Witaj
Gość

Wątek: Nowy laptop programowanie/granie  (Przeczytany 2280 razy)

  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Nowy laptop programowanie/granie
« dnia: Wrzesień 30, 2017, 12:16:14 am »
Hej. Potrzebuję kupić jakiegoś fajnego lapka, nigdy nie byłem hardware manem i nie znam się jakoś dobrze na tyle, żeby wiedzieć, że wszystko ładnie się komponuje ze sobą, a nie tylko ma ładne nazwy.

Jeśli chodzi o wielkość to standardowa, nie zależy mi na jakimś mini, lekkim modelu, ale też żeby to jakiś moloch nie był. Rozdzielczość full hd wystarczy, jakieś 4k mi nie potrzebne raczej i tak pewnie będę podłączał inne monitory.
Jestem programistą i robię często przy dość dużych enterprise'owych projektach gdzie budowa od 0 czegoś trochę trwa, trochę za długo obecnie, ale też lubię sobie pograć w jakieś nowsze tytuły typu w3, nie muszą być ekstra, ale przynajmniej, żeby na wysokich detalach większość gier chodziła płynnie.

Jeśli chodzi o specyfikacje:
16GB RAM - mus,
i5/i7 - z tego co wiem to i tak zależy, więc co lepiej się komponuje,
SSD - 256GB? (bez HDD albo z?)
Grafika - nie znam się, ale coś do pogrania też, więc jakaś nvidia raczej
Napęd DVD/CD - nie potrzebne mi to, już wolę mieć miejsce, że wsadzić coś tam innego od razu albo w przyszłości.

I zależy mi, żebym mógł zamówić to gdzieś z Polski, nie z zagranicy.

Budżet 4-5k, wolałbym bliżej tych 4 mimo wszystko. Preferuję nowy sprzęt, na gwarancji + taki na kilka lat, żeby to był model raczej mało wadliwy.

Dziękuję z góry za propozycje i pomoc.

PS Nie, nie myślałem o PC i nie chcę PC.


  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Nowy laptop programowanie/granie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2017, 03:40:25 am »
kup cokolwiek z i7 za 3k,
wymień wolny dysk na ssd 250gb pod system
wyjmij napęd i dokup zatokę 2,5" (przykład: https://www.morele.net/kieszen-gembird-adapter-hdd-do-laptopa-5-25-2-5-slim-12-7mm-mf-95-02-849220/) pod 2gi dysk na storage

w najnowsze gierki nie pograsz na laptopach ze średniej półki, ale do kodzenia i jakiś moba będzie w sam raz :P