Witaj
Gość

Wątek: Potrzebna opinia kogos, kto sie zna  (Przeczytany 4057 razy)

  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 1

Odp: Potrzebna opinia kogos, kto sie zna
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 19, 2009, 07:05:24 pm »
Te procesory czasami mają "uwalone" czujniki ;). Teoretycznie powinny być chłodniejsze, ponieważ jest to ta sama architektura, ten sam proces, tylko mniej "keszu" ;).


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Potrzebna opinia kogos, kto sie zna
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 24, 2009, 09:09:48 pm »
No to ja tylko ze swojej strony dodam, że nie trawię AMD.
Kiedyś używałem, ale dobranie płyty z odpowiednim gniazdem przy wyborze AMDka graniczy z cudem. A jeśli myślisz o późniejszym upgradzie, to już w ogóle. Intel ma socket 775, teraz wchodzi nowy pod procki z segmentu "i" i pasi. Kupujesz płytę z 775 i na początek jakiegoś balerona. Dochodzi CI jakaś kasa, opychasz balerona, dokupujesz jakiegoś full Pentiuma i wymieniasz tylko procek. Dochodzi kaska, opychasz Pentiuma i kupujesz Quada.
Przy takim postępowaniu kupujesz najbardziej wypaśną płytę główną na jaką Cię stać. Ja tam mam ostatnio zawsze ASUSy. Ale 2 tygodnie temu kupiłem Intela. Zobaczymy co to :)

Spróbuj tak pokombinować z AMD :D:D Powodzenia :)

A o grafikach AMD vs nVidia to już przemilczę, żeby dalej nie kopać AMD :D

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 09:11:24 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Potrzebna opinia kogos, kto sie zna
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 14, 2009, 10:21:53 am »
No to ja tylko ze swojej strony dodam, że nie trawię AMD.
Kiedyś używałem, ale dobranie płyty z odpowiednim gniazdem przy wyborze AMDka graniczy z cudem. A jeśli myślisz o późniejszym upgradzie, to już w ogóle. Intel ma socket 775, teraz wchodzi nowy pod procki z segmentu "i" i pasi. Kupujesz płytę z 775 i na początek jakiegoś balerona. Dochodzi CI jakaś kasa, opychasz balerona, dokupujesz jakiegoś full Pentiuma i wymieniasz tylko procek. Dochodzi kaska, opychasz Pentiuma i kupujesz Quada.
Przy takim postępowaniu kupujesz najbardziej wypaśną płytę główną na jaką Cię stać. Ja tam mam ostatnio zawsze ASUSy. Ale 2 tygodnie temu kupiłem Intela. Zobaczymy co to :)

Spróbuj tak pokombinować z AMD :D:D Powodzenia :)

A o grafikach AMD vs nVidia to już przemilczę, żeby dalej nie kopać AMD :D

Pozdrawiam

AMD ma procesory "kompatybilne wstecz" ze starszymi socketami, oczywiście do czasu. A jeśli weźmiemy pod uwagę, jak długo trzymał się socket A...
Z tego co pamiętam, to z Intelem zawsze był problem, że nowy procek=nowy socket i to w krótkich odstępach czasu (w końcu firma zarabia również na produkcji chipsetów) a takie ujednolicenie jak teraz to u Intela kwestia ostatnich lat i dotyczy w sumie jednej rodziny procesorów.

Nie wiem co masz do kart graficznych AMD, przyznaję, że nie jestem na czasie, ale czy seria X4870 nie była ostatnio na topie?
Polecam ciekawy artykuł: http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3469 dotyczy on wprawdzie tylko ATI, ale moźna się z niego dużo dowiedzieć, o tym jak wygląda projektowanie i wprowadzanie na rynek karty graficznej, oraz od czego zależy, czy okaże się ona hitem czy niewypałem. Generalnie okresy dominacji ATI i NVidii się jak dotąd przeplatają więc zależy, kiedy kupowałeś komputer.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Potrzebna opinia kogos, kto sie zna
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 14, 2009, 08:15:36 pm »
Tia. miałem Athlona i miałem Cyrixy i miałem Intele. I mimo wszystko dla mnie Intel jest najstabilniejszy.

Co do grafik AMD. Nie pokazuj mi artykułów, bo je też czytam. A pisane są po to, żeby klient kupił. Koniec kropka. A ja wiem z doświadczenia, że 99% problemów jakie miałem z grafami w naprawianych kompach (a było ich trochę) dotyczyły AMD, a nie nVidii. Oczywiście nie liczę problemów w stylu spalona karta po podkręcaniu, czy też po niepracującym wiatraku i braku chłodzenia. Prawie zawsze kończy się na długim poszukiwaniu po necie tych jedynych sterowników, z którymi pójdzie.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Potrzebna opinia kogos, kto sie zna
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 15, 2009, 12:52:35 pm »
Tia. miałem Athlona i miałem Cyrixy i miałem Intele. I mimo wszystko dla mnie Intel jest najstabilniejszy.

Co do grafik AMD. Nie pokazuj mi artykułów, bo je też czytam. A pisane są po to, żeby klient kupił. Koniec kropka. A ja wiem z doświadczenia, że 99% problemów jakie miałem z grafami w naprawianych kompach (a było ich trochę) dotyczyły AMD, a nie nVidii. Oczywiście nie liczę problemów w stylu spalona karta po podkręcaniu, czy też po niepracującym wiatraku i braku chłodzenia. Prawie zawsze kończy się na długim poszukiwaniu po necie tych jedynych sterowników, z którymi pójdzie.

Pozdrawiam

Dziwne, miałem 3 karty Ati, wszystkie używane długie lata i nigdy problemów, sterowniki zawsze najnowsze. Za to w laptopie mam GeForce Go7600 i zdążył się spalić (na szczęście na gwarancji) :P
Co to znaczy stabilny procesor i  czym się objawiała niestabilność Athlonów o.o ?


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Potrzebna opinia kogos, kto sie zna
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 15, 2009, 12:57:58 pm »
Widzę, że ktoś ma spaczoną, subiektywną do szpiku kości opinie o AMD/ATI
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Potrzebna opinia kogos, kto sie zna
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 15, 2009, 03:45:20 pm »
co do prockow to sie nie wypowiem ale karty graficzne ati i nvidia sa tak samo dobre, problem lezy w firmach ktore te karty produkuja, ja np jestem uprzedzony do Asusa. Moze ATI tak dobrze sie nie pilnuje wykonawcow swoich kart jak nvidia i czesciej im zdaza sie wypuscic bubla ale za to nie mozna miec pretensji o to ze Radeon jest zly, po prostu w dsanym przypadku Asus/Gigabyte czy inna firma dala ciala i zepsula to co dzialalo


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Potrzebna opinia kogos, kto sie zna
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 15, 2009, 06:43:35 pm »
A co Ty chcesz od ASUSa? Od wieków jeżdżę tylko na jej płytach głównych i czasami kartach i jeszcze żadnych problemów NIGDY z nimi nie miałem :)
Teraz tylko zapodałem sobie Intel DP45SG pod Q9400 i DDR3 OCZ PC3 10666 platinum edition. Zobaczymy jak będzie chodzić :)

Co rozumiem pod pojęciem stabilności? Chociażby brak blue screenów/resetów i innych takich przypadłości.
Mam spaczone pojęcie? Może i tak, ale własne doświadczenie mnie tego nauczyło, nie cudze artykuły :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Potrzebna opinia kogos, kto sie zna
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 15, 2009, 11:52:06 pm »
A co Ty chcesz od ASUSa? Od wieków jeżdżę tylko na jej płytach głównych i czasami kartach i jeszcze żadnych problemów NIGDY z nimi nie miałem :)
Teraz tylko zapodałem sobie Intel DP45SG pod Q9400 i DDR3 OCZ PC3 10666 platinum edition. Zobaczymy jak będzie chodzić :)

Co rozumiem pod pojęciem stabilności? Chociażby brak blue screenów/resetów i innych takich przypadłości.
Mam spaczone pojęcie? Może i tak, ale własne doświadczenie mnie tego nauczyło, nie cudze artykuły :D

Pozdrawiam

No blue screeny resety itp to raczej nie jest wina procesora, chyba że masz uszkodzony.


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Potrzebna opinia kogos, kto sie zna
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 16, 2009, 08:44:22 am »
Asusowi udalo sie wypuscic wadliwy model (a raczej lekko zmodyfikowali sterowniki do niego i sie czasem sypal) a dokladnie AH3450 , nie twierdze ze Asus jest zly po prostu jestem uprzedzony do tej firmy po fakcie ze orginalnych catalystow nie dalo sie zainstalowac normalnie (your system does not detect ATI hardware in your computer  :D ) a ich wsparcie techniczne stwierdzilo ze jest to "konflikt sprzetu" co dla mnie jest kompletna paranoja gdyz konflikt sprzetu zdazal sie w latach 90-tych , teraz to jest tylko dyplomatyczne powiedzenie "spieprzaj dziadu nie chce nam sie nic z tym zrobic" , do tego konflikt sprzetu gdy masie karte graficzna ATI/ASUS , plyte ASUS i procek AMD (AMD i ATI to w zasadzie jedna firma) to kompletna paranoja. Na dodatek to nie byl problem tylko mojej karty ale calego modelu , szukajac w sieci odpowiedzi dlaczego to dziadostwo non stop restartuje komputer okazalo sie ze na calym swiecie ludzie maja problem z tym konkretnym modelem i niewielu ludzi bylo w stanie powiedziec co jest grane.

W skrocie zawiodlem sie z uwagi na kompletne olanie sprawy przez Asusa dlatego ich nie lubie  :D