Witaj
Gość

Wątek: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)  (Przeczytany 11589 razy)

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 13, 2014, 02:27:16 pm »
nie, nie ma sensu trzymac QA, chyba ze bedziesz na tyle bogaty zeby miec go dodatkowo i zakladac przy walkach z tankami

pof oczywiscie na decrease penalty, buffy na cost; na oly przyda ci sie jeszcze bron z mana up zebys zaczynajac sie buffowac w klatce mial wiecej many


z wchodzeniem roota w twojej kronice raczej bedzie ciezko, wiec nie ma co sie za bardzo na to nastawiac


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 13, 2014, 02:34:09 pm »
Widze ze ludziska buffuja sie w dc robe secie ( większość których podglądałem ).
Jewelka marzen to byłby set - valdek, antek+b.zaken, baium+beleth ? Armor elegia robe.
Jedyne co mi pozostaje to oglądac milion razy filmiki i trenowac.
Podbiec do przeciwnika na tyle by wszedł hit z nuka augu i odbiegnięcie, po drodze próba spalenia many.
Ciężko będzie z talismanami, idą losowo i raczej te badziewne.
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2014, 03:14:23 pm »
po co dc do buffowania jezeli masz moirai, a masz zamiar miec elegie? przez to masz tylko mniej many, a watpie zeby az tak drastycznie spadal c.speed

nie musisz podbiegac zeby uzyc nuka z augmentacji, ma taki sam albo i wiekszy zasieg niz mana burn


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 13, 2014, 04:19:01 pm »
(...Z aktywnych prophet ma sporo bufków, wszystkie które mają taką możliwosc enchantowac na cost? Ale PoFa to moze na zmniejszenie kary na speed?
Dokładnie tak.
no i pasywne też. Chyba nawet sa ważnejsze.

Musze dokładnie przeanalizowac filmik pod kątem buffów jakie nakłada na siebie przed walką i wjakiej kolejnosci.
Nie pamiętam od kiedy, ale po portnięcu na arenę po jakichś 5 sekundach system odnawia HP/MP. Jeśli nie masz lagów to kolejność taka - szoty + BlessBody/Mind (albo combo jak juz masz) + acumen + bersek - powinieneś zdążyć. A potem cała reszta. Jak nie chcesz Berseka to sobie go później wyłączasz. Oczywiście portujesz się z bronią Mana up w reku...

(...)z jednym sps rozlozyl sie po jego hitach. Zagadałem do niego i pisał mi ze w ogóle nie wchodziła mu mana burn i root
z spsem to jest loteria. Jak jemu wejdą 2-3 krytyki pod rząd,  to piszesz gf, jak nie wejdą to się wypruje z many i on pisze gf. Mana burn to tylko jak masz jeszcze full CP i HP albo wyleczyłeś się do full HP. BattleHeal jest bardziej przydatne :)

Widze ze ludziska buffuja sie w dc robe secie ( większość których podglądałem ).
DC robe z reguły uzywają ci wszyscy, którzy nie noszą robe na co dzień. Dlaczego? Tani, +do Wita(cast speed) i więcej many niż na przykład w heavy na tanku :P. Raczej żaden Robe user nie zmieni swojej s84 na dc na buff :D.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 13, 2014, 08:27:09 pm »

Nie pamiętam od kiedy, ale po portnięcu na arenę po jakichś 5 sekundach system odnawia HP/MP. Jeśli nie masz lagów to kolejność taka - szoty + BlessBody/Mind (albo combo jak juz masz) + acumen + bersek - powinieneś zdążyć. A potem cała reszta. Jak nie chcesz Berseka to sobie go później wyłączasz. Oczywiście portujesz się z bronią Mana up w reku...

Pozdrawiam

Jest jakieś ograniczenie selfbuffów na oly? Moge ich nