Witaj
Gość

Wątek: Opłacalne Questy [Rozwiązany]  (Przeczytany 23696 razy)

  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Opłacalne Questy [Rozwiązany]
« dnia: Grudzień 30, 2011, 07:41:29 pm »
Jak w opisie tematu podajcie tu opłacalne questy dla graczy powyżej 40lvl :D Podajcie dokładnie od jakiego npc i w jakim mieście można je zrobić, może nawet mały opis. Questy na itemki też mile widziane
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2013, 05:01:34 pm wysłana przez Arimas »


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Opłacalne Questy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2012, 10:59:22 am »
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Opłacalne Questy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2012, 05:02:09 pm »
Dzięki słomek, za linka, tylko jak zwykle nie podają wszystkiego.
- Nie ma na przykład najbardziej (chyba) opłacalnego questu dziennego na Swamplandzie (85+)  - 14kkexp za 40 itemków. Co daje prawie 1,5% na 85 lvlu,  i ponad 1% na 87.
- Nie ma Nursery - instancji resetowanej co 6h, z niezłym expem i itemami m.in. na armor Immortal
- Nie ma Daily Quest SoA z możliwością dostania top broni R (Apocalyps)

Proszę, podajcie jeszcze jakie znacie ciekawe zadania, które nie są umieszczone w tej tabelce.
Chyba, że znacie jakiś link z informacja o wszystkich.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Opłacalne Questy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2012, 03:43:08 pm »
http://l2wiki.com/New_Quests

spory spis questów niestety pa ruski, nie znam rosyjskiego wiec jeśli ktoś mogłby przetłumaczyć byłoby super :)
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Opłacalne Questy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2012, 05:30:34 pm »
W tym linku też nie ma tych questów :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 0

Odp: Opłacalne Questy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2012, 10:32:29 pm »
Dzięki słomek, za linka, tylko jak zwykle nie podają wszystkiego.
- Nie ma na przykład najbardziej (chyba) opłacalnego questu dziennego na Swamplandzie (85+)  - 14kkexp za 40 itemków. Co daje prawie 1,5% na 85 lvlu,  i ponad 1% na 87.
- Nie ma Nursery - instancji resetowanej co 6h, z niezłym expem i itemami m.in. na armor Immortal
- Nie ma Daily Quest SoA z możliwością dostania top broni R (Apocalyps)

Proszę, podajcie jeszcze jakie znacie ciekawe zadania, które nie są umieszczone w tej tabelce.
Chyba, że znacie jakiś link z informacja o wszystkich.

Pozdrawiam
Na czym polega ten daily SoA i gdzie go moge wziąć?


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Opłacalne Questy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2012, 05:31:19 pm »
daily quest in SoA
Najpierw musisz mieć wzięty pre-quest (tylko raz) w bazie Keruceus. Nie pamiętam imienia NPCa. Potem portujesz się do SoA. Jest to PARTY quest. Gadasz z Klemisem, bierzesz quest Not Strong Enough Alone, po kilku zagadaniach masz do wyboru bicie jednej z 3ch frakcji:
- Bistakon Region
- Reptilion Region
- Cokrakon Region
wybieracie jeden z nich i wchodzicie do odpowiedniej brami i albo Was teleportuje (Cokrakon i Reptilion) albo niekoniecznie (Bistakon). Bijecie moby. musicie dostać quest itemy z różnych mobów. albo po 20 temów z 4ch typów mobów, albo 15 z 6ciu. Jak Uzbieracie itemy. Ważne - KAŻDY członek party ma dokładnie ta samą ilość otrzymanych itemów, więc nie musicie sprawdzać co komu brakuje. Wystarczy spojrzeć na swoje itemy i wiadomo co trzeba bić. Moby są aggro (więc Devil move do przejścia na głębszy spot obowiązkowy) i social (tank musi uważać co luruje).
Po uzbieraniu wszystkich itemów pali się PR - lądujecie przy Klemisie - zagadujesz go no i teraz totolotek. Losowo dostajesz nagrodę. Najczęściej Element stone, Często Crystal Stone no a top nagroda jest losowa Top broń R grade - Apocalypse :) Ja miałem raz 2h sword oraz raz blunt avenger. Niektórzy nie dostali broni jeszcze nigdy. Inni juz po kilka - więc - to jest prawdziwy totolotek :)

Nursery
Tam są dwa czerwone portale. wchodzisz w jeden z nich i po chwili (czasami po 1 sec, czasami po 8 sec) teleportuje się do instancji.
Instancja ma kształt okrągłego pomieszczenia z korytarzem dookoła. Przy wejściu do korytarza znajduje się NPC. Zagadujesz go. Respawnują się moby i startuje czas. Masz 30 min na wyeliminowanie jak największej ich ilości. Moby są aggro i social.
Mają upierdliwą właściwość wlepiania "slow'a".  "Next target" na pasku - obowiązkowy. Moby jadą też z dosyć bolesnych skill  - coś na wzór half kill...
Enchanter, Duale Blessed Apocalypt +3 150 Earth. Lecą na 2 skille . Czasami z dobitką. Również AoE. Z dualami Vespera +4 szło też całkiem nieźle. Armor - set Immortal Heavy Bound - czysty. Jest dużo lepszy niż Morai robe +6 full elemen.
Ja robię to tak.
Biorę pociąg 6-12 mobów.
Doskakuję do najdalszego i wycinam go Crippling Attack + Shadow blade, jak dotrą pozostałe moby (niestety sa powolne) to Mass Crippling Attack - Next target - Shadow blade - leczenie - Next target - regulary - next target - Mass Crippling Attack - Next target - Shadow blade - leczenie i tak w kółko.
Leczenie czasami trzeba robić częściej
Z mobów dostajesz itemy, które NPC przy wejściu zamieni na Tissue energy Crystal. Nie pamiętam dokładnie tabeli wymiany, gdzieś tu na forum jest. Ale z tego co pamietam
- poniżej 799 i mniej itemów - 10 kryształów
- od 800 do 1599 - 60 kryształów
- od 1600 do 2099 - 120 kryształów
Za kryształy u NPC w bazie mozesz dostać armor immortal (jedynie góra i dół - bez hełmu/rękawic/butów). Bodajże 1400 za górę i 880 za gacie.

Niestety, żeby nie było tak łatwo - co jakiś czas wyskakuje upierdliwy gościu, którego wszyscy nienawidzą. Nazywa się Maguen i kradnie Ci tak ciężko zdobyta energię z mobów. Ilość jest uzależniona od tego ile posiadasz. Mi potrafił skraść od 8 do 148 punktów. Myk jest taki, ze gościa NIE MOŻESZ namierzyć, dopóki Ci nie zacznei kraść. W praktyce oznacza to, że podskoczył i jest w pod koniec fazy lotu do góry :D. Wówczas możesz go stargetować i JAK UDA CI SIĘ go uderzyć, to Ci odda ukradzioną energię z nawiązką. Mi po zabraniu 148 oddał 193 :). Namierzenie gościa i wciśnięcie attack nie oznacza, ze go uderzysz. Nie wiem, czemu tak się dzieje, ale tak jest. Mnie najbardziej wkurza, ze daje się uderzyć, ja skradnie 40-50, a nie mogę ja zabierze 80-90 :)
Ja mam na niego macro:
/target maguen
/attack
I jak pisałem - MI czasami się udaje, czasami nie.

I jeszcze jeden "myk"
Co jakiś czas dostajesz informację "Recieved restoration energy" i wówczas jak w ciągu 20 sec dotrzesz do NPC przy wejściu, to da Ci dodatkową energię. Moje luźne spostrzeżenie jest takie, ze jeśli nic Ci maguen nie ukradł, albo odzyskałeś wszystko, to dostaniesz 40 punktów, jeśli coś Ci skradł, to więcej. Z tego co pamiętam najwięcej ile mi sie udało odzyskać to 93.

Mi jak na razie wczoraj się udało wykręcić 1444 :P
Niektórzy się przechwalają wynikami po 3-4 tysiące.
Jeszcze nie wiem jak to zrobili :) Może jak będę miał twilight armor +6 full element.... :D

Ważne - jak padniesz, to możesz spokojnie wracać do instancji (oczywiście czas cały czas leci).

To tyle co mi przychodzi do głowy

Pozdrawiam

//Acid - Plusik.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 09:35:01 pm wysłana przez Acid »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 0

Odp: Opłacalne Questy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2012, 04:20:28 pm »
Dzięki wielkie.


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Opłacalne Questy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2012, 09:15:57 pm »
witam. jestem w zasadzie tutaj nowy także witam wszystkich. :D i mam takie małe pytanko a mianowicie o co kaman z tym questem gdzie moge znalezc cialo tego rb? bo nie moge sie cos odnaleźć. quest : Mother of Monstrosities


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Opłacalne Questy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2012, 03:07:02 pm »
W temacie nurser'ów dodam tylko małe sprostowanie
- energia od NPC zależy poziomu energi jaka do nas wpadnie z powalonego moba, jak wpada energia z losowego moba to pojawia się komunikat, dodatkowo w pasku bufów widać ile czasu mamy na dobiegnięcie do NPC'a. Niestety czasami realnie oceniając nie ma szans na dotarcie, dokładnie nie pamiętam, ale przy 1 poziomie energii mamy 25 sekund, przy drugim 20 sekund,a przy trzecim 10 sekund.
- pierwszy poziom energii to dodatkowe 40 itemów energii, drugi 60, a trzeci 80


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: Opłacalne Questy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 28, 2012, 10:18:55 am »
Ja moge dodać, że dla graczy od 40 do 50 jest dobrze expić w Cruma Tower. Mamy tam exp + q raz dziennie:)