Witaj
Gość

Ankieta

Jesli miałbyś wrócić i grać na serwerze który z czasem będzie aktualizowany do nowszych kronik, wybierzesz:

Interlude -> H5 -> Helios
1 (2.6%)
Interlude -> Classic
4 (10.3%)
H5 -> Helios
6 (15.4%)
Interlude -> Interlude + mods (lokacje i itemy z nowych kronik)
1 (2.6%)
Interlude tylko i wyłącznie
8 (20.5%)
H5 tylko i wyłącznie
1 (2.6%)
Interlude -> GF -> H5
18 (46.2%)

Głosów w sumie: 39

Głosowanie skończone: Grudzień 17, 2016, 10:14:16 am

Wątek: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów  (Przeczytany 4242 razy)

  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« dnia: Październik 18, 2016, 11:14:16 am »
Jako, że sam szukałem przez kilka miesięcy rozsądnego mid-rate serwera który by umożliwił lajtową ale i ciekawą grę, ale przypominająca stare c1-Interlude z możliwością aktualizacji serwera do nowszych wersji gry, i nie znalazłem, chciałbym poznać Waszą opinie na temat ewentualnych opcji które preferujecie....

"Graczy" grających na cash-grabberach w opcjach p2w proszę o nie zabieranie głosu
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 250

  • Pochwał: 0

Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2016, 11:22:31 am »
Brakuje mi: Interlude -> GF -> H5

Trzy najpopularniejsze kroniki, każdy update dający sporo nowych rzeczy na dłuższą zabawę.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2016, 11:25:55 am »
Brakuje mi: Interlude -> GF -> H5

Trzy najpopularniejsze kroniki, każdy update dający sporo nowych rzeczy na dłuższą zabawę.
Dodałem na Twoje życzenie, ale jestem realistą - w tej chwili aktywnie rozwijane są jedynie projekty bazujące na na tych 4 wersjach: Interlude, H5, Helios, Classic
Ankieta nie jest tylko fanaberią, ma doprowadzić, być może , do powstania realnego projektu.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2016, 11:27:36 am wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 250

  • Pochwał: 0

Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2016, 11:38:34 am »
W takim razie moze bezsposrednie przejscie Interlude -> H5 byloby najrozsadniejsze?

A co do tego ze rozwijane sa tylko te 4 to sie nie zgodze - wystarczy spojrzec ile osob przyciagaja serwery z GF. Wiele osob uwaza GF za ostatnia "normalna" kronike z naprawdę dobrym balansem.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2016, 02:14:56 pm »
W takim razie moze bezsposrednie przejscie Interlude -> H5 byloby najrozsadniejsze?

A co do tego ze rozwijane sa tylko te 4 to sie nie zgodze - wystarczy spojrzec ile osob przyciagaja serwery z GF. Wiele osob uwaza GF za ostatnia "normalna" kronike z naprawdę dobrym balansem.
Nie o to mi chodziło. Miałem na myśli aktywny rozwój plików serwera - dodatki, naprawianie bugów, naprawianie questów etc.
GF wyciekły oficjalne pliki PTS od encesoftu, wszystkie serwery z działu l2off bazujące na tej kronice bazują właśnie na tych plikach - tyle, że za pomocą extenderów do nich niewiele można zdziałać, dodać raty, parę tuningów, nic wielkiego. Dużo grzebania w Visual Studio którego nie znam jak i języka C++.
Dobry serwer dla mnie to taki bez szaleńczej doty w systemie p2w, a serwery utrzymywane na oficjalnych plikach mają drogi hosting, to i najczęściej dotę mają z.ebaną dla idiotów co to za 15$ chcą być herosami.
L2j ma hosting w miarę tani, nie potrzeba na pokrycie kosztów olbrzymich kwot, więc i dotę można ustawić minimalną (czapeczki itp)
Projekty w javie są coraz lepsze, mają ciągle co prawda jeszcze sporo bugów, ale są one systematycznie łatane.
Pamiętam moją przygodę kilka lat temu, od razu można było rozpoznać serwer w javie, teraz Ci powiem, coraz trudniej, mogą też dźwignąć znacznie więcej graczy, kiedyś 500 to był max. Zainstalowałem sobie lokalnie Interlude z w miarę aktualnego projektu, naprawdę przez kilka lat naprawiono i zmieniono masę rzeczy, trudno na pierwszy rzut oka rozpoznać serwer, że nie jest to oficjalna platforma. Dodatkowo javę przeboleję, co prawda nie znam jej za bardzo, ale zajrzałem do źródeł serwera, jestem w stanie coś tam samemu poprawić czy napisać.

Moim  ideałem serwera są starsze kroniki, czyli powiedzmy c4-GF bez durnej doty i z adminem który potrafi coś samemu załatać, poprawić na serwerze, od czasu do czasu zorganizować dobry event, nie nastawiony na zysk (cashgrabber) i dodatkowo, nie mniej ważne, mid-rate, bo czasu na grind już nie mam. I z opcją na zabawę na minimum rok albo i na dłużej. Tak lajtowo, pograć tygodniowo z 10-15 godzin.
I wiesz co? Nie znalazłem przez kilka miesięcy takiego serwera. Albo trafiałem na wyścig szczurów na cashgrabberach, albo na low rate, albo na admina amatora który nie potrafił zmienić na serwerze elementarnych rzeczy.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 250

  • Pochwał: 0

Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2016, 05:43:38 pm »
Nie znam się na plikach serwerowych itd, ale czy przypadkiem nie panuje powszechne przekonanie ze najlepsza Jave zrobiono z H5? Konkretnie chodzi o pliki Averii.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2016, 06:59:49 pm »
Nie znam się na plikach serwerowych itd, ale czy przypadkiem nie panuje powszechne przekonanie ze najlepsza Jave zrobiono z H5? Konkretnie chodzi o pliki Averii.
Całkiem prawdopodobne.
Nie grałem u nich na serwerze, żadnym, więc nie mogę się do końca wypowiedzieć.
Rosjanie w L2 są silnym community, zarówno gracze jak i developerka.
Natomiast oni ustawiają serwery na p2w i na short-term, czyli typowe cashgrabbery. Pod rosyjskie community, tym wsio rawno, czy grasz legit czy ownujesz za $$.

Pamiętam dawne legendy o plikach javy takiego rosyjskiego teamu L2Fortress- ponoć już 9 lat temu potrafiły dźwignąć 2-3k graczy.
Oryginalny l2j miał błędne założenia i koncepcje, nigdy nie był nastawiony na wysoką wydajność a raczej na komfort dla developerów. Dlatego w sumie się posypał i powstały forki (odgałęzienia bazujące na projekcie), które dużo pozmieniały w core, sprawdziłem sobie 2 takie projekty i 1 z nich wygląda naprawdę sensownie.
Co ciekawe Polacy mieli w tej całej historii forkowania l2j swoją chlubną kartę - projekt o nazwie l2m, niestety zamknięte źródła, zresztą od dawna nie rozwijany.
Teraz grzebię przy jednym z tych projektów (Interlude), co prawda jest jeszcze sporo rzeczy do poprawienia i uzupełnienia, ale jest szansa, że za kilka miesięcy osiągnie wysoką zgodność z retailowymi features, jest już teraz grywalny, ale brakuje 2 ważnych questów (między innymi na 4lvl klanu) i AI(tzw inteligencji, czyli zachowania i skili) kilku RB, działają, trudno je zabić, ale nie działają jak na retailu (np. Benom z Rune Castle).
Nie wiem też jak ze skilami wszystkich klas, niestety nie grałem wszystkimi klasami w L2 i nie mogę tego ocenić.
Ktoś sprawdzał wydajność, tak trochę sztucznie, ale wyszło mu, że serwer powinien poradzić sobie bez problemu z 2k graczy (testowany był niby na 4k, ale ze względy na sztuczność testu zakładam 1/2 realnej wydajności) online na przeciętnym hostingu. Działa geodata (moby i gracze nie mogą atakować przez ściany), pathfinding (same sobie wyznaczają drogę by ominąć przeszkodę) i to ponoć lepiej niż na retailu. Kiedyś tego w l2j nie było, teraz jest i działa.

Wiem jedno, na retail nie wrócę (zresztą, już chyba mi się odechciało grać z lol-adminami i nubami nowej generacji), Kamelole mogłem przeżyć, nawet grałem jakiś czas SB, ale po wprowadzeniu 4 profesji wszytko się już dokumentnie z.ebało w tej grze. Poszliśmy kiedyś takim małym klanem na siege, było nas coś ok 15-17 luda, nawet nie widzieliśmy, coś nas 2 razy walnęło skilem i 3 party leżały. Załatwiło nas jeden mag po 4 profesji skilem już nie pamiętam nazwy, Apocalypse czy jakoś tak się  nazywało... A pamiętam w czasach c3 chodziło się w C grade na siege...
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2016, 07:01:49 pm »
Odradzam nawet myślenie o heliosie bez off plików.


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2016, 07:15:26 pm »
Odradzam nawet myślenie o heliosie bez off plików.
Sprawdź nowo otwarty projekt, l2Tenkai, na razie może nie do użycia, ale zapowiada się sensownie.
Na MXC jest wątek na ten temat:
http://www.maxcheaters.com/topic/208560-l2tenkai-helios/
tutaj git:
https://github.com/PCasafont/L2T_Server

Do przeróbki jest co prawda i to sporej, ale już dużo rzeczy działa. Helios w perspektywie ok 1,5-2 lat.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 70

  • Pochwał: 0

    • Dwarven Manufacture
Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2016, 07:17:11 am »
Odradzam nawet myślenie o heliosie bez off plików.
Sprawdź nowo otwarty projekt, l2Tenkai, na razie może nie do użycia, ale zapowiada się sensownie.
Na MXC jest wątek na ten temat:
http://www.maxcheaters.com/topic/208560-l2tenkai-helios/
tutaj git:
https://github.com/PCasafont/L2T_Server

Do przeróbki jest co prawda i to sporej, ale już dużo rzeczy działa. Helios w perspektywie ok 1,5-2 lat.
L2tenkai to custom projekt i mało ma wspólnego z Helios. Sama rozgrywka jest nastawiona na super high rate czyli po to aby pominąć niedokończone elementy, które na low czy mid by zaraz wpłynęły na powierzchnię. Fajny projekt, ale to za bardzo customowy.

Co do samego Heliosa na javie to zgadzam sie że nie bedzie on gotowy przez przynajmniej następny rok.

Pozdrawiam :)
...<!>... SAM PRZECIWKO SOBIE ...<!>...
http://www.dwarven-manufacture.com


Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2016, 07:36:11 am »
Odradzam nawet myślenie o heliosie bez off plików.
Sprawdź nowo otwarty projekt, l2Tenkai, na razie może nie do użycia, ale zapowiada się sensownie.
Na MXC jest wątek na ten temat:
http://www.maxcheaters.com/topic/208560-l2tenkai-helios/
tutaj git:
https://github.com/PCasafont/L2T_Server

Do przeróbki jest co prawda i to sporej, ale już dużo rzeczy działa. Helios w perspektywie ok 1,5-2 lat.
jedyne sensowne z god+ apdejtow to gamecoast, a nie gowniany HR z 2letnia perspektywa


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 20, 2016, 08:41:05 am »
Oj.
Widzę, że dyskusja skręciła w zupełnie niepotrzebnym kierunku.
Ankieta ma raczej na celu sprawdzenie, czy starzy wyjadacze wolą klimaty starych kronik-tronu czy są też ciekawi nowej gry w GoD.
Chyba, że już ją poznali (tak jak ja) i ciekawość im przeszła :)
Tu nie o to chodzi, czy można postawić serwer Helios grywalny czy nie.
W GoD ta gra straciła klimat, a nie jak sugerowano tutaj w dyskusjach w wątku o gamecoast, że starzy gracze nie chcą się już uczyć nowych skili i strategii.  Odszedłem z retaila, gdy gracze logowali się już tylko dla daily questów i chodzili w zasadzie na Katrię i RB.
Do momentu  Kameloli, świat Lineage był spójny i z pewną koncepcją , bazującą na historii i mitologii kultury śródziemnomorskiej. Każda wioska startowa miała swój klimat, castel siege, smoki. Był cap do osiągnięcia, potem kombinowało się sojusze i walki o zamki, a nie jak teraz, pog9ń za lewelem i p2w.
Teraz mangowe panienki ubrane w seksowne ciuszki biegają po starożytnych ruinach, zbroje superkolorowe a bronie kolorystycznie nie do zaakceptowania, rushujacy Berserker z Disarm? Skoki i fruwania? No urwa, sorry. Typowy koreański miszmasz.
Nawet muza się z.ebała w tej grze. Do starych kronik muzykę robił Bill Brown i była za*ebysta, ale już w GoD jakiś dziwaczny tandem amerykańsko-koreański. Brzmi tak samo gówno-kolorowo jak i teraz gra wygląda, pompatycznie, miszmasz i bez koncepcji.
I to dlatego IMO encesoft robi reboota gry o nazwie Classic.
W tej chwili , od strony technicznej, realne jest postawienie serwera Interlude-GF, bo są do tego, powiedzmy, możliwości, czyli rozsądne, grywalne pliki. Co dalej nie wiem, nie wiem czy wyciekły pliki z offa do H5, projekty bazujące na l2j H5 są za słabe, za dużo w nich bugów i bez perspektyw, bo developerzy przerzucili się już na rozwój Heliosa/Classica.
Interlude może i jest stary i znudzony, ale nikt nie powiedział, że wytwór encesoftu był idealny i skończony. Grę można urozmaicić ciekawymi customami nie powodującymi debalansu gry. Grałem sporo na privach i spotkałem mnóstwo ciekawych customów którymi entuzjazmowali się gracze a nie było tego na retailach. Aż dziwne.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 20, 2016, 04:24:30 pm »
Ja bym pograł na serwerze podobnym do L2 dawn czy L2 BnB tyle, że z wiekszym exp rate. Widziałoby mi się coś od C4 do Interlude, taka ścieżka. Można nawet do H5 czy GF 2 pociągnąć. Na kronikach bez Vitality jak dla mnie czyli osoby z rodziną i pracą minimalny rate to x15 z jakimś małym npc buff ( Mixx buffow dla fighterow i magów coś pozwalającego expic solo ale do pvp juz nie wystarczające).
Jeśli chodzi o kroniki z vitality to myśle że x7 -12 jest spoko. Pozdrawiam
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Ankieta - wymarzona ścieżka kronik dla weteranów
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2016, 12:31:16 pm »
Hej, ścieżka Interlude -> GF -> H5 wydaje się bardzo atrakcyjna. Przerabiałem podobną na starym dexie x4 I tam grało się fantastycznie. Oczywiście wtedy miałem czas no-life ale ta bajkę wszyscy znamy. Istotne jest to, że zarówno GF jak I H5 wprowadzają dużo ciekawych urozmaiceń I nie powodują braku pvp. Zamiast tego pvp przenosi się zwyczajnie na inne miejscówki. Epiki są nadal ważne a zamki I fortece wymuszają uczestnictwo w różnego rodzaju aktywnościach. Plusem jest również to, że niektóre klasy przeżywają swojego rodzaju odrodzenia na GF I H5. Mam tu głównie na myśli tanków, którzy w IL byli raczej olewani a w GF I H5 party wojów z TK dostaje takiego busta, że o Matko Boska Częstochowska!

Li, nawet jeżeli projekt miałby bazować na L2j to wydaje mi się, że wyraźne zaznaczenie ciągłości kronik aż do H5 przyciągnie graczy I zapewni wielu ludziom sporo zabawy na dłużej niż pół roku. Co do ratów przychylam się do zdania innych. Mid-rate jest najrozsądniejszy. Myślę, że x15 jest dobrym rozwiązaniem, nawet x12. Można również zrobić coś na styl Dragonowego systemu: *lvl1 -> lvl 40: constant x25 amount, lvl41 -> lvl 85: x25 -> x12 (decreased x0.29 on each lvl) amount
Raty x15 dla lvli interludowych gdzie grind boli jak cholera I niższe dla GF I H5 ze względu na vitality.

Pomysł uważam za bardzo fajny I trzymam kciuki :)
Dex x4 - Eternal Knights - CrazyBiacz BD/WC/PAL/DE
Dragon Hellraiser x25 (poprzedni) - Excidium - FlatWhite ES/EE
Warland x20 - Organized Crime - PancernaPazerna SPOIL/SPS/TK/WL