Witaj
Gość

Wątek: Sws / tk? Sws z Bd?  (Przeczytany 4743 razy)

  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Sws / tk? Sws z Bd?
« dnia: Styczeń 05, 2008, 02:41:55 pm »
Otóż zaczynam grać na x10 rate :) Mój kolega zrobił już Bd , no i moje pytanie brzmi , co lepsze będzie do wspólnego expienia razem ? sws ? czy może porzadny tank tk ?
NO i wiadomo nie zawsze będziemy expić razem , chciałbym wiedzieć kim łatwiej solo expić z tych dwóch sws/tk no i który znich jest lepszy w pvp i siege?


  • Wiadomości: 371

  • Pochwał: 0

Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2008, 03:12:13 pm »
niech inni powiedzą co dobre dla pt z bd ale jak już to sws w ostateczności a o tk nie będę się wypowiadał jak chcesz tank to bierz da/sk ale wg. mnie lepiej będzie wziąć tyrancika/daggera do takiego partu


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2008, 03:15:44 pm »
sws
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2008, 03:17:55 pm »
Dobra dobra ja wiem że dobre pt byłoby tyr/dagg albo np. 2x archer  <sprawdzone zajebiste>  ale mi chodzi wlasnie akurat o Bd ;) Kolega jest uparty uwielbia klimat tej postaci :)  Ja natomiast gram juz roczek w l2 i nadal nie moge dopasować sobie żadnej postaci :) A wiadomo Songi+ dance <a na tym serwie nie ma npc bufferow itd>
Myślałem jeszcze o gladzie ;) bo wkońcu też dualki ma jak bd, no ale nie ma buffow = /

@myha
prosze  jednak dodać cos więcej do siebie ;)


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2008, 03:20:24 pm »
Ten temat powinien być zamknięty, ale opiszę ci co i jak:
SwS jest supportem jak bd, więc nie wiem czy to byłby dobry pomysł(choć może być)
TK jest tankiem no i wtedy przydałby się, ale lepszy duet z bd to Sk/Bd
SwS na siege ma dawać songi i ewentualnie dobijać wrogów, ale na upartego może coś zdziałać w pvp, ale to się mija z jego przeznaczeniem. Ma supportować i tyle.
TK ma baaaaardzo ciekawe pvp: dajesz atack na gościa, idziesz zaparzyć herbatę i czekasz aż zwieje albo zginie. Na siege to nie wiem, bo mało osób tą klasą gra. Jest on chyba najbardziej defensywnym Tankiem więc najlepszy duet do niego to byłby SwS :|.

Coś o TK: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,4129.0.html
Coś o SwS: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,4128.0.html

Można zamknąć.


EDIT

I co z tego, jak on ma buffki i to ofensywne więc możesz właśnie coś ofensywnego dać. Po co wam 2 bufferzy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2008, 03:22:50 pm wysłana przez Zarean »


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2008, 03:27:09 pm »
Absolutnie nie rozumiem twojej przyśpiewki że temat powinien być zamkniety, tak samo wciskanie w odpoweidź linków do działów z opisem danych klas.
Wszystko przejrzałem i jedyne co z tych tematów można wyczytać to wzajemne wrzucanie, proste informacje o uzbrojeniu dye itd. Żadko mozna znaleźć coś o siege. Do tego moje pytanie jest nie typowe, dlatego został założony nowy temat. A to że to supporter to ja doskonale wiem, ale to nie wyklucza go z pvp. tak samo jakbym miał powiedzieć że sztyleciarz  z light armor nie ma szans z heavy puszką. Nie pize to żeby usłyszeć teori, tylko jak jest w praktyce.


  • Wiadomości: 490

  • Pochwał: 7

  • True Asian Girls Lover
Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2008, 03:32:32 pm »
jesli na servie jest duzo pp to radze brac SWS
Song of hunter, Song of Fire, Focus, Death Wsiper, jakis dagger+f i u sws krytyki jada pieknie(sprawdzone)
jesli nie ma duzo pp to lepiej zwiasc jakiegos nukera(dance of mystic itp) lub Warriora(TT, Glad, Destro)
wtedy ladnie sie jedzie




  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2008, 03:33:23 pm »
W praktyce SwS z Bd to tak: SwS może sobie ganiać za Bd, a Bd wszystko niszczy co napotka na full dance/song.

