Witaj
Gość

Wątek: Jak mam grac crafterem ?  (Przeczytany 8579 razy)

  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Jak mam grac crafterem ?
« dnia: Wrzesień 23, 2008, 07:20:23 pm »
Witam,uzywalem opcji szukaj i nieznalazlem nic co by zaspokoilo moje kilka pytan wiec stwarzam nowy watek,otoz mimo iz gram od poczatku l2 istnienia to nigdy nie gralem crafterem az do teraz. Jestem jak na razie z niego srednie zadowolony (31 lvl)gdyz nie otrzymuje tych samych wynikow co chociaz by spoiler na 20 lvlu ;/.Produkawanie SSD i BSSD nie przynosi mi duzych zyskow. Prosil bym tutejszych krasnali o porady jak grac crafterem ??Jak cos to gram na DEX x4


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2008, 09:07:49 pm »
na dex craft zarabia na 70 + :D, taki bol tej profki

nie no moge przekazac moje doswiadczenia z dexa gdzie wiekszosc czasu przenzaczylem wlasnie na crafta (na razie przerwa, brak czasu na aktywna gre)

 ssd i ssc to tylko drobny etap w twojej karierze, w ciagu kilku godzin siedzenia i crafcenia ssd powinienes zarobic na sprzed d grade i jak najszybciej expic , im wyzszy lvl tym lepiej, dojsc do ssc i kupic recke (obowiazkowo, niewazne ile bedzie kosztowala, po prostu bez tego ani rusz dalej) i robimy ss dalej, mozna wtedy pominac ssd i walic ssc (wiekszy zysk na 1 shocie biorac pod uwage ilosc zuzytej many, chyba ze masz rechargera ktory sie nudzi to wtedy mozna robic i ssd ale problem jest ze sprzedaza ale o tym wspomne dalej, dotyczy to umiejscowienia sklepu), znowu pare ladnych godizn na 4 literach i powinienes zarobic na compo armor i jedziemy od c grade z shadow weapon (szkoda adeny na jakies bronie i inne -_-'y, c i b grade to tylko etap przejsciowy) byle do ssb wtedy przerzucamy sie na ssb (bardzo dobrze sie sprzedaja i calkeim neizly zysk, mi wychodizlo okolo 30 a na 1 ssb zysku przy cenie sprzedazy 89 a) i po 2-3 dniach mozna sobie zarobic na set b grade (2 tygodnie temu set b kosztowal 30-60kk zaleznie czy to zubei czy bw :D ), ja w zasadzie ganialem w zubei i zle nie bylo, po prostu olalem zlom i od razu nastawilem sie na kupno a grade sprzetu. i tak ciagniemy do mozliwosci produkcji ssa i wtedy w zasadize oplaca sie robic ssa i ssb w stosunku mniej wiecej 2:1 (np 20k ssb i 10k ssa robimy bo tak mniej wiecej sie sprzedaja) - oczywiscie poza sprzetem d,c i b grade (mowie o pancerzach, d mozna kupic jakis kij ale c i b grade jedizemy na shadow weapon bo sie nie oplaca kupowac ani skladac broni B ) nie inwestujemy w nic, szkoda kasy ktora jest na poczatku bardzo wazna, craft ma to do siebie ze zarabia nie na cenie przewaznie a na ilosci towaru (przynajmniej na dexie), po prostu na przyklad inwestujac 100kk w krysztaly zarobisz an tym an czysto ~10kk, czyliw  poczatkowej fazie realne zyski sa mizerne i dlatego trzeba oszczedzac kase zeby pozniej w biznesie byly duze obroty bo dopiero wtedy jest duza kasa (np dla mnie norma stalo sie juz codziene przekuwanie 70-80 sword of revo na krysze lub na inne bronie tylkow  celu produkcji cd,cc,cb jak sie czlowiek przyzwyczai to wcale nie jest to meczace a dopiero wtedy zyski sa jakies konkretne). Jak juz wspomnialem to trzeba na pcozatku takze poza soulshotami sprzedawac krysztaly, c,d i b grade przy ~6 godzinach dziennie siedzenia w odpowiednim miejscu (wspomne pozniej gdzie najlepiej sie siedzi) mozna zarobic ~20kk, krysze B ida jak woda w ilosci 984 i 50 :D a cc i cd takze przewaznie do luxury shopu albo na cubici (to te wlasnie ~80 sztuk revo). Z soulshotow ssd i ssc sa oplacalne tylko na pcozatku poki nie mozemy robic ssb i ssa (sss sie gowniano sprzedaja  ), wtedy ograniczamy sie tylko do tych 2 typow. No i na koniec, bez rechargera nawet nie probuj robic blessed spirithsotow, jak nastawiasz sie na zysk to blesy sa nieoplacalne, ilosc zuzytej many do ilosci produkowanych ss biorac pod uwage zysk na pojedynczym bss jest znacznie wiekszy niz w przypadku soulshotow, w skrocie na soulshotach za 1 pkt many zuzytej zarobisz wiecej niz na blessed spiritshotach za ten sam 1 pkt many zuzytej na produkcje (nie martw sie o sprzedaz souslhotow, niewazne ile zmagazynujesz, 50k, 200k i tak w koncu podleci jakis bh kupi 100k i jeszcze bedzie pmowal o jeszcze ). To tak w skrocie o ss i kryszach :D

teraz najwazniejsza rzecz czyli ceny i lokalizacja

1. nie obnizaj ceny soulshotow od sredniej ceny na rynku poza ssd (bo te sprzedaja sie tylko w dion i oren, w giran bedziesz siedzial tydizen zeby sprzedac 10k ), te mozna zanizyc o pare aden bo na tym lvl ludzie przywiazuja wage do ceny shotow, pozniej wbrew pozorom za przeproszeniem gowno ich to obchodzi byle cena nie odbiegala zbytnio od sredniej krajowej i ludzie po prostu kupuja soulshoty w pierwszym lepszym sklepie jaki im sie wczyta w giran/aden i nie przywiazuja wagi czy przypadkiem obok ktos nie sprzedaje o 1 a taniej od ciebie (nie kupia jak cena bedzie drastycnzie wieksza np o 5-6 aden od sredniej jaka jest u krasi), to samo dotyczy krysztalow, duze obnizanie ceny w nadziei ze wiecej sprzedamy nic nie daje bo sprzedaz nie rosnie na tyle zeby zrekompensowac nizsza cene, za to mozna delikatnie podnosic cene (np srednia cena ssb byla okolo 85 aden, za 90 a w ogóle nie schodzily, za 89 szly bez problemu :D pomimo ze obok mnie siedzialy 3 inne krasie z ssb tanszymi ) trzeba tylko wyczuc gdzie jest limit ze przestana sie sprzedawac krysze/ss

2. lokalizacja jest  bardzo wazna, wspomnialem wczesniej ze ludzie ida i nie patrza na cene poki niezbyt odbiega od sredniej tylko kupuja ss w pierwszym sklepie ktory im sie pojawi na ekranie po wejsciu do miasta, co pociaga za soba sytuacje ze soulshoty w giran najlepiej sprzedaja sie na rogu rynku na przeciwko gatekeepera, w innych miejscach sprzedaz leci na leb na szyje , im blizej rogu siadziesz tym lepiej dla ciebie (jak sie musisz ruszyc to "zarezerwuj" miejsce inna postacia ), krysztaly sprzedaja sie przy wyjsciuz  rynku glownego w strone wh i taurina (po prostu /target coinisgone i juz bedzie widac gdzie jest miejsce sprzedazy krysztalow:D ), w innych punktach (nawet na trasie do luxury) sprzedaja sie duzo gorzej.

btw warto siedziec z polearmem w katach i farmic aa, za aa kupujemy gemstony a (s mozna ale drogie sa i bardzo wolno schodza , za to gemy a sprzedaja sie bardzo ladnie w tygodniu bez merchanta), zysk an gemach a jest mniejwiecej porownywalny do tego jakbysmy aa sprzedawali po 5.5 a (przynajmniej tak bylo gdy gemy a kosztowaly 160-180k , a w sumie nie wiem czy wrocial do tej normy po "przedluzonym" 7s gdzie 1 gem kosztowal 300k i wiecej)

a i na koniec, jedyny sprzet wart crafcenia na dex  x 4 to s grade, reszta to bezuzyteczny zlom ;> (chyba ze masz spoilera, duzo manorujesz, ale w sumie z manora mialem lepsze zyski sprzedajac maty niz crafcic :D ) wiec z craftu zyc mozna dopiero po 70 lvl pod warunkeim posiadania paru miliardow na recki albo kolegow ktorzy ci je zrobia z questow

to tak w skrocie bo jest jeszcze wiele innych drobnych rzeczy (jak zwracanie uwagi na podatki w miastach i cene soul/spirit ore  ... na roznicy 10 aden w cenie soul ore dziennie potrafilem zaoszczedzic 2-4 kk na samej roznicy 10 aden)


no i najwazniejsze warto sei przez google zaopatrzyc w jakis skill "automatic soulshsot creation" zeby cenna mana nie uciekala nam gdy jestsmy afk a sklep z soulshotami stoi i nic nie robi 8)

a najlepiej to zaopatrzyc sie w kapital w okolicy  1 miliarda i wtedy bawimy sie w "kup tanio sprzedaj drogo", najlepsza zabawa :D, np raz kupilem basalt i tallum plate armor za 400kk(taka promocja an HV byla) .... basalt po 3 dniach poszedl za 350 a TPA za 150kk :D, albo doom crusher kupiony za 150kk zamienilem na dragons layer (wart 110kk) +30kk, potem dragon slayer na 2x mj buty (kazde poszly za 70kk)  :D, efekt koncowy +20kk zarobku na paru trade. po 60 lvl z tego pochodzila wiekszosc mojego kapitalu, kupic cos, 4 razy zamienic na cos innego i sprzedac z zyskiem.... ale do tego duzo czasu trzeba spedzac w giran/aden

p.s przepraszam za wszystkie literowki ewentualne, mam strasznego kaca i nie chce mi sie czytac tych mrowek :D

//Plusik dla Pana :) - Salek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2008, 11:05:39 pm wysłana przez Saladin »


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2008, 09:18:38 pm »
Super naprawde mi pomogles ! :D Ale mam jeszce jedno pytanie wspomniales ze mam chodzic do cata z pole, czy to oznacza ze mam brac shadow itema pole ogolnie do expa ?
Aha i jeszce jedno gdzie sie zdobywa shadow item na dexie bo powinien normalnie u grand mastera ale ja niewidze tam zadnej opcji  :|


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2008, 09:39:13 pm »
tzn z tym pole i kata to jest tak ze ja mialem "na start" wc 70+ do dyspozycji wiec bufek byl konkretny i sie calkiem znosnie bilo (teraz na mobkach 70+ 2 sale duze potrzebne zebym nie musial stac i czekac az sie moby respawnuja ), jak nie masz bufera na dual to jest problem, trzeba szukac "zywego", bez konkret bufkow z polearmem daleko nie pojedziesz

shado weapon kupujesz w giran i aden w weapon shop (za adene, b grade 100k chyba, 3 godizny wytrzymuje czyli taki shadow weapon zarabia an siebie po 15 minutach) potem kupujesz tallum glaive i jedziesz az do s grade na luzie


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2008, 10:29:50 pm »
thx wielkie i zglaszam sie do +  :)


Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2008, 12:06:33 am »
mam strasznie glupie pytanie... skad mam wziąć dwureczny blunt c grade? w luxury nie ma wiec podejrzewam, ze mammona bede musial molestowac, ale z tego co pamietam to nigdy nie widzialem u niego podczas wymiany blunta 2h dla woja...

trzeba cos konkretnego wziąć (np 2-reczny miecz) by wymienic na mojego upragnionego itemka? nigdy nie bawilem sie taka bronia a wiedza teoretyczna zawodzi - praktyczna strona dopiero za tydzien jak mammon sie pojawi, ale nie warto nerwow chyba tracic jak mozna spytac ;)


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2008, 07:57:23 am »
jak c grade to musi byc u mammona (chyab ze gras za prv i gm nie dodal tej mozliwosci u mammona), kupujesz cokolwiek c grade i idizesz zrobic exchange


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2008, 08:57:34 am »
jak C grade to masz normalnie w sklepie, w luxury jest lowB

jak grasz na privie to zapomnij o tym, co powiedzialem


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2008, 10:18:40 am »
Faktyzcnie literowki, interpukcja sa masakryczne, ale wiele pomyslow jest super. Jelsi ktos gra na innym serwerze niz dex, trzeba wziazc poprawke i osbie odpowiednio przeliczyc. Nie na kazdym serwerze mozna robic takie numery ze skupem SOR i rozwalka na kryski. Nie zgodze sie tez ze zdaniem, ze do s grade nie oplaca sie kraft w ogole. Cierpliwy skup matsow i produkcja wlasnej broni top b moze na takim abbysie przyniesc bez klopotow zysk 20 kk na jednej aobie np.

I na koniec dodam, ze DIO dokladnie potwierdza moje obserwacje. Zebrac kapital i spekulowac na rynku, sprzedajac , kuujac, wymieniajac. No , ale wtedy nie trzeba byc juz WS.

Pozdrawiam, plusa nie daje, bo juz przyznany.

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2008, 01:19:10 pm »
Meyko na kazdym serwerze da sie tyle SoR kupic :p idizesz do weapon shopw  giran i kupujesz ile chcesz (ja tak robie, nie bawie sie w "tansze" D grade bo co mi z tego ze raz an 3 dni kupie jakis tani weapon d grade jak dziennie ich mi trzeba kilkadziesiat? )


a spekuluje sie najweselej wlasnie craftem :D


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2008, 05:09:56 pm »
mam znowu pytanie czy oplaca mi sie kupowac w wepon shop np. SoR do crystalizacji, w celu by te krysztaly mozna sprzedawac ... jes z tego jaki kolwiek zysk bo zawsze sie zastanawialem po co krasie krystalizuja rzeczy tak cene jak np. B grade lub A grade :P


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2008, 06:10:59 pm »
zgubielm gdzies kartke z zapisanymi przelicznikami ale z tego co pamietam na dex 1 CD z sor kosztowal 697 aden, 1 cc z dual sor chyba 3170 a a CB (z delu*delu przy koszcie dual sword craft stamp ~1.5kk) w okolicach 13500 . Krystalizacja sprzetu ze sklepu musi sie oplacac bo po prostu nie bylo by na rynku krysztalow, nikt nie skupi tyle broni od graczy zeby byc w stanie zaopatrzyc w krysztaly caly rynek, jest to niewykonalne, wiec cena krysztalow o kilka aden jest wieksza zawsze

sredni zysk na cc i cd mialem ~10% i ~15% zysku na cb

a i nie ma co sie przerazac ze na 1 krysztale wzglednie maly zysk jest :D, ja za handel nimi wzialem sie ~60 lvl dopiero i zaluje (myslalem ze maly zysk an 1 kryszu, duza konkurencja to gowno zarobie :D ) a pozniej sie okazalo ze moj crystal shop w gorszym dniu w 3 godizny sprzedawal krysztaly wartosci ~80kk, w lepszym nawet 150kk a wysilek prawie zerowy


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2008, 08:58:49 pm »
thx  :) jakiekolwiek pytania jeszcze o craftera bede tutaj kierowac ....


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2008, 11:09:02 am »
Zrobie kalkulacje dla Abbysa x3 i podam tu wyniki.

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2008, 11:07:07 pm »
Nie mam pojecia jak to jest z tymi krysztalami, chce kupic ring ktory kosztuje 77,875a i wychodzi mi z niego 88 Cry D grade ktore chce sprzedac za 725a kazdy, i tutaj wychodze na - bo mi wychodzi wynik 63800a, a wdzie ze ludzie sprzedaja nawet za taniej !O.o


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2008, 09:09:51 am »
Nie mam pojecia jak to jest z tymi krysztalami, chce kupic ring ktory kosztuje 77,875a i wychodzi mi z niego 88 Cry D grade ktore chce sprzedac za 725a kazdy, i tutaj wychodze na - bo mi wychodzi wynik 63800a, a wdzie ze ludzie sprzedaja nawet za taniej !O.o
scrystalizuj demon fangs czy jakos tak, wychodzi najtaniej


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2008, 04:08:02 pm »
Nadal jest na -  :?


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 27, 2008, 06:19:50 pm »
a po ile cryD chodza u ciebie na servie?


Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 27, 2008, 07:42:16 pm »
dziwne ja kiedys policzylem, ze na kazdym itemku d grade koszt jednego krzysztalu d grade na 650(liczylem na bodaj serwerze c4)...


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 27, 2008, 08:30:52 pm »
dziwne ja kiedys policzylem, ze na kazdym itemku d grade koszt jednego krzysztalu d grade na 650(liczylem na bodaj serwerze c4)...
ja z lolpriva pamietam 605 bez podatku


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 27, 2008, 08:42:21 pm »
725a za jeden jesli chodzi o d grade chodz czasami mniej troche


Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 28, 2008, 09:07:01 pm »
omg widocznie trza brac na poprawke jakosc serwera bo z tutejszego drop calculatora mi 550 wyszlo (item bez podatku)


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 28, 2008, 10:36:16 pm »
No troche ;/ pod tym wzgledem najlepszy jest the abyss ale przynajmniej na DEX dobrze i zadobra cene sie sprzedaje ss  :P A jesli chodzi o ta krystalizacje to moze bardziej sie oplaca krystalizowac Top C grade np. Full plate ?(Oczywscie chodzi mi o to by samemu armor zrobic i skrystalizowac)


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 29, 2008, 09:40:39 am »
Oplaca sie jesli w ogole, krytsalizacja broni. O pierscinkach, tarczach i innych, mozesz od razu zapomniec.

Kalukacja to:
y - cena broni
x - ilosc krysow
z - zysk

y/x = cena naszego krysa

z= cena krysa na rynku - cena naszego krysa

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Jak mam grac crafterem ?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 03, 2008, 07:31:19 pm »
jezeli sie nie myle to Z demon fanga jest najwiecej krysz D ale zauwazcie ze Demon fang jest drozszy od Sor

heliokos, krystalizujesz tylko bronie, nawet nie mysl o jakichkolwiek zbrojach (chyba ze wydropiles alkbo ci zostaly jakies zlomy z czasow 1 profki) oplaca sie tylko krystalizacja broni  (i nie zawsze top), trzeba sobie dokladnie policzyc, mi np wyszlo jakos tak ze CD z SoR , CC z SoR*SoR i CB z Delu*Delu a CA z byle zlomu low A grade byle tylko kosztowal 35kk :D