Witaj
Gość

Wątek: [Off]Dagger z tarcza  (Przeczytany 2254 razy)

  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
[Off]Dagger z tarcza
« dnia: Wrzesień 26, 2010, 08:24:24 am »
Witam, chcialbym poruszyc pewien temat, chyba dosc kontrowersyjny :) Otoz chodzi o daggerow z tarcza. Moze od razu napisze, ze chodzi mi o oficjalne serwery, nie l2j lub high rate. Gram sztyleciarzami praktycznie od poczatku jak zaczalem grac w L2, tyle ze to byly starsze kroniki z mala iloscia miejsca na buffy itp, glownie low rate. Teraz miejsca na buffy jest sporo, combo buff na block shield/shield def (chyba taki) mozna wcisnac i tu sie rodza pewne pytania.

Dlaczego nie zastosowac tego na daggerze? Niedawno ktos mi odpisal, ze tarcza mozna zablokowac duzo rzeczy lacznie z nukami. Jest duzo plusow, dagger ma wysoki dex, z buffem advanced shield block lub tym combo def rate powinien byc dobry, przydatne na klasy melee (nie wszystkie) oraz nukerow. Minusy? Strata evasion, ktora mozna zniwelowac innymi rzeczami, ale evasion...przydatnosc tego jest duzo nizsza niz kiedys, wiec jest sie czym przejmowac? Jest jakas kara?

No dobra wszystko fajnie wyglada "na papierze", ale jakos nie spotykam daggerow z tarcza. Pomijam fakt, ze to dziwnie wyglada i jest nierpg, nie o to tutaj chodzi, tylko o skutecznosc. Dlatego zachecam ludzi, szczegolnie daggerow oraz tankow, ktorzy o tarczy powinni wiedziec wszystko :D do dyskusji :P

Sam uzywalem tarczy czasem na oly, ale to bylo C5 i Interlude, nie jestem pewien do konca co sie wtedy dalo zablokowac, a czego nie. Ja to uzywalem glownie przeciwko pp, wc, daggerom raczej ze wzgledu na zwykle hity/kryty. Norlamnie na pvp nie, poniewaz nie bylo miejsca na buffy, a i evasion bylo o wiele bardziej przydatne w czasach lucznikow.

Pytan jest kilka - uzywac czy nie uzywac? Czy to sie oplaca? Czy to w ogole mozliwe (moze cos pozmieniali)? I tak sam to sprawdze niedlugo, ale zdanie ludzi poznam z checia, a najlepiej doswiadczenie.

PS. Post dotyczy pvp/oly.

We ride together, we die together.


  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: [Off]Dagger z tarcza
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2010, 09:04:30 am »
Warto uzywac glownie przeciwko magom, widac jak xab3r wiele razy biega z tarcza dla przykladu.
new future.


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: [Off]Dagger z tarcza
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2010, 06:04:52 pm »
moje stanowisko w tej sprawie:
bez UE/skilli daggerow 83/dodge itp. nie da sie uniknac skilla niewazne jak wysokie evasion mamy. Mozemy miec mega wysokie, ale evasion samo w sobie nie daje mozliwosci unikania skilli. Dopiero UE itp. skille daja nam mozliwosc unikniecia (bodaj 40% dla UE, 60% dla ghost walking, 75% dla wind riding etc.) Zalozmy wiec, ze UE nie jest gotowe do ponownego uzycia a nie mamy jeszcze 83 to lepiej zalozyc tarcze na fighterow uzywajacych skilli. Inna kwestia, ze pvp 1vs1 zdarza sie b. rzadko i ogranicza sie raczej do oly gdzie mamy wszystkie skille gotowe do uzycia. Na mass pvp raczej nie bedzie to mialo wiekszego znaczenia czy mamy tarcze czy nie.
jesli zas chodzi o nuke - jestem prawie pewny, ze tego nie jestesmy w stanie unikac chocby nie wiem co. Zarowno UE jak i skille 83 maja w opisie tylko 'physical skills'. Tak wiec sensowne wydaje sie zakladanie tarczy za kazdym razem kiedy walczymy z nukerem. Jesli ktos uwaza, ze mozna unikac nukow to poprosze o zrodlo.


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: [Off]Dagger z tarcza
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2010, 06:23:48 pm »
ja ci proponuje na tym daggerku biegaj w hv z dualkami najlepsze rozwiazanie.