A moja przyśpiewka o tym jest dlatego, że jest już przyklejony temat o tym kogo wybrać i tam trzeba się kierować.

A to co go wyklucza z pvp to to że jest defensywnym supporterem (większość buffów defensywnych, bądź na critical rate itp, itd.) chyba, że wyciągnie łuk i wtedy liczy się na krytyki po 1k dochodzące.

A na mass pvp i siege to liczy się mana więc łuk w odstawkę i tylko latasz po całej rozróbie żeby nikt cię nie stargetował.

Aha co jeszcze przemawia na niekorzyść połączenia SwS/Bd

Cytuj
Odpalenie kazdego kolejnego tanca/songa zwieksza jego konsumpcje mp, takze u drugiego dancera/singera. Przyklad:
w party jest sws i bd, BD daje 3 tance, po nim sws daje dwa. Konsumpcja many tych dwoch tancow jest taka jakby sws wczesniej zatanczyl trzy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2008, 03:41:56 pm wysłana przez Zarean »


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2008, 04:25:40 pm »
SwS jest wypasiony w duo z bd - do tego skombinować jakiegoś buffera (pp/wc - może być na dualu) i jest niezła jazda.


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2008, 04:47:58 pm »
wc w takim kombo nie musi byc na dualu ;> bierze dager z focusem i leje raze z nimi, sws+bd+wc w zasadzie moze expic prawie wszedzie ;>


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2008, 07:18:44 pm »
ja z kolega tak expiłem ^^
ja BD - dual SA focus (+ PP na dualu)
kumpel - sws - miecz z focusem/ dagger z focusem (+SE na dualu * vr ftw.)

mimo braku mastery do heavy bylismy w stanie brac CALA duza komnate cata/ necro na klate.


  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 3

Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2008, 11:55:09 pm »
Zróbcie dodatkwo wc na boxa i bijcie w rifcie. Duo SwS/BD z oop WC ma tam mega koks.



Aha co jeszcze przemawia na niekorzyść połączenia SwS/Bd

Cytuj
Odpalenie kazdego kolejnego tanca/songa zwieksza jego konsumpcje mp, takze u drugiego dancera/singera. Przyklad:
w party jest sws i bd, BD daje 3 tance, po nim sws daje dwa. Konsumpcja many tych dwoch tancow jest taka jakby sws wczesniej zatanczyl trzy

 :o :o A wiesz np. co oznacza skrót ddsds ?
TEON

Lokken - Dominator/Eva Saint/Tyrant (on sale)


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2008, 12:45:45 am »
Domyślam się, ale dla pewności napisz ;)


  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 3

Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2008, 02:11:44 am »
To żadna filozofia ;p

Po prostu dance dance song dance song. W ten sposób bd/sws nie wyprują się z many (jak jest jeszcze więcej danców/songów to się kombinuje inaczej). Taka kombinacja wymaga tylko jednego - dobrej synchronizacji. Ale jak już pisałem to żadna filozofia - każdy ogarnięty bd/sws powienien wiedzięc jak tańczyć/śpiewać gdy dodatkowo jest sws/bd lub np. w CoV party.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2008, 12:45:20 pm wysłana przez Lokken »
TEON

Lokken - Dominator/Eva Saint/Tyrant (on sale)


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2008, 11:31:47 am »
my do koksu ~63lvl uzywalismy tylko 1 song (hunter), jako bd mialem do rzucenia 3 tance. Rzucalismy w kolejnosci DDDS, song pochlanial dosc sporo MP, ale przez te 2min bez najmniejszych problemow zdazyla sie mana zregenerowac. Ja dzieki temu ze rzucalem wszystkie 3 jako pierwszy moglem od czasu do czasu hexa uzyc.


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2008, 12:29:23 pm »
Ale chodzi wam o takie coś, że po pierwszym dance rzucacie z lekkim opóźnieniem to??(bo sws szybciej songuje chyba) żeby obydwaj na raz rzucili?? Czy jak bo ja tego nie rozumiem, i tak jest mnożnik nawet jeżeli jest dance, song, dance, song.


  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 3

Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2008, 12:47:18 pm »
Oczywiście, że jest mnożnik. Ale dzięki temu, że dance/songi rzuca się na przemian to koszt many jest lepiej rozłożony. Rzuca się z drobnym opóźnieniem - np. ddsds - BD rzuca dwa tańce, SwS widząc, że BD właśnie rzucił drugi odpala swój po czym bd natychmiast daje swój trzeci taniec i potem sws kończy. Jak wszytko jest dobrze zgrane i bd/sws są w miarę ogarnięci to przebiega to bardzo szybko bez żadnych praktycznie opóźnień. To naprawdę jest żadna filozofia. Normalna czynność dla każego bd/sws.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2008, 12:52:50 pm wysłana przez Lokken »
TEON

Lokken - Dominator/Eva Saint/Tyrant (on sale)


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2008, 04:13:04 pm »
Ale dla nowego, to trzeba trochę czasu poświęcić z kimś żeby nauczyć się zgrania.


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2008, 10:50:29 am »
tak tylko dopowiem ze pal a nie tk jest najmniej ofensywnym z tankow (co nie oznacza ze jest od tk bardziej defensywny ;) )
a stwierdzenie że Bd "niszczy" jest...zabawne ;)


Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2008, 04:45:18 pm »
Cytuj
tak tylko dopowiem ze pal a nie tk jest najmniej ofensywnym z tankow
brak spowalniacza boli ... ale od C5 ma AI wiec nie wiem czy az taki zly w ofensywie :)

Cytuj
a stwierdzenie że Bd "niszczy" jest...zabawne
z calym szacunkiem :D

http://www.livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=1648
http://www.livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=1636
http://www.livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=1602


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2008, 04:53:20 pm »
Thx bula za poparcie... po prostu słowa mi zabrakło, a te się pierwsze na myśli mi nasunęło...

echoes napisałem, że TK jest najbardziej defensywnym tankiem.


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2008, 10:59:54 am »
@up:wybacz,zle przeczytalem :)
a co do bd...stwierdzenie "niszczy" jest dla mnie jednoznaczne ;) a bd napewno nie "niszczy" w takim stopniu jak ogarniety glad,tyrek,archer czy nuker i chyba przyznacie mi racje ;) na takiej zasadzie moge powiedziec ze tk tez "niszczy" bo "zniszczy" kazdego archera,daggera i bd jaki sie napatoczy :P (z bd przegralem raz na kilkadziesiat walk,grozny to on nie jest w porownaniu do sk np ;) ) nie powiedzialem ze jest kiepski albo cos w tym stylu,poprostu slowo "niszczy" nie pasuje mi do niego,no chyba ze dla was "niszczy" oznacza cos innego niz w slowniku  :elf_5_4:
ps:SwS wcale taki slabiak nie jest jak piszesz Zarean ;)
ale do tandemu z bd wzialbym tk...ma poprostu wieksze mozliwosci ofensywne od sws-a....


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2008, 09:30:19 pm »
Ja nie mówię, że SwS jest do dupy, bo w pt jest przydatny, a jak wyciągnie łuk z buffami i songiem na kryty to ładnie kosi tylko, że na większych pvp raczej to się nie przydaje bo mana jest potrzebna. Na 1 vs 1 wystarczy, że sobie rzucisz tego jednego bądź 2 jeśli songi się skończą, lecz zazwyczaj pvp skończy się wcześniej.

Bd może niszczyć, chodziło mi tu o koks, w każdym razie jest bardziej efektywny niż SwS choć SwS zawsze szybciej dobiegnie do mobka (sprint 2, song of wind, wiecej dexa).


  • Wiadomości: 590

  • Pochwał: -1

Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2008, 11:43:52 pm »
Ja nie wiem co wy macie z ta manozernoscia, kumple z klanu rzucaja d/s/d/s/d i jeszcze im starcza many by strzelac z luku i robic disco.
L2 DEX x4
Necro79/SwS79/Sps77:D - retired


  • ******
  • Wiadomości: 1095

  • Pochwał: 13

  • Wake Up! Time to die...
Odp: Sws / tk? Sws z Bd?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2008, 11:57:45 pm »
Ja nie wiem co wy macie z ta manozernoscia, kumple z klanu rzucaja d/s/d/s/d i jeszcze im starcza many by strzelac z luku i robic disco.

Dokładnie. też nie wiem o co w tym chodzi, szczególnie, że najczęściej expie z BD, i taki BD na 3 profie trzyma 4 tańce, bez jakichś udziwnień. Tylko co kilka musi zrobić przerwę z jednego z nich i walić 3 tylko. I tak w kółko. Nikomu many nie brakuje i nic ^^
Piszę poprawnie po polsku



Nie smuć się, że się skończyło... ciesz się, że było...