Witaj
Gość

Ankieta

Dualbox (max Clients Allowed 2) na L2PreSence

Tak/Yes
28 (58.3%)
Nie/No
20 (41.7%)

Głosów w sumie: 48

Głosowanie skończone: Czerwiec 26, 2020, 07:17:03 pm

Wątek: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020  (Przeczytany 14945 razy)

  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

    • L2OFF IL x4
Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 27, 2020, 06:42:04 pm »
Chebut powiedz prosze jak można zrobić z L2OFF( pliki na licencji developera) jave i jaki byłby sens? :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2020, 06:49:51 pm wysłana przez Mantek »


  • Asgota
  • L2Emi- serwer partnerski
  • *****
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 27, 2020, 06:45:34 pm »
tylko nie zrobcie z tego javy xD

Chebut powiedz prosze jak można zrobić z L2OFF( pliki na licencji developera) zrobic jave i jaki byłby sens? :D

Przecież to będzie javny server na plikach OFF'a :)



  • Wiadomości: 37

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 27, 2020, 06:46:17 pm »
Takie pytanie z innej beczki.

Na kilku serverach gdzie grałem były zmiany w kierunku oly, np. poprzez obniżenie stat gladowi żeby nie był taki przekoxany czy też
wejścia na oly z maxymalnym sprzętem na +6.
Wiem, że magowie będą mieli duży problem na oly, jak i na expie( nie ma mana potek tak?).
Planujecie coś takiego u was?(kwestia zmian pod oly)


  • Asgota
  • L2Emi- serwer partnerski
  • *****
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 27, 2020, 06:51:22 pm »
Takie pytanie z innej beczki.

Na kilku serverach gdzie grałem były zmiany w kierunku oly, np. poprzez obniżenie stat gladowi żeby nie był taki przekoxany czy też
wejścia na oly z maxymalnym sprzętem na +6.
Wiem, że magowie będą mieli duży problem na oly, jak i na expie( nie ma mana potek tak?).
Planujecie coś takiego u was?(kwestia zmian pod oly)

Aktualnie planujemy uruchomić beta testy i usprawnić Host www, ogarnąć ACM itp, na becie będziecie mogli się bawić i testować wszystko, ostateczne ustawienia serwera będą ustalane w trakcie trwania Bety, na 100% będzie to Low rate, więc tym się nie musicie martwić.
Zastanawiam się też nad zrobieniem czegoś w rodzaju meetingu z potencjalnymi graczami gdzie każdy będzie mógł rzucić swoim pomysłem jak poprawić coś co stworzył 20lat temu NC Soft, oczywiście zmiany muszą być bardziej kosmetyczne... Ogólnie to najpierw to muszę dogadać z Mantkiem, jeżeli to przejdzie to ustalimy jak to robić i czy będą chętni do takich meetingów.



  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 27, 2020, 07:12:39 pm »
Wiadomo, gierka swoje lata ma, jakieś delikatnie usprawnienia zawsze mile widziane. Moim zdaniem warto też wkrótce ponownie ustawić ankietę dotyczącą dualboxa, tak żeby każdy miał do niej dostęp, a nie tylko ludzie z tego forum. I czy zmiana rat wchodzi w grę czy raczej nie bierzecie tego pod uwagę?


  • Asgota
  • L2Emi- serwer partnerski
  • *****
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 27, 2020, 07:18:12 pm »
Wiadomo, gierka swoje lata ma, jakieś delikatnie usprawnienia zawsze mile widziane. Moim zdaniem warto też wkrótce ponownie ustawić ankietę dotyczącą dualboxa, tak żeby każdy miał do niej dostęp, a nie tylko ludzie z tego forum.

Ankiety raczej to temat rzeka w XXI wieku, jak ktoś ma trochę umiejętności to sam przekręci ankietę.
Prawda jest taka że teraz server bez dualboxa nie istnieje, niestety czasy się zmieniły...

I czy zmiana rat wchodzi w grę czy raczej nie bierzecie tego pod uwagę?

W sumie nie wiem, to jest pytanie bardziej do Mantka, ale jak już jest inwestycja w pliki OFF to raczej musi to być Low.



  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 27, 2020, 07:20:24 pm »
x 3 jest przenajlepsze .


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 27, 2020, 07:55:53 pm »
Wiadomo, gierka swoje lata ma, jakieś delikatnie usprawnienia zawsze mile widziane. Moim zdaniem warto też wkrótce ponownie ustawić ankietę dotyczącą dualboxa, tak żeby każdy miał do niej dostęp, a nie tylko ludzie z tego forum.

Ankiety raczej to temat rzeka w XXI wieku, jak ktoś ma trochę umiejętności to sam przekręci ankietę.
Prawda jest taka że teraz server bez dualboxa nie istnieje, niestety czasy się zmieniły...

I czy zmiana rat wchodzi w grę czy raczej nie bierzecie tego pod uwagę?

W sumie nie wiem, to jest pytanie bardziej do Mantka, ale jak już jest inwestycja w pliki OFF to raczej musi to być Low.

No właśnie z tą koniecznością dualboxa się nie zgodzę i będe do końca stał przy swoim zdaniu. Przecież macie idealny przykład na to, że serwer box boxów potrafi przyciągnąć MASĘ ludzi. Tym bardziej, jeśli start będzie na jesieni, gdzie jak wiadomo jest największy hype na granie z racji na porę roku. A jak online będzie duży (a będzie) to problem ze znalezieniem osób do gry nie będzie.

I ja mając na myśli raty oczywiście miałem na myśli to czy jest szansa te raty zmniejszyć, a nie zwiększyć oczywiście. Osobiście jestem zwolennikiem x1, ale x3 byłoby też dobrą opcją.


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

    • L2OFF IL x4
Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 27, 2020, 09:10:01 pm »
KSenon z całym szacunkiem do Ciebie!! , nie bedzie rat x1 czy x3. Mamy swiadomość że reklama tutaj,może przyciągnąć wiele graczy i hejterów ;) Ale ostateczne ustawienia L2PreSence i L2Emi, bedą ogłoszone tydzień po starcie beta testów...


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 27, 2020, 09:21:11 pm »
Nie no luzik, to typowe gdybanie tylko. Wiadomo, że wy jesteście osobami decyzyjnymi, ale warto też posłuchać choć w jakimś stopniu ludzi, którzy będą mieli zamiar u was zakotwiczyć na dłużej i wesprzeć serwer ;)


  • Asgota
  • L2Emi- serwer partnerski
  • *****
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 27, 2020, 09:25:25 pm »
KSenon z całym szacunkiem do Ciebie!! , nie bedzie rat x1 czy x3. Mamy swiadomość że reklama tutaj,może przyciągnąć wiele graczy i hejterów ;) Ale ostateczne ustawienia L2PreSence i L2Emi, bedą ogłoszone tydzień po starcie beta testów...

+1

Wiem że jest garstka, dosłownie jednostki graczy jak ty Ksenon, ale niestety te czasy już minęły, a utrzymywanie tak kosztownego serwera dla casuali mija się z celem.

Wiem że dla Ciebie gra zapewnię wygląda tak że wejdziesz sobie na luzie po pracy znajdziesz party i popykasz chwile dla relaksu, ale większość clanów i CP które chcą poświęcić więcej czasu na grę (a wiem że takie będą patrząc po nickach na discordzie) będą miały ostro po tyłku przez tą blokadę boxów, do tego zaczną się kombinacje takie jak oprogramowanie do zmiany IP/HWID, lub odpalanie kolejnych komputerów itd.

Kolejna rzecz to że na początku jest fajnie bez tego buffa, ale gdy online naturalnie zacznie spadać, a nie oszukujmy się, takie dni zawsze nadchodzą... mając 2-3h na grę dziennie (a dla niektórych to dużo) ponad godzinę poświęcisz na poszukiwanie party, mając możliwość boxowania zawsze możesz odpalić kolegę supporta i iść farmić :)
 
Niestety w tym XXI wieku nie znam serwera który ma szansę przeżycia bez boxów. Sam nie wyobrażam sobie gry bez supporta na plecach (a ciągle gram na różnych serwerach casualowo), nie raz szuka się party i jest cisza...



  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 27, 2020, 09:40:53 pm »
Nie no, mi raczej chodzi o to, że aktualnie stoją trzy czy 4 serwery o praktycznie takich samych specyfikacjach, czyli X3/4 z boxem lub z dwoma. Serwery które stoją już jakiś czas i zdążyły zgromadzić swoją społeczność, która z jakiego powodu miałaby wybrać l2presence, który będzie miał praktycznie takie same ustawienia i zaczynać wszystko od nowa, skoro są już mocno wyfarmieni. Natomiast 3/4 z jednym, głównym kontem to byłby duży powiew świeżości i nadzieja na znalezienie, kto wie, może ostatniego serwera na którym można zaszyć się na dłużej, szczególnie po porażce jaką odniósł L2 reborn, a według którego były bardzo duże oczekiwania i który w najlepszych momentach miał online podchodzący pod 1.5k! Więc wychodzi na to, że jednak nie ja sam jestem zainteresowany w takich serwerach ;) jasne, ktoś powie, że sklepy offline się wliczaly w online. No dobra, online nadal ponad 1k, który na interlude jest w zupełności wystarczający. I ten serwer naprawde tętnił życiem, przez jakiś czas grało się świetnie, no niestety do czasu. Ludzie mieli, mają i będą mieli chrapkę na tego typu serwer i tak naprawdę moim zdaniem teraz jest dobry moment na takowy, tak jak wspomniałem reborn stracił w chuj graczy i pewnie ta tendencja się utrzyma no i jest to idealna sytuacja, by to community przejąć. No ale wiadomo, że jeden pionek nie ma nic do gadania, liczy się głos większości, a na koniec i tak administratorów ;) nieważne jakie będą ustawienia ja i tak zawitam, od początku wam kibicuje i życzę sukcesu, wyjdzie w praniu jak to będzie ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2020, 09:42:48 pm wysłana przez ksenoN »


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 27, 2020, 10:11:34 pm »
Takie pytanie z innej beczki.

Na kilku serverach gdzie grałem były zmiany w kierunku oly, np. poprzez obniżenie stat gladowi żeby nie był taki przekoxany czy też
wejścia na oly z maxymalnym sprzętem na +6.
Wiem, że magowie będą mieli duży problem na oly, jak i na expie( nie ma mana potek tak?).
Planujecie coś takiego u was?(kwestia zmian pod oly)

Interlude ma od choya wad, w bardzo fajny sposób według mnie "podkręcili" go na valhalli ale znając mentalność graczy z których 95% to starzy wyjadacze, nie byliby oni chętni na takie zmiany, ludzie raczej wolą grać sprawdzoną "wersję" z wszystkimi jej wadami czyli tzw. "retail-like".


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 27, 2020, 10:33:22 pm »
Grając na L2 REBORN zaskoczyło mnie to, że na czatach nie było żadnego nakazu jeśli chodzi o język, którym się posługujesz i wiecie co? Mnie to nie przeszkadzało i nie widziałem, by ktoś miał z tym problem. Było nawet zabawne czytać "jajaja" albo "ja sem elfo".

Grając (przynajmniej przez chwilę) na L2AGAINST czat był zawalony spamem, wyzwiskami i wszelką inną niepełnosprawnością umysłową. Wszystko oczywiście po polsku. Admini nie reagowali przez długi czas. Na tyle długi, że zacząłem się zastanawiać jak to możliwe, że takie stare konie mają łby najwyżej czternastolatków.

Community będzie w większości Polskie, ale mam nadzieje, że sytuacja się nie powtórzy, a jeśli nawet, to zostanie zduszona w zarodku. Nie chce się wstydzić, że zaprosiłem tutaj kilka fajnych osób i rekomendowałem mocno ten serwer.


  • Asgota
  • L2Emi- serwer partnerski
  • *****
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 28, 2020, 12:40:01 am »
Community będzie w większości Polskie, ale mam nadzieje, że sytuacja się nie powtórzy, a jeśli nawet, to zostanie zduszona w zarodku. Nie chce się wstydzić, że zaprosiłem tutaj kilka fajnych osób i rekomendowałem mocno ten serwer.

O to możesz być spokojny, zamierzamy wprowadzić regulamin z Emi, ten po aktualizacji, wiec flame na czacie będzie karany banem na czat. Po tym jak na emi w ostatnim czasie była wojna Polsko-Grecka to już mnie chyba nic nie zdziwi 😁



  • Wiadomości: 67

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 28, 2020, 12:33:07 pm »
Chebut powiedz prosze jak można zrobić z L2OFF( pliki na licencji developera) jave i jaki byłby sens? :D
Komentarz odnosil sie do polaczenia Emi z Presence, a jak wiadomo Emi to jest/byl java server :P


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 28, 2020, 01:43:29 pm »
Nie no, Mantek z tego co mówił ma pliki off, więc to pewnie na tych będzie postawiony serwer ;)


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

    • L2OFF IL x4
Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 28, 2020, 02:42:14 pm »
Serwer będzie stał na plikach L2OFF.
- Nie są to już niewspierane wariacje plików Vanganatha  :shock:
-  Kronika IL.
- System będzie pracował stabilnie nawet przy wiekszej ilości graczy online (3000+)(Postaraliśmy się także z Asgotą o odpowiedni dedyk, aby nie było wąskich gardeł  :))
- Mamy wykupioną licencję oraz dostep do wszystkich aktualizacji zabezpieczeń, poprawek do gry, jakie developer wypuści.


  • Wiadomości: 85

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 28, 2020, 06:44:12 pm »
Siema. Jedna sprawa: Ja wiem, że serwer bez boxów to spoko opcja, ale to będzie ich pierwszy projekt i tylko i wyłącznie opcja z boxem ma sznasę powodzenia. Gracze muszą się przekonać co do projektu, co do adminów i dopiero jeżeli wypali, w dalekiej przyszłości można o tym pomyśleć. A po co jechać solo postacią, skoro coś może pójść nie tak (oby tak nie było, życzę Wam tego).

PS. Grałem u Asgoty na L2Emi i być może tu zajrzę. Co prawda jestem starym wyjadaczem kroniki H5, ale polskie projekty szanuję, a Asgota dbał o swój serwer - co by nie było. Pozdro
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2020, 06:46:05 pm wysłana przez czort1980 »


  • Wiadomości: 56

  • Pochwał: 0

  • tylko skill sie liczy :D Luis Amstrong
Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 01, 2020, 12:48:47 pm »
jakies info kiedy to wstaje ???


  • Wiadomości: 67

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 01, 2020, 01:19:17 pm »
Też bym chcial wiedziec jakas date kiedy to mniejwięcej wstaje


  • Wiadomości: 312

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 01, 2020, 10:07:17 pm »
~2 miechy zapewne
https://www.twitch.tv/rbkastro   //  4fun stream


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

    • L2OFF IL x4
Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 04, 2020, 03:30:01 pm »
Drodzy gracze,
bardzo dziekuje za wsparcie, negatywne i pozytywne komentarze i spore zainteresowanie na discordzie, więc jestem zobowiazany wyjasnić wam sytuacje obecną.
Współpraca L2PreSence i L2Emi została zakończona.
Nie moge przekazać wam więcej szczegółów, ale cała sytuacja zniechęciła mnie tak bardzo, że straciłem całą chęc stworzenia serwera dla Was.
Jeżeli kiedykolwiek postanowie zainwestować, ponownie kilkanaście tysięcy w L2Presence i nie stracić ich, to dwa razy zastanowie się nad współpracą.


  • Asgota
  • L2Emi- serwer partnerski
  • *****
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 04, 2020, 04:56:23 pm »
Nie moge przekazać wam więcej szczegółów, ale cała sytuacja zniechęciła mnie tak bardzo, że straciłem całą chęc stworzenia serwera dla Was.

Ja za to chętnie je usłyszę nawet na PW, bo sytuacja była wręcz śmieszna, z dnia na dzień urywa się z tobą Kontakt, gdzie codziennie rozmawialiśmy na Skype jak starzy dobrzy znajomi... Nagle około tydzień mojej pracy idzie w las.
Uzyskałem od ciebie w sumie 2 wiadomości które nie trzymały się kupy, problemy które rzekomo zarzucałeś były banałami jak ustawienie chmod'u (uprawnień) na plik lub wyłączenie licznika online na stronie mobilnej który zniekształcał jej wygląd poprzez zbyt długie ładowanie strony (próba sprawdzenia czy server odpowiada, server był wyłączony więc nie odpowiadał...), z resztą wysłałem Ci screeny z rozwiązaniem "twoich problemów", naprawa tego zajęła 5minut?
Do tego zostałeś uchroniony przed upadkiem zaraz po starcie, pierwotna maszyna była tak zajebista że padała od darmowego Stressera z google...
Szkoda ogólnie strzępić ryja...
Patrząc po Twoim podejściu i takim spłakaniu się od dosłownie pierdół to śmiało stwierdzam że server nie postałby nawet miesiąca, ba na starej maszynie to dzień max dwa i DDoSy by Cię zjadły...
Nie wspominając że wszystko (od plików aż po stronę) to gotowce które ktoś wykonał, a ty jedynie z nich korzystasz... Naprawa czegokolwiek by Cię przerosła, z resztą samo uruchomienie gotowego ACM Cię przerosło i do tej pory nie działa poprawnie na starym hoście na który przeniosłeś swoją stronę  hahaha

oto przykład:

Została wykupiona specjalna domena http://www.accl2presence.com/ ponieważ ACM nie ładował się prawidłowo (ładuje się o tak: http://l2presence.com/ACM/ ), jak twierdziłeś nikt nie mógł sobie z tym poradzić, jakoś po mojej pracy to działało, w czym tkwił problem? w jednym " / "...


kod kupnego ACM źle generuje poprawny link... Problem śmieszny, rozwiązania było brak...

Wchodząc z kimś w współpracę właśnie takich zachowań się obawiałem i jak widać obawy się spełniły...
Ogólnie nic bym nie pisał, ale próba zwalenia całej winy na mnie mnie wkurwiła... Zrobiłeś typowego EmoQuita i to wszystko w temacie.



  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2PreSence - IL x4 - START 03.07.2020
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 04, 2020, 06:25:34 pm »
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD no to pograne