub podwójnie kliknąć na niego w plecaku)
 Zadać ostatnie, dobijające uderzenie


Z tego co rozumiem jak się użyje kryształu ma się tylko jeden cios na zabicie potwora... Czy zrozumiałem dobrze czy źle? Bo gdy robiłem swoje kryształy to raz zabiłem ghosta 3 ciosami i kryształ podniósł poziom... Proszę o odpowiedź.


Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2006, 10:47:30 am »
Nie, musisz go tylko dobić czyli zadać ostatnie oderzenie. Możesz bić tego moba z innymi graczami ale żeby podniósł się poziom kryształu ty musisz go zabić. Nieważne ile razy go uderzysz, ostatni cios ma być twój.


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2006, 02:39:17 pm »
sa jakies bezpieczne sposoby na nabicie krysztalow??
tzn czy mozna jakos ograniczyc do minimum pekanie krysztalu podczas nabijania?


Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2006, 02:50:35 pm »
Do 1 do 10 Stage jest szansa że kryształ pęknie i nie można z tym nic zrobić, po prostu zdać się na szczęście.

Cytuj
- Masz 100% szans na podniesienie poziomu kryształku na 11 i 12 poziom jesli oczywiście twoje party zada ostatni cios (wyjątkiem jest 13 poziom, na Antarasie i Valakasie wynosi on 100% lecz na bossach Ember i Anakazel może się nie udać)
- Kryształ nie pęknie przy absorbacji duszy
 


To jest jedyny wyjątek.


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2006, 05:52:46 pm »
Cytuj
Nie musisz lvlować kryształu zmieniając lokacje co każdy stage (szczególnie wtedy gdy niektóre moby są już ciemnoniebieskie). Będąc np. na 60 poziomie możemy udać się do Giants Cave i wylvlować nasz kryształ od 1 do 8 poziomu, ale nie więcej. A będąc koło Devastated Castle od 1 do 10 stage.


Czyli gdy chce podnieść na stage 2 to również mogę bić np. Doom Warriors?


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2006, 07:56:46 pm »
tak


  • Wiadomości: 159

  • Pochwał: 0

  • Nie ważne skąd, ale dokąd idziesz
Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2006, 12:32:41 pm »
ja otrzymuje komunikat THE SOUL CRYSTAL BROKE IT WAS NOT ABLE OT ENDURA THE SOUL ENERGY, czy mam na to jakiś wpływ, czy to tylko brak szczęścia
Server Franz Carthus    Shilien Templar  85
                                   Spellhowler        75
                                   Necromancer     75
                                   Gladiator           75


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2006, 09:13:30 pm »
Cytuj
Cytat:
Nie musisz lvlować kryształu zmieniając lokacje co każdy stage (szczególnie wtedy gdy niektóre moby są już ciemnoniebieskie). Będąc np. na 60 poziomie możemy udać się do Giants Cave i wylvlować nasz kryształ od 1 do 8 poziomu, ale nie więcej. A będąc koło Devastated Castle od 1 do 10 stage.



Czyli gdy chce podnieść na stage 2 to również mogę bić np. Doom Warriors?



Cytuj
tak




Cytuj
ja otrzymuje komunikat THE SOUL CRYSTAL BROKE IT WAS NOT ABLE OT ENDURA THE SOUL ENERGY, czy mam na to jakiś wpływ, czy to tylko brak szczęścia


Gdy chciałem wylewelować kryształ z stage 1->2 to również na mocniejszym mobie zaraz się spalił :/ :oops:


Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2006, 09:27:56 pm »
Cytat: Kirdan
The soul crystal shatters -> Bah! Kryształ się rozpadł i zniknął z twojego plecaka. Wszystko robiłeś dobrze ale po prostu miałeś pecha, musisz zaczynać od nowa


Wszystko jest napisane. CZYTAĆ!


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2006, 11:32:12 am »
Cytat: Kirdan
Cytat: Kirdan
The soul crystal shatters -> Bah! Kryształ się rozpadł i zniknął z twojego plecaka. Wszystko robiłeś dobrze ale po prostu miałeś pecha, musisz zaczynać od nowa


Wszystko jest napisane. CZYTAĆ!


Dobrze ale chodzi mi o to czy jeśli atakuje się za mocne potwory to jest większa szansa na rozpadnięcie się kryształu, ponieważ już 2 razy mi się rozpadł gdy robiłem go ze stage 1-2, a gdy levelowałem na odpowiednich mobach, to nie pękł mi aż do stage 7 na którym skończyłem lewelować. Troszq za długie zdanie :D.


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 29, 2006, 11:01:50 pm »
Ostatni cios moze zadac zamiast mnie moj summon?


Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 31, 2006, 09:49:50 pm »
Hmmm... A to ci zagadka :D
Przyznam się że nie wiem ale imo powinno  :mrgreen:


  • Banned
  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 1

Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 31, 2006, 10:27:31 pm »
Moze.


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 31, 2006, 10:39:34 pm »
Cytuj
Moze.


Jeeezu, a mówią że JA spamuję ...

Sprawdzone, summon może uderzyć  jak ostatni...

EDIT: Nie przeczytałem kontekstu tych 4 liter :D dobra, to nei jest spam i to jest na temat ;p
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 07, 2006, 08:44:19 pm »
czy jak mam wysoki lv (sorc 73) to jest mniejszsa jest sznsa na wyelewanie krysztalu?wcześniej udalo mi sie zrobic 2 krysztaly  az do lv 9  a teraz za chine nie moge. gram juz tydzien i chyba 14 krysztalow sie spalilo. :evil:
PK-UJ NOOBĂłW:]:]:]


Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 07, 2006, 09:00:06 pm »
Zapewne dlatego że potwory na których używasz kryształ mają ciemnoniebieski kolor, czyli masz o 9+ lvl większy od nich.


  • Wiadomości: 639

  • Pochwał: 3

  • ;]
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 15, 2006, 06:33:10 pm »
Takie mam pytanie czy jak otrzymamy quest i krysztal to on jest od razu na lvlu 1??




EDIT: juz nie wazne
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2006, 08:05:11 pm wysłana przez newmateusz »
AyGo


  • Wiadomości: 159

  • Pochwał: 0

  • Nie ważne skąd, ale dokąd idziesz
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2006, 11:53:04 am »
Czy są jakieś ograniczenia co do wyjmowania kryształów z broni, jakoś nie mogę uzuskać tej opcji u kowala, mam damascusa +3 z niebieskim kryształem, a chciałbym zamienić na czerwony. No i czy jest szansa, że mi ten niebieski kryształ sie rozpadnie przy tej operacji
Server Franz Carthus    Shilien Templar  85
                                   Spellhowler        75
                                   Necromancer     75
                                   Gladiator           75


  • Wiadomości: 29

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 16, 2006, 10:34:48 pm »
Nigdy takiego czegoś nie robiłem, ale chyba nie ma żadnego ograniczenia z tego co czytałem, ale o krysztale blue możesz raczej zapomnieć, chociaż nie wiem do końca.
DN never die                          |Serwer| - |Dragon x15|
Dragon- Alpha Ally |GL All|       |LvL 78+| - |Archmage|

^^ Das Pwned!


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 17, 2006, 09:47:12 am »
SA zdejmujesz u black market czy jak on tam.Potem zakladasz nowe SA ale one ci zdejma chyba enchanty.


Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 20, 2006, 10:06:32 pm »
UWAGI  OGÓLNE  O  SA

* SA na broniach A i powyżej dają bonus - dodatkowe obrażenia w PvP (ok. 10%),
* Bronie typu Dual swords otrzymują SA automatycznie jeśli są enchantowane na +4 lub więcej (i to jedyna droga otrzymania SA na dualach!),
* Szansa na wylvlowanie kryształu lvl 10 na 11 i 11 na 12 wynosi 100% (ale mobek jak by nie patrzeć ciężki ^_-;;). Może robić to całe party, czyli max 9 kryształów na bossie można wylvlować. Party musi zadać ostatni cios bossowi.
* Szana na wylvlowanie kryształu lvl 12 na 13 NIE wynosi 100% (niestety).
* Zakładaniem i zdejmowaniem SA na broniach A i S zajmuje się Blacksmith of Mammon
* Jesli wczesniej bron była enchantowana to po założeniu na bron SA enchant znika

Lista Specjalnych Zdolności:

Nazwa - Efekt

*Acumen Szybkość rzucania czarów wzrasta o określoną wartość procentową

*Anger Wzmacnia atak fizyczny (P. atk) kiedy maksymalna wartość HP spada o odpowiednią wartość procentową

*Back Blow Zwiększa szansę na krytyczny atak zadany w plecy wroga

*Bodily Blessing Szansa na rzucenie czaru Bless the Body na wybrany cel w momencie użycia 'dobrej magii'

*Cheap Shot Wykonując zwykły atak, zmniejsza zużycie MP

*Conversion Zwiększa maksymalną ilość MP i obniża maksymalną ilość HP

*Crt. Anger Zmniejsza ilość HP celu kiedy zadane zostaną obrażenia podczas krytycznego ataku

*Crt. Bleed Gdy nastąpi atak krytyczny, jest szansa, że cel będzie krwawił (Bleed)

*Crt. Damage Powoduje dodatkowe obrażenia, kiedy nastąpi udany atak krytyczny

*Crt. Drain Dzierżący broń absorbuje HP celu, jeżeli uda się atak krytyczny

*Crt. Poison Gdy nastąpi atak krytyczny, jest szansa, że cel zostanie zatruty

*Crt. Stun Gdy nastąpi atak krytyczny, jest szansa na ogłuszenie wroga (Stun)

*Empower Zwiększa moc magiczną

*Evasion Zwiększa uniki

*Focus Zwiększa szansę na atak krytyczny

*Guidance Zwiększa skuteczność

*Haste Zwiększa prędkość ataku

*Health Zwiększa o odpowiedni procent maksymalną ilość HP

*Light Zmniejsza wagę broni

*Long Blow Zwiększa zasięg ataku

*Magic Chaos Szansa rzucenia czaru Chaos na wybrany cel, w momencie użycia 'złej magii'

*Magic Damage Dodaje procentową ilość obrażeń magicznych gdy zostanie użyty czar zadający obrażenia magiczne.

*Magic Focus Szansa na rzucenie czaru Focus na wybrany cel w momencie użycia 'dobrej magii'

*Magic Hold Szansa na rzucenie czaru Dryad Root na wybrany cel w momencie użycia 'złej magii'

*Magic Paralyze Daje procentową szansę na rzucenie czaru Paralyze, gdy zostanie użyty czar zadający obrażenia magiczne.

*Magic Poison Szansa na rzucenie czaru Poison na wybrany cel w momencie użycia 'złej magii'

*Magic Power Podczas ataku magicznego, ilość MP użytego do rzucenia czaru zostaje zwiększona i zwiększa się również moc czaru

*Magic Regeneration Regeneruje życie wybranego celu w momencie użycia 'dobrej magii'

*Magic Silence Daje procentową szansę na rzucenie czaru Silence, gdy zostanie użyty czar zadający obrażenia magiczne.

*Magic Weakness Szansa na rzucenie czaru Weakness na wybrany cel w momencie użycia 'złej magii'

*Mana Up Zwiększa maksymalny poziom MP o odpowiedni procent

* Mental Shield Szansa na rzucenie czaru Mental Shield na wybrany cel w momencie użycia 'dobrej magii'

*Miser Zmniejsza ilość zużycia soul shotów

*Quick Recovery Zmniejsza czas potrzebny do ponownego użycia (ataku [przypis tłumacza])

*Rsk. Evasion Zwiększa uniki, gdy poziom HP spadnie do niskiego poziomu

*Rsk. Focus Zwiększa szanse na krytyczny atak, gdy poziom HP spadnie do niskiego poziomu

*Rsk. Haste Zwiększa szybkość ataku, gdy poziom HP spadnie do niskiego poziomu

*Wide Blow Poszerza kąt rażenia podczas ataku

Opis jest bardziej orientacyjny, gdyż focus np. na sls różni się od focusa na DLE (liczbowo). Ogólnie zasada jest taka, że im lepsza broń, tym lepszy % / liczba do bonusa, ale i to nie zawsze.

Special                        Ability Efekt                                 Aktywacja

Guidance  -               Zwiększa Accuracy (+4)    -               zawsze

Evasion  -                  Zwiększa Evasion (+4)      -              zawsze

Focus    -                  Zwiększa Critical Rate (+15%)   -       zawsze

Anger  -                   Zmniejsza ilość HP,
                       zwiększa P. atk (-624HP, +26Patk)   -        zawsze

Health   -            Zwiększa HP (+25%)     -                         zawsze

Back Blow  -               Zwiększa Critical Rateatak  -                od tyłu

Might Mortal -           Zwiększa szansę wejścia skilli
                              Mortal Blow/Deadly Blow     -                       zawsze

Light    -                  Zmniejsza wagę broni  -                          zawsze

Miser    -             Zmniejsza zużycie ss-ów na broni o 0-4   -    szansa

Cheap Shot   -           Zmniejsza zużycie MP łuku     -               szansa

Haste   -                 Zwiększa Attack Speed (+7%)  -                zawsze

Long Blow -             Zwiększa zasięg broni typu Polearm  -        zawsze

Wide Blow -        Zwiększa kąt efektywny działania broni
                                  typu Polearm   -                                zawsze

Crt.Anger   -                Odejmuje Ci HP przy critical hicie,
                        ale zwiększa obrażenia z takiego hitu.  -            crit

Crt.Drain    -          Drainuje nieco HP przy critical hiciecrit -             Crt.

Damage  -                   Zwiększa obrażenia ciritical hitów   -           crit   
 
Crt.Bleed -                   Szansa na dodatkowy efekt - bleed przy
                                 critical hiciecrit/   -                                   szansa

Crt.Stun   -           Szansa na dodatkowy efekt - stun przy
                                      critical hiciecrit/    -                              szansa

Crt.Poison -                      Szansa na dodatkowy efekt -
                              poison przy critical hiciecrit/    -                    szansa

Rsk.Focus   -              Zwiększa Critical Chance przy niskim HP  -    warunek

Rsk.Evasion -       Zwiększa Evasion przy niskim HP -                    warunek

Rsk.Haste   -             Zwiększa Attack Speed przy niskim HP -        warunek

Mana Up   -                 Zwiększa ilość MP (30%)   -                         zawsze

Quick Recovery -             Zmniejsza czas ładowania łuku -             zawsze

Magic Regeneration    -    Szansa na puszczenie buffa
                                 Regeneration podczas używania
                                         "dobrej" magii na celu    -                  szansa

zródło
http://lineage2.stratics.com/content/library/sas/

jesli wejdziesz na ta strone i bedziesz kursorem przejezdzał po kolorach kryształów przy broni pokaze ci ile co dodaje :) wsumie z tego co tam zauwazyłem nie wazne jaki typ broni chodzi o Grade oraz LVL kryształu dodaje % tyle samo zmienia sie tylko wartosc bo im wiekszy Grade broni tym wieksze jego własciwosci i tym samym punktowo tego jest wiecej choc %taki sam  ( 100+10%=110   200+10%=220)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2006, 08:56:10 pm wysłana przez Polgara »


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Special Ability (SA) - Poradnik-
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 01, 2006, 06:17:08 pm »
Jak tam opisales kolejno jakie moby na jaki stage to ... jak moby sa niebieskie? :P to co robic ? na lepsze isc ? :oops: