Witaj
Gość

Wątek: Upgrade Kompa  (Przeczytany 5519 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Upgrade Kompa
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 26, 2008, 11:14:48 pm »
Nieee o/c to nie dla jam prosty chop jest :P
Mam pytanko, czy jeżeli płyta główna obsługuje pamięć ram DDR2 a karta graficzna ma pamięć DDR3 to będzie to działało czy to z płyty głównej do grafiki również się tyczy?

Edit: Jeżeli nie będę bawił się w żadne o/c to dodatkowy wiatraczek na procka mogę sobie darować? :)

zeby L2 dobrze chodzilo trzeba albo podkrecic procek do wyskiego taktowania lub miec sporo kasy na sprzet pokroju e8400, podane przeze mnie config jest typowy do krecenia. Jesli nie planujesz krecic, to mozesz kupic zwykly ram na 667, zwykly zasilacz i cooler dolaczany do procka i ew tansza plyte gl i wydac troche wiecej kasy na samego procka jednak imo jest to troche gorsza inwestycja bo wydajnosc w L2 bedzie wg mnie slabsza.


  • Wiadomości: 235

  • Pochwał: 0

Odp: Upgrade Kompa
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 26, 2008, 11:15:24 pm »
Cytuj
Edit: Jeżeli nie będę bawił się w żadne o/c to dodatkowy wiatraczek na procka mogę sobie darować?
to kup inny procesor, bo e2160/2180 bez oc .......
rpg 5x
7x bd sws th sb destr aw wl se bish


  • Wiadomości: 98

  • Pochwał: 0

Odp: Upgrade Kompa
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 26, 2008, 11:29:19 pm »
hmm no dobra zobaczę jak to się wszystko w praniu sprawdzi, jak by procek nie spełnił moich oczekiwań to pomyślę nad oc ale ja w sumie nie muszę na full detalach jechać ;]

Dzięki wszystkim :* :D Po plusiku postaram sie wam załatwić :P

Edit: Dobra nie wiem jak się te plusiki wstawia ;] Poproszę po jednym dla tych co wyżej się wypowiadali pomagając zagubionemu użytkownikowi ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2008, 11:32:07 pm wysłana przez Loin »
Khazad ai menu thorki norogh!


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Upgrade Kompa
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 26, 2008, 11:30:07 pm »
Bez oc AMD/Ati>Intel/nVidia w obecnej chwili. E2160 i ogólnie C2D niepodkręcone to troche bez rewelacji, jeżeli chodzi o ten przedział cenowy.
Co do 8600GT, DDR3 wersja jest w pytke lepsza od tej DDR2, ilośc RAM to nie wszystko.
Co do tej budy+zasilacza w zestawie. Sprawa jest taka, że za cenę prawie tego zasilacza, możesz miec bude+zasilacz...nie chce super nakłaniac, ale kiedyś sie przekonasz(np. podczas składania/modernizacji/rozbudowy kompa), że normalna obudowa, a nie jakieś no-name cudo, to ogromna róznica, jeżeli chodzi o temperatury/cyrkulacje powietrza oraz bardzo przyjazne rozwiązania, no i przedewszystkim cisze.
Co do RAMów...po co brac jakieś cudo typu Kingston, jeżeli za tą samą praktycznie cenę można miec naprawdę wypasione RAMy :?:
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Upgrade Kompa
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 27, 2008, 12:23:21 am »
co wy macie do kingstona? mi wypasione ramy padaja po 3 latach a kingston jeden padl po 6 latach dzialania  a drugi co ma 5 lat smiga dalej jak zloto ;>, ale fakt ceny "drozszych" i tak ostro poszly w dol wiec mozna sobie pozwolic dokladajac grosze na kupno czegos lepszego

btw ja bym sprawdzil pobor mocy sprzetu czy 430 watow na bank wystarczy (noc juz spac trzeba i mi sie juz teraz nie chce), ostatnio podobny komp mi sie przez rece przewinal (fakt 4 gb ramu mial i 2 dyski twarde) i wyszlo na to ze po prostu zasilasz juz ciagnal na resztakch sil , trzeba bylo 500 w wcisnac

zeby an full detalach jechac w l2 trzeba dobra grafike i duzo ramu :p procek am drugarzedne znaczenie, wdzialem core 2 duo ktore sie zacinaly na wiekszych detalach bo marne 2 gb rmau mialy a "stary" 1 rdzeniowy z mocna rafika i 4 gb ramu smigal az milo bylo patrzec

l2 od ct1 czy dopiero od ct2 ma wspierac 2 rdzenie w procku? bo do tej pory to raczej ten drugi rdzen byl po to zeby winamp sie nie zacinal a na szybkosc gry nie wplywal prawie wcale :D


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Upgrade Kompa
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 27, 2008, 12:57:22 am »
[email protected] RAMach nie chodzi, żeby nie padały, bo zazwyczaj każde padają tak samo, oraz każdę mają unlimited gwarancje praktycznie. Chodzi o to, że kingstony po za małymi wyjątkami(np. serie na elipidach)nie są podatne na przetaktowywanie kompletnie...kiedyś były Kingstony i no-name'y na allegro, teraz no-name to Kingston. Smutna prawda.
Co do zasilacza. Jeżeli żyjecie w świecie jakichs "wannabe" zasilaczy, to patrzycie bezwzględnie na ilośc watów, ale nie o to chodzi. Najważniejsza jest linia zasilacznia 12V oraz stabilnośc. Naprawde 95% zestawów jakie mają użytkownicy tego forum da radę napędzic dobry markowy zasilacz, jakim jest np. Antec, pomimo tego, że ma 380W. Pobór mocy przez RAM to jest śmiech...dysk też bierze śladowe ilości. Najwięcej chla sam procek jeżeli jest przetakowany do takiego stopnia, że ktoś podnosi napięcię, wtedy w stresie on pożera Waty jak głupi.
Co do samej specyfiki L2. Kolego, mylisz się. L2 w 95% opiera się na procesorze, Grafika służy obecnie tylko do efektów graficznych jak shadery, a RAM/Dysk do wczytywania i buforowanie tekstur, a to ile masz FPS to podziękowania dla procka trzeba składac.
W zależności od servera L2 różnie działa, ale nie przesadzając, tamten C2D co go widziałeś, to jest jakiś non-OC, że go jednordzeniowy jak przypuszczam P4/Athlon64 jedzie.
L2 wspiera wielordzeniowośc na PTSie, a na Live nie i to jest beka roku wg. mnie LOOOL.
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Upgrade Kompa
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 27, 2008, 03:35:47 am »
Cytuj
L2 wspiera wielordzeniowośc na PTSie, a na Live nie i to jest beka roku wg. mnie LOOOL.

Dokladnie, lol. Na ptsie mogłem grać całkowicie na full detalach bez zadnych minimalnych cięc, a tu takie minimalne wystepują, więc musze grać bez cieni. Pff...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Upgrade Kompa
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 27, 2008, 08:24:54 am »
<- Wszystkie detale+HDR A
Bez wyjątków ... no i 45 fps =)
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 235

  • Pochwał: 0

Odp: Upgrade Kompa
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 28, 2008, 10:09:46 am »
Cytuj
<- Wszystkie detale+HDR A
Bez wyjątków ... no i 45 fps =)
jaki config? :>
rpg 5x
7x bd sws th sb destr aw wl se bish


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Upgrade Kompa
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 28, 2008, 02:32:51 pm »
Ahtlon 64X2 5000+(2,6ghz)@6400+(3,2ghz)/2gb RAM na 800mhz/HD3870 bez Raid, bez Crossfire i z przymałą ilościa RAMu, żeby wyłączyń buforowanie z dysku.
HATE ME MOAR!