Witaj
Gość

Wątek: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....  (Przeczytany 7773 razy)

  • Wiadomości: 353

  • Pochwał: 2

  • Sh!t happens... So do I XD
Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« dnia: Grudzień 19, 2006, 08:33:23 pm »
Wiele się ostatnio mówi o swego rodzaju ataku policji na "domowych" piratów. Chociażby dzisiejszy reportaż na w wiadomościach na jakimś kanale ( chyba Polsat). Mówi się o tym, że policja mając podejrzenie o udostępnianiu plików robi nalot na domek :) ( może prosto namierzyć po przez IP udostępniającego) . Zastanawia mnie co wy o tym sądzicie ( czy to tylko taki pic czy coś większego) i ilu z was naprawde to coś obchodzi ( czyli nie przestanie ściągać - bo zwykle ściąganie wiąże się z udostępnianiem :P ) .


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2006, 08:38:39 pm »
ja sciagałem, sciagam i bede sciagać.
I wcale nie robie tego dlatego ze uwazam, ze nie nalezy zaplacic za film czy tez muzyke, bo pracuje przy tym sztab osob, ktore zasluguja na zapłate.
Ale ile mozna, zeby plytka z muzyka ponad 100 zł kosztowała, ludzie, dostaje  50 zł kieszonkowego, wiec na gre to chyba z 3 miechy musialbym zbierac. gdyby producenci obnizyli ceny produktow, wiecej osob by je kupywało, co spowodowało by spadek piractwa.
A walka z piractwem nigdy nie bedzie miała końca.


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2006, 09:48:18 pm »
ściągam tylko potrzebne rzeczy :D nic więcej :D
Jakoś się nie boję, bo kiedyś bylo o tym w CDA i wiem co oni mogą, a czego NIE! :)
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 353

  • Pochwał: 2

  • Sh!t happens... So do I XD
Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2006, 10:03:43 pm »
ściągam tylko potrzebne rzeczy :D nic więcej :D
Jakoś się nie boję, bo kiedyś bylo o tym w CDA i wiem co oni mogą, a czego NIE! :)
Jeśli chodzi o mnie to raczej też nie zamierzam przestać :P Chociaż ja zgrywam neico mnie legalne rzeczy, ale tak jak napisał poprzednik nie mam zamiaru płacic ładnych parydziesięciu złotych za film na dvd czy gre. Wydaje mi się żę policja już nie bardzo ma co robić, tylko sobię usiąść wygodnie prezd kompem i łapać bogu-ducha-winnych ludzi za zgranie piosenki, a jeszcze w ten sam dzień, ten sam człowiek, dostanie w łep na ulicy bo ma nowy telefon, albo popier...ą samochód pod Auchanem....  żałosne...


  • Wiadomości: 189

  • Pochwał: 3

    • Strona o Grach MMORPG.
Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2006, 10:43:14 pm »
Ehh.. A czy to prawda że można sciągać dla własnego użytku?
BTW.Przecież cała polska sciąga xD

www.gry-mmorpg.bee.pl - Forum o Grach MMORPG! Zapraszam.


Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:06:02 am »
Po pierwsze sciagasz dla wlasnego uzytku, a to nie jest karalne. karalne jest piractwo czyli rozprowadzanie ZA KASE tego co sciagnales. Mozesz dac koledze plyte z gierka ale nie mozesz brac za to kasy :)
Po drugie jesli chca ci zrobic wjaz to musza miec nakaz. a nim oni nakaz zdobeda to ty mozesz spalic komputer, ewentualnie kupic oryginal XD


  • Wiadomości: 56

  • Pochwał: -1

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:14:59 am »
Po pierwsze sciagasz dla wlasnego uzytku, a to nie jest karalne. karalne jest piractwo czyli rozprowadzanie ZA KASE tego co sciagnales. Mozesz dac koledze plyte z gierka ale nie mozesz brac za to kasy :)
Po drugie jesli chca ci zrobic wjaz to musza miec nakaz. a nim oni nakaz zdobeda to ty mozesz spalic komputer, ewentualnie kupic oryginal XD


Ta tylko ze jak pukaja juz do ciebie to maja nakaz :D aaaaaa i w polskim prawie jest takei cos ze mozna trzyma scaignety plik 24h i jak ci wbijaja na chate i jka masz nie legalnego windowsa to jak masz mniej wartego kompa niz 2 k to mozesz go wyrzucac przez okno :)  :oops:



  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2006, 01:59:18 pm »
Ściąganie jest Legalne, lecz handlem, kopiowaniem itp jest nie legalne, więc mam to tam gdzie słońce nie dochodzi...;P



PS:Serdel...tez tak chce...;p
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2006, 02:14:05 pm »
ściągam tylko potrzebne rzeczy :D nic więcej :D
Jakoś się nie boję, bo kiedyś bylo o tym w CDA i wiem co oni mogą, a czego NIE! :)
hahahhahahaha tyr zostales "odpicowany". na serio wiedzialem o tym wczesniej, ale CDA opisalo to dokladniej :)


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2006, 03:10:53 pm »
ściągam tylko potrzebne rzeczy :D nic więcej :D
Jakoś się nie boję, bo kiedyś bylo o tym w CDA i wiem co oni mogą, a czego NIE! :)
Jeśli chodzi o mnie to raczej też nie zamierzam przestać :P Chociaż ja zgrywam neico mnie legalne rzeczy, ale tak jak napisał poprzednik nie mam zamiaru płacic ładnych parydziesięciu złotych za film na dvd czy gre. Wydaje mi się żę policja już nie bardzo ma co robić, tylko sobię usiąść wygodnie prezd kompem i łapać bogu-ducha-winnych ludzi za zgranie piosenki, a jeszcze w ten sam dzień, ten sam człowiek, dostanie w łep na ulicy bo ma nowy telefon, albo popier...ą samochód pod Auchanem....  żałosne...

Ech... wiesz co do płacenia...
Jak jest gierka za 100zł to spoko jeszcze można kupić... Ale jak są za 700-3000zł?
A ty chciałbyś pracować i nie dostawać z tego nic? Zrobisz coś a ktoś ci ukradnie i odda innym za darmo! Kupując grę kupujesz dorobek czyjejś pracy najczęściej zespołu ludzi... Ale co ja tam będę gadał :D Idę włączyć azureusa bo ściągam COD2 :D
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 4

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2006, 06:49:02 pm »
Mi to tam dynda ;)
Ściągam całe życie i nie mam zamiaru tego zakończyć. Jeżeli zapukają mi do drzwi (co jest mało prawdopodobne) bez nakazu to mogą mnie pocałować :P Bo skąd będą mieli nakaz jak nie będą mieli dowodów? :D
Zaufaj różowej sile :*:*:* || Lineage jest bogiem, expienie nałogiem, skille podstawą, a pk zabawą. || Graveland.


  • Wiadomości: 551

  • Pochwał: 9

  • Showtime!
Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2006, 08:39:33 pm »
Od prokuratora? :D
Jezeli juz pukaja, to zawsze z nakazem.


Piszę poprawnie po polsku

Nothing lasts forever...
...even cold November Rain


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 4

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2006, 08:42:45 pm »
Od prokuratora? :D
Jezeli juz pukaja, to zawsze z nakazem.

a skąd prokurator będzie je miał? :P
Zaufaj różowej sile :*:*:* || Lineage jest bogiem, expienie nałogiem, skille podstawą, a pk zabawą. || Graveland.


  • Wiadomości: 551

  • Pochwał: 9

  • Showtime!
Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:01:31 pm »
To raczej nie wyglada tak, ze policjanci maja kaprys, wpadaja na osiedle i chodza po mieszkaniach zabierajac zabierajac wszystkim komputery. Zanim do kogos zapukaja musza sie jakos przygotowac, zrobic rozeznanie, zalatwic nakaz od pana prokuratora. Tak przygotowani moga meczyc statystycznego internaute, ktory na dysku ma wiecej nielegalnych rzeczy niz sie snilo fiziologom :D


Piszę poprawnie po polsku

Nothing lasts forever...
...even cold November Rain


  • Wiadomości: 255

  • Pochwał: 6

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:04:43 pm »
ściągam tylko potrzebne rzeczy :D nic więcej :D
Jakoś się nie boję, bo kiedyś bylo o tym w CDA i wiem co oni mogą, a czego NIE! :)
Jeśli chodzi o mnie to raczej też nie zamierzam przestać :P Chociaż ja zgrywam neico mnie legalne rzeczy, ale tak jak napisał poprzednik nie mam zamiaru płacic ładnych parydziesięciu złotych za film na dvd czy gre. Wydaje mi się żę policja już nie bardzo ma co robić, tylko sobię usiąść wygodnie prezd kompem i łapać bogu-ducha-winnych ludzi za zgranie piosenki, a jeszcze w ten sam dzień, ten sam człowiek, dostanie w łep na ulicy bo ma nowy telefon, albo popier...ą samochód pod Auchanem....  żałosne...
Zgadzam się.
Co się dzieje w tym państwie.
Mogliby się zająć ważniejszymi sprawami, bezrobociem idiotyzmami Pana giertycha, a nie...
Ale po prostu (imo) Polska chcę się wykazać i być zajebistym krajem w uni, więc zajmuje się takimi gównianymi sprawami, żeby być elo wśród innych państw, które nie mają innych problemów, oprócz piractwa...


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:15:04 pm »
Dobra napisz -_-'istą gre roku! Wydaj:
a) jedni kupują
b) ściągają za free - okradają cię jak się czujesz?

btw. wydaje mi się czy te chity do tibi to jakieś trojany, wirusy, spyware, adware?
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 255

  • Pochwał: 6

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:19:38 pm »
Nie to tylko keylogger do Tibii :-)

Edit:
Dobra wywaliłem to z podpiski, żeby się żaden admin nie przyczepił :-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2006, 09:25:03 pm wysłana przez slepy13 »


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:36:41 pm »
No raczej :] Już zgłosiłem ^^ (żarcik)

Odpowiedz na to wcześniejsze :D
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 255

  • Pochwał: 6

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:42:39 pm »
Dobra napisz -_-'istą gre roku! Wydaj:
a) jedni kupują
b) ściągają za free - okradają cię jak się czujesz?
No oczywiście, że zgadzam się z tym, że kasę tracą itd. itp.
Nie wiem ile kasy tracą, a ile tak czy inaczej zarabiają, ale po prostu chodzi mi o to, że są ważniejsze rzeczy do zrobienia w tym [cenzura] państwie, niż piractwo.
Ja np. ściągam triala z neta i jeśli ta gra jest dostępna w Polsce to w miarę możliwości ją kupuję (no ale bez przesady, gry za 1k+, albo orginalny Windows czy oprogramowanie)
Oczywiście, jeśli chodzi o oprogramowanie są alternatywy.
Alcohol 120% :arrow: deamon tools
Nero :arrow: clonecd (chyba jest darmowy :?: nie pamiętam :-)


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:52:34 pm »
No są :) Ale Windows to 300zł :]
gier za 1k nie ma :D
Lineage 2 Classic EU


  • ******
  • Wiadomości: 1559

  • Pochwał: 12

  • Ten pode mną to laps
Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:13:53 pm »
NIGDY nie będę płacił za gry bo gry dla mnie to tylko czasozabijacz, a czas to pieniądz, a więc zabijając czas analogicznie tracę pieniądz i jeszcze mam za to płacić?
Skrzat to faja....

Ustaw w swójej sygnaturce i pomóż Skrzatowi zdobyć dominacje nad światem


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:16:20 pm »
No są :) Ale Windows to 300zł :]
gier za 1k nie ma :D
Windows XP prof. chodzi  za 1500 zł, niedlugo bedzie wersja Windows Xp Professional w OEM za jakies 530zł, a nakladka legalizacyjna to jakies 650 zł.  Jest o tym w KŚ nr 26/2006

Gier za 1k nie ma, ale jakbym mial tylko kupywac co sciagac, to dawno bym jadl suchy chleb...


  • Wiadomości: 353

  • Pochwał: 2

  • Sh!t happens... So do I XD
Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 20, 2006, 11:03:03 pm »
No są :) Ale Windows to 300zł :]
gier za 1k nie ma :D
Windows XP prof. chodzi  za 1500 zł, niedlugo bedzie wersja Windows Xp Professional w OEM za jakies 530zł, a nakladka legalizacyjna to jakies 650 zł.  Jest o tym w KŚ nr 26/2006

Gier za 1k nie ma, ale jakbym mial tylko kupywac co sciagac, to dawno bym jadl suchy chleb...

http://proline.pl/shop.php?id=legalnywindows . No XP prof. idzie kupić w prawdzie 3x taniej niż mówisz :) Tak szczerze to ta cała sprawa nei irytowała mnie gdyby nie to co napisałem w (zdaje się) drugim moim poście w tym topicu. Wydaje mi się że powinni się zając tym co dotyka przeciętnego szaraczka a nie kolesi z Blizzarda bo im ktos Warcrafta ściągnie i zyski mniejsze... A tak poza tym to jest jeszcze coś : http://ip-adress.com/ . CO wy o tym  myslicie ?? Prywatność w sieci to sh!t a na proxach cały czas nie będe siedział bo net 60% wolniej chodzi ( z programem TOR) ://


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 20, 2006, 11:05:58 pm »
powiem tyle że http://ip-adress.com/  we mnie nie trafia :D
Lineage 2 Classic EU


  • *******
  • Wiadomości: 1358

  • Pochwał: 12

Odp: Kazaa, eMule, BitTorrent itp....
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 20, 2006, 11:47:59 pm »
powiem tyle że http://ip-adress.com/  we mnie nie trafia :D

Do mnie także nie ;) i co że wiedzą że z Gdyni jestem. Jak ulice już złą podało ;) Jakieś 10 km różnicy :P