Witaj
Gość

Wątek: temperatura procka/chłodzenie  (Przeczytany 1402 razy)

  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

temperatura procka/chłodzenie
« dnia: Listopad 15, 2008, 09:30:36 pm »
ostatnio procek zaczal mi sie przegrzewac do strasznie wysokich wartosci (ok 65 w stanie spoczynku, i 80+ podczas sredniego obciazenia  :_delf_5_2:)
nie mam pojecie czym to jest spowodowane, ustawienia kompa w pomieszczeniu nie zmienialem, nie krecilem ostatnio nic, poprostu nagle zaczal mi sie tak grzac, na razie biore sie za odkurzenie sprzetu, jakby ktos mial jakies inne sugestie to pisac ;)


niechce zakladac nowego tematu, wiec napisze tutaj - interesuje mnie jakis system chlodzenia ogolnego/procka do 150 zl, nie potrzebuje jakiegos super chlodzenia, bo nie planuje zadnego ekstremalnego oc, wystarczy mi w miare dobre i ciche, moge wydac troche wiecej pieniedzy, byleby sprzet mi zbyt nie halasowal  :_delf_5_1:


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: temperatura procka/chłodzenie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2008, 10:15:29 pm »
Za 150 możesz sobie zafundowac jakies pasywne chlodzenie, np http://allegro.pl/item481857803_thermaltake_sonic_tower_rev_2_cl_p0323_socket_775.html
http://allegro.pl/item480008422_coolermaster_geminii_rr_cch_anu2_gp_nowy.html
http://allegro.pl/item482811190_thermalright_hr_01_radiator_s939_754_s775_s478_am2.html


do tego jakis cichy wentylator do obudowy, 120x120, szczerze powiedziawszy nie mam duzego doswiadczenia z wentami, wiec nie bede doradzal nic w ciemno. Noctue dosyc chwala, ale sam nie testowalem wiec warto poczekac na inne opinie :P
http://allegro.pl/item483772198_noctua_nf_s12_800_rpm_ultracichy_i_wydajny_5db.html


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: temperatura procka/chłodzenie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2008, 10:22:26 pm »
Noctua/Thermalright/Scythe - czegokolwiek nie wezmiesz, bedziesz zadowolny.
Wiatraki: Noctua(ciche ale malo wydajne), Xthermal(to samo, swieca sie za to, ale sa gorzej wykonane), Scythe(duza wydajnosc i bardzo ciche), Fander ( troche cichsze ale ciut mniej wydajne) Zephyry od SilentiumPC (tanie i dobre, sam je teraz kupuje).

Ale najpierw otworz kompa, powiedz co masz za procek, a raczej socket w kompie, zobacz wentylatory, moze sie czyms zapchaly, sporboj podkrecic biosem/softem w windzie obroty na coolery i wtedy mysl.
Osobiscie bym Ci nie polecam passywa bez coolera - na 100% masz dupna bude w ktorej nikt nie myslal o czyms takim jak cyrkulacja powietrza. Jezeli masz na coolerzy aktywnym 65C i dziala on dobrze, to nawet jezeli to box, to na passywie najlepszym nie bedziesz mial moze i tego prawde mowiac. Mam IFX-14(najlepszy prawdopodobnie cooler do pasywnego na świecie...planowałem go pod Skeletona i puszczenie pasywne, ale oczywiście ludzie od ANTEC'a momentami tracą mózg i odwalają maniany)więc wiem co mówie :)
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: temperatura procka/chłodzenie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2008, 10:17:16 pm »
Ale najpierw otworz kompa, powiedz co masz za procek, a raczej socket w kompie, zobacz wentylatory, moze sie czyms zapchaly,
socket LGA775, wentylatorki odkurzylem i przeczyscilem w miare mozliwosci mojej obudowy, roznicy nie zauwazylem :(


Osobiscie bym Ci nie polecam passywa bez coolera - na 100% masz dupna bude w ktorej nikt nie myslal o czyms takim jak cyrkulacja powietrza. Jezeli masz na coolerzy aktywnym 65C i dziala on dobrze, to nawet jezeli to box, to na passywie najlepszym nie bedziesz mial moze i tego prawde mowiac. Mam IFX-14(najlepszy prawdopodobnie cooler do pasywnego na świecie...planowałem go pod Skeletona i puszczenie pasywne, ale oczywiście ludzie od ANTEC'a momentami tracą mózg i odwalają maniany)więc wiem co mówie :)
tylko dziwi mnie, ze w przeciagu 2 dni procek zaczal mi sie tak grzac, wczesniej nic takiego sie nie zdarzalo, ok 65 stopni to osiagal podczas gry w l2, a nie podczas pisania na forum!

wiec... co generalnie oplacaloby mi sie kupic, jak juz mowilem, do 150-200zl, zeby bylo ciche i wydajne, tylko prosilbym tak konkretniej, bo mi troszke w glowie namieszales  :_delf_5_1:


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: temperatura procka/chłodzenie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2008, 10:35:47 pm »
Ja akurat polecilem pasywne chlodzenie ze wzgledu na cisze. Razem z dobrych i cichutkim wentylatorem, niekrecony procek raczej nie bedzie sie grzal.

W tej chwili sam uzywam Thermaltake Big Typhoone, na razie procka nie moge podkrecic bo plyta glowna mi na to nie pozwala, wymienilem stockowego coolera bo juz troche wentyl sie wyrobil i z mysla o moich przyszlych zapedach. Jesli mam byc szczery, to wentylator na thermaltaku do super cichych nie nalezy i jesli komus zalezaloby na super ciszy to juz na starcie warto cos takiego wymienic. Imo warto dobrac radiator i wentylator osobno ;)


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: temperatura procka/chłodzenie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2008, 10:20:55 am »
Cokolwiek z Coolerem aktywnym powyzej 150PLN od Scythe/Thermalright/Noctua bedzie dobre =)
Ja mam to:

A ci np. polecam to
Noctua NH-U12

HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: temperatura procka/chłodzenie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2008, 02:54:36 pm »
dzieki za pomoc :*