Witaj
Gość

Wątek: Prophet - poradnik  (Przeczytany 36099 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Prophet - poradnik
« dnia: Styczeń 26, 2009, 02:24:13 pm »
Jako nowy user, podzielę się swoja wizją rozwoju mojej klasy. Z sygnatury widać, że gram na retailu, czyli płatnych serwerach. WIęc nie mam zielonego pojęcia jak jest gdzie indziej. Wiem, jak to działa u nas :),

Poradnik na propheta

Wybór postaci: Human Mystic -> Cleric -> Prophet -> Hierophant

Plusy
+najlepszy bufer dla łuczników (i nie tylko )
+najwięcej możliwości wyboru styly gry i broni/zbroi
+postać Ownująca prawie wszystkich na olimpiadzie
+jedyny buffer posiadający resisty na wszystkie elementale

Minusy
-jak nie masz klanu/grających przyjaciół to zapomnij o szybkim lvlowaniu
-solo to czysty masochizm, aczkolwiek nie jest niemożliwe. SP zawsze się przyda...

Expienie
Zależy od zasobności portfela właściciela. Generalnie zawsze preferuję odpowiedni dobór nie tylko spota - czyli miejsca polowań, ale również i mobów na które poluję.
W dobie Gracii i systemu vitality praktycznie lvl1-20 robi się w 2-3 godziny. Podstawowa zasada - staraj się wziąć WSZYSTKIE jednorazowe questy, jakie możesz . Zapamiętaj które questy poleca NewBie manager. Po ich ukończeniu i zagadaniu do niego dostaniesz DODATKOWY exp. A jak już musisz bić, to na NG podstawową umiejętnością jest Wind attack. Więc wybieramy te moby, które są podatne na atak tego typu. Generalnie prawie wszystkie oczka i nietoperze, niektóre szkielety. Widziałem wielokrotnie magów polujących na golemy i zombie. Bezsens IMVHO wziąwszy pod uwagę, że z reguły mają Strong MDef i na jednego moba trzeba zużyć 4-5 strzałów.
1-6lvl --- okolice startowej wioski Takling Island
6-10 lvl --- bierzemy zadanie The Guard is busy od strażnika Gilberta i zaczynamy bic Orki i Werewolfy. Po uzbieraniu i oddaniu kilku itemów (ja zawsze robiłem po 10 każdych) otrzymujemy taki zapas szotów, że do końca NG nie musimy się o nie martwić Szoty dostaje sie tylko za pierwszym razem. Potem to już tylko kasa
10lvl --- bierzemy zadania Spirit of Mirrors od Grand Magister Gallint oraz Sword of Solidarity od Grand Master Roien. Z każdego zadania dostajemy średniej klasy broń NG. Miecz można sprzedać. Adept Wand zostawiamy sobie. Dodatkowy zapas szotów.
10-19lvl --- przeleć do DarkElven village z użyciem Traveler Tokenów i bij nietoperze na Swamplandzie, a potem poszukaj Red Bat i dobijesz do nich do 20.

na 20 lvlu uczysz się podstawowej umiejętności ofensywnej - Disrupt undead. Ale proponuję zacząć jej używać od 25-30 lvlu. Do tego czasu masz jeszcze bardzo silnego Wind'a a Wind zżera mniej MP. Chyba, że masz mocno podkręconą topową broń (np. Staf of Life +6 i więcej)
20-25lvl --- oczka plaży na Langk Lizardmean Dwellings
25-28lvl --- oczka koło Dion. Oczka są x2 HP i dają jeden z najlepszych expów na tym lvlu. Bij je jak najdłużej.
25 lvl --- bierzesz w Gludio zadanie Lizardmen’s Conspiracy od strażnika Praga. W nagrodę dostaniesz 42 000 SP. Na skille/buffy jak znalazł. Zadanie jest powtarzalne. Jak je zrobisz 3-5 razy nie będziesz miał żadnych problemów z natychmiastowym wykupem umiejętności.
28-35lvl --- EG - Bersekery i Strain (Disrupt undead). Najlepszy spot - wbiegasz na EG, wchodzisz LEWYMI schodami. Strzeż się Hangman Tree (aggro i to silne )
Od czasu do czasu (co 1-2 lvle) leć na Hardins Academy i sprawdzaj, jak Ci się bije Fetered soul'e. Są to NAJLEPSZE IMO moby w całej grze. Dają dużo SP i Exp. Nawet niebieskie daja wiecej expa i SP niż jasno czerwone na Dragons Valley Możesz używaż taktyki Root + Disrupt. Albo Disrupt, disrupt, odbiegasz kilka kroków, disrupt, odbiegasz disrupt. Oczywiście HP poty niezbędne. Z newbie buffami i empowerem powinno lecieć jak z nut. Bijesz je do czasu aż nie staną się niebieskie
35-43lvl --- Hardins Academy - Fetered soule
44-52lvl --- Dragon Valley wejście od Death Pass. Wszelkiej maści szkiielety i bezgłowi rycerze. Oczywiście wszystkie undeady. Uwaga na aggro.
52- --- solo to masochizm. Ale jak Cię stać, to możesz zmienić broń na duale + armor LA i bic np. na cmentarzu
Próbowałem expić solo z łukiem w ręku. Root i heja. Ale jak mi w LoA zeszło pół kołczanu na jednego moba, którego lałem przez 3 rooty, to dałem sobie spokój :)

Chociaż z drugiej strony w dobie Great Wilków ciekawe wydaje się solowanie z dualami w rękach, heavy na grzbiecie i wilkiem jako główną siłą bojową. Polecam. Ewentualnie z tarczą i mieczem w dłoni - z buildem tanka (-STR +DEX +CON).

Armor
NG - Set of knowledge
D grade - zostajemy w Knowledge lub jak nas stać kupujemy banana (Mithril Robe set - kiedyś drogie były rękawiczki, teraz są w sklepie w Giran)
C grade - Divine Set/Karmian Robe
B grade - Blue Wolf Robe
A grade - Majestic Robe/Tallum Robe + MajesticTallum LA
S grade - Majestic Robe/Major Arcana + Draconic LA + IC

Weapon
NG - najlepsza na jaką nas stać
D grade - najlepsza na jaką nas stać
C grade - Homunkulus
B grade - Kaim Vanul Bone / Valhala / Homunkulus
A grade - Kaim Vanul Bone / Valhala / Sword of Miracles
S grade - Kaim Vanul Bone / Valhala / Sword of Miracles + Draconic Bow

Ja osobiście mam Homunkulus +0 SA Conversion (na duże party, w którym jestem jedynym buferem), Valhala +3 Acumen (na codzień), duale kesh x kesh +6 (na solo i duo/trio).

Dye
od A grade DYE 4 Con/Str 4 Wit/Men

No i teraz smaczek bycia Prophetem.
Styl grania.
Prophet jako jedna z nielicznych klas może praktycznie używać wszystkich zbroi (expertise na Robe, Heavy, Light) oraz broni. Co prawda do łuków ma karę za używanie, ale dzięki bufom, nie jest ona aż tak bardzo dotkliwa. Prophet to d... na PvP tak do 78 lvlu. Ale Olimpiada jest jego. Ownuje prawie wszystkich. Jedyne kłopoty sprawiają Orki (ech te tony HP ). Oczywiście generalnie WSZYSTKO zależy od zasobności portfela (best sprzęt + epic jewelry mile widziane) i umiejętności grania.

Styl defensywny.
Robe (BW/Majestic) + broń z Conversion/ManaUp (Homunkulus) + broń z Acumenem (Homunkulus). Najnudniejszy ze wszystkich. Przeznaczony do dużych party. Bufujesz, siadasz, regenerujesz manę, wstajesz, bufujesz, siadasz, regenerujesz... Ja zakładałem Acumen, patrzylem ile mam MP, zakładałem Conversion. I podczas bufowania jak MP spadło poniżej wartości bez Conversion zamieniałem Homki i dobufowywałem z acumenem (zawsze szybciej). Jak są BD i/lub SwS dajesz tylko najpotrzebniejsze bufy.
UWAGA!! Zaczynasz bufowanie od SIEBIE. I bufujesz PO KOLEI wszystkich członków party. Dlaczego? Dzięki temu WIDZISZ kiedy zaczynają schodzić bufy, wołasz "Buff" i bufujesz. Jak masz BD to może rzucić Dance of Concentration. Ale osobiście nie lubię tego tańca w full party i przy bufowaniu "w locie". Dlaczego? Masz full party, bufujesz ich na początku na siedząca. BD tańczy Con Dance. Zaczynacie bić. Bufy zaczynają schodzić. Ty zaczynasz bufować i co? zonk. Nie ma dance of con, bo BD tańczy dla wojów. I efekt jest taki, że ostatnim osobom dawno zeszły bufy, zanim Ty ich dobufujesz. A w czasie bufowania w locie tak naprawdę nie ma znaczenia SZYBKOŚĆ bufowania. NIGDY nie reagowałem na odzywki w stylu "buff me" od członków party. To TY decydujesz kiedy kogo zbufować. A jak bufujesz regularnie i po kolei to wiesz kiedy komu zejdą bufy.
Ostrożnie z Berseker spirit. Nie kazdy go lubi. A spróbuj dać go tankującemu w party Jak nic poleci pod Twoim adresem !@#$%^! Choć znam paru tanków, co biorą... Generalnie ja NIE DAJE nikomu Berseka poza magami i po prostu pytam się kto chce. I jak ktoś sobie zażyczy, to daję. Berseker spirit to jest Twoja PODSTAWOWA przewaga nad OL. Dlaczego? Bo on daje CAŁEMU party - włącznie z tankiem Ty możesz wybrać komu dasz, komu nie. Druga jest Holly Weapon, który masz silniejszy niż OL. Teoretyczne taki sam, ale widziałem w Pagan różnicę w działaniu HW mojego i OL.

Styl defensywno/supportujacy
Jeśli party jest nieduże, albo z dodatkowym buferem (WC, SE, PP, BD, SwS) to MP wystarczy dodatkowo na jakiś emergency heal. Nie raz i nie dwa uratowałem d.. moim słabym Battle healem. Słaby, ale jest No i można również w lokacjach z socialem mobów /aggro stosować Root jako kontrolę agresji. Biegną 3 moby? rootujesz 2 z nich i dobiega tylko jeden z którym spokojnie sobie koledzy poradzą. Wind strike służy do wyciągania mobów i do budzenia uśpionych graczy . Ponadto doskonale się sprawdza PP jako healer w trio z BD i tyrantem/destro, kochającym frenzy. Gdzie podstawowym zadaniem (poza bufowaniem) jest utrzymanie orka przy życiu ale poniżej 30% hp Klasyczni healerzy oddają za dużo hp. a Ty - w sam raz

Styl supportująco/ofensywny
Do naprawdę małego party (3-5 max), w którym wystarczy bazowa ilość Many, możesz zacząć aktywnie udzielać w grupie. Bierzesz w ręce duale, ubierasz Heavy lub Light (preferuję light - bonusy dla magii) no i bijesz ze wszystkimi. Im lepsza broń, tym lepiej bijesz. Nie będziesz nigdy DD, no ale przynajmniej nie zaśniesz przy klawiaturze z nudów

IMO best exp i party w grze dla Propheta to (poza AoE/Pole Party lub Trio w Pagan) duo z BD. BlazingSwamp jest super. Moby padają jak muchy i pomimo niewielkiego expa z jednego moba to w czasie jest jeden z najszybszych sposobów na szybki exp. Oczywiście party PP + BD + 1-3 łuczników na Hot Springs też daje świetne rezultaty. Tylko trzeba się strasznie nabiegać podnosząc dropy.

Bufowanie
Nigdy nie używałem pasków skili i makro do bufowania. Zawsze otwieram okno bufów i daje bufy w zależności od sytuacji, składu party, profesji i upodobań bufowanego. Bufy w nawiasach nie są niezbędne.

Bless Shield, Death Whisper, Guidance, Mental Shield, Magic Barrier, Shield, Concentration, Acumen, Might, Bless the Body, Bless the Soul, Focus, Haste, Regeneration, Berseker spirit, Greater Might, Greater Shield, Holy Resistance, Unholy Resistance, Wind Walk

Mag
Mental Shield, Magic Barrier, Shield, Concentration, Acumen, Berseker spirit, (Bless Shield), (Greater Shield), Bless the Body, Bless the Soul, Wind Walk

Tank
Mental Shield, Magic Barrier, Shield, Regeneration, Bless Shield, Greater Shield,
(Death Whisper), (Guidance), (Focus), (Haste), (Greater Might), Wind Walk.
Można jeszcze wrzucić Acumen (szczególnie Shilen Knight'owi). Szybciej wrzuca Hate.

Dager/łucznik/woj
Mental Shield, Magic Barrier, Shield, Death Whisper, Guidance, Focus, Haste, (Greater Might), Wind Walk.
Obowiązkowo dorzucić Acumen Dark elfom - Hex.

Dla wszystkich klas - na PvP obowiązkowo dodatkowo wybrane resisty (fire/water/wind/poison). Jak klan ma dużo wojen/wrogów to obowiązkowo ZAWSZE i każdemu Unholy resistance ( przeciw necro). Na moby typu Angel (VoS, MoS, niektóre cata/necro) - Holy resistance

Tyle co mi do głowy na szybko przyszło. Proszę o pm-y, jeśli gdzieś strzeliłem gafę. Generalnie Prophetem gram od ponad 2-ch lat. I zawsze jest to dla mnie main.

Pozdrawiam
Heallweg 78 HP/ 72 HE Hindemith/Phoenix retail,




Bardzo fajna prezentacja. Przyznaję 2 plusy i przyklejam post jako osobny temat.
/Frohike
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 02:49:44 am wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2009, 06:59:04 pm »
Nareszcie jakaś fajna prezentacja napisana przez kogoś kto lubi grać PP(tak wnioskuję :P) :)


  • Wiadomości: 380

  • Pochwał: 5

  • pwned!
Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2009, 07:05:33 pm »
b. ładnie ale trochę nie czytelne np można by to tak:



Cytuj
Plusy
  •   najlepszy bufer dla łuczników (i nie tylko )
  •   najwięcej możliwości wyboru styly gry i broni/zbroi
  •   postać Ownująca prawie wszystkich na olimpiadzie
  •   jedyny buffer posiadający resisty na wszystkie elementale
 
eeh... a jeszcze pamiętam jak chodzilismy co niedziele z Strykiem do kościoła i stał taki maly Pawełek pod sklepem już, i do Strykusia "wujek wujek daj na lizaka" aż sie łza w oku kreci... a teraz o juz dorosły mężczyzna, pewnie jzu za dziewczynami sie ogląda! :)
http://www.wsku.yoyo.pl/


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2009, 07:12:01 pm »
Nareszcie jakaś fajna prezentacja napisana przez kogoś kto lubi grać PP(tak wnioskuję :P) :)
Zgadzam się :) Tym bardziej, że lubię prezentacje pisane "z doświadczenia", a nie tylko wypisanie "na sucho" skilli i ubioru ;)

b. ładnie ale trochę nie czytelne np można by to tak:



Cytuj
Plusy
  •   najlepszy bufer dla łuczników (i nie tylko )
  •   najwięcej możliwości wyboru styly gry i broni/zbroi
  •   postać Ownująca prawie wszystkich na olimpiadzie
  •   jedyny buffer posiadający resisty na wszystkie elementale
Napisałem mu już wcześniej w PM, że mógłby trochę to wszystko "upiększyć", bo jest mało przejrzyste :P




Odnośnie samej treści:
- OL nie posiada Holy Weapon, także buff PP wcale nie jest mocniejszy :P
- Hate u tanków jest skillem fizycznym, czyli Acumen wcale nie przyspiesza rzucania tego skilla

Btw widać, że prezentacja była pisana już jakiś czas temu i uaktualniana przy wchodzeniu kolejnych update'ów L2 :P


  • Wiadomości: 371

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2009, 07:14:02 pm »
Cytuj
Oczywiście party PP + BD + 1-3 łuczników na Hot Springs też daje świetne rezultaty.

Moby na HS'ie nie mają przypadkiem rezista na ataki z łuków?


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2009, 07:20:29 pm »
Cytuj
Oczywiście party PP + BD + 1-3 łuczników na Hot Springs też daje świetne rezultaty.

Moby na HS'ie nie mają przypadkiem rezista na ataki z łuków?

Nie wszystkie, o ile pamiętam :)


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2009, 07:50:02 pm »
Cytuj
Oczywiście party PP + BD + 1-3 łuczników na Hot Springs też daje świetne rezultaty.

Moby na HS'ie nie mają przypadkiem rezista na ataki z łuków?

moby potrzebne do q na 3rd nie maja resistow
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2009, 09:50:34 pm »
Duzo bzdur

-najlepszym bufferem dla kazdego pt (jakos od c4 do... dzisiaj) jest WC, pof nie dosc ze jest slabszy od cova to nie utrzymasz go na cale pt, do tego po drodze wyprujesz sie z mp. Brak CoPa juz calkowicie eliminuje PP jako kandydata do najlepszego buffera. Oczywiscie chyba, ze komus zalezy na OOP buffer do solowania, faktycznie sprawdza sie ok.

-"najwiecej mozliwosci wyboru styly gry i broni/zbroi" KE? DC robe + valhalla acumen (AM jak jest to nieboxowana postac i nie ma lepszych rzeczy do kupowania)

-olimpiada to jakis joke, w c4/c5 jeszcze jakos sobie radzil, teraz wiekszosc oly beastow nie uzywa ultimate skills, byle dagger jest w stanie zdjac takiego PP zanim on zdazy zrobic cokolwiek.

generalnie jak ktos chce sobie pograc bufferem to polecam WC, dzisiaj pp nadaje sie tylko do boxowania oop.


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2009, 10:00:11 pm »
Duzo bzdur

-najlepszym bufferem dla kazdego pt (jakos od c4 do... dzisiaj) jest WC, pof nie dosc ze jest slabszy od cova to nie utrzymasz go na cale pt, do tego po drodze wyprujesz sie z mp. Brak CoPa juz calkowicie eliminuje PP jako kandydata do najlepszego buffera. Oczywiscie chyba, ze komus zalezy na OOP buffer do solowania, faktycznie sprawdza sie ok.

-"najwiecej mozliwosci wyboru styly gry i broni/zbroi" KE? DC robe + valhalla acumen (AM jak jest to nieboxowana postac i nie ma lepszych rzeczy do kupowania)

-olimpiada to jakis joke, w c4/c5 jeszcze jakos sobie radzil, teraz wiekszosc oly beastow nie uzywa ultimate skills, byle dagger jest w stanie zdjac takiego PP zanim on zdazy zrobic cokolwiek.

generalnie jak ktos chce sobie pograc bufferem to polecam WC, dzisiaj pp nadaje sie tylko do boxowania oop.

na oly na l2j moze tak
na kazdym normalnym priv servie pp zabije 90% class
dagger zanim dobiegnie bedzie mial 500 mp
sorry za offtop
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2009, 10:03:49 pm »
na oly na l2j moze tak
na kazdym normalnym priv servie pp zabije 90% class
dagger zanim dobiegnie bedzie mial 500 mp
sorry za offtop
on mówił o retailu, nie o jakiś privach...


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2009, 10:24:44 pm »
na oly na l2j moze tak
na kazdym normalnym priv servie pp zabije 90% class
dagger zanim dobiegnie bedzie mial 500 mp
sorry za offtop
on mówił o retailu, nie o jakiś privach...
nie wiem jak jest aktualnie na retku(gracja2), ale na IL i HB dawal rade
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2009, 02:30:52 am »
Dziękuję za Wasze posty.

(...)
Btw widać, że prezentacja była pisana już jakiś czas temu i uaktualniana przy wchodzeniu kolejnych update'ów L2 :P
Dokładnie tak :)

Odnośnie samej treści:
- OL nie posiada Holy Weapon, także buff PP wcale nie jest mocniejszy :P
- Hate u tanków jest skillem fizycznym, czyli Acumen wcale nie przyspiesza rzucania tego skilla
Nie grałem nigdy OLem i WCetem, stąd opieram się jedynie o opinie innych graczy. Takie miałem info :)
Co do Hate'a to też nie każdy tank o tym wie :) To jest tak samo jak z bersekiem dla tanka. 99% go nie lubi, ale znajdzie się 1 lub 2ch którzy są jego zwolennikami :)

Cytuj
Oczywiście party PP + BD + 1-3 łuczników na Hot Springs też daje świetne rezultaty.

Moby na HS'ie nie mają przypadkiem rezista na ataki z łuków?
Nie wszystkie. A akurat u nas, na Hindemith, i w towarzystwie, w którym się obracam, tak jakoś się utarło, że łucznik w małym party (duo/trio) expi właśnie głównie na HS

Duzo bzdur (...)
no to napisz lepszy. Zobaczymy co jest według Ciebie jedyną niezaprzeczalną prawdą.

-najlepszym bufferem dla kazdego pt (jakos od c4 do... dzisiaj) jest WC, pof nie dosc ze jest slabszy od cova to nie utrzymasz go na cale pt, do tego po drodze wyprujesz sie z mp. Brak CoPa juz calkowicie eliminuje PP jako kandydata do najlepszego buffera. Oczywiscie chyba, ze komus zalezy na OOP buffer do solowania, faktycznie sprawdza sie ok.
buahahaha rozbawiłeś mnie do łez... Na cholerę całemu party PoF?! Biszkoptowi? a może SE lub EE? PoFa się daje i utrzymuje constans WYŁĄCZNIE dd. A jak masz rechargera w party np zarówno SE jak i EE, którym wystarczy many na tanka i biszopta, to jeszcze możesz powrzucać BD, SwSowi i tankowi. Chociaż chyba nie wyrobiłby z re-use time. Policzmy full party - tank + biszkopt + PP + SE/EE + BD + SWS - zostaje 3ch dd. Uważasz, że PP nie jest w stanie ich utrzymać na ciągłym PoF? Mało wiesz o grze. A szczególnie AKTYWNEJ grze buferem, a nie tylko 2box oop...

(...)
-"najwiecej mozliwosci wyboru styly gry i broni/zbroi" KE? DC robe + valhalla acumen (AM jak jest to nieboxowana postac i nie ma lepszych rzeczy do kupowania)
(...)
podtrzymuję. Ty znów tylko z boxowanym HP. Na boxie PP (pod potrzeby suba - HE) mam common maj set + Mysterious Sword Acumen (mid C grade ze sklepu - pierwszy z acumenem). Ja w chwili obecnej na sobie posiadam duale kesh+5, SoM+3 acumen, Homunkulus conversion, carnage+7 Critical Bleeding, Soul Sep. A z armorów - Maj robe, Maj LA, Maj heavy, Tallum robe i Tall LA. I w zależności od sytuacji ubieram co potrzeba. DC+6 mam na moim SH ale nie ubieram na HP, bo nadal twierdzę, że buferowi nie jest tak bardzo potrzebny cast speed jak MP, albo stun resist.

-olimpiada to jakis joke, w c4/c5 jeszcze jakos sobie radzil, teraz wiekszosc oly beastow nie uzywa ultimate skills, byle dagger jest w stanie zdjac takiego PP zanim on zdazy zrobic cokolwiek.
LOL. KAŻDY hiper-uber-pro-damage dealer tak na prawdę jest do d.. bez bufów. A tych na olimpiadize nie mają za dużo. Z wyjątkiem buferów :D Ogarniający się Hierophant obecnie na olimpiadzie kładzie prawie każdego. Jak zwykle najwięcej kłopotów (najdłuższe walki) są z orkami (te tony HP) i tankami (te defy...) Oczywiście mówimy o min. 79 z topowym sprzętem. Bzdury? NIE WYGRASZ olimpiady Hierophantem przy użyciu Arcana i w robe... Szczególnie w DC...
Hierophant vs. nuker - Tallum Robe + broń z acumenem OE jewele. Taktyka? Celestial, Mana Burn (dopóki trwa celestial) a potem Battle heal, Battle heal, Battle heal, Battle heal, Battle heal. nuker siada i mówi gf. Dokończyć go możesz czym Ci się podoba. Łuk, duale, wsio ryba. Jeśli nie masz jeszcze 79 i celestial, to od razu zaczynasz z healem.
Hierophant vs. warrior/ork/dager. Różnie z armorem, ale broń AM acumen z augmentacją Dark attack +150 Dark attack. I obowiązkowo tarcza. Block ww, block shield, można spróbować root i bije dark. Przeciwnik na roocie wyciąga draconika i strzela. Po to nam tarcza. Oczywiście jak trzeba heal. Chociaż ostatnio widziałem FatHips (top HP na Phoenixie)  z... fistami z Cancelem jako bonusem PvP... też nieźle dawał sobie radę.  Taktyk i możliwości jest mnóstwo. Łuk? Proszę bardzo. Zresztą zdziwiłbyś się, jakie klasy na olimpiadę noszą łuki :) Praktycznie każdy ma w inventory draconika. No, może poza nukerami :)
Hierophant vs. summoner. Block ww/root na summona, mana burn na summonera do wypalenia, potem root sumona i wybić z łuku no i wykończyć summonera. To było w wykonaniu FatHips. A drugi raz innemu HP w summona nie wszedł ani block ww, ani root, ani chyba 5 czy 6 razy z rzędu Erase. Więc Broń i wyposażenie oraz OE skille na prawdę mają znaczenie. Dodam, że akurat summoner w obydwu walkach był dokładnie ten sam :D

Nie widziałem walki z np. biszkoptem. W ogóle mało u nas się widuje supportu walczącego na olly. Większość właśnie robi za 2 boxy....

Piszę to z perspektywy oglądacza, a niestety nie uczestnika. Jeszcze na mnie za wcześnie i jestem za biedny. Opisane przeze mnie taktyki widziałem i były skuteczne. Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze i jak nukerowi wejdą pod rząd 3-4 krytyki, to HP może tego nie przeżyć :) Albo może nie starczyć czasu, żeby wykończyć orka.

(...)
generalnie jak ktos chce sobie pograc bufferem to polecam WC, dzisiaj pp nadaje sie tylko do boxowania oop.
Tia... Tylko WC nie zbufuje party w trakcie walki. Przynajmniej niekompletnie. A jak zbufuje, to od tanka poleci na niego niezła wiązanka za berseka... Chociaż z drugiej strony dziś, w dobie Alt-klick'a... Poza tym, jak napisałem - idź na PvP z bufami WC'ta BEZ resistów... Będziesz tylko oglądał napisy GF leżąc na ziemi... IMVHO WCet jest dobry na exp, PP dużo lepszy na PvP. A i tak najlepiej jest mieć w party PP + WC :)

Graj dalej w swoje privy. A jak chcesz pograć w prawdziwe L2 o którym mówię, to zapraszam na retail. I wtedy zobaczysz, jakie to bzdury tutaj wypisuję.

Ale ja się przecież nie znam.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 02:59:08 am wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2009, 10:25:37 am »

Graj dalej w swoje privy. A jak chcesz pograć w prawdziwe L2 o którym mówię, to zapraszam na retail. I wtedy zobaczysz, jakie to bzdury tutaj wypisuję.

Ale ja się przecież nie znam.

Pozdrawiam

Luna : Shillien Templar 79/ 75 lolsub / 4x pve slut sub

Faktycznie, byłyforumowicz to lolprivplayer.


Co do Hate'a to też nie każdy tank o tym wie :)

A jak zbufuje, to od tanka poleci na niego niezła wiązanka za berseka

Masz tam bardzo ciekawych tanków.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 10:31:34 am wysłana przez Solay »


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2009, 11:01:51 am »
zapomniałeś napisać, że PP przydaje się tylko jako buff pet i ew. na duo/ trio. W normalnym pt (choćby MoS czy IT) PP nie ma racji bytu. Zbuffowanie całego PT zajmuje mu długo za długo, w melee pt boli brak vra, w archer pt boli brak cova (+ do crt. rate i crt dmg)


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2009, 01:53:23 pm »
Tia. Lata już nie te i nie piłem dziś Bilo-Bila :P
PP jako buff pet? Jasne. A potem się wszyscy dziwią, że NIKT nie umie go dobrze prowadzić, no bo skoro wszyscy grają lol-uber-pro-killerami, to jak mają umieć operować takim suckerem expa, jakim jest bufer? Zresztą PP w party? to już podejrzane. On MUSI być oop :P
Prezentujesz sposób myślenia 90% graczy. Ja należę do tych pozostałych 10% i wierzę w moc mojego chara :P
A co do meritum.
(...) W normalnym pt (choćby MoS czy IT) PP nie ma racji bytu. (...)
Na szczęście jestem w klanie, w którym myślą inaczej. Co do MoS i IT. Oczywiście WCet da Wam blesy? I oczywiście WCet da Wam resisty? Ja ZNAM swoje miejsce i WIEM, że pod względem bufów WCet jest lepszy, ale ja mam to, czego ON nie da. Nigdy. Bo nie ma :D BtB zbędny? Powiedz to tankowi. Powiedz to polerom, albo GK jadącemu na frenzy. Dowiesz się jak niepotrzebne są blessy.

(...)Zbuffowanie całego PT zajmuje mu długo za długo(...)
Ty znowu swoje... Mówisz o ROZPOCZĘCIU bicia. No to fakt - trwa to trochę w porównaniu do WCeta. Ale jak się zrobi, to później jest rebuf w locie. Jeśli się umiejętnie rebufuje, to nawet pole party w MoSie bufuje się w ten sposób. Nikt na nikogo nie czeka.

(...)w melee pt boli brak vra(...)
No to wyrzuć jeszcze z party SE. W końcu też niepotrzebny, bo WCet go zastąpi...

(...) w archer pt boli brak cova (+ do crt. rate i crt dmg)
Serio? CoVa nie ma, ale jest PoF. Jest jeszcze kilka innych rzeczy - jak chociażby BlockShield (oczywiście WCet też to potrafi :P) A porównując CoV i PoF. (do kolekcji dorzucę resztę :) )
Chant of Victory |HP +20%, P.Atk. +10%, M.Atk. +20%, P.Def. +20%, M.Def. +20%, Accuracy +4, Critical +20%, Speed -25, Atk. Spd. +20%, Casting Spd. +20%
Prophecy of Fire |HP +20%, P.Atk. +10%,                     P.Def. +20%,                    Accuracy +4,                     Speed -13, Atk. Spd. +20%
Prophecy of Water |                             M.Atk. +20%,                     M.Def. +20%,                                        Speed -25,                       Casting Spd. +20%
Prophecy of Wind |                                                                                         Accuracy +4,                                     Atk. Spd. +20                             Evasion +4,
Rage of Paagrio |               P.Atk.+8%,   M.Atk.+8%,   P.Def.-8%,   M.Def.-16%,                                             Speed +8,   Atk.Spd+8%,   Cast.Spd.+8%
Jak widać, CoV działa i na melee/archerów i na magów. PoF Wyłącznie na melee/archerów. No i ten Crit. ALE różnica w speedzie (jakby nie było 12 punktów - dwukrotnie większa) może zabić lub uratować tyłek. Czyli w "stojącym" PvE party (IT boss room, MoS itp) CoV>>PoF. I tak się nie biega. Ale wydaje mi się, że na PvP jednak PoF>>CoV. Szczególnie dla łuczników i dagerów. Crit raty możesz podnieść jewelami. Speeda - nie. Tylko dye, ubiór i talizmany. Zresztą, każdy bierze co lubi :)

Wniosek - nie bierz PP do party, bo to sucker expa. Nie bierz PP do party, bo tylko siedzi i nic nie robi. Nie bierz PP do party bo go nie lubisz. Ale później nie płacz, że na siege masz za mało HP i Many, że necro Cię pojechał i takie tam pierdoły.



Luna : Shillien Templar 79/ 75 lolsub / 4x pve slut sub

Faktycznie, byłyforumowicz to lolprivplayer.


Wydaje mi się, że jak pisałem tego posta, nie było tego siga. Albo po prostu nie włożyłem okularów...

Masz tam bardzo ciekawych tanków.

A co? U Was tankowie kochają berseka? No widzisz, jak te serwy się różnią :) Mnie już nic nie zdziwi. Począwszy od tanków proszących o berseka, a skończywszy na orkach błagających o leczenie, gdy HP im spada poniżej 50% :D

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 02:29:23 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2009, 02:40:50 pm »



Luna : Shillien Templar 79/ 75 lolsub / 4x pve slut sub

Faktycznie, byłyforumowicz to lolprivplayer.


Wydaje mi się, że jak pisałem tego posta, nie było tego siga. Albo po prostu nie włożyłem okularów...

A na dodatek jest to hero ST z luny, przynajmniej tak mi mignęło w którymś wątku na forum

co do pp vs wc to niestety wc jest lepszy, przynajmniej z punktu widzenia archer party. COV  jest lepszy ze względu na bonus do crit dmg który z dużą nawiązką rekompensuje braki resistów - (przynajmniej na razie, bo od następnej kroniki już co innego). A jak się tak bardzo upierasz na te resisty to do pagan bierzesz EE a do mos SE, rechargera potrzebujesz tak czy tak, "bless the body" dostaniesz od BP, tak samo zerk lvl1. Powiem szczerze, wiadomo, że nie zostawi się klanowego PP bez party, ale to bardziej na zasadzie "na bezrybiu i rak ryba". A i bywałem w party, w których brało się PP do party (bo to czyjś main) a do tego cov OOP na boxie, żeby exp szedł szybciej ;P Widać, że jednak to co ma do zaoferowania pp nie wystarcza, bo inaczej po co by było brać boxa. O oly się nie wypowiadam, a co do pvp osobiście wolę wc, jedno COV (pof nie daje też mdef!) dwa, szybkość zbuffowania całego party. Resisty imo tego nie rekompensują, zresztą można kupić potionki.

Pisałeś też o szybkości, co do daggera może i masz racje, ale łucznikowi w żaden sposób 13 speed więcej nie zrekompensuj korzyści z COVa, zresztą nie wiem jak inni, ale SR na full buff (z COV) ma ok 180 speed, co w zupełności wystarczy.

To jest common knowledge: WC>PP :) Co nie znaczy że należy gardzić pp, od nadmiaru supportu głowa nie boli :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 02:49:12 pm wysłana przez Falconek »


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2009, 03:24:23 pm »
No niestety poradnik taki sobie...
Po pierwsze piszesz bzdury że pp jest lepszy albo chociaż tak samo dobry od WC , a to nie prawda , zdecydowanie PP<WC w sumie dla każdego pt.
Wiadomo pp ma ciekawe buffy obronne dlatego jest przydatny niekiedy ale jeśli trzeba wybierać to bez wahania należy uznać że lepiej wziąć WC.
PP ownuje na oly? nie bardzo PP to raczej słaba klasa i raczej dostanie nawet od nukera, o summonerach już nie mówię. Jak wyskoczy destro + fr + OTB + zealot + rage to jak 2-3 ciosy przeżyjesz to jesteś wniebowzięty...


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2009, 03:38:35 pm »
PP ownuje na oly? nie bardzo PP to raczej słaba klasa i raczej dostanie nawet od nukera, o summonerach już nie mówię. Jak wyskoczy destro + fr + OTB + zealot + rage to jak 2-3 ciosy przeżyjesz to jesteś wniebowzięty...
kto by skille marnował na pp lol  :D


  • Wiadomości: 258

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2009, 04:31:27 pm »
Duzo bzdur


-olimpiada to jakis joke, w c4/c5 jeszcze jakos sobie radzil, teraz wiekszosc oly beastow nie uzywa ultimate skills, byle dagger jest w stanie zdjac takiego PP zanim on zdazy zrobic cokolwiek.

generalnie jak ktos chce sobie pograc bufferem to polecam WC, dzisiaj pp nadaje sie tylko do boxowania oop.
Źiąąąą ty wejdz no na phoenixa i zobacz FatHips'a na oly :) Tyle ze to nie prophet, to FatHips.

Cytuj
Ale wydaje mi się, że na PvP jednak PoF>>CoV.
Masz racje, wydaje Ci sie:)

Cytuj
kto by skille marnował na pp lol
A mnie FH zajebal raz, mialem full skille. Flinta tez.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 04:37:35 pm wysłana przez pix3l »
:O


Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2009, 04:41:25 pm »
od kiedy WC ma zerka a Tyrant frenzy ... idz wez sie pro retail playerze ogarnij i zaktualizuj swoja wiedze o l2 bo to o czym mowisz moze i bylo dobre w C4, a ten twoj klan to pewnie na Penixie cos w stylu AE na bartzie wiec sie nie dziwie



Cytuj
Ale wydaje mi się, że na PvP jednak PoF>>CoV. Szczególnie dla łuczników i dagerów
te twoje "staty" cova i prophecy sa z deka dziwne imotbh, sam je wymyslales?

CoV
Cytuj
HP +20%, restores the HP added, Speed -20%, Accuracy +4, P.Def. +20%, P.Atk. +10%, M.Atk. +20%, Atk. Spd. +20%, Critical +20%, Critical Damage +20%, M.Def. +20%, Casting Spd. +20%, Debuff Resistance +20%

PoF
Cytuj
HP +20%, HP regen per tick +20%, P.Atk. +10%, P.Def. +20%, Accuracy +4, Speed -10%, Atk. Spd. +20%, Debuff Resistance +10%

CoV w stosunku do PoFa jest na "+" z : m.atk/crt dmg/m.def/c.speed/debuff resist

Cytuj
Wniosek - nie bierz PP do party, bo to sucker expa. Nie bierz PP do party, bo tylko siedzi i nic nie robi. Nie bierz PP do party bo go nie lubisz. Ale później nie płacz, że na siege masz za mało HP i Many, że necro Cię pojechał i takie tam pierdoły.
my mowimy o end game pvp czy o <40 lvl? no i o co ci chodzi z "za malo hp i many" ? czyzbys byl w stanie odpowiednio healowac i rechargowac swoim PP na siege?


Cytuj
Wydaje mi się, że jak pisałem tego posta, nie było tego siga. Albo po prostu nie włożyłem okularów...
chyba czegos zupelnie innego nie wlozyles ...

Cytuj
buahahaha rozbawiłeś mnie do łez... Na cholerę całemu party PoF?! Biszkoptowi? a może SE lub EE? PoFa się daje i utrzymuje constans WYŁĄCZNIE dd. A jak masz rechargera w party np zarówno SE jak i EE, którym wystarczy many na tanka i biszopta, to jeszcze możesz powrzucać BD, SwSowi i tankowi. Chociaż chyba nie wyrobiłby z re-use time. Policzmy full party - tank + biszkopt + PP + SE/EE + BD + SWS - zostaje 3ch dd. Uważasz, że PP nie jest w stanie ich utrzymać na ciągłym PoF? Mało wiesz o grze. A szczególnie AKTYWNEJ grze buferem, a nie tylko 2box oop...
nie, to ty rozbawisz kazdego ogarniajacego l2 czlowieka swoimi wypowiedziami ... PP+se/ee w party?! watafak? to chyba Ty malo wiesz o L2, albo przynajmniej o tym w miare end game
Cytuj
Hierophant vs. warrior/ork/dager. Różnie z armorem, ale broń AM acumen z augmentacją Dark attack +150 Dark attack. I obowiązkowo tarcza. Block ww, block shield, można spróbować root i bije dark.
"bije dark" ? wtf? od kiedy PP ma dark attr nuke'a?

Cytuj
Poza tym, jak napisałem - idź na PvP z bufami WC'ta BEZ resistów...
jakos ludzie chodza na pvp bez resistow PP i nie narzekaja ;O

Cytuj
Ale ja się przecież nie znam.
jedyny punkt z ktorym moge sie zgodzic









  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2009, 05:31:15 pm »
Na szczęście jestem w klanie, w którym myślą inaczej. Co do MoS i IT. Oczywiście WCet da Wam blesy? I oczywiście WCet da Wam resisty? Ja ZNAM swoje miejsce i WIEM, że pod względem bufów WCet jest lepszy, ale ja mam to, czego ON nie da. Nigdy. Bo nie ma :D BtB zbędny? Powiedz to tankowi. Powiedz to polerom, albo GK jadącemu na frenzy. Dowiesz się jak niepotrzebne są blessy.
Od BtB jest bishop (BoA), BtS na pve jest potrzebny jak psu buty (mogę się zgodzić, że w PvP jest MINIMALNIE przydatny, wciąż jednak zabiera jeden slot a mamy ich tylko 20-24). To samo ressisty. Ich przydatność w pve jest naprawdę znikoma (przydają się tylko na tych hardcorowych spotach)

Ty znowu swoje... Mówisz o ROZPOCZĘCIU bicia. No to fakt - trwa to trochę w porównaniu do WCeta. Ale jak się zrobi, to później jest rebuf w locie. Jeśli się umiejętnie rebufuje, to nawet pole party w MoSie bufuje się w ten sposób. Nikt na nikogo nie czeka.
po pierwsz nie znowu, bo wypowiedziałem się w tym temacie pierwszy raz ;p
właśnie to rozpoczęcie bicia jest bardzo irytujące. Na tyle irytujace, że PP jest degradowany do roli buffPeta.
Przyjmijmy, że masz z 1300+ cast speeda i dajesz tylko buffy potrzebne (a więc nie dajesz np. focusa bishopowi ;p) ile zajmuje Ci zbuffowanie całego pt? z 2min?

No to wyrzuć jeszcze z party SE. W końcu też niepotrzebny, bo WCet go zastąpi...
LOL, tak się składa, że SE to kolejny buffPet o przydatności w pt bliskiej zera. Jasne, lepiej dać PP, SE i jeszcze healera :D:D:D:D to nawet na lolprivach się wie, że bierze się WC i EE/bisha i jest wszystko co potrzeba. Nie lepiej tego jednego slota przeznaczyć na dodatkowego DD?

Serio? CoVa nie ma, ale jest PoF. Jest jeszcze kilka innych rzeczy - jak chociażby BlockShield (oczywiście WCet też to potrafi :P) A porównując CoV i PoF. (do kolekcji dorzucę resztę :) )
Chant of Victory |HP +20%, P.Atk. +10%, M.Atk. +20%, P.Def. +20%, M.Def. +20%, Accuracy +4, Critical +20%, Speed -25, Atk. Spd. +20%, Casting Spd. +20%
Prophecy of Fire |HP +20%, P.Atk. +10%,                     P.Def. +20%,                    Accuracy +4,                     Speed -13, Atk. Spd. +20%
Prophecy of Water |                             M.Atk. +20%,                     M.Def. +20%,                                        Speed -25,                       Casting Spd. +20%
Prophecy of Wind |                                                                                         Accuracy +4,                                     Atk. Spd. +20                             Evasion +4,
Rage of Paagrio |               P.Atk.+8%,   M.Atk.+8%,   P.Def.-8%,   M.Def.-16%,                                             Speed +8,   Atk.Spd+8%,   Cast.Spd.+8%
Jak widać, CoV działa i na melee/archerów i na magów. PoF Wyłącznie na melee/archerów. No i ten Crit. ALE różnica w speedzie (jakby nie było 12 punktów - dwukrotnie większa) może zabić lub uratować tyłek. Czyli w "stojącym" PvE party (IT boss room, MoS itp) CoV>>PoF. I tak się nie biega. Ale wydaje mi się, że na PvP jednak PoF>>CoV. Szczególnie dla łuczników i dagerów. Crit raty możesz podnieść jewelami. Speeda - nie. Tylko dye, ubiór i talizmany. Zresztą, każdy bierze co lubi :)
bless shield daje EE - i to w dodatku 6lvl a nie lol 3lvl (abstra-_-'ąc od tego, że EE ma jeszcze advanced block)
Źle Ci się wydaje. Dla łuczników cov>pof (speed na mass pvp Ci jest niepotrzebny, w starszych częściach gdzie nie było 'disco bara' nawet się WW nie brało), dla daggerów PoWi>PoF>CoV
Crt rate można podnieść jewelami? czyżbymś o czymś nie wiedział?

Wniosek - nie bierz PP do party, bo to sucker expa. Nie bierz PP do party, bo tylko siedzi i nic nie robi. Nie bierz PP do party bo go nie lubisz. Ale później nie płacz, że na siege masz za mało HP i Many, że necro Cię pojechał i takie tam pierdoły.
Jak już napisałem powyżej BtB daje bish, BtS niepotrzebny. Tak więc płakać napewno nie będę. Co zmieni PP w potyczce vs. necro? da mi swojego uber ressista przed czarną magią? nie zapomnij, że EE też go ma, co więcej ma jeszcze drugi.

PS. chyba zaczynam rozumieć niektórych graczy mówiących, że L2 retail to zupełnie inna gra jak L2 prv. Na prv PP robi się tylko jako buff pety i ew. żeby oli farmić
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 05:35:38 pm wysłana przez Yoker »


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2009, 06:08:08 pm »
PS. chyba zaczynam rozumieć niektórych graczy mówiących, że L2 retail to zupełnie inna gra jak L2 prv. Na prv PP robi się tylko jako buff pety i ew. żeby oli farmić
wiesz, CORE to coś jak AE, też taki pve clan =]


  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 27, 2009, 07:31:05 pm »


A co? U Was tankowie kochają berseka? No widzisz, jak te serwy się różnią :) Mnie już nic nie zdziwi. Począwszy od tanków proszących o berseka, a skończywszy na orkach błagających o leczenie, gdy HP im spada poniżej 50% :D

Pozdrawiam



U nas po prostu oni wiedzą, że WC nie ma berka i od czego zależy szybkość hate.



Crit raty możesz podnieść jewelami.

To też jest bardzo interesujące, wytłumacz nam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 07:33:22 pm wysłana przez Solay »


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 27, 2009, 07:42:57 pm »
Ale fajnie się rozkręca dyskusja :)

@Falconek
Trudno się nie zgodzić w wielu punktach. Jak powiedziałem, zdaję sobie sprawę z różnic między WC i PP, ale i tak PP jest mi bliższy niż ork :P I tylko wymieniłem to co jest przewagą jednego i drugiego. O podejściu do PP prawie na wszystkich serwerach wiem. Należy jeszcze tylko dodać, że na wielu privatach PP służy jako maszynka do zarabiania pieniędzy WTS Buffs i heja... Co NCSoft z niej robi, wiedzą wszyscy od kiedy postawili Newbie bufferów do 61 lvla. Szkoda gadać. Co kronika, to każdy coś dostaje, a PP/HP ochłapy. Chociaż Mystic Immunity nie jest takie złe :) Ale i tak najbardziej podoba mi się Twoje ostatnie zdanie:

Co nie znaczy że należy gardzić pp, od nadmiaru supportu głowa nie boli :)

@Laner
Jak już komuś napisałem - jak się nie podoba napisz lepszy. Albo od razu walnijcie skrypty do Walkera 1-85, coby się ludzie nie męczyli :)
Jeśli nie wierzysz, że PP ownuje PRAWIE WSZYSTKIE klasy na olimpiadzie i twierdzisz, że to słaba klasa to nie widziałeś dobrze prowadzonego PP. Nie mówię, ze ja nim jestem, choć chciałbym. Ale jak napisał pix3l - są Propheci i jest FatHips :D Na destro z frenzy też ma sposoby, choć jak pisałem, orki są jednymi z najcięższych do zabicia. I wcale nie ze względu na frenzy. FatHips najczęściej przegrywa z czasem, a nie z orkami. Bo nie zdąży ich ubić, a zadaje mniejszy dmg niż ork. Miałem na dysku filmik z oly FatHips vs. ork. Ale niestety po padzie dysku poszedł się.... Pix3l, może masz jakiś link? Wiem,że piszę czasami głupoty i herezje, ale wiesz również, że Oni o PP na olimpiadzie też :D Wspomóż mnie :D

@bula
Dla mnie frenzy i zealoty to podobne umiejętności i używam ich zamiennie. Oba sie odpalają przy niskim HP delikwenta o oba zamieniają go w destruktora. Nigdy nie interesowałem się orkami jako postaciami, więc wybacz moje dyletanctwo w tej kwestii.
Core, na dzień dzisiejszy, jest 100% PvE klanem. Ale były wojny jak byłem młody.
Co do statów CoV/PoF/PoW/PoW/PoV to tu masz źródło moich informacji http://www.mmorpger.pl/vb/showthread.php?t=3560 Na stratics nie ma, na oficjalnej stronie też nie ma. Więc wiesz... Użyłem tego  źródła, które znam i wiem, ze traktuje o oficjalnych serwerach.
Co do end/low game. NIE MA engame bez low game. Proste. PP ni ejest od healowania i rechargowania na siege, lol.... W ogóle nie jest od rechargowania. Ale po kolei. Na siege najczęściej siedziałem przy flagach i bufowałem podstawowymi bufami każdego, kto się przy mnie pojawił. Pokaż mi biszopa rozdającego tak swój BtB, albo WC bufującego pojedynczych ludzi - albo czekającego aż całe party padnie, przyleci do flag i wtedy ich zbufuje lol. Fakt. W ZAMKU łatwiej bufować WCetem. Nie musi szukać ludzi. Choć i tak pewnie połowa będzie poza zasięgiem jego bufów. Jak mówiłem KAŻDY ma wady i zalety. A nie WSZYSCY gracze/postacie, nawet z tych high endowych klanów, mają noble, żeby wrzucać po każdym padzie.
Oczywiście, ze mało wiem o L2. Na pewno mniej od Ciebie. Ale przynajmniej czytam ze zrozumieniem... Skoro piszesz
"bije dark" ? wtf? od kiedy PP ma dark attr nuke'a?
a niedoczytałeś tego co sam zacytowałeś:
Cytuj
Hierophant vs. warrior/ork/dager. Różnie z armorem, ale broń AM acumen z augmentacją Dark attack +150 Dark attack.
No to możesz się dziwić skąd u Elefanta Dark Attack. A uwierz mi. FatHips taką posiada i ja już zbieram Live Stone'y żeby też to mieć :D

@Yoker Siur, można mieć Blesa od Biszkopta, lub Improve Condition od PP, który zabiera dokłądnei jeden slot, powiększa i HP i MP i w dodatku trwa 2x dłużej niż BtB Biszkopta. Czy się mylę? Co do resistów, to pamiętam, ze w czasie wojny prawie nikt się nie ruszał z miasta bez Rezista na Dark. Necro jednak karali mocno. I może w tym jest cały szkopuł, że mało kto ich używa.
Co do szybkości bufowania party - wszystko zależy od składu. Czy jestem jedynym buferem (choć wiesz, że to rzadkość), czy są summony do zbufowania itp. Fakt. Szybkość bufowania nie jest zatrważająca. Ale jak powiedziałem - później w czasie bicia, to nie ma absolutnie żadnego znaczenia.
Party według Ciebie - WC, EE/bishop, tank, dd, dd, dd, dd, dd, dd. Ciekawe jak długo pobije w Boss roomie w IT. To znaczy co ile czasu będzie postój na zregenerowanie many EE lub Bishopa. U nas, w Core IT Boss room party to z reguły: biszkopt (wiadomo), tank (wiadomo), WC/PP lub obaj (wiadomo), SE/EE lub obaj (głównie recharge tanka i biszkopta, pomocniczy heal) i reszta dd. Do tego dochodzą na dzień dzisiejszy wilki.

Pisałem o BLOCK shield, a nie bless shield. Rzucane na moba, a nie gracza, ew. gracza w PvP. Coś w stylu Hexa. No, ale na 2boxach nie używane, stąd wybaczam niewiedzę...
Może i speed nie jest potrzebny na mass PvP łucznikowi, jeśli stoi i bije. Jeśli kituje, zwiększa evasion. A to jest też chyba taktyka obronna.
Co do jeweli i zwiększenia krytyków. Polecam lekturę www.l2wh.com sekcja Tools-> items tools -> Items Info nad stats  i wpisz sobie:  
Baium - Produces the following effects: MP +21, increase resistance to poison by 40%, increase poison attack chance by 40%, increase accuracy, increase critical damage, increase resistance to hold by 30%, increase hold attack chance by 30%, increase Atk., and cas
Ring of Ant Queen - Produces the following effects: MP +21, increase resistance to poison by 30%, increase poison attack chance by 30%, increase accuracy, increase critical damage, increase resistance to hold by 20%, and increase hold attack chance by 20%. If a character wea
Wiem, że to nie zwiększenie siadalności krytyków, ale zwiększenie dmg z krytyków. Czyli masz zwiększenie Mocy krytyków.

Pozdrawiam

PS. i tak PP jest najlepszym buferem :D
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Prophet - poradnik
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 27, 2009, 07:47:51 pm »
Critical rate to nie to samo critical damage :P