Witaj
Gość

Wątek: kryształy C i D  (Przeczytany 4643 razy)

  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 0

kryształy C i D
« dnia: Listopad 07, 2010, 12:01:39 pm »
skąd brać te kryształki po jak najniższych kosztach potrzebne one są mi do produkcji SSD BSSD SSC i BSSC


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: kryształy C i D
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2010, 01:05:00 pm »
kupujesz itemy d i c grade i krystalizujesz, lub enchantujesz i palisz:)


  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 0

Odp: kryształy C i D
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2010, 02:13:12 pm »
no tak ale czy to jest opłacalne??


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: kryształy C i D
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2010, 02:15:38 pm »
Proszę, zastanów się - jakby to było nieopłacalne to skąd inne krasie by je brały?


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: kryształy C i D
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2010, 04:35:37 pm »
Ogólnie itemki D/C jak kupujesz u NPC patrz na % podatek i kupuj tam gdzie jest on najmniejszy.
Na cerberusie najbardziej opłaca się krystalizować D: Top d sword 1h (dostępny np. q giran) a z c war axe (też z giran) bądź ich odpowiedniki
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: kryształy C i D
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2010, 05:15:53 pm »
jeżeli na shoty robisz to musisz sobie przeliczyć: cene itemu,koszt wyprodukowania 1 krysia,koszt zrobienia 1 shota i po przeliczać aby mieć z tego zysk, jak jest już rynek rozwinięty to wiadomo konkurencja duża, niby nie ma z tego kokosów ale zawsze to jakieś stałe źródło dochodu, zależy jeszcze na jakich ratach grasz i jak bardzo są dostępne itemy b grade i wzwyż, skup się głównie na ssc i bssc- wiadomo homki itp bardzo długo w obiegu krążą :P


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 1

Odp: kryształy C i D
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2010, 09:07:54 am »
Ogólnie na każdym serwerze minimalna opłacalna cena ssd wynosi 15 adena za sztuke , ssc 20 adena od sztuki , bssd 65 adena od sztuki a bssc ok 120 - 125 adena od sztuki . Dlatego nie załamuj się , jak będziesz widział , że ktoś sprzedaje ssc w cenie np 25 adena (jak to było w moim przypadku) , bo to są minimalne opłacalne ceny . Jednak popyt na nie jest zależny od serwera , na nowszych serwerach popyt na nie będzie wyższy , ale podaż będzie niewielka i tu mamy do czynienia z Niedoborem na rynku . Wiąże się to z tym , że niewielka ilość graczy będzie producentami ze względu na to , że serwer dopiero powstał , a ludzie jednak będą ich potrzebowali . Kiedy serwer jest starszy , Sytuacje zaczną się odwracać - będzie wielu producentów ale i zapotrzebowanie na ssd/c i bssd/c będzie mniejsze i wystąpi wówczas nadwyżka . Jednak należy jeszcze pamiętać o elastyczności cenowej podaży i popytu . Elastyczność popytu jest niska , gdyż bez shotów nie można się obejść . Dlatego warto jest czasem zawyżać ceny ale i zmieniać położenie sklepu na najwygodniejsze kupcom . Elastyczność cenowa podaży jest ..... (I tu zależy znowu od serwera) . Generalnie im starsze serwery tym podaż jest wyższa .  Dlatego też na początku każdego serwera warto zatroszczyć się o sprawy ekonomiczne i dlatego też warto założyć krasia przed główną postacią . Pomoże to zarobić pieniądze na początek . Zapytałeś się , skąd najlepiej brać kryształy . Odpowiedź jest prosta - najlepiej krystalizować itemy ale nie ulepszać , gdyż wydajemy nie potrzebnie pieniądze na enchanty . Itemy trochę kosztują , ale jak wystawisz shoty po tych cenach , które napisałem (minimalnie) to możesz liczyć na zarobek . Jednak musisz popatrzeć na rynek , które sklepy ze shotami gdzie są , jakie shoty oferują , po jakiej cenie , o jakiej porze i jak długo . Następnie musisz sam ustalić porę dnia , miejsce i cenę za shoty . Pora dnia to najlepiej godziny szczytu (godziny popołudniowe 12:00 - 18:00 ew. 20:00) , miejsce musi być widoczne i wygodne dla kupca (czyli jak najbliżej gk) , kupiec nie lubi zaglądaćdo każdego sklepu by sprawdzić , kto ma najniższą cenę , bo wiadomo , większość graczy jest leniwa (bez urazy) . Cena musi być porównywalna z ceną konkurencji , w tym celu należy ustalić , kto jak najmniej bierze za shoty i ile . Twoja cena musi być mniej więcej : <x-3 , x+3> , gdzie x to najniższa cena shota . Jeżeli zastosujesz się do moich wskazówek , będziesz zarabiał . Może niewiele , ale zysk to zysk .

P.S Moje porady oczywiście dotyczą prawie każdego serwera z ratami nie większymi , niż x25 . Powodzenia .

P.S. 2  Ups , nie zauważyłem daty tematu . Bardzo przepraszam . Jednak może komuś się przydadzą moje porady dla początkujących odnośnie zarobku .

/Tirius: mimo wszystko daję Ci plusa, bo się rozpisałeś, a komuś może się przyda ta wiedza.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 03:07:58 pm wysłana przez Tirius »