Witaj
Gość

Wątek: Pomysł na serwer  (Przeczytany 2823 razy)

  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 0

Pomysł na serwer
« dnia: Maj 23, 2020, 08:41:44 pm »
Witam

Od dłuższego czasu szukam dobrego serwera c4, stack sub 1+1 z marnym rezultatem. Uważam, że łączenie/kombinacja klas sprawia więcej radości z gry niż gra pojedynczą postacią i ciągnięcie boxów za sobą. Wiele zmieniło się od czasów 2004. Pierwsze kroniki były nieudane, nieprzemyślane, zbugowane i niepoukładane. Brakowało w nich rozrywki, występował duży grind, który z czasem stawał się monotonny. Sądzę, że gracze grali nie dla samej nostalgii, lecz dla tego dużego otwartego świata, zrobionego naprawdę fajnie. Nowe kroniki przynosiły coraz więcej nowych przedmiotów, trzeba było poświęcać mnóstwo czasu, aby cokolwiek zdobyć. W późniejszym czasie wprowadzili zadania dzienne. Każdy nowy pomysł ncsoft psuł grę, zamiast ją ulepszać. Dowiedziałem się od znajomego, że można łączyć pliki z nowych kronik do starych. Mam ciekawy, a zarazem nowoczesny pomysł na stworzenie zmodernizowanego serwera lineage 2, który oparty byłby na dzisiejszych czasach. Jeśli ktoś z Was miał swój własny serwer, a z braku pomysłów i cierpliwości rozpadł się, mógłbym doradzić co zrobić, aby stworzyć unikatowy serwer na lata. Sam osobiście nie jestem programista i nie znam się na tym, natomiast mam pomysł i z pomocą doświadczonych osób możemy zrobić coś ekstra. Głównie chodzi mi o rozrywkę, której brakuje w grach typu mmorpg. Na podstawie podanych poniżej informacji, chciałbym, abyście zasugerowali coś od siebie lub wstawili własną opinię. Z góry dziękuję za odpowiedź i wsparcie w tym projekcie.

Informacje ogólne:
PvP/PvE
Kronika: c4
Przedmioty: no grade, d grade, c grade, b grade
Poziom: max 75
Enchant broni, zbroi, biżuterii: brak
Rate: 30x
Ilość kont: 2 na pc/ip
Waluta: tylko adena
Stack sub 1+1 z możliwością łączenia wszystkich klas, niezależnie od rasy postaci
Global GK
Nobless
Automatyczne, ciekawe eventy z nagrodami (codziennie inny rodzaj)
Brak GM shop
Brak Npc buffer
Kosmetyczne mikroplatności
Siege
Olimpiada (1 vs 1 i 3 vs 3)
Zmiana czasu trwania i odnowienia OP umiejętności
Wstawienie Rb z innych kronik i zmniejszenie ich poziomów 
Nagrody za głosowanie na serwer
Czas trwania buffs:
Dance 5 min
Song 5 min
Buffs 30 min
Pof, pow, cov, itd. 5 min
Ściągnięcie kilku umiejętności z nowszych kronik (tylko te wybrane i dające balans postaciom)
Wstawienie rzeczy z nowszych kronik na c4, które były by pomocne w grze np. Mail i wysyłanie przedmiotów tą drogą, szukanie party, itd.)
Skrócenie czasu pojawienia się Rb, epic Rb

Jeśli jest ktoś zainteresowany w zrobieniu serwera na postawie tego, co napisałem powyżej, dajcie znać. Czekam na Wasze opinie, komentarze oraz pytania. Pozdrawiam serdecznie.


« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2020, 08:47:05 pm wysłana przez t »


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2020, 11:02:44 am »
 :o
Wujków Dobra Rada jest zatrzęsienie (łącznie ze mną).
Pomysł to każdy admin musi mieć swój własny, to jest podstawa sukcesu.
Ty masz jakieś wyobrażenie o swoim idealnym serwerze, ale szukasz kogoś do realizacji swojego pomysłu? Dlaczego ten ktoś miałby to zrobić? Developer musi mieć motywację.
C4 to może zdobyć popularność co najwyżej wśród Latynosów, to co opisałeś spełnia z grubsza Classic 1.5 Age of Splendor z wyjątkiem multiclass (stąd IMO  sukces, pomimo bugów, tego nowego serwera w dziale priv).
Multiclass wypalił tylko na jednej sieci - dragon-network.
I tylko dlatego, że wystartował na samym początku jako jedyny oferujący takie, dość dyskusyjne,  features.
Ten pomysł przeczy idei MMORPG. Do zaakceptowania jest co najwyżej pomysł z Albion Online, czyli pełen multiclass ale na switchu a nie jednoczesnym używaniu skili z różnych class.
Kamień -  papier - nożyce, lepiej lub gorzej zaimplementowany w L2 - to jest podstawa MMORPG
To co opisujesz to jest dziwactwo takie samo jak na nieudanej lineage2gaia.
Jeśli za wyjątkiem pomysłu (imo takiego sobie) nie masz nic innego do zaoferowania w takim projekcie to forget it

Lineage 2 z pierwszych kronik wymagały po prostu tuningu w balansie i features, ale producent nie chciał tego zrobić.
To jest ciekawe, bo rozmawiałem z wieloma osobami nie powiązanymi ze sobą poza L2 i co do większości braków jakie miał stary L2 (kroniki) byliśmy zgodni.

I ostatnia uwaga - nie ma oficjalnie dobrych plików c4, ani w javie, ani extendera w C++, chyba, ze komuś chce się szarpać w C++ z downgradowanym Vanganthem -> szybciej znajdziesz programistę javy niż CPlusPlus.
Śniło mi się czy miałeś coś wspólnego z teamem Elmorelab?
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 0

Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2020, 04:25:14 pm »
:o
Wujków Dobra Rada jest zatrzęsienie (łącznie ze mną).
Pomysł to każdy admin musi mieć swój własny, to jest podstawa sukcesu.
Ty masz jakieś wyobrażenie o swoim idealnym serwerze, ale szukasz kogoś do realizacji swojego pomysłu? Dlaczego ten ktoś miałby to zrobić? Developer musi mieć motywację.
To jest tylko propozycja z mojej strony. Nie narzucam nikomu stworzenie serweru na siłę, bo takie są moje zachcianki. Uważam, że większość prywatnych serwerów kieruje się tym samym modelem gry. Niestety jest on nudny i "przeżarty" na maxa. Stąd wyszedłem z propozycją zrobienia czegoś nowego, innowacyjnego. Zauważ, że jestem chętny podzielić się uwagami bez żadnych zobowiązań.
Cytuj
C4 to może zdobyć popularność co najwyżej wśród Latynosów, to co opisałeś spełnia z grubsza Classic 1.5 Age of Splendor z wyjątkiem multiclass (stąd IMO  sukces, pomimo bugów, tego nowego serwera w dziale priv).
Tutaj się z Tobą nie zgodzę, żaden serwer nie kieruje się podobnymi założeniami. Gdyby tak było to nie wstawiałbym tej wiadomości tutaj. Opisałem tylko niektóre rzeczy, natomiast koncept gry mam przygotowany. Zadajcie sobie pytanie, co w grach Was bawi? Gra, która daje rozrywkę i nie jest wyklepana jak bicie mobow czy robienie dziennych instancji? Czy może różnorodność? Ja osobiście nie lubię monotonni, natomiast lubię prostotę gry, bez wydziwień, stąd właśnie c4 (B grade sprzęt nie daje tak wiele jak A, S, S80, R95, R99 itd), nie ma tam kamyków, enchant skilli, augument, te wszystko rzeczy psują rozgrywkę gry (zwłaszcza w pvp, w B grade sprzęcie śmiało dasz sobie radę w pve, ponieważ moby są słabe). Każdy gracz kieruje się innymi zasadami. Szanuje to i rozumiem. Dlatego zapytałem się, czy macie jakieś fajne sugestie pod to i nie rozumiem Twojego najeżdżania na mnie. Jeśli nikt nie będzie zainteresowany to pójdzie to w niepamięć i tyle z tematu :)
Cytuj
Multiclass wypalił tylko na jednej sieci - dragon-network.
I tylko dlatego, że wystartował na samym początku jako jedyny oferujący takie, dość dyskusyjne,  features.
Ten pomysł przeczy idei MMORPG. Do zaakceptowania jest co najwyżej pomysł z Albion Online, czyli pełen multiclass ale na switchu a nie jednoczesnym używaniu skili z różnych class.
Kamień -  papier - nożyce, lepiej lub gorzej zaimplementowany w L2 - to jest podstawa MMORPG
Nie podoba Ci się ten pomysł, ponieważ jesteś pewnie starym weteranem l2 i nie potrafiłbyś odnaleźć się w czymś zupełnie nowym. Jesteś przyzwyczajony do tego co ncsoft zaoferował graczom. Ale mogę założyć się, że gdyby powstał taki serwer, chętnie zobaczyłbyś na czym to polega i możliwe, że przekonałbyś się, że to nie jest jednak zły pomysł. Ludzie z natury są tacy, że póki nie zagrają lub nie zobaczą, nie mają jak się wypowiadać na dany temat.
Cytuj
To co opisujesz to jest dziwactwo takie samo jak na nieudanej lineage2gaia.
Jeśli za wyjątkiem pomysłu (imo takiego sobie) nie masz nic innego do zaoferowania w takim projekcie to forget it
To nazywa się innowacja, pójście z duchem czasu, a nie zastój w miejscu i klepanie w kółko tego samego. Przy połączeniu kronik i najlepszych rzeczy może powstać fajny, nowy l2.
Cytuj
Lineage 2 z pierwszych kronik wymagały po prostu tuningu w balansie i features, ale producent nie chciał tego zrobić.
To jest ciekawe, bo rozmawiałem z wieloma osobami nie powiązanymi ze sobą poza L2 i co do większości braków jakie miał stary L2 (kroniki) byliśmy zgodni.
Myślę, że w większości rzeczy jesteś zgodny ze mną, tylko nie potrafisz tego napisać wprost. Dzięki przynajmniej, że się udzieliłeś. Każda sugestia jest mile widziana i pomocna.
Cytuj
I ostatnia uwaga - nie ma oficjalnie dobrych plików c4, ani w javie, ani extendera w C++, chyba, ze komuś chce się szarpać w C++ z downgradowanym Vanganthem -> szybciej znajdziesz programistę javy niż CPlusPlus.
Śniło mi się czy miałeś coś wspólnego z teamem Elmorelab?
Niestety, nie ma dobrego serwera, który miałby to coś. L2 to dobra gra, ponieważ ma otwarty świat mechanikę i system PvP. Pozostałe rzeczy są niestety nudne.
Owszem pomagałem MasterToma z początku, dałem mu kilka sugestii, promowałem serwer gdzie się da, może dlatego macie, powiedzmy ok on-line :)


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2020, 06:11:12 pm »
To jest tylko propozycja z mojej strony. Nie narzucam nikomu stworzenie serweru na siłę, bo takie są moje zachcianki. Uważam, że większość prywatnych serwerów kieruje się tym samym modelem gry. Niestety jest on nudny i "przeżarty" na maxa. Stąd wyszedłem z propozycją zrobienia czegoś nowego, innowacyjnego. Zauważ, że jestem chętny podzielić się uwagami bez żadnych zobowiązań.
Nie chcę, byś znów nie daj Boże odebrał to jako najeżdżanie na siebie, ale to nihil novi.
To po prostu projekt serwera PVP uproszczony do bólu z pewnymi ozdobami.
Mało ludzi którzy tu przychodzą z pomysłami na serwer ma pojęcie, jak dużo pracy wymaga zrobienie naprawdę dobrego i ciekawego serwera który może odnieść sukces - stąd mamy zatrzęsienie buglanów albo totalne dziwactwa też zabugowane i na dodatek  bez graczy.
I ludzie na nich grają z braku laku.

Był tutaj na forum kiedyś taki gracz-admin z fajnym wg. niego pomysłem, już z litości i braku czasu pominę szczegóły,  chodziło generalnie o craft-server, gdzie mu otwarcie napisałem - sam będziesz siedział w Giran i pysznił się swoim nowo wykrafconym armorem.
I wiesz co? I tak dokładnie było. Chłopak kupił jakieś tam pliki, wykupił serwer i siedział na nim sam.

Cytuj
Tutaj się z Tobą nie zgodzę, żaden serwer nie kieruje się podobnymi założeniami. Gdyby tak było to nie wstawiałbym tej wiadomości tutaj. Opisałem tylko niektóre rzeczy, natomiast koncept gry mam przygotowany. Zadajcie sobie pytanie, co w grach Was bawi? Gra, która daje rozrywkę i nie jest wyklepana jak bicie mobow czy robienie dziennych instancji? Czy może różnorodność? Ja osobiście nie lubię monotonni, natomiast lubię prostotę gry, bez wydziwień, stąd właśnie c4 (B grade sprzęt nie daje tak wiele jak A, S, S80, R95, R99 itd), nie ma tam kamyków, enchant skilli, augument, te wszystko rzeczy psują rozgrywkę gry (zwłaszcza w pvp, w B grade sprzęcie śmiało dasz sobie radę w pve, ponieważ moby są słabe). Każdy gracz kieruje się innymi zasadami. Szanuje to i rozumiem. Dlatego zapytałem się, czy macie jakieś fajne sugestie pod to i nie rozumiem Twojego najeżdżania na mnie. Jeśli nikt nie będzie zainteresowany to pójdzie to w niepamięć i tyle z tematu :)
Nie najeżdżam na Ciebie. A przynajmniej nie taki był zamiar, jeśli tak to odczytałeś to sorry.

I dokładnie w miejscu tego zdania które teraz czytasz wypisałem jaki błąd światopoglądowy popełniasz, charakterystyczny dla wielu twórców serwerów, ale w sumie nie chcę być WDR, wolę uchodzić za hejtera, dlatego, że w tym zdaniu "znikłym" za dużo napisałem rzeczy, których z pewnych względów jednak nie powinienem pisać  i dlatego teraz czytasz to co czytasz.

Takie dyskusje prowadzone były na forach serwerów i klanowych niejeden raz. I zawsze wnioski były jedne.

I to wszytko chyba pójdzie w niepamięć. Nie dlatego, ze jesteś w błędzie, nie dlatego, że się z Tobą nie zgadzam lub się z Tobą zgadzam, tylko ze względu na pojecie tego co się chce i jakie są rzeczywiste możliwości realizacji swoich marzeń.

Sprawa jest prosta i powtórzę  - mało osób wie, ile wymaga to pracy.
C4 nie zrobisz, bo nie ma takiej opcji, albo prymitywny w konstrukcji emulator javy (nie pamiętam nazwy i nie chce mi się szukać ale jest, Lidvinsus czy jakoś podobnie się nazywa) albo downgrade l2off extendera Vangantha.
A popularne są jedynie Interlude, H5 i pierwsze Classici - cokolwiek innego będzie skazane na fail.
I projekt serwera L2 jest duży, porównywalny do dużych projektów korporacyjnych

Cytuj
Nie podoba Ci się ten pomysł, ponieważ jesteś pewnie starym weteranem l2 i nie potrafiłbyś odnaleźć się w czymś zupełnie nowym. Jesteś przyzwyczajony do tego co ncsoft zaoferował graczom. Ale mogę założyć się, że gdyby powstał taki serwer, chętnie zobaczyłbyś na czym to polega i możliwe, że przekonałbyś się, że to nie jest jednak zły pomysł. Ludzie z natury są tacy, że póki nie zagrają lub nie zobaczą, nie mają jak się wypowiadać na dany temat.
Nawet nie masz pojęcia, jak idealnie, wręcz perfekcyjnie udało Ci się ... chybić ze swoją oceną. Chyba jedynie "starym weteranem L2" jest prawdziwe.

Cytuj
To nazywa się innowacja, pójście z duchem czasu, a nie zastój w miejscu i klepanie w kółko tego samego. Przy połączeniu kronik i najlepszych rzeczy może powstać fajny, nowy l2.
Nie o to mi chodziło. Może po prostu niesłusznie założyłem, że chcesz organizować jakiś tam projekt.
Dla kogo coś jest  fajne dla kogo coś niefajne to jak z dupą - każdy ma własną.
Trzeba było posłuchać graczy np WoW'a co myśleli o L2.

Cytuj
Myślę, że w większości rzeczy jesteś zgodny ze mną, tylko nie potrafisz tego napisać wprost.
Tak jak tutaj idealnie i perfekcyjnie udało Ci się  trafić. Może z wyjątkiem tego "nie potrafisz" - zamieniłbym "nie chcesz" albo na "nie możesz". Co w sumie zmienia całkowicie sens przekazu. no masz ci los....

Cytuj
Niestety, nie ma dobrego serwera, który miałby to coś. L2 to dobra gra, ponieważ ma otwarty świat mechanikę i system PvP. Pozostałe rzeczy są niestety nudne.
Nie jestem pewien czy dobrze odczytuję, jeśli tak, to zupełnie się nie zgadzamy.

Cytuj
Owszem pomagałem MasterToma z początku, dałem mu kilka sugestii, promowałem serwer gdzie się da, może dlatego macie, powiedzmy ok on-line :)
Już tam nie gram. Po prostu przypominałem sobie stopniowo jak wyglądały wtedy Kroniki (niezbalansowane) i że MasterToma odtwarza jedynie kod źródłowy i ew. łata znane bugi bez ingerencji w sam mechanizm gry - dlatego odpuściłem. Nie był też dla mnie znany cel tej dekompilacji - RE C++ w dzisiejszych czasach to jednak taki sobie pomysł - szybciej by chyba wyszło napisanie samemu od początku serwera, szczególnie, że miał wzorce rozwiązań w projektach javy i że wcale nie jest pewne, że oryginalny twórca zrobił to optymalnie. Mógłbym podać dwa przykłady kodu, który lepiej jest zaprojektowany pod względem funkcjonalności (java - nie mojego, żeby nie było niedomówień)


Cała konkluzja jest prosta - albo sam potrafisz to zrobić lub potrafisz coś wnieś do takiego projektu poza wyjątkiem samych dobrych rad  - to szukaj ludzi, albo nie - wtedy nie licz na to, ze przyjdzie naraz jakiś ogarnięty developer i powie  "Wiesz co, to fajny pomysł i jak go dla Ciebie zrobię".
To tak nie działa.

Zareagowałem na ten wątek wyłącznie dlatego, że kojarzyłem Cię z Elmorelab.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2020, 06:17:28 pm wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2020, 06:12:23 pm »
double post
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 0

Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2020, 08:04:45 pm »
Dziękuję za wypowiedź i przemyślenia. Biorę pod uwagę to co napisałeś, ale też nie zmuszam nikogo, aby podejmował takie działania. Jakiś czas temu przygotowałem features takiego serwera, a dzisiaj go dopracowałem. Wyszedł na 5 stron. Niektóre rzeczy można było by dokładniej opisać. Tak czy inaczej nie jestem programistą, a jeśli znajdzie się taki, który nie ma pomysłu, a chce stworzyć nowoczesny serwer l2 to zapraszam do dyskusji :)


  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2020, 09:08:20 am »
Podepne sie pod temat jako ze sam mam w glowie postawienie serwera a Li wyglada ze ma pojecie o tym jak i co zrobic.
Gdybym powiedzmy dysponowal kwota 1500 euro na zakup serwera plikow oplacenie kogos kto mialby to wszystko polaczyc wcalosc - myslisz ze ktos kto ma pojecie chcialby sie podjac objecia pieczy nad takim projektem ktory mialby trwac relatywnie dlugo nawet gdybym mial dokladac  do interesu tylko po to zeby kilkaset osob bylo w stanie pograc przez najblizsze 2-3 lata wez wipe ?
Castani


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 0

Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2020, 02:22:46 pm »
Cytuj
Sprawa jest prosta i powtórzę  - mało osób wie, ile wymaga to pracy.
C4 nie zrobisz, bo nie ma takiej opcji, albo prymitywny w konstrukcji emulator javy (nie pamiętam nazwy i nie chce mi się szukać ale jest, Lidvinsus czy jakoś podobnie się nazywa) albo downgrade l2off extendera Vangantha.
A popularne są jedynie Interlude, H5 i pierwsze Classici - cokolwiek innego będzie skazane na fail.
I projekt serwera L2 jest duży, porównywalny do dużych projektów korporacyjnych

Li ma rację na c4 nie da rady tego zrobić, prędzej na classicu na platformie Java.

Sheani koszt obejmuje:
- geodata
- anti bot system
- anti cheat program
- strona internetowa
- host
- dedykowany server
- reklama serwera


  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2020, 10:41:48 pm »
z grubsza wiem czego potrzeba po prostu nie mam pojecia o tym od strony technicznej dlatego zastanawia mnie ile to pracy i czy w ogole mozliwe dla pojedynczej osoby
Castani


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2020, 01:07:06 pm »
z grubsza wiem czego potrzeba po prostu nie mam pojecia o tym od strony technicznej dlatego zastanawia mnie ile to pracy i czy w ogole mozliwe dla pojedynczej osoby
Są tacy giganci, ale potwierdzający generalną regułę - nie da się.  Z tego co wiem to np.  niektóre brazylijskie projekty są robiony przez pojedyncze osoby.
To nie jest kwestia ani kwoty ani umiejętności tylko roboczogodzin jakie trzeba na taki projekt poświecić. Im więcej pracy, produktywnej, włożysz w serwer tym większa szansa, że wypali.
Pieniądze nie załatwiają sprawy - vide polski serwer "jaka piękna katastrofa" lineage.pl - kupili najdroższe pliki, kupili wszystko od modderów, hosting, nawet mieli filmik reklamowy z półnagą dziewczyną,  etc, na starcie mieli zdaje się 400(?) ludków a sam, serwer nie dociągnął nawet do końca miesiąca.
Pieniądze są potrzebne, to oczywiste, ale nie są czynnikiem zapewniającym sukces.
Long run musi poprzedzać long run od strony przygotowań a i tak nie mamy gwarancji, że to wypali.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2020, 02:36:31 pm »
z grubsza wiem czego potrzeba po prostu nie mam pojecia o tym od strony technicznej dlatego zastanawia mnie ile to pracy i czy w ogole mozliwe dla pojedynczej osoby
Są tacy giganci, ale potwierdzający generalną regułę - nie da się.  Z tego co wiem to np.  niektóre brazylijskie projekty są robiony przez pojedyncze osoby.
To nie jest kwestia ani kwoty ani umiejętności tylko roboczogodzin jakie trzeba na taki projekt poświecić. Im więcej pracy, produktywnej, włożysz w serwer tym większa szansa, że wypali.
Pieniądze nie załatwiają sprawy - vide polski serwer "jaka piękna katastrofa" lineage.pl - kupili najdroższe pliki, kupili wszystko od modderów, hosting, nawet mieli filmik reklamowy z półnagą dziewczyną,  etc, na starcie mieli zdaje się 400(?) ludków a sam, serwer nie dociągnął nawet do końca miesiąca.
Pieniądze są potrzebne, to oczywiste, ale nie są czynnikiem zapewniającym sukces.
Long run musi poprzedzać long run od strony przygotowań a i tak nie mamy gwarancji, że to wypali.


Dziwi mnie hejt na nas, "najdroższe" plik według Ciebie są dostępne za darmo z kodem źródłowym - https://github.com/LoanX/VanganthExtender
Co kupiliśmy od modderów? Jedynie 3 NPC.  Filmik z "półnagą dziewczyną" dostaliśmy za darmo od znajomego z MXC za pomoc w jego projekcie.
Serwer miał ~500osób, przetrwał prawie 2 miesiące, jak dla nas to i tak dobry wynik jak na mid-rate serwer, głównym problemem były duże klany, które w tym czasie kiedy otwieraliśmy serwer były opłacone na innych serwerach, my nie opłaciliśmy żadnego.



  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 0

Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2020, 06:03:33 pm »
Jeśli chcemy coś stworzyć dobrego, to powinniśmy się wspierać, a nie kłócić bądź gnębić. Zarzucie jakiś ciekawy pomysł na stworzenie serwera, który byłby inny niż wszystkie dotychczas.

Biorę pod uwagę fakt, że koszt miesięczny po przeliczeniu tych wszystkich wydatków jest niemały.

Dlatego tylko porządny serwer może się utrzymać na rynku:
- bez lagów
- bez bugów
- bez botów
- bez pay to win
- z wysokim online
- mikropłatności tylko przemyślane, nie przynoszące przewagi nad graczami

Chyba zgodzicie się ze mną, że prostota gier jest najlepsza? Taki własnie był lineage od c1 do c4 :)


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2020, 08:59:00 pm »
z grubsza wiem czego potrzeba po prostu nie mam pojecia o tym od strony technicznej dlatego zastanawia mnie ile to pracy i czy w ogole mozliwe dla pojedynczej osoby
Są tacy giganci, ale potwierdzający generalną regułę - nie da się.  Z tego co wiem to np.  niektóre brazylijskie projekty są robiony przez pojedyncze osoby.
To nie jest kwestia ani kwoty ani umiejętności tylko roboczogodzin jakie trzeba na taki projekt poświecić. Im więcej pracy, produktywnej, włożysz w serwer tym większa szansa, że wypali.
Pieniądze nie załatwiają sprawy - vide polski serwer "jaka piękna katastrofa" lineage.pl - kupili najdroższe pliki, kupili wszystko od modderów, hosting, nawet mieli filmik reklamowy z półnagą dziewczyną,  etc, na starcie mieli zdaje się 400(?) ludków a sam, serwer nie dociągnął nawet do końca miesiąca.
Pieniądze są potrzebne, to oczywiste, ale nie są czynnikiem zapewniającym sukces.
Long run musi poprzedzać long run od strony przygotowań a i tak nie mamy gwarancji, że to wypali.


Dziwi mnie hejt na nas, "najdroższe" plik według Ciebie są dostępne za darmo z kodem źródłowym - https://github.com/LoanX/VanganthExtender
Co kupiliśmy od modderów? Jedynie 3 NPC.  Filmik z "półnagą dziewczyną" dostaliśmy za darmo od znajomego z MXC za pomoc w jego projekcie.
Serwer miał ~500osób, przetrwał prawie 2 miesiące, jak dla nas to i tak dobry wynik jak na mid-rate serwer, głównym problemem były duże klany, które w tym czasie kiedy otwieraliśmy serwer były opłacone na innych serwerach, my nie opłaciliśmy żadnego.
OJP
Chłopak, to co podlinkowałeś to source code extendera który wyciekł oficjalnie we wrześniu 2017 roku
Serwer o którym pisałem miał dwie edycje:
1 - grudzień 2016
2 - maj 2017

W reklamie serwera stało jak wół, że działają wszystkie fortece - ten features miały tylko pliki off AdvExt , i to chyba nawet bez Rainbow Spring Chateau
I to dało mi podstawę do przyjęcia, że były to właśnie te pliki. Jest oczywiście opcja, że admin poleciał w ... kulki.
Pytanie w takim razie jakie to były pliki, skoro te linkowane wyciekły kilka miesięcy potem.

Wątki o tym lol-projekcie tkwią ciągle w archiwum:
edycja 1 - https://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=59352.0
edycja 2 - https://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=60091.0

Natomiast twój wpis ma jednak  pewną zaletę - teraz wiem kto stał za tym projektem.
I co najgorsze, domena serwera ciągle jest aktywna.
No może i drugą - przejrzałem tamten wątek i widzę, ze jeden z użytkowników tego forum zmienił sobie nickname

Więcej na wpisy z tego konta nie będę reagować

Jeśli chcemy coś stworzyć dobrego, to powinniśmy się wspierać, a nie kłócić bądź gnębić. Zarzucie jakiś ciekawy pomysł na stworzenie serwera, który byłby inny niż wszystkie dotychczas.

Biorę pod uwagę fakt, że koszt miesięczny po przeliczeniu tych wszystkich wydatków jest niemały.

Dlatego tylko porządny serwer może się utrzymać na rynku:
- bez lagów
- bez bugów
- bez botów
- bez pay to win
- z wysokim online
- mikropłatności tylko przemyślane, nie przynoszące przewagi nad graczami

Chyba zgodzicie się ze mną, że prostota gier jest najlepsza? Taki własnie był lineage od c1 do c4 :)
:D


JP, co ja tutaj robię?
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: 0

Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2020, 09:24:25 pm »

Cytuj
OJP
Chłopak, to co podlinkowałeś to source code extendera który wyciekł oficjalnie we wrześniu 2017 roku
Serwer o którym pisałem miał dwie edycje:
1 - grudzień 2016
2 - maj 2017

W reklamie serwera stało jak wół, że działają wszystkie fortece - ten features miały tylko pliki off AdvExt , i to chyba nawet bez Rainbow Spring Chateau
I to dało mi podstawę do przyjęcia, że były to właśnie te pliki. Jest oczywiście opcja, że admin poleciał w ... kulki.
Pytanie w takim razie jakie to były pliki, skoro te linkowane wyciekły kilka miesięcy potem.

Wątki o tym lol-projekcie tkwią ciągle w archiwum:
edycja 1 - https://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=59352.0
edycja 2 - https://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=60091.0

Natomiast twój wpis ma jednak  pewną zaletę - teraz wiem kto stał za tym projektem.
I co najgorsze, domena serwera ciągle jest aktywna.
No może i drugą - przejrzałem tamten wątek i widzę, ze jeden z użytkowników tego forum zmienił sobie nickname

Więcej na wpisy z tego konta nie będę reagować


Nie zwróciliśmy na to uwagi, z tego co wiemy na plikach AdvExt fortece też nie działają.
Tak jak napisałeś pliki wyciekły później, jednak wielu adminów miało już do nich dostęp wcześniej.
A co złego w tym że opłacamy domenę? ;-)

Powodzenia z projektem Panowie.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2020, 10:43:42 am »
Jeśli chcemy
Powodzenia z projektem Panowie.

Tu gdzieś są jacyś "my"?
Tu gdzieś jest jakiś projekt?
Coś przegapiłem, czy ktoś kasuje wpisy?
Ktoś? Coś?
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 22

  • Pochwał: 0

Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2020, 02:59:49 pm »
Na chwilę obecną inny niż inne server.

Interlude x4
Łączona sub klasa +1
Max level 100
Możliwość oswajania ponad 100 gatunków mobów.
Www.lineage2gaia.eu otwarty ze 3tyg temu

A jak nie, to już sam nie wiem. Nic innego nie ma.


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 0

Odp: Pomysł na serwer
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 12, 2020, 02:10:29 pm »
Widziałem ten serwer, ale nie podoba mi się rate. Latynosi mają kilka serwerów stack sub +3. Ja osobiście szukam serwera z tą opcją, lecz +1, najlepiej high rate, gdzie jest dużo zabawy w pvp, olimpiada odbywa się codziennie, siege co 2 lub 3 dzień, walki o rbki i epicki, brak enchant skilli, broni, zbroi czy biżuterii oraz innych dodatków jak augument. Prosty serwer do max A, na którym każdy ma szansę w pvp, a zwycięstwo będzie zależało od twojej taktyki, refleksu i umiejętności postaci. Każdy developer robi ten sam błąd co ncsoft, wprowadza multum przedmiotów, które psują grę. Jeśli znajdziecie serwer o takich preferencjach, dajcie znać. Kronika najlepiej classic początkowy lub c3 - c4, bez robienia nudnych questów na profki lub Noblessa oraz bez gm shopow czy bufferów. Nawet w d grade można śmiało powalczyć. Ja wolę gry szybkie, program chwilkę i wychodzę. Nostalgiczne serwery to jedna wielka strata czasu, są dużo ciekawsze rzeczy. Obecnie pogrywam od czasu do czasu w Quake Champions. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2020, 02:23:41 pm wysłana przez t »