Witaj
Gość

Wątek: Bład podczas instalowania karty graficznej  (Przeczytany 984 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Bład podczas instalowania karty graficznej
« dnia: Październik 15, 2009, 05:52:20 pm »
Hej. Podczas instalowania karty graficznej wyskakuje mi taki oto błąd ""Instalator nie był wstanie znależć komponentów do instalaji przy bieżącym systemie sprzętowym i konfiguracji oprogramowania. Należy sprawdzić obecność koniecznego oprogramowania i sprzętu."
Instaluje stery do radeon 9600 ktoś moze wie czym to jest spowodowane ?? '

już sobie poradziłem .
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 09:09:44 pm wysłana przez jac0l »
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Bład podczas instalowania karty graficznej
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2009, 06:10:52 am »
to moze napiszesz co bylo przyczyna i jak rozwiazales problem ?

Moze ktos tez bedzie mial taki error i juz bedzie mial odpowiedz a nie bedzie musial robic nowego tematu.
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Bład podczas instalowania karty graficznej
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2009, 08:48:03 am »
mialem podobny problem ze swoim radkiem produkcji Asusa gdy probowalem zainstalowac sterowniki sciagniete ze strony ATI a nie te dostarczone przez Asusa.



Sciagamy najnowsze catalysty ze strony amd (w tej chwili chyba 9.5 , przypominam ze asus stanal na 8.8 )
Odinstalowujemy sterowniki grafiki, restartujemy kompa. Odpalamy instaler catalystow (i tak instalacja zostanie przerwana ale przynajmneij wszystkie pliki beda rozpakowane, domyslnie c:\ati ) gdy wykryje nam kontroler vga odznaczamy automatyczne wykrywanie sterownikow (bo ich nie wykryje :D ). Instalujemy sterowniki recznie. Nastepne okienko daje nam mozliwosc albo wskazania lokalizacji gdzie systemma szukac driverow, lub (opcje ta zaznaczamy) wybranie samemu sterownika, pojawi sie dluga lista roznych komponentow komputera, tam wybieram karte grafiki, potwierdzamy, dalej wybieramy "z dysku" (prawy dolny rog). Wtedy wchodzimy w katalog C:\ATI\Support\9-5_xp32_dd_ccc_wdm_enu\Driver\Driver\XP_INF  (jezeli rozpakowalismy w domyslnej lokazlizacji, zakladam ze uzywamy windy xp, pod viste sciezka bedzie pewnie identyczna poza ostatnim katalogiem ), tam wybieramy plik CX_80257.inf . Pojawi sie nam dluga lista kart graficznych, szukamy na liscie odpowiednika wlasnej , w moim przypadku byl to raden HD 3450 (ja mam asusa ah 3450 ) , wybieramy instaluj, potwierdzamy komunikat ze moga to byc zle sterowniki.

Restartujemy komputer i cieszymy sie z nareszcie dzialajacej poprawnie karty graficznej  ......

Troche przydlugi ten opis ale musialem podzielic sie wiedza :D bo nieprzespana noc przy komputerze zamiast przy vodce musi dac owoc w postaci malego poradnika

jesli zuywasz Visty to w podanej sciezce do pliku CX_80257.inf wchodziz nie w katalog XP tylko visty


*NInja EDIT*

Nie zauwazylem "juz sobie poradzilem"  :shock:


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Bład podczas instalowania karty graficznej
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2009, 09:00:28 am »
Spoko dzięki :D Poradziłem sobie w inny sposób :D SCiągłem Dobre stery :P bo kumpel stwierdził że mam złe i temu mi sie tak pierdoli :P
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej