Witaj
Gość

Wątek: [L2J] L2Etina x4 Interlude 10.02.2023  (Przeczytany 42298 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1717

  • Pochwał: 3

  • Prawie jak Jezus
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 07, 2021, 04:53:44 pm »
Czy barakiela można zaliczyć w podobny sposób jak Baiuma?

nie, trza zabic retailowo

2003-2011 - HellGuards Clan Leader ;)


  • Wiadomości: 28

  • Pochwał: 0



  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #227 dnia: Marzec 10, 2021, 01:58:30 pm »
Nie robili backupow na innej maszynie?  :oops:

Jak będzie WIPE to nie jest tak źle. Pokazali że potrafią ogarnąć projekt, jest zaufanie, jakieś blędy naprawione. Teraz obniżyć raty i zacząć od nowa.

edit: rpg-club też leży
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2021, 02:02:37 pm wysłana przez n3 »


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #228 dnia: Marzec 10, 2021, 03:20:10 pm »
Nie robili backupow na innej maszynie?  :oops:

Nie maszynie, tylko u innego dostawcy w innym datacenter a najlepiej w innej części świata. To teoria, praktyka jest zupełnie inna.
Kasa.
Tam padły naprawdę duże bazy danych a nie śmieszy serwerek ze śmiesznym budżetem, śmiesznej gry z kilkoma tysiącami kont

Reszty nie komentuję...
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 10, 2021, 08:54:21 pm »
No puszczenie tego na normalnych ustawieniach - x1 i bez zmian w MDT to było by najlepsze co można zrobić dla serwera.


  • Wiadomości: 89

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #230 dnia: Marzec 10, 2021, 10:06:04 pm »
Rozumiem ze serwer juz sie skończył tak?, będzie wipe?, macie jakieś info?


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #231 dnia: Marzec 10, 2021, 10:27:07 pm »
Rozumiem ze serwer juz sie skończył tak?, będzie wipe?, macie jakieś info?

DISCLAIMER - to co piszę to jedynie gdybania, prawdziwe informacje może dostarczyć jedynie staff Etiny

Na discordzie jest wszytko.
Na razie admin Etiny czeka na akcje i informacje "co dalej" ze strony OVH.
Samo OVH pracuje ciężko nad odtworzeniem zasobów ze swoich zapasów - pamiętaj, że klienci mieli umowy i opłacone serwery.
Najwięksi i "najważniejsi" klienci będą mieli odtworzoną ofertę w ciągu 3-4 dni, ale mniejsi (pewnie i Etina) muszą się liczyć z okresem 2-3 tygodni co najmniej.
Generalnie na chwile obecną wygląda to tak, że backup który robiła Etina był w tej samej serwerowni, która doszczętnie spłonęła.
Innego backupu bazy nie było.
Jeśli postawią serwer to na 99% będzie to start od zera, nie będzie odtworzona bazy danych, a pewnie ze względu na opłacony już hosting (domyślam się, że tak było), będą czekać te 2-3 tygodnie by ew. postawić serwer od nowa.
Pozostaje też ew. kwestia dotacji, niby nie refundowane, "ich strata",  ale dla dbania o markę powinno się albo graczom zwrócić kasę albo właśnie postawić serwer i zaproponować dalszą rozgrywkę,  nawet od zera.

Uwaga co do dobrych rad na temat nowego startu - stawianie x1 mija się z celem, skoro jest już Reborn, problemem nie było samo w sobie podbicie rat do x3 tylko złe ustawienia serwera i pewien modding który tam zrobiono.
Opisał to dość dobrze na forum Etiny pewien gracz, o tyle jeden punkt jest błędny i go nie zrozumiał jak i tutaj na forum (siege):

https://l2etina.com/forum/index.php?/topic/526-mistakes-were-made-and-lessons-have-been-learned/&tab=comments#comment-2405

« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2021, 10:37:49 pm wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • ******
  • Wiadomości: 1717

  • Pochwał: 3

  • Prawie jak Jezus
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #232 dnia: Marzec 11, 2021, 12:00:30 am »
Rozumiem ze serwer juz sie skończył tak?, będzie wipe?, macie jakieś info?

DISCLAIMER - to co piszę to jedynie gdybania, prawdziwe informacje może dostarczyć jedynie staff Etiny

Na discordzie jest wszytko.
Na razie admin Etiny czeka na akcje i informacje "co dalej" ze strony OVH.
Samo OVH pracuje ciężko nad odtworzeniem zasobów ze swoich zapasów - pamiętaj, że klienci mieli umowy i opłacone serwery.
Najwięksi i "najważniejsi" klienci będą mieli odtworzoną ofertę w ciągu 3-4 dni, ale mniejsi (pewnie i Etina) muszą się liczyć z okresem 2-3 tygodni co najmniej.
Generalnie na chwile obecną wygląda to tak, że backup który robiła Etina był w tej samej serwerowni, która doszczętnie spłonęła.
Innego backupu bazy nie było.
Jeśli postawią serwer to na 99% będzie to start od zera, nie będzie odtworzona bazy danych, a pewnie ze względu na opłacony już hosting (domyślam się, że tak było), będą czekać te 2-3 tygodnie by ew. postawić serwer od nowa.
Pozostaje też ew. kwestia dotacji, niby nie refundowane, "ich strata",  ale dla dbania o markę powinno się albo graczom zwrócić kasę albo właśnie postawić serwer i zaproponować dalszą rozgrywkę,  nawet od zera.

Uwaga co do dobrych rad na temat nowego startu - stawianie x1 mija się z celem, skoro jest już Reborn, problemem nie było samo w sobie podbicie rat do x3 tylko złe ustawienia serwera i pewien modding który tam zrobiono.
Opisał to dość dobrze na forum Etiny pewien gracz, o tyle jeden punkt jest błędny i go nie zrozumiał jak i tutaj na forum (siege):

https://l2etina.com/forum/index.php?/topic/526-mistakes-were-made-and-lessons-have-been-learned/&tab=comments#comment-2405

A ja powiem ze miło się grało ale nim cokolwiek admistracja będzie w stanie zrobić to ludzie już pójdą na kolejne serwery i tak w ciągu ostatnich epicow się rozsypał kolejny side więc wipe był jedyna dobra opcja ale wątpię że ktoś będzie czekał 2 tygodnie wiedząc co się odwaliło xd

2003-2011 - HellGuards Clan Leader ;)


  • Wiadomości: 178

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #233 dnia: Marzec 11, 2021, 01:29:26 am »
@everyone OVH posted their schedule regarding datacenter in Strasbourg:
"The restoration of the site's power supply of SBG1 and SBG4 is estimated for Monday, March 15. A recovery for SBG3 is estimated for Friday, March 19."

Our dedicated server was(rest in peace) located in SBG2, which seems to be completed destroyed. In such case, it's not possible to restore any of our data, progress of your characters is lost.

Most likely we will reopen L2Etina in future, though we don't know yet when it might happen.
It was great to see you all playing on our server. We hope to see you again in future.

To by było na tyle
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2021, 01:31:23 am wysłana przez Kloniasz »


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #234 dnia: Marzec 11, 2021, 08:33:07 am »
Ogólnie serwer jak wiele innych ostatnimi czasy czyli skok na kase. Bardzo duży zbieg okoliczności z tym pożarem , ale nie mniej jednak bardzo na rękę administracji. Co mieli zarobić to zarobili, a teraz wpływy z donacji leciały by na łeb na szyje a robotę wykonywać trzeba by było. Jak by było inaczej od razu po dowiedzeniu się, że dane są nie do odzyskania ogłosili by nowe otwarcie i zapewnienie ludzi którzy dotowali, że będą mieli z tego jakieś benefity na nowym serwerze. A tutaj informacja, że może tam kiedyś w przyszłości coś będzie. Żeby nie było ja złotówki nie wydałem na tym serwerze, więc nie jest to wylewanie żalów. Ogólnie takie podsumowanie :
1. Rynek na mdt moim zdaniem to zły pomysł, nowi ludzie zaczynający grać na serwerze nie wiedząc co jest grane pomyślą, że serwer jest pusty. Ja prawie przestałem tam grać wchodząc do giran i widząc 3 sklepy na krzyż i na pewno było dużo ludzi którzy tak zrobili.
2. Ten system buffów w mdt kompletnie zniszczył ideę tej gry czyli granie z ludźmi w party. Jak na tym serwerze nie miałeś cp to granie suportem to pewnie jakaś katorga bo ddki tylko brali buff solo exp i tak w koło. Znaleźć random party graniczyło z cudem.
3. Offline shop spoko sprawa, ale moim zdaniem powinien być resetowany co np. dwa dni, żeby pozbyć się martwych sklepów albo typów co tak na prawdę nic nie sprzedawali tylko trzymali sobie dobre miejsce.
4. Premuim all czat mnie osobiście się nie podobał bo ludziom którzy tego nie mieli ciężko było coś sprzedać, kupić itd. Taki czat to przywilej statusu hero.
5. Otworzenie siege za szybko co zniszczyło ekonomię (to pewnie nie jedyny powód) Zakup niektórych matsów czy partsów praktycznie graniczył z cudem, a jeżeli już to po jakiś horrendalnych kwotach.
6. Sporo bugów, ale najgorsze to zbugowane bossy valakas czy antek co doprowadziło do opuszczenia serwera przez jeden z dwóch major klanów czego konsekwencją było brak konkurencji. Destyny farmili sobie za darmo wszystkie bossy itd. Zapewne dość szybko by się znudzili i też opuścili serwer bo żadnej poważnej konkurencji na horyzoncie widać nie było.
7. Online szału nie robił, może z 500 osób w szczycie. Spoty raczej puste, ewentualnie jacyś pojedynczy gracze biegali. Zauważyłem tendencje, że sporo nowych osób zaczynało grać na serwerze ale to raczej solo casuale, a w kontrze wykruszało się coraz więcej graczy bardziej hardcore.
Ogólnie tak czy inaczej nie postawił bym, że ten serwer długo by pociągną, może jeszcze z miesiąc może dwa i było by ghost town, także nie jestem pewny czy warto po nim płakać i mocno zastanowić się czy jeżeli kiedyś ten projekt powróci jest sens tam grać. 


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #235 dnia: Marzec 11, 2021, 10:15:21 am »
Dużo niezrozumienia, fikcja pomieszana z prawidłowymi obserwacjami.

To nie był żaden skok na kasę, mówili to wszyscy gracze, że serwer nie jest p2w i ma bardzo rozsądna dotację.
O błędach w ustawieniach i pomysłach było już dużo napisane, za wyjątkiem tego nieszczęśliwego siege, którego się wszyscy uczepili reszta się zgadza, nie ma co pisać.
Online spadało głównie ze względu na felerny bug z grand bossami i drame jaka odstawili gracze retardy-noliferzy, gdy admin zabrał im zabawki które dropły ze smoków. Na częściowe usprawiedliwienie adminów mam  to, że pliki były pierwszy raz online a takiego buga trudno było wyłapać w testach deweloperskich,
W piku w szczycie serwera, tak ok. miesiąc temu, było min 800 graczy - było to widać w grze, weekend wieczór to był pik tygodnia.
IMO serwer miał bardzo dużą szansę by się rozwijać, pliki są unikalne, admini zapowiadali dalsze dodatki do gry.

Bug z grand bossami + admini zniknęli na 2 tygodnie tuż przed pożarem OVH i nie dawali znaku życia + ten pożar, który coraz bardziej podejrzewam był na rękę administracji - mają teraz usprawiedliwienie na zamknięcie serwera.

Szkoda, naprawdę ktoś włożył w to dużo pracy, starał się w miarę swoich możliwości, ale bugi zaczęły zabijać serwer a pożar dokończył robotę.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • ******
  • Wiadomości: 1717

  • Pochwał: 3

  • Prawie jak Jezus
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #236 dnia: Marzec 11, 2021, 10:27:38 am »
Dużo niezrozumienia, fikcja pomieszana z prawidłowymi obserwacjami.

To nie był żaden skok na kasę, mówili to wszyscy gracze, że serwer nie jest p2w i ma bardzo rozsądna dotację.
O błędach w ustawieniach i pomysłach było już dużo napisane, za wyjątkiem tego nieszczęśliwego siege, którego się wszyscy uczepili reszta się zgadza, nie ma co pisać.
Online spadało głównie ze względu na felerny bug z grand bossami i drame jaka odstawili gracze retardy-noliferzy, gdy admin zabrał im zabawki które dropły ze smoków. Na częściowe usprawiedliwienie adminów mam  to, że pliki były pierwszy raz online a takiego buga trudno było wyłapać w testach deweloperskich,
W piku w szczycie serwera, tak ok. miesiąc temu, było min 800 graczy - było to widać w grze, weekend wieczór to był pik tygodnia.
IMO serwer miał bardzo dużą szansę by się rozwijać, pliki są unikalne, admini zapowiadali dalsze dodatki do gry.

Bug z grand bossami + admini zniknęli na 2 tygodnie tuż przed pożarem OVH i nie dawali znaku życia + ten pożar, który coraz bardziej podejrzewam był na rękę administracji - mają teraz usprawiedliwienie na zamknięcie serwera.

Szkoda, naprawdę ktoś włożył w to dużo pracy, starał się w miarę swoich możliwości, ale bugi zaczęły zabijać serwer a pożar dokończył robotę.

Po XX latach istnienia l2 raczej nikt po prostu nie wierzy w to że nie mieli backupa serwera na innym hostingu, wgrał patch na agathiony z doty i zniknął, więc to nie są teorie spiskowe tylko skok na kasę i trzeba to umieć sobie uświadomić, do tego ingerencja w siege i epici sam sobie dołek wykopał

2003-2011 - HellGuards Clan Leader ;)


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #237 dnia: Marzec 11, 2021, 10:49:57 am »
Po XX latach istnienia l2 raczej nikt po prostu nie wierzy w to że nie mieli backupa serwera na innym hostingu, wgrał patch na agathiony z doty i zniknął, więc to nie są teorie spiskowe tylko skok na kasę i trzeba to umieć sobie uświadomić, do tego ingerencja w siege i epici sam sobie dołek wykopał

Na końcówce może tak to wyglądało, jednak admini po długim milczeniu wrócili i widać było, że chcieli dalej ciągnąć projekt.
Pożar ich po prosu dobił. Backup mieli, ale jestem sobie w stanie wyobrazić, że nie u innego hostera - takie backupy robi się raczej z myślą o włamie czy padzie hardwaru, a nie trzęsieniu ziemi czy pożarze.

Nikt nie wie jaki układ był za kurtyną, kto faktycznie finansował serwer, jakie miał oczekiwania i jaki układ miał z deweloperem plików i modderem klienta.
Ale sam serwer raczej nie był postawiony jako cash-grabber - po prostu nastąpił nieszczęśliwy zbieg wypadków.
Ingerencje o których piszecie były próbą naprawy skutków ewidentnych bugów.
Wy akurat patrzycie na to z pozycji graczy tułających się po kolejnych lol-serwrach, jednak ja akurat wiem kto jest deweloperem i modderem, zresztą Asuki nie ukrywał przecież swojego wsparcia dla projektu. Sam pojawiał się jako GM w grze i na discordzie, a nigdy go nie zaliczę do cwaniaka żerującego na graczach. Pomagał wielu ludziom za free i po prostu nie należy do tego typu osób jaki sugerujecie.

Bugi, których skutki ciężko było odwrócić bez krzyków (i spadku online)  no i pech z pożarem - nie ma co drążyć tematu,  serwer został zamknięty i tyle.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #238 dnia: Marzec 11, 2021, 11:38:40 am »
A czy ktoś jest w stanie odnieść się do informacji, które otrzymałem od klanowiczów w sprawie działań Etiny w temacie Antharasa/Valakasa/Baiuma?

To co mi przedstawiono:
1. Klan Destiny wykorzystał buga bijąc Antharasa (brak regeneracji HP) i wykorzystali skopaną geodatę, aby ubić go bez otrzymywania obrażeń - po 8 godzinach. Lider Destiny zapewnił Etinę, że nie wykorzystali żadnego buga i Etina mu uwierzył.
2. Kilka dni później Rose w ten sam sposób ubili Valakasa, po czym lider Destiny złożył "zażalenie" do Etiny i dropy z Valaksa zostały wycofane (z Antharsa podobno nie). W wyniku tego Rose opuścili serwer.
3. Po dwudniowej dramie udowodniono, że Destiny wykorzystało buga w przypadku Antharasa, jednak nic z tym nie zrobiono.
4. Kilka dni po starcie serwera lider Destiny narzekał, że czekanie na pierwszego Baiuma to za długo i Etina zdecydował się zrespić Baiuma w Giran na 2 minuty, aby "topka" mogła pójść dalej z subą - podobno zdecydowana większość graczy, która wykorzystała ten "event" to właśnie Destiny.

To tylko informacje, które mi przekazano. Nikogo nie oskarżam, chcę poznać wypowiedzi innych. Przyznam, że nieszczególnie śledziłem discorda + urlop i jakoś wszystko mnie ominęło.

Czy ktoś z Was jest w stanie to potwierdzić lub temu zaprzeczyć?


  • Wiadomości: 47

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #239 dnia: Marzec 11, 2021, 12:20:09 pm »
Jak ktoś wierzy że nie mieli backupa na innej maszynie to gratuluje, nie te czasy .... :) Pożar mimo iż przypadkowy dla nich jest sytuacją idealną, mają usprawiedliwienie na zamknięcie i po temacie. Teraz na spokojnie bez presji poprawią pliki i otworzą od nowa proste i logiczne.


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #240 dnia: Marzec 11, 2021, 12:48:42 pm »
A czy ktoś jest w stanie odnieść się do informacji, które otrzymałem od klanowiczów w sprawie działań Etiny w temacie Antharasa/Valakasa/Baiuma?

To co mi przedstawiono:
1. Klan Destiny wykorzystał buga bijąc Antharasa (brak regeneracji HP) i wykorzystali skopaną geodatę, aby ubić go bez otrzymywania obrażeń - po 8 godzinach. Lider Destiny zapewnił Etinę, że nie wykorzystali żadnego buga i Etina mu uwierzył.
2. Kilka dni później Rose w ten sam sposób ubili Valakasa, po czym lider Destiny złożył "zażalenie" do Etiny i dropy z Valaksa zostały wycofane (z Antharsa podobno nie). W wyniku tego Rose opuścili serwer.
3. Po dwudniowej dramie udowodniono, że Destiny wykorzystało buga w przypadku Antharasa, jednak nic z tym nie zrobiono.
4. Kilka dni po starcie serwera lider Destiny narzekał, że czekanie na pierwszego Baiuma to za długo i Etina zdecydował się zrespić Baiuma w Giran na 2 minuty, aby "topka" mogła pójść dalej z subą - podobno zdecydowana większość graczy, która wykorzystała ten "event" to właśnie Destiny.

To tylko informacje, które mi przekazano. Nikogo nie oskarżam, chcę poznać wypowiedzi innych. Przyznam, że nieszczególnie śledziłem discorda + urlop i jakoś wszystko mnie ominęło.

Czy ktoś z Was jest w stanie to potwierdzić lub temu zaprzeczyć?

Nie jestem w tej sprawie ekspertem, ale z tego co mi wiadomo to najpierw był valakas a później antek i podobno z obydwóch bossów dropy zostały zabrane z tym, że Rose trochę poniosło bo dosłownie kilka min po tym jak Destyny ubili antka podnieśli lament, a po 1-2 h zaczęli dropić się w giran. Zabrakło trochę chłodnego podejścia i poczekania na rozwój sytuacji i podobno po kilku dniach chcieli żeby gm zrobił rollback, żeby wyrzucony sprzęt im wrócił i chcieli grać dalej, ale ile w tym prawdy to nie wiem.Co do tego baiuma, tego nie wiedziałem, ale ja nie grałem od startu, jednak jeżeli to prawda to bardzo słabo.


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #241 dnia: Marzec 11, 2021, 12:52:21 pm »

To nie był żaden skok na kasę, mówili to wszyscy gracze, że serwer nie jest p2w i ma bardzo rozsądna dotację.


Nikt nie mówi, że donate był p2w co nie wyklucza skoku na kasę. Mnie osobiście ten czat premium bardzo się nie podobał, ale to prywatna opinia. Skoro jesteś taki pewny, że administracja miała jak najlepsze intencje to co powstrzymuje ich od wystartowania z bomby serwera od nowa z zadośćuczynieniem dla ludzi donujących ? tylko znikają ze sceny.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 11, 2021, 01:25:13 pm »
A czy ktoś jest w stanie odnieść się do informacji, które otrzymałem od klanowiczów w sprawie działań Etiny w temacie Antharasa/Valakasa/Baiuma?

To co mi przedstawiono:
1. Klan Destiny wykorzystał buga bijąc Antharasa (brak regeneracji HP) i wykorzystali skopaną geodatę, aby ubić go bez otrzymywania obrażeń - po 8 godzinach. Lider Destiny zapewnił Etinę, że nie wykorzystali żadnego buga i Etina mu uwierzył.
2. Kilka dni później Rose w ten sam sposób ubili Valakasa, po czym lider Destiny złożył "zażalenie" do Etiny i dropy z Valaksa zostały wycofane (z Antharsa podobno nie). W wyniku tego Rose opuścili serwer.
3. Po dwudniowej dramie udowodniono, że Destiny wykorzystało buga w przypadku Antharasa, jednak nic z tym nie zrobiono.
4. Kilka dni po starcie serwera lider Destiny narzekał, że czekanie na pierwszego Baiuma to za długo i Etina zdecydował się zrespić Baiuma w Giran na 2 minuty, aby "topka" mogła pójść dalej z subą - podobno zdecydowana większość graczy, która wykorzystała ten "event" to właśnie Destiny.

To tylko informacje, które mi przekazano. Nikogo nie oskarżam, chcę poznać wypowiedzi innych. Przyznam, że nieszczególnie śledziłem discorda + urlop i jakoś wszystko mnie ominęło.

Czy ktoś z Was jest w stanie to potwierdzić lub temu zaprzeczyć?

Zabugowany Antek i Valakas to prawda, i nikt więcej tutaj nic nie napisze, bo reszta to matactwa i krętactwa, nie wiadomo komu wierzyć, a historia z Baiumem prawdopodobnie została wymyślona by oczernić administrację, właśnie tak ta  banda retardów tak się zachowała, zaczęła masowo siać defetyzm i obgadywać serwer gdzie się dało by go zniszczyć. Żaden się nie zreflektował, że sami exploitowali serwer.
Rose wiedzieli o bugu (od Destiny, które odkryło go na Antharasie, albo odwrotnie) i go wykorzystali - przy czym jeden z liderów i nie jestem pewien teraz czy chodziło o ten czy tamten klan  pisali na klanowym chatcie, żeby nie zgłaszać tego buga adminowi - i to był pierwszy powód, że skasowano drop z Valakasa a zostawili z Antharasa - świadome użycie eksploita na Valakasie. IMO admin postąpił źle, powinien skasować drop z jednego i drugiego smoka.
Tak czy siak bug istniał i normalnie gracze by pogodzili się z tym, ze mają rollback na itemy które im się nie należały. A ci odstawili emo-dramę.

Jak ktoś wierzy że nie mieli backupa na innej maszynie to gratuluje, nie te czasy .... :) Pożar mimo iż przypadkowy dla nich jest sytuacją idealną, mają usprawiedliwienie na zamknięcie i po temacie. Teraz na spokojnie bez presji poprawią pliki i otworzą od nowa proste i logiczne.
Czytaj co się tutaj pisze. Ze zrozumieniem. Backup był, na innej maszynie, ale w tej samej serwerowni(budynku).
Tak, pożar prawdopodobnie był im na rękę, by jednak zamknąć serwer - bug na grand RB to poważna sprawa, drama i spadający online, ciężko jest wyciągnąć z tego serwer po co się męczyć i ryzykować? Pewnie zdecydowali się jednak zaryzykować, ale gdy dzień później przytrafił się pożar to jednak się poddali.
Co do otwarcia na nowo kto zaufa administracji, która nie miała skutecznego backupu(oficjalnie)?
A przed całą historią sobie zniknęła na 2 tygodnie bez słowa wyjaśnienia? A na sam koniec zamknęła serwer i wuj dotacje strzelił?
Mogę Ci powiedzieć, większość graczy to dawni gracze l2 którzy pykali sobie tam 4fum za wyjątkiem nolife'ów wbijali dopiero w okolice 70+
L2 to jednak grind i gracze przywiązują sie do zdobyczy na swoim serwerze, tak właśnie popularność, pomimo bugów, zyskał Reborn.



To nie był żaden skok na kasę, mówili to wszyscy gracze, że serwer nie jest p2w i ma bardzo rozsądna dotację.


Nikt nie mówi, że donate był p2w co nie wyklucza skoku na kasę. Mnie osobiście ten czat premium bardzo się nie podobał, ale to prywatna opinia. Skoro jesteś taki pewny, że administracja miała jak najlepsze intencje to co powstrzymuje ich od wystartowania z bomby serwera od nowa z zadośćuczynieniem dla ludzi donujących ? tylko znikają ze sceny.
Jaki skok na kasę? Ile widziałeś tych aghationów w grze? Ja 1 gracza. Skok nawet przewidzimy na 100€? Litości.
Ktoś nad tymi plikami ciężko pracował, setki jeśli nie więcej godzi, wywalili kupę siana na hosting, smatguarda i reklamy.
Weźcie czasami się zastanówcie i policzcie sobie.

Zamykają serwer bo jest im wygodniej, znają już najważniejsze bugi, mają czas by je poprawić. Wiedzą jakie błędy popełnili.
Na Discordze jeden z administracji napisał, ze postawią serwer na nowo, ale nie wiadomo kiedy. Ile w tym zwykłego lania wody to się okaże.
IMO te pliki wypłyną wcześniej czy później jako nie ten to inny projekt, kosztowały za dużo pracy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2021, 01:28:30 pm wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 47

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 11, 2021, 02:25:13 pm »
Jak ktoś wierzy że nie mieli backupa na innej maszynie to gratuluje, nie te czasy .... :) Pożar mimo iż przypadkowy dla nich jest sytuacją idealną, mają usprawiedliwienie na zamknięcie i po temacie. Teraz na spokojnie bez presji poprawią pliki i otworzą od nowa proste i logiczne.
Czytaj co się tutaj pisze. Ze zrozumieniem. Backup był, na innej maszynie, ale w tej samej serwerowni(budynku).
Tak, pożar prawdopodobnie był im na rękę, by jednak zamknąć serwer - bug na grand RB to poważna sprawa, drama i spadający online, ciężko jest wyciągnąć z tego serwer po co się męczyć i ryzykować? Pewnie zdecydowali się jednak zaryzykować, ale gdy dzień później przytrafił się pożar to jednak się poddali.
Co do otwarcia na nowo kto zaufa administracji, która nie miała skutecznego backupu(oficjalnie)?
A przed całą historią sobie zniknęła na 2 tygodnie bez słowa wyjaśnienia? A na sam koniec zamknęła serwer i wuj dotacje strzelił?
Mogę Ci powiedzieć, większość graczy to dawni gracze l2 którzy pykali sobie tam 4fum za wyjątkiem nolife'ów wbijali dopiero w okolice 70+
L2 to jednak grind i gracze przywiązują sie do zdobyczy na swoim serwerze, tak właśnie popularność, pomimo bugów, zyskał Reborn.

Wiem, żle sformułowałem, chodziło mi że w innej serwerowni. Tak czy siak na wszystkim tylko zyskał Reborn...


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 11, 2021, 02:25:47 pm »

Co do otwarcia na nowo kto zaufa administracji, która nie miała skutecznego backupu(oficjalnie)?

Jaki skok na kasę? Ile widziałeś tych aghationów w grze? Ja 1 gracza. Skok nawet przewidzimy na 100€? Litości.
Ktoś nad tymi plikami ciężko pracował, setki jeśli nie więcej godzi, wywalili kupę siana na hosting, smatguarda i reklamy.
Weźcie czasami się zastanówcie i policzcie sobie.

Zamykają serwer bo jest im wygodniej, znają już najważniejsze bugi, mają czas by je poprawić. Wiedzą jakie błędy popełnili.
Na Discordze jeden z administracji napisał, ze postawią serwer na nowo, ale nie wiadomo kiedy. Ile w tym zwykłego lania wody to się okaże.
IMO te pliki wypłyną wcześniej czy później jako nie ten to inny projekt, kosztowały za dużo pracy.

Jest taka anegdota, że najbezpieczniej jest lecieć samolotem zaraz po jakiejś katastrofie bo motywacja żeby to się nie powtórzyło chociaż przez jakiś czas wzrasta o 1000% i podejrzewam, że tutaj mogło by być podobnie i starali by się przy nowym serwerze o wiele bardziej, żeby udowodnić, że nie popełnią więcej takich błędów. Tutaj trafiasz w sedno bo nikt nie wkłada tyle wysiłku w opracowanie takiego serwera charytatywnie, business is business i nie ma się co oszukiwać, że takie serwery stawiane są z nastawieniem na zarobek. Inną kwestią jest czy chcemy się tylko nachapać i wszystko olewać czy jednak damy coś więcej od siebie. Ciężko powiedzieć jak było w tym przypadku, pewnie mieszanka obu. Oczywiście zamykają serwer bo jest im wygodniej, ale mogli by chociaż zamieścić jakieś info, tu popełniliśmy błąd, tu popełniliśmy błąd, mamy zamiar nad tym pracować i na pewno wrócimy silniejsi. A to co oni wrzucili to, dobra fajnie było może kiedyś coś będzie a może nie, nara.


  • ******
  • Wiadomości: 1717

  • Pochwał: 3

  • Prawie jak Jezus
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #245 dnia: Marzec 11, 2021, 02:26:20 pm »
A czy ktoś jest w stanie odnieść się do informacji, które otrzymałem od klanowiczów w sprawie działań Etiny w temacie Antharasa/Valakasa/Baiuma?

To co mi przedstawiono:
1. Klan Destiny wykorzystał buga bijąc Antharasa (brak regeneracji HP) i wykorzystali skopaną geodatę, aby ubić go bez otrzymywania obrażeń - po 8 godzinach. Lider Destiny zapewnił Etinę, że nie wykorzystali żadnego buga i Etina mu uwierzył.
2. Kilka dni później Rose w ten sam sposób ubili Valakasa, po czym lider Destiny złożył "zażalenie" do Etiny i dropy z Valaksa zostały wycofane (z Antharsa podobno nie). W wyniku tego Rose opuścili serwer.
3. Po dwudniowej dramie udowodniono, że Destiny wykorzystało buga w przypadku Antharasa, jednak nic z tym nie zrobiono.
4. Kilka dni po starcie serwera lider Destiny narzekał, że czekanie na pierwszego Baiuma to za długo i Etina zdecydował się zrespić Baiuma w Giran na 2 minuty, aby "topka" mogła pójść dalej z subą - podobno zdecydowana większość graczy, która wykorzystała ten "event" to właśnie Destiny.

To tylko informacje, które mi przekazano. Nikogo nie oskarżam, chcę poznać wypowiedzi innych. Przyznam, że nieszczególnie śledziłem discorda + urlop i jakoś wszystko mnie ominęło.

Czy ktoś z Was jest w stanie to potwierdzić lub temu zaprzeczyć?

Nie jestem w tej sprawie ekspertem, ale z tego co mi wiadomo to najpierw był valakas a później antek i podobno z obydwóch bossów dropy zostały zabrane z tym, że Rose trochę poniosło bo dosłownie kilka min po tym jak Destyny ubili antka podnieśli lament, a po 1-2 h zaczęli dropić się w giran. Zabrakło trochę chłodnego podejścia i poczekania na rozwój sytuacji i podobno po kilku dniach chcieli żeby gm zrobił rollback, żeby wyrzucony sprzęt im wrócił i chcieli grać dalej, ale ile w tym prawdy to nie wiem.Co do tego baiuma, tego nie wiedziałem, ale ja nie grałem od startu, jednak jeżeli to prawda to bardzo słabo.

Co do epicow to szczerze było trochę inaczej. RoseTatoo jako clan dostało hajs od administracji innadril żeby grać na ich serwie i Uni i osoby z Rose się tym chwaliły nawet na streamkach, zanim poszli na valakasa pmneli 2 liderów clanow frogow i cp o to żeby poszli z nimi na valakasa a oni in pokażą jak go zbugowac bo i tak leavuja serwer i mają go w dupie. Pm dosłownie wyglądał tak "chcecie zabić valakasa to chodźcie pokazemy wam jak go zbugowac", poszli zabili, destiny potem poszło zabiło Antka też na bugu, Uni specjalnie zrobił o to dramę i zaczął próbować szantażować admina, etina usunął dropy z valdka i Antka, a Rose specjalnie pisało że z antka wszystkiego nie usunął żeby zrobić dramę bo i tak oni z góry wiedzieli ze idą na innadril i specjalnie chcieli "spalić etine". Jedyna wina administracji tutaj było to że nie sprawdzili epicow przed startem (tezza której się nie da zabić xd), oraz że Etina się z angażował personalnie w dramę z Rose, potej dramie właśnie przestał być aktywny i serwer powoli umarł. Aczkolwiek ta drama była z góry specjalnie zrobiona przez Rose którzy dużo wcześniej wiedzieli ze można tak zbugowac valdka na tych plikach, i nie tylko ten serwer ma pliki na takiej paczce ma po prostu swoje dodatki co nie zmienia faktu że jak to w przypadku l2j większość plików jest z paczki dlatego są podobne bugi

2003-2011 - HellGuards Clan Leader ;)


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 11, 2021, 04:03:52 pm »
Cytuj
We are planning to open L2Etina again in couple of months. During that time we will take a long rest, focus on our personal lifes and eventually work on improvements and fixes to make next edition a lot better than the first one.

Thank you all for sticking around and supporting our project.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #247 dnia: Marzec 11, 2021, 05:14:16 pm »
Co do epicow to szczerze było trochę inaczej. RoseTatoo jako clan dostało hajs od administracji innadril żeby grać na ich serwie i Uni i osoby z Rose się tym chwaliły nawet na streamkach, zanim poszli na valakasa pmneli 2 liderów clanow frogow i cp o to żeby poszli z nimi na valakasa a oni in pokażą jak go zbugowac bo i tak leavuja serwer i mają go w dupie. Pm dosłownie wyglądał tak "chcecie zabić valakasa to chodźcie pokazemy wam jak go zbugowac", poszli zabili, destiny potem poszło zabiło Antka też na bugu, Uni specjalnie zrobił o to dramę i zaczął próbować szantażować admina, etina usunął dropy z valdka i Antka, a Rose specjalnie pisało że z antka wszystkiego nie usunął żeby zrobić dramę bo i tak oni z góry wiedzieli ze idą na innadril i specjalnie chcieli "spalić etine". Jedyna wina administracji tutaj było to że nie sprawdzili epicow przed startem (tezza której się nie da zabić xd), oraz że Etina się z angażował personalnie w dramę z Rose, potej dramie właśnie przestał być aktywny i serwer powoli umarł. Aczkolwiek ta drama była z góry specjalnie zrobiona przez Rose którzy dużo wcześniej wiedzieli ze można tak zbugowac valdka na tych plikach, i nie tylko ten serwer ma pliki na takiej paczce ma po prostu swoje dodatki co nie zmienia faktu że jak to w przypadku l2j większość plików jest z paczki dlatego są podobne bugi
Tak mogło być, urywkami tylko śledziłem dramę na discordzie, ale dziwne mi się wydało, ze taki raban i dramę odstawiają na serwerze.
To co pisałem już, zacytuję:
Rozczarowuje community.
Kasa  związana z grą jak widać pływa negatywnie na wszystkich.
Odpierdala i adminom(cash-grabbery), i graczom(płacić graczom za fakt grania???) i biedakom-RTM'owcom
Naprawdę szkoda, projekt mimo wszytko był na swój sposób oryginalny i już miałem nadzieję, że będzie dobry polski serwer.

Tutaj drobne wyjaśnienie - tak, projekt nie był autorskim projektem od A do Z, bazował na pewnych plikach i kto je dobrze znał ten wiedział gdzie i jakie są  bugi.
Sam na starcie bety poszedłem w dwa miejsca i rozpoznałem po charakterystycznych bugach, na jakich plikach to bazuje.
Nie, exploitów na Valakasie i Antharasie nie znałem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2021, 05:18:24 pm wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #248 dnia: Marzec 11, 2021, 05:18:08 pm »
Z tego co czytałem przynajmniej część backupów byłą w tym samym mieście, ale nie tej samej serwerowni, pisali nawet że portale jak np. bonito.pl.  Może oni nie mieli takiego zabezpieczenia, nie wie, ale zbieg okoliczności jest zbyt duży. Serwer mocno zaczął się wyludniać w ostatnich 2 tygodniach i adminom taki rozwój sytuacji był zdecydowanie na rękę. Zacząłem grać raptem 12 lutego, a już tydzień temu widziałem drastyczny spadek "ruchu" na serwerze.

Co do samego serwera, bardzo fajnie to chodziło, przyjemnie się grało, up time w porządku, zero lagów, może xp leciał trochę zbyt szybko, ale ogólnie działanie serwera w porównaniu do np. l2reborn na ogromny plus.

Admini napisali, że mają zamiar odpocząć i może za kilka miesięcy odpalą na nowo. Tylko komu chce się czekać kilka miesięcy i dlaczego mielibyśmy im znowu zaufać po takiej wpadce. :( Miał być serwer na lata rzekomo... Szkoda, bo działał fajnie.

No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, mówi się trudno, macie jakieś plany gdzie się przenieść, żeby sobie dalej pograc na sensownie niskich rate i żeby serwer działał równie dobrze jak etina?


  • Wiadomości: 47

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Etina - Low - Interlude - 01.01.2021
« Odpowiedź #249 dnia: Marzec 11, 2021, 05:36:54 pm »
Lepsze od Reborna na 250%
To unikalny customowy projekt, nikt takich nie ma, moby mają skile i AI(zachowania) zgodne z retailem + rozszerzenia znane z wyższych kronik - np system Maiboxl z GE
Mordor to standardowy l2off,  ale nic poza tym.
O bugach nie napiszę, generalnie jeszcze jakieś tam się trafiają,w końcu to zmodowana wersja, ale reagując na ostatnie zdania to nie oni szukają, tylko ich poszukują na MXC, bądź tego pewien.

Tutaj drobne wyjaśnienie - tak, projekt nie był autorskim projektem od A do Z, bazował na pewnych plikach i kto je dobrze znał ten wiedział gdzie i jakie są  bugi.
Sam na starcie bety poszedłem w dwa miejsca i rozpoznałem po charakterystycznych bugach, na jakich plikach to bazuje.
Nie, exploitów na Valakasie i Antharasie nie znałem.

Dziwne, pisałeś/aś że to unikalny projekt itd. nikt takich plików nie ma a tu nagle że na starcie bety już wiedziałeś/aś co to za pliki :P Ja w sumie nie mam prawa się wypowiadać na ten temat bo nie grałem i nie byłem na tym serwie, ale jak znam życie bazuje na plikach vampira jak większość java interlude po 2018r.