Witaj
Gość

Wątek: Tyrant [Tyr]  (Przeczytany 432336 razy)

  • Wiadomości: 198

  • Pochwał: 0

  • Inhuman
    • Przełęcz Czarnego Ognia
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #575 dnia: Styczeń 06, 2008, 11:38:19 am »
Ja swoim Tyrkiem zawsze biegałem z rsk. haste.
HP można kontrolować przy pomocy fist fury, a fist fury, hp na poziomie <60%, fisty z rsk. haste. To o wiele lepsza sprawa niż jakiś tam bonus na stałe.
Siła i wrogowie albo strach i przyjaciele.


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #576 dnia: Styczeń 06, 2008, 11:50:00 am »
Ja swoim Tyrkiem zawsze biegałem z rsk. haste.
HP można kontrolować przy pomocy fist fury, a fist fury, hp na poziomie <60%, fisty z rsk. haste. To o wiele lepsza sprawa niż jakiś tam bonus na stałe.
10 % a 7 % - big diff.
Tak teraz patrze, gdzie ty Dod widzisz w fistach B SA haste? ;p


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #577 dnia: Styczeń 06, 2008, 01:50:30 pm »
Ja średnio miałem jakoś 55% hp przy expie. Różnica pomiędzy haste i rsk haste na zealocie,haste2,zerku i ff  to :
rsk haste - 1203
haste - 1181
Z tym że jednak ja wolałbym mieć ładny atk spd przy bisonie, a do tego jednak rsk haste jest niezle hoć health ftw(ale tylko w a i s grade)


  • Wiadomości: 198

  • Pochwał: 0

  • Inhuman
    • Przełęcz Czarnego Ognia
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #578 dnia: Styczeń 06, 2008, 11:17:58 pm »
To jest różnica i to spora, ale każdy orze jak mu wygodniej. Tyrkiem i tak nigdy nie będziesz biegał z full hp, więc spokojnie można trzymać się na 60% i lać z SA rsk.haste, potem i tak tylko health.
Siła i wrogowie albo strach i przyjaciele.


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #579 dnia: Styczeń 07, 2008, 03:05:44 pm »
Health do pvp lepsze (ale przy b gr. nie ma) poprostu więcej wytrzymamy na 30%hp (bison itede.)

A . Zastanawiam się, może dobry jednak byłby bulid -~8dex ? atk.spd byłby bez sensu w sumie, ale za to str(czyli chyba % na crita ze skilla), hp BARDZO ładne IMHO. (ja zawsze łaziłem na -con+str)


  • Wiadomości: 354

  • Pochwał: -1

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #580 dnia: Styczeń 07, 2008, 04:04:35 pm »
imo +con i -con sie nie sprawdza. z -dex najmniej tracisz. kombinuj ;]


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #581 dnia: Styczeń 07, 2008, 04:29:32 pm »
I tak tyrkiem teraz nie gram ;p
-dex ftw.


  • Wiadomości: 281

  • Pochwał: 1

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #582 dnia: Styczeń 09, 2008, 07:09:14 pm »
War Frenzy i Fortitude oba chronia przed stunem. Skuteczniejszy jest Fortitude? W czasie uzywania obu efekt sie dodaje?
Core:
Gozbar - Archer 89
Lancer:
Gozz - Warrior - 87
Morfeusz - Enchanter - 87


Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #583 dnia: Styczeń 09, 2008, 07:34:05 pm »
Resistance against Shock, Paralyze attributes +30%

to Fortitude a war frenzy nie wiem ile dodaje :>


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #584 dnia: Luty 04, 2008, 06:34:05 pm »
Tak poczytalem sobie kilka ostatnich stron i mam troche watpliwosci bo te buildy DC lite -dex itp to chyba na pve ... gram juz ktorys raz tyrantem Aerith supremeL2 (c5) wczesniej abyss/paradise i musze stwierdzic ze jesli chodzi o pvp i masspvp to tylko NM. Mimo fajnego bonusu DC lite 4%pa/aspeed to nm daje nam wiecej -> pdef +50 na bufach stosunkowo wiecej, +70 mdef (u orka ktory ma najmniejszy mdef w grze mimo TTS set i NM zdarza mi sie przegac wymiane z nukerem) protke na sleepa (sleep>root) +1dexa (uzupelnie troche braki z aspeed w stasunku do DC) wydaje mi sie ze wychodzi korzystniej ... do expa dostajesz jeszcze VRke wiec juz w ogóle fajnie sie robi -> wc buffs +zbroja na pasku (zeby zdejmowac jak jest za duzo HP i 30% (fajna sprawa bo przy zdejmowaniu armora postac nie pzestaje bic (:)) 30%bizon duo >> frenzy party jesli chodzi o expa

-dex to tez glupi pomysl spada: speed (tylko nie piszcie ze jest krolik ok dogonisz wsadzisz kripla i zabijesz arczera i co dalej drugiego juz nie dogonisz ;p bo zegarek obraca sie 2minuty dlatego bawi mnie stwierdzenie "trzeba mądrze zmieniac totemy" racja ze mądrze bo drugi raz tego starego nie wlaczymy) aspd (mocno nabijany z % od fury pumy i pasywow) moim zdaniem noDyes albo -con chociaz na tak wyskokim con straty zycia sa baardzo duze (no i cp leci na pysk) ja chodze bez dyeow ale zastanawiam sie nad -con+dex tylko zal mi 1kHP i 320CP

widze ze nikt nie napisal a warto o bugu bizona z lukiem (w pvp masakra potrzebujemy tylko death wisper inaczej cryt tylko x2) inne totemy nie dzialaja z non-fist wepon. Super sparawa walimy skilami zabijamy robe/lite a przy 200mp przelaczamy na luk -> homek conv bizon i jazda) druga sprawa ghulstaff w lapie i infernal = btb4 tez fajny trik jak mamy WC na wojence. Tyran bez many = glad bez many = bd ;) no chyba ze zaryzykujesz bizon30%+FF+zealot ...

widzialem kilka postow o pvp z gladem na arenie wydaje mi sie ze nie da sie tego przegac (atak speed podobny -> talluHVY kesze4 duelist spirit = nm lite FistF boots a speed) pdef nasz jest wiekszy bo gramy ogrem, patk po jego stronie chociaz niewiele, za to wiecej HP -> +con i health w szponach ... skille te same z malym wyjatkiem koles ma 12% szansy na cry my 5%(:)) za to mamy stuna a raczej dwa (glad w sumie tez ma ale spuje sobie bonusy zdejmujac duale)

na 7x end gameset jest gorzej Sduals4>>>>>demonS+H ale nie kazdy ma TB+DLE+4 dlatego napisalem ze prawie zawsze walka jest nasza

Mam pare pytan bo na forum L2S odpowiedzialo mi 100 osob i otrzymalem 100 roznych odpowiedzi pytam o C5 -> czy WIT wplywa na landing sleepa/roota  a INT na landing klątw (anchor) ... czy wszystko od c5 zalezy od MENa czy jeszcze inaczej od mDEF ??

Pisano o tym ze STR wplywa na cryt skila jak tu to wyglada ??
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 07:59:58 pm wysłana przez Siena »
L2-Supreme
78 Grand Kawasaki (:)) // 76 SR (nuuda no b2m ;/) // 70 AW


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #585 dnia: Luty 04, 2008, 06:55:05 pm »
Na Tyrku się nie znam to nie skomentuję, ale mogę odpowiedzieć na to:

Mam pare pytan bo na forum L2S odpowiedzialo mi 100 osob i otrzymalem 100 roznych odpowiedzi pytam o C5 -> czy WIT wplywa na landing sleepa/roota  a INT na landing klątw (anchor) ... czy wszystko od c5 zalezy od MENa czy jeszcze inaczej od mDEF ??

Pisano o tym ze STR wplywa na cryt skila jak tu to wyglada ??

C5 i dalej:

- Wit nie ma żadnego wpływu na landing sleepa/roota
- Int wpływa na landing klątw, większy Int -> większy m. atk -> większa szansa, że Anchor/Sleep/Root wejdzie w naszego przeciwnika, tak samo z innymi klątwami
- większy Men -> większy m. def -> mniejsza szansa, że wejdzie w nas klątwa i inne takie brzydkie rzeczy :) (za ochronę na bleed/poison odpowiada Con)
- podobno przy 47 Str szansa na crit ze skilla fizycznego wynosi ~24%

« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 08:00:11 pm wysłana przez Siena »


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #586 dnia: Luty 04, 2008, 07:32:59 pm »
Dzieki slizcne ale z intem chodzilo mi w druga strone czy nasz wysoki INT ochroni przed klątwą (ale z drugiej strony to chyba ja zle zrozumialem -> nasz INT a wejscie klatwy w nas to troche bez sensu ;p )
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 08:00:23 pm wysłana przez Siena »
L2-Supreme
78 Grand Kawasaki (:)) // 76 SR (nuuda no b2m ;/) // 70 AW


  • Wiadomości: 961

  • Pochwał: 1

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #587 dnia: Luty 04, 2008, 09:31:03 pm »
Cytuj
widzialem kilka postow o pvp z gladem na arenie wydaje mi sie ze nie da sie tego przegac (atak speed podobny -> talluHVY kesze4 duelist spirit = nm lite FistF boots a speed) pdef nasz jest wiekszy bo gramy ogrem, patk po jego stronie chociaz niewiele, za to wiecej HP -> +con i health w szponach ... skille te same z malym wyjatkiem koles ma 12% szansy na cry my 5%(Smile) za to mamy stuna a raczej dwa (glad w sumie tez ma ale spuje sobie bonusy zdejmujac duale)
Pomijasz fakt, ze przy takim samym attack speedzie masz 50% wolniejszy reuse skilli(a przynajmniej powinienes miec, nie wiem jak to na supreme dziala)? Roznica w p attack moze i niewielka(jakies 200 mysle), ale zapominasz o duelist spirit- +10% pvp dmg.Poza tym kashe sa kiepskie do pvp-juz lepsze kesh/dama. A o stunie mozesz zapomniec-lh ftw:P
...


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #588 dnia: Luty 04, 2008, 10:06:29 pm »
Pomijasz fakt, ze przy takim samym attack speedzie masz 50% wolniejszy reuse skilli(a przynajmniej powinienes miec, nie wiem jak to na supreme dziala)? Roznica w p attack moze i niewielka(jakies 200 mysle), ale zapominasz o duelist spirit- +10% pvp dmg.Poza tym kashe sa kiepskie do pvp-juz lepsze kesh/dama. A o stunie mozesz zapomniec-lh ftw:P
To weszło w IL, a Supreme jest chyba c5 :)


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #589 dnia: Luty 04, 2008, 11:45:27 pm »
50% wolniejszy reuse skilla przy tym samym aspd?? dlaczego ?? jakis pasyw ?? tego nie slyszalem ;) no to widze ze ownuje glad i IL

pisalem o zwyklym pvp i o klasycznym seciku jakie wiekszosc nosi...

w dziale help mam wątek o zmianie/bindowaniu klawiszy odpowie mi ktos ??
L2-Supreme
78 Grand Kawasaki (:)) // 76 SR (nuuda no b2m ;/) // 70 AW


  • *******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 15

  • Nothing is forgotten, Nothing is forgiven!
    • Ulubiona strona L2
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #590 dnia: Luty 05, 2008, 12:35:15 am »
a ja nadal bede powtarzal ze dla tyrka na wojne to tylko Nm.... nie ma co rozstrzasac innych wariantow bo nie jestesmy tam od zdejmowania kogokolwiek innego niz archer/nuker... a jak nas wezmie 2-3 na target to i tak krolik nawet nie pomoze...
co do zdejmowania dex to zalezy kiedy i po co... ja na pve tylko zdejmuje dex bo hp pozwala mi na szybsze expienie na fist dury bez bisha na plerach... natomiast zdejmowanie -con na pvp tez tak do konca przydatne nie jest... ja biegalem juz z roznymi setami ale ostatnio nie robie wiecej niz +4 -4(5).....

co do tego jak sobie tyrek radzi z gladem to nie bede sie wypowiadal... wszystko zalezy od poziomu graczy prowadzacych postaci...

a łuki to powinna nosic kazda postac :P ale tyrek bez dobrego luku to raczej amator... ja z moim atk speed rozwalam Karika z luku szybciej niz fistami :) to cos chyba znaczy nie? :P


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #591 dnia: Luty 05, 2008, 01:00:02 am »
Dye: Przed 68 dowolne, wazne aby dodac str, chyba najlepiej kosztem cona, expimy na pumie.

Po 68 na pve +5str -5dex. Odjecie dexa praktycznie nam w niczym nie przeszkadza, do biegania mamy rabita i wolfa, crit rate- coz, fisty maja bardzo mala bazowa wartosc criticala, bison <30% hp dodaje nam +400, to czy bedziemi mieli 490 czy 500 nikogo nie zbawi. Atk spd- hmm za 5% atk spda dostajemy ~15% p atku, wiekszy skill crit rate, chyba dobry deal? Celnosc- i tak wszystko trafiamy dobrze. Cona lepiej nie ruszac, w przypadku pve troche bezpieczniej miec wiecej hp, jesli po 68 nie expimy na bisonie poniezej 30% hp to troche marnujemy postac, z wieksza iloscia hp trzymanie tych 30% jest latwiejsze. Do pvp zalecam dodatkowo +4con -4dex. Znowu niewiele stracimy odejmujac dexa, zyskamy lepsza przezywalnosc (wiecej cp i hp), przy odrobinie szczescia nie bedziemy schodzic na 1 bsa.

Set: Nadal uwazam, ze DC jest o niebo lepszy od NM. VR z NM raczej nam za bardzo nie pomoze, i tak zeby w miare dobrze sie leczyc potrzebny jest conajmniej vr3, resist na roota/sleepa- moze i przydatne, ale przewaznie zwykly mental shield + pasywny skill toughless (czy cos takiego, nie chce mi sie sprawdzac) wystarczy. DC daje nam wiekszy dmg, co u tyranta jest cholernie wazne (w koncu to dmg dealer). Poza tym jest przewaznie tanszy.


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #592 dnia: Luty 05, 2008, 08:45:43 am »
e tyrant ma 50% wolniejsyz reuse skili? to Glad w takim przypadku moze walic bananem tak jak necro death spikiem, ciekawe dlaczego uzywaja innych skili jakies denne obszarowki przeciez moze walnac 2x rage i banana i sie nie bawic w inen skile  :P

dobra a teraz na powaznie, prosze Dowody ze tyrant ma duzo wolniejszy reuse skili, moze miec ale delikatnie dluzszy (bo jego ataki o 1 mniej sonicow zuzywaja wiec to moze byc nawet logiczne) ale nie przesadzajmy i nie robmy ze skili tyranta czegos z reuse jak invocation :p


  • Wiadomości: 961

  • Pochwał: 1

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #593 dnia: Luty 05, 2008, 09:31:36 am »
Cytuj
e tyrant ma 50% wolniejsyz reuse skili
Ale przy takim samym attack speedzie. Uzywajac pumy roznica spada do kilku(nastu) %(ale wciaz z przewaga po stronie glada)
Szukalem postu na l2guru, gdzie na animacjach byla pokazana roznica, ale nie znalazlem :P Ale w temacie Tyrant>glad jest o tym mowa.
...


  • Wiadomości: 235

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #594 dnia: Luty 05, 2008, 02:55:24 pm »
nm light to dobry 68+ pve set (VR od se/wc ma za mocny efekt gdy expimy na bizonie i ciezko utrzymac sie na <30% hp)
rpg 5x
7x bd sws th sb destr aw wl se bish


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #595 dnia: Luty 05, 2008, 03:01:00 pm »
nm light to dobry 68+ pve set (VR od se/wc ma za mocny efekt gdy expimy na bizonie i ciezko utrzymac sie na <30% hp)

imo lepiej miec za mocny efekt i zdejmowac armor raz na jakis czas niz za slaby i lykac co chwile ghp zeby nie pasc od mobow. VR od NM jest troche slaby.


  • Wiadomości: 235

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #596 dnia: Luty 05, 2008, 03:16:20 pm »
Cytuj
e tyrant ma 50% wolniejsyz reuse skili? to Glad w takim przypadku moze walic bananem tak jak necro death spikiem, ciekawe dlaczego uzywaja innych skili jakies denne obszarowki przeciez moze walnac 2x rage i banana i sie nie bawic w inen skile 

dobra a teraz na powaznie, prosze Dowody ze tyrant ma duzo wolniejszy reuse skili, moze miec ale delikatnie dluzszy (bo jego ataki o 1 mniej sonicow zuzywaja wiec to moze byc nawet logiczne) ale nie przesadzajmy i nie robmy ze skili tyranta czegos z reuse jak invocation :p


rpg 5x
7x bd sws th sb destr aw wl se bish


  • Wiadomości: 961

  • Pochwał: 1

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #597 dnia: Luty 05, 2008, 03:37:45 pm »
Właśnie tego szukałem :P
...


  • *******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 15

  • Nothing is forgotten, Nothing is forgiven!
    • Ulubiona strona L2
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #598 dnia: Luty 05, 2008, 03:54:55 pm »
vr z NM to ma za zadanie niwelowac ci zżeranie hp przez fist fury... to jest wlasnie podstawa w pve w NM...
natomiast pewnie ze lepiej miec dwa komplety (NM+DC ) :P  ale jezeli stac cie na jeden to lepiej NM, bo tankow scigac i tak nie bedziesz :D


  • ******
  • Wiadomości: 1095

  • Pochwał: 13

  • Wake Up! Time to die...
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #599 dnia: Luty 05, 2008, 05:06:13 pm »
Niwelowanie spadku HP z FF? To ta taka śmieszna ilość co potek 3x więcej leczy? XD

Ja bym wolał DC, potem z przesiadką na Draco. NM jest brzydki :<
Piszę poprawnie po polsku



Nie smuć się, że się skończyło... ciesz się, że było...