Witaj
Gość

Wątek: (GoD) Co wybrać crafta czy spoila?  (Przeczytany 5150 razy)

  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

(GoD) Co wybrać crafta czy spoila?
« dnia: Czerwiec 05, 2012, 02:37:42 pm »
Chciałbym zrobić sobie oprócz głównej postaci nukera drugą postać krasia, głównie do zarabiania adeny ale prawdę mówiąc kręci mnie handel, spoilowanie, craftowanie i nawet krasnolud mógłby być moją główną postacią.

Mam trzy pytanka i chciałbym, żebyście mi na nie odpowiedzieli, dzięki temu poznam lepiej grę i nie wkopię się w nie potrzebną profesję.

1) Czy w GoD opłaca się w ogóle robić craftera czy raczej iść w kierunku spoila? Jeżeli craftera się opłaca to dopiero, które itemy od którego grade warto craftować?

2) Z tego co wiem, to crafter może wybrać drugą subklasę spoilera - ale odwrotnie nie - czy to prawda, że tak jest i czy warto w ten sposób zrobić sobie dwie profesja krasnoluda?

3) Czy krasnoludów biorą do klanów lub CP. Czy każdy klan już ma swojego krasia do craftu? A może warto założyć własny klan?


  • Wiadomości: 521

  • Pochwał: 0

Odp: (GoD) Co wybrać crafta czy spoila?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2012, 03:47:41 pm »
1) Patrząc na sytuację na Core można powiedzieć, że jedyną rzeczą którą ludzie krafcą to - SSy/belty/koszulki/bransolety. Czyli elementy które krafcić może każdy gracz. Widziałem pojedyncze krafty Twilightów, co jakiś czas ktoś pyta o kraft Serafa, ale nie można powiedzieć, że takich sytuacji jest masa. Aktualnie cały EQ jesteś w stanie wyciągnąć z instancji, dlatego kraft jest zwyczajnie czymś zbędnym.

2) Tak. Krafter może wziąć spoila, ale nie odwrotnie. Tak zawsze było.

3) Biorąc pod uwagę fakt, że po 85+ każdy Tyrr Warrior i Othell Rogue nie różni się niczym od pozostałych (nie licząc rasówek). Dodatkowo spoiler z krasnoluda po przebudzeniu również ma możliwość wpisania recek posiadających 11 lvl. Biorąc pod uwagę pkt. 1 to nie istnieje pojęcie "kraftera klanowego". Czasem na sidżu możesz zostać poproszony o przywołanie golema, ale to dość rzadko spotykana sytuacja ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2012, 03:49:46 pm wysłana przez Draghar »


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: (GoD) Co wybrać crafta czy spoila?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2012, 05:43:49 pm »
Skoro craft jest raczej zbędny to rozumiem, że spoiler dalej służy jako maszynka do kasy? Czy w tej sytuacji materiały już przestają być potrzebne?


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: (GoD) Co wybrać crafta czy spoila?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2012, 05:53:11 pm »
Skoro craft jest raczej zbędny to rozumiem, że spoiler dalej służy jako maszynka do kasy? Czy w tej sytuacji materiały już przestają być potrzebne?
Imo nie ma sensu się bawić w to . Wybierz postać pod rasówki  :)


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: (GoD) Co wybrać crafta czy spoila?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2012, 05:58:10 pm »
Tylko SoP jest coś warty, ale i to nie zawsze.


  • Wiadomości: 521

  • Pochwał: 0

Odp: (GoD) Co wybrać crafta czy spoila?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2012, 10:26:14 am »
Po tym jak wejdzie Tauti może nabrać trochę większej ceny -> brak nobla z TW. Chyba że NCSoft w całej swej mądrości wymyślił coś zamiast tego. Anyway. Nie można powiedzieć, że liczba graczy na Core wzrosła o tyle, że SoP nagle skoczy o 500% swojej ceny do góy :<


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 0

Odp: (GoD) Co wybrać crafta czy spoila?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2012, 03:37:25 pm »
Z tego co czytałem, to CHYBA nie będzie potrzeby posiadania broni top b w tautee aby zrobić subę.


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: (GoD) Co wybrać crafta czy spoila?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2012, 05:04:40 pm »
Ja bym radził wybrać crafta - rasówki są bardziej przydatne na tyrze niż othell-u. Nie raz nie dwa był płacz bo ktoś się przewracał 2 razy pod rząd ;). Do tego jak zrobisz sobie na subę tanka to jesteś OP i o set heavy do przodu ;)


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: (GoD) Co wybrać crafta czy spoila?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2012, 01:11:47 am »
Z tego co czytałem, to CHYBA nie będzie potrzeby posiadania broni top b w tautee aby zrobić subę.

"Fate's Whisper" - The difficulty of the following quest monsters has been to solo-type.

    - Messenger Cabrio
    - Longhorn Golkonda
    - Death Lord Hallate
    - Kernon

If you undertake the "Supplier of Reagents" quest while the "Mimir's Elixir" quest is received, the chance of acquiring the following item ingredients is now higher.

    - Moonstone Shard
    - Quicksilver
    - Volcanic Ash

Więc wniosek jest łatwy,trzeba nadal mieć broń top b gr, a  quest na nobla został tylko zmieniony, teraz jest osadzony w nowej fabule.


Co do tyra z kraftera to jeden z dobrych pomysłów, przy tym nie musisz się prosić o shoty a kraśki fajnie też nawalają jak i wyglądają.




Odp: (GoD) Co wybrać crafta czy spoila?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2012, 01:21:54 pm »
mam pytanko:

przebudzony maestro nadal ma dostepne buffy warsmitha? według oficjalnej strony nic ich nie podmienia...
http://www.lineage2.com/en/game/patch-notes/goddess-of-destruction/awakening/awakening-skill-replacement.php


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: (GoD) Co wybrać crafta czy spoila?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 29, 2012, 04:51:32 pm »
Niestety, tracisz je