Witaj
Gość

Wątek: Problem z klawiaturą  (Przeczytany 3149 razy)

  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Problem z klawiaturą
« dnia: Grudzień 12, 2016, 06:44:23 pm »
Witam,

Mam LENOVO IDEAPAD y700 17" z Windows 10. Grywam w Lineage2, Star Wars The Old Republic, Guild Wars 2. Jest jednak pewien problem.

O tyle, o ile w SW oraz GW mogę grać godzinami, o tyle z L2 nie mam już tego komfortu.
Mianowicie - po jakimś czasie wyłącza mi się klawiatura w lapku podczas gry w L2 (sprawdzałam na Oficjalnym serwerze oraz na jednym z prywatnych - te same efekty). Aby przywrócić klawiaturę do działania, muszę wyłączyć laptop na twardo, gdyż normalny reset też wtedy szwankuje.

Kompletnie nie mam pomysłu, co może powodować, że klawiatura odmawia posłuszeństwa tylko podczas gry w l2. W SW mogę grać godzinami i nic. W GW2 tak samo - po godzinach spędzonych w grze klawiatura nie wykazuje znaków rebelii. Zaznaczę, że reset wtedy też normalnie działa. Sprawdzałam.
Jednak... Czasami po kilku minutach gry w L2, klawiatura bez ostrzeżenia wyłącza się i konieczne jest twarde wyłączenie laptopa.

Proszę o pomoc. Szukałam informacji w innych wątkach, ale żaden z nich nie przybliżył mnie do rozwiązania problemu.

[EDIT]:
Do lapka podłączyłam klawiaturę z USB. Przez jakiś czas obie działały, lecz po pewnym czasie ta w lapku przestała działać - czyli ciągle to samo. I tak samo, jak klawiatura w lapku przestaje działać, muszę na twardo wyłączać laptopa. Podpięta klawiatura pod USB natomiast działa cały czas. Może to kogoś naprowadzi na jakiś trop, gdzie muszę pogrzebać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2016, 09:16:36 am wysłana przez Meghara »


Odp: Problem z klawiaturą
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2016, 10:56:47 pm »
Spróbuj zainstalowac najnowsze sterowniki od lapka.


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Problem z klawiaturą
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2016, 08:36:28 am »
Wszystko mam aktualne.
Jednakże wykazałam się wczoraj (15/12/2016) cierpliwością i zrobiłam normalny reset, gdy klawiatura znów przestała działać.
Pokazało mi się to, co w załączniku. Nie jestem geniuszem komputerowym i nie bardzo wiem, co to jest tak naprawdę (niewiele rozumiem z tego, co piszą na googlu).
Jak sobie z tym poradzić i czy faktycznie to może powodować mój klawiaturowy problem?


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: Problem z klawiaturą
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:17:35 pm »
1. Zrób update BIOS'a. Jeśli dalej jest problem to...
2. Zrób update wszystkich sterów (Menadźer Urządzeń i przeleć wszystkie i spróbuj zaktualizować albo użyj jakiegoś softu typu Driver Reviver, albo od razu ze strony producentów). Jeśli dalej jest problem to...
3. Możliwe, że sam system zainstalował się niepoprawnie, musiałabyś go zreperować. W google opisane co i jak. Jak nie jesteś pewna, kontaktuj się z supportem Microsoftu albo jak masz gwarancje oddaj na serwis.
4. Możliwe jest też, że problem ma związek ogólnie ze sprzętem, może coś z zasileniem. No to tutaj zostaję tylko serwis.


Odp: Problem z klawiaturą
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2016, 06:07:59 pm »
Masz włączony touchpad? Pokaż screen z Menadżera urządzeń (rozwijając klawe)


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Problem z klawiaturą
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2016, 07:37:41 pm »
Kontaktowałam się z servisem LENOVO i po tym, co im napisałam (czyli dokładnie to co tutaj) stwierdzili, że to nie jest wina laptopa, tylko czegoś związanego z grą.

Od kumpli natomiast dostałam info, że to może być jedna z dwóch rzeczy:

1) Trzeba powyłączać w latopie opcje związane z oszczędzaniem energii (zrobiłam).
2) Wyłączyć antywirusa (w moim przypadku AVAST - zrobiłam).

Po tym włączyłam grę i pograłam wyjątkowo długo bez żadnych problemów (1,5 h to rekord). Będę testować czy to aby nie antywirus. Zastanawiało mnie tylko to, że strona z L2, tak samo jak sama gra, włączały się dość długo.

Będę poźniej testować z włączonym antywirusem, by wykluczyć bądź potwierdzić, że to przez Avasta mogłam mieć takie jazdy.

Propos screena - w załączniku.
Touchpad wyłączony.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 07:39:26 pm wysłana przez Meghara »


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: Problem z klawiaturą
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2016, 10:02:27 pm »
AntyVir też może mieć wpływ, bo ma swoje stery co do filtracji plików, a ten problem też może tego dotyczyć. Pytanie czemu to ma wpływ na klawę.


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Problem z klawiaturą
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2016, 10:44:56 pm »
Właśnie zakończyłam testowanie L2 z włączonym Antywirusem i wygląda na to, że Avast nie miał wpływu na nie/pojawianie się problemu.
Natomiast z wcześniejszym wyłączeniem w laptopie opcji związanych z oszczędzaniem energii (kolega pomógł mi za pomocą TeamViewer'a) wygląda na to, że problem ustapił.
Mam nadzieję, że nie wywołuję wilka z lasu - nie mniej kolejne 2 h grałam bez problemów. I oby już problem się nie pojawił.
Powiedziałabym że temat zamknięty, lecz cały czas jestem w fazie sprawdzania tej opcji z wyłączeniem w laptopie opcji związanych z oszczędzaniem energii.

Dzięki za podpowiedzi, bo dzięki nim jestem bogatsza o wiedzę i ewentualne opcje :)

[EDIT]:

Temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim za porady :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2016, 11:52:11 am wysłana przez Meghara »