Witaj
Gość

Wątek: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]  (Przeczytany 88731 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 13, 2011, 11:26:04 am »
dodatkowo w czasie restowanai w mieście przed PvP, albo wyjściem z miasta na rush na zamek, bijąc jakiegoś NPC-a i rechargując EE TYLKO w czasie trwania tego trigera można regnąć momentalnie niemal manę całemu PT.

BD rzuca fury
SWS rzuca hunter, renewal, medit

SLH leje NPC i trigeruje buffka.

W PvE to już w ogóle miodzio, można mieć full manę na wszystkich jak recharger ogarnia tego trigera.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 13, 2011, 11:57:17 am »
Orlok mógłbyś pokazać Twój skill bar dla female slh , jednak dużo skilli ma slh i trudno to ustawić . Chce zobaczyć jak inni sobie z tym radzą i ułożyć coś swojego


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 13, 2011, 12:07:06 pm »
Ja akurat jestem male slh. Ale nie zmienia faktu, że mój skillbar nie jest obecnie zbyt wartościowy. Nie ma na nim wielu istotnych rzeczy, których w tej chwili nie używam (a powinienem), bo poprostu ich jeszcze odpowiednio nie przygotowałem. Dlatego chyba najlepiej na razie zaprezentował to Delios.


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 13, 2011, 01:36:54 pm »
Czy warto używać soul strike i vort crushera ?


  • Wiadomości: 583

  • Pochwał: -1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 13, 2011, 01:40:18 pm »
crushera raczej nie bo debuff z niego jest za dobry


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 13, 2011, 01:54:04 pm »
Jak masz soul strike wysoko enchantowany to warto go gdzieś wcisnąć w serii na enlightenment. Szczególnie gdy przeciwnik ma odczuwalnie mocny dark resist. Critical z tego może zaboleć.
Extinction mi się nie zdarzyło użyć. Jedyna racjonalna sytuacja to w trakcie oly, gdy widzimy że przeciwnikowi zostało mało hp.


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 13, 2011, 02:13:47 pm »
Do female slh najlepiej stosować nuke build , czy można zrobić hybryde ? Co lepsze , ja spotykam same slh z nuke build. Warp daje dużą swobode co daje w efekcie cały czas dystans do przeciwnika, jednak dmg z chakmate jest świetny - nie wiem co zrobić czy iść w nuke czy hybryde nuka i woja . Jakieś sugestie ? 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2011, 08:39:44 am wysłana przez Walk »


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 14, 2011, 09:42:18 am »
Idź tak jak ja w hybrydę nuka i woja . Noś głównie rapier , ale w plecaku trzymaj gdzieś mage weapon na wszelki wypadek . Należy wykorzystywać pełny potencjał SBka a nie tylko jego część . Wszystkie skille są odpowiednio ważne dla SBka , tylko trzeba wiedzieć , jak i kiedy użyć .


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 14, 2011, 09:52:22 am »
Idź tak jak ja w hybrydę nuka i woja . Noś głównie rapier , ale w plecaku trzymaj gdzieś mage weapon na wszelki wypadek . Należy wykorzystywać pełny potencjał SBka a nie tylko jego część . Wszystkie skille są odpowiednio ważne dla SBka , tylko trzeba wiedzieć , jak i kiedy użyć .

dodam do tego ze female nie ma rush'a co gdy walczysz jak woj jest dosc klopotliwe bo u male zmeiniasz bron na rapier, rush i juz jestes przy przeciwniku, u female troszke wprawy potrzeba w uzywaniu jego teleportacji


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 14, 2011, 09:53:40 am »
Expie z mage weapon z SE na plecach , do walki z pizamowcami używam rapiera , na luki też. Do walki np z krasiem , daggerem , tankiem używam mage weapon i dobrze idzie , czyli nie zmieniać tego ?


Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 14, 2011, 10:04:21 am »
Expie z mage weapon z SE na plecach , do walki z pizamowcami używam rapiera , na luki też. Do walki np z krasiem , daggerem , tankiem używam mage weapon i dobrze idzie , czyli nie zmieniać tego ?
nie zmieniaj, po co pakowac sie w heavy armor/duzy spike dmg od daggerow z checkmate'em jak mozna robic combo warp + sd + nuki



ewentualnie jak chcesz miec hybryde ale nie masz duzo kasy to maxuj rapier, 300 ele i OE to i tak nuki beda mialy niezly dmg


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

  • Casual L2 Player
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 27, 2011, 01:39:36 pm »
Witam wszystkich!
Od dłuższego czasu śledzę ten topic i wiele moich dylematów udało mi się już rozwiązać, ale wciąż napotykam nowe trudności dlatego proszę o trochę wyrozumiałości i łopatologiczne tłumaczenie  :)
Gram female slh (79) - kronika Gracia Final.

Problem 1- Atrybuty w zbroi:
Posiadam draco set, z czego klata ma wbity minimalny atrybut resist dark (taki był przy zakupie). Ze względu na to, że jest to zbroja jednoczęściowa, można wbić w nią 2x więcej atrybutu niż w buty/rękawiczki/hełm, czyli w przypadku stone'ów w klacie będzie 120 attri podczas gdy w reszcie części seta będzie po 60 (proszę mnie poprawić jeśli posiadam błędną informację).
Moje pytanie jest takie: Czy warto kontynuować wbijanie tego resistu  czy lepiej go usunąć (to 1 kamień) lub wymienić na czystą zbroję i wbić np fire/water?
Z dark atrybutu korzystają głównie kamaele ale wiele mobów posiada dark attack. Nie nastawiam się na oly, raczej farm+małe pvp (niestety głównie 5vs2 na niekorzyść dla mnie). Nie stać mnie na kilka zapasowych części seta, a jeszcze dłuuuugo będę biegała w draco dlatego zależy mi aby zoptymalizować działanie sprzętu, który posiadam.

Problem 2 - broń:
Posiadam Imperial staff ze szczątkowym attri (25) dark i czysty FB.
Do tej pory pvp-imperial, pve-FB.
Pytanie nr 1: W co najpierw wbić atrybut Imperial czy rapier? (Czy dmg nuków z czystego FB+150 attri będzie na tyle zadowalający żeby poczekać z imperial staffem?)
Pytanie nr 2: Czy ludzie dbają o wysoki resist na dark na tyle, że bardziej by się opłacało zrobić np. rapier na inny atrybut niż dark i enchantować skille fizyczne pod atrybut w broni? Czy w obie bronie tylko i wyłącznie dark?

Może niektórym pytania wydadzą się "głupie" ale proszę o wyrozumiałość i wzięcie pod uwagę mojego konkretnego przypadku. Pięknie się czyta o "wymiataniu" tej klasy z lvlem 83+, oe weapon 300 attri, skillach ++++, różnych częściach armora z różnymi attri, talizmanami na każdą okazję, epikami itd. Jednak ja o takim ekwipunku mogę najwyżej pomarzyć, a chciałabym rozwinąć moją postać na tyle, na ile można przy sprzęcie i funduszach, które posiadam.

Z góry dziękuję za cierpliwość i czekam na ratunek  :)




  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #237 dnia: Styczeń 27, 2011, 02:11:40 pm »
Cytuj
Ze względu na to, że jest to zbroja jednoczęściowa, można wbić w nią 2x więcej atrybutu niż w buty/rękawiczki/hełm

Nie ma czegoś takiego i nigdy nie było. Nawet w jednoczęściowe zbroje zawsze było 60 resist z regular stonów i do 120 z crystali.
Jeżeli na twoim serwerze jest inaczej to wynika tylko z jakiegoś dziwnego ustawienia serwera.
W takim wypadku musisz dostarczyć więcej informacji:
- gdzie i jak expisz
- na jakich przeciwników trafiasz (najczęściej spotykane klasy)
- co najbardziej boli cię w pvp - kto zabija cię szybko a kto musi się napracować.


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

  • Casual L2 Player
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 27, 2011, 02:59:06 pm »
Hmmm... Dziękuję w takim razem za wyprowadzenie mnie z błędu jeśli chodzi o to attri w klacie draco. Gdzieś wyczytałam taką informację (buszuję po forach w poszukiwaniu ciekawostek), a nie miałam jeszcze okazji jej potwierdzić jako, że od Interlude miałam przerwę w l2 i dopiero odkrywam nowe kroniki. Gram na rpg, więc nie sądzę żeby pod tym względem były jakieś odchyłki od oficjalnego serwera.

Z powodu małej ilości czasu na grę (kobieta pracująca ze mnie  :)) nie gram w CP tylko w duo z moją połówką. Dlatego większość pvp to walki o spota z czego my zwykle spota bronimy (czyli jesteśmy w nieco gorszej sytuacji). Najczęściej enemy to tyrki, daggery rzadziej glady/berserki + aktywni bd/sws i boxowani bufferzy. Niestety często walka ma miejsce w zamkniętych pomieszczeniach (katki/stakato nest/MoS) co ogranicza moją mobilność, a jako female slh tym właśnie atutem nadrabiam brak męskiego mobilnego UD.

Może kwestią jest, że źle dobieram spoty do farmu, ale jak pisałam; jestem nowa na tych kronikach.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Może ktoś poradzi lepsze miejsce na expa?
Dla uściślenia gramy: dagger+slh, posiadamy DC i EE wszystko na 79 lvlu.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 28, 2011, 12:29:12 am »
Gram na rpg, więc nie sądzę żeby pod tym względem były jakieś odchyłki od oficjalnego serwera.
To był żart?

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

  • Casual L2 Player
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 28, 2011, 08:27:52 am »
Bynajmniej nie był to żart. Jeśli natomiast aspekt atrybutów w broni/zbroi na moim serwerze różni się od oficjalnych (o czym nic mi nie wiadomo) proszę przedstawić konkretne informacje zamiast nabijać sobie posty nic nie wnoszącymi do dyskusji dygresjami.

Dziękuję.


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 28, 2011, 08:53:35 am »
ciężko coś doradzić na takim stopniu zaawansowania na jakim jest twoja postać.
Masz braki w resistach, grasz na kronice gdzie resisty mają ogromne znaczenie i bonus za 300 daje ogromnego kopa.
Masz partnera daggera, tak więc w pve będziesz go wspomagać rapierem. W związku z tym postaraj się enchantować death mark na chance a rapier zrób +4. To będzie najbardziej efektywne wsparcie w pve.
Natomiast gdy dojdzie do pvp, za wszelką cenę musisz unikać zwarcia. Liczy się twój speed i wyczucie przy użyciu warp.
Zrób sobie dark w imperial staff. 150 już odczujesz pewną różnicę. Zawsze odpalaj dark blade i dark weapon. Dark weapon enchantuj jak tylko wysoko potrafisz. Twoim podstawowym skillem będzie soul of pain. Musisz biegać cały czas i asystować na swojego dd - daggera.
Odpalasz tylko sop. Bardzo to daggerowi pomaga. Bo jeżeli przeciwnik traci target to łatwiej daggerowi wbiec mu na plecy.
Poza tym po stracie target toon często się zatrzyma, co pozwoli ci ponownie zrobić dystans.
Miejscówki które wymieniłaś sugerują że robicie aoe. Jeżeli nie, to warto rożważyć zamiast tych spotów np. silent valley (o ile jest takie jakie powinno być). Tam jest sporo miejsca i slh jest na dogodnej pozycji. 


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

  • Casual L2 Player
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:47:58 am »
Dziękuję bardzo za te rady. W takim razie wbijam najpierw dark do Imperial Staffa, żeby mieć większe szanse z przeciwnikami. W pve nie odczuwam większych braków sprzętowych - to co mam na razie wystarcza, więc z elementem skupię się najpierw na pvp broni. Myślę, że zdecyduję się w chwili obecnej na pure mage build, dopóki nie wyrobię sobie pewnych odruchów w pvp i nie ogarnę odpowiedniego używania mage skilli.

Co do stopnia zaawansowania mojej postaci... Większość dyskusji na tym forum dotyczy end game. Poniekąd jest to słuszne, bo każdy ma inne sposoby na osiągnięcie takiego stopnia "wyfarmienia" postaci, więc jest wiele "słusznych" dróg. Ale proszę tylko o wzięcie pod uwagę, że poza factor klanami istnieją też tzw. "casual player", którzy także chcą czerpać przyjemność z gry i potrzebują niekiedy wsparcia i porady na wcześniejszych etapach. Apeluję zatem o wyrozumiałość i cierpliwość dla takich graczy jak ja  :oops:

Dziękuję jeszcze raz za pomoc i już nie przynudzam  :twisted:

EDIT:
@Alarion  Masz rację. Dla mnie kronika GF jest czymś nowym, natomiast dla większości z Was to już zamierzchła przeszłość ;) Postaram się o tym pamiętać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 10:13:26 am wysłana przez Achaja »


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:52:02 am »
To jest zrozumiałe, że do end game droga długa i zawiła. Pojęcie end game różni się też zakresem na poszczególnym serwerach, bo to kwestia jakie lvle przeważają na serwerze.

Tu bardziej chodzi o to, że trudno czasem udzielić porady graczom, którzy grają na kronikach znacznie bardziej nowych niż GF, od której minęły już 3 duże kroniki i naprawdę wiele się pozmieniało.
.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 28, 2011, 10:57:28 am »
Ale GF wspominam miło i warto slh w tej kronice rozwijać w kierunku pure mage build. 300 elementu w broni, jakiś przyzwoity enchant na anihilation circle, troche zabiegów zwiększających przeżywalność i spokojnie możesz składać całe party przeciwników.
tylko pamiętam, że w tamtej kronice strasznie boleli mnie nukerzy. Oni podobnie z 300 bronią składali slh na 2 hity i trzeba było się nieźle nagimnastykować, żeby tego uniknąć.


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

  • Casual L2 Player
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:44:51 am »
Bardzo optymistyczna wizja  :D
Nukerów na razie spotykam rzadko. Nie jestem agresywna, więc zwykle to ja jestem atakowana a nie na odwrót. W przypadku nukerów: jeśli on atakuje, to prawdopodobnie nie zdążę nawet zareagować, więc takie walki na chwilę obecną spisuję na straty. Wszystko po kolei: najpierw skupię się na meele enemy szczególnie, że mają oni braki w m.defie co daje mi sporą przewagę przy mage build.
Warto się natomiast zastanowić czy w przyszłości nie inwestować w resisty na zasadzie 2xwind resist, 2xwater resist+fire resist i ewentualnie przy napływie funduszy załatwić zapasowe części z brakującymi attri. To powinno pomóc przeciwko nukerom, a przeciwko meele starać się trzymać dystans i za wszelką cenę unikać zwarcia.

Na "robe userów" pewnie najskuteczniejsza taktyka, to meele build ale żeby nie mieszać i nie utrudniać - zostawiam to na późniejsze etapy gry, kiedy już ogarnę mage slh. Trzeba też pomyśleć o oly (książka Lightning Shock), bo zbieranie Tokenów trochę mi zajmie. Potraktuję to jako darmowe lekcje pvp^^



  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 05, 2011, 12:43:04 am »
SB w nuke build
1 Imperial Staffi czy AM i jakie SA
2. Jakie skille najbardziej przydatne (z nuke)
3 Które i jak enchantowac

Soul Rage spamowac w pvp ??

Mam malo czasu wiec gram na high rate takze bez zamartwiania o mane :)
Pozdrawiam
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 05, 2011, 09:50:05 am »
AM+Acu+150Dark Ofc. SoP only jesli posiadasz epiki powinienes spamowac tym bez problemu. Wszystkie nuki maja bazowy atrybut dark+20 wiec enchant pod duel ;) Soul Rage raczej nie lepiej miec butelki z soulami i to uzywac. Mam nadzieje ze pomoglem


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 05, 2011, 06:01:10 pm »
Dzieki :) pomogłeś, twa nadzieja mylną nie była :)
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • Wiadomości: 22

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker / Soul Hound - Female [SB]
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 05, 2011, 09:32:02 pm »
Skill Lighting Barrier jeśli wejdzie w przeciwnika...jak dlugo trzyma ??