Witaj
Gość

Wątek: Baldur's Gate 2 LAN, Hamachi, PROBLEM !!!  (Przeczytany 3845 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Baldur's Gate 2 LAN, Hamachi, PROBLEM !!!
« dnia: Kwiecień 28, 2012, 10:56:07 am »
Połechtam Was troche: Wiem, że tu sporo tęgich głów zagląda paru z Was zna sie na takich sprawach więc prosze mądrzejszych od siebie w danym temacie o pomoc :P
Chcę pograć sobie w BG 2 online poprzez hamachi. Moja sytuacja wygląda nastepująco:
Oba komputery są w jednym pomieszczeniu polaczone z internetem poprzez jeden router. WLAN działa przesyłanie plików idzie bezproblemowo. Internet mam w UPC i podejrzewam iz mamy IP wewnetrze.
Firewalle wylaczone, hamachi skonfigurowane. Wchodze do BG2 protokół TCP/IP tworze nowa gre na komputerze A. Pojawia sie ekran z dolączaniem postaci i tu jest git. Drugi komputer (B) laczy sie w ten sam sposob TCP/IP wpisuje adres IP komputera A, nadany przez hamachi i niestety po probie polaczenia pokazuje komuniakt ze nie mozna dolaczyc do gry. Przeszperałem internet i nie moge znalesc odpowiedzi. Mamy te same wersje BG z tym samym Baldur.ini. Jeden komp to Vista drugi Win7 ale podobno to nie problem.
Edit. Czytałem również coś o Portach, które wymaga BG2 do gry online. Uzywałem programu Nmap jednak niezbyt się na tym znam i do zadnego szczególnego wniosku nie doszedłem.
Jeszcze pytanie. Czy kupno dwóch kabli i podłączenie nimi lapkow do routera rozwiaże sprawe ??E

EDIT:
Chce sprobować Port Forwarding. Wg. Bioware to powinno wygladac tak:

Ensure that port numbers 2300-2400 and 6073 are set up on the server for both "inbound" and "outbound" transfers on both "TCP" and "UDP" protocols

Samą treść rozumiem tyle jak dokładnie to wpisac aby działało.
Załączam screen z okienkiem od PortForwarding i jeśli ktoś mogłby mnie poinstruowac byłbym wdzieczny.
http://img15.imageshack.us/img15/4487/pforward.jpg

W samym Hamachi (v.2.0) na kazdym z laptopów drugiego uzytkownika widzę na zielono i tunel pośredni.

Problem rozwiązałem :D Jeśli ktoś bedzie kiedys potrzebował pomocy to PM wyjasnie co i jak.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2012, 02:01:20 pm wysłana przez Slomek »
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


Odp: Baldur's Gate 2 LAN, Hamachi, PROBLEM !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2012, 01:19:08 pm »
Jak możesz opisz rozwiązanie problemu. :)


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Baldur's Gate 2 LAN, Hamachi, PROBLEM !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2012, 11:23:33 pm »
Sam bym sobie popykał w baldura albo nwn 2 :D przez siec :D

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 466

  • Pochwał: 1

Odp: Baldur's Gate 2 LAN, Hamachi, PROBLEM !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2012, 12:29:41 am »
Grałem w multi w kombinacji łowca/kapłan + mag/złodziej

Na początku graliśmy w Baldur's Gate Trilogy i mogliśmy grać w 1 część na silniku BG2. W 2 część graliśmy już bez Trilogy. Zabawa przednia. Nie osiągneliśmy max cap exp, mimo, że 1 części mieliśmy exp za pułapki i wpisywanie czarów.



Finaly retired, L2 is not fun anymore.


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Baldur's Gate 2 LAN, Hamachi, PROBLEM !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2012, 09:05:07 am »
Grałem w multi w kombinacji łowca/kapłan + mag/złodziej

Na początku graliśmy w Baldur's Gate Trilogy i mogliśmy grać w 1 część na silniku BG2. W 2 część graliśmy już bez Trilogy. Zabawa przednia. Nie osiągneliśmy max cap exp, mimo, że 1 części mieliśmy exp za pułapki i wpisywanie czarów.
Trzeba było dac znać a mieli byście czystego "szalonego maga" albo mistrza sprowadzenia :D

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Baldur's Gate 2 LAN, Hamachi, PROBLEM !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2012, 04:55:12 pm »
Nom i czarownika/zabójcę (pod warunkiem modyfikacji weaprof.2da :P )
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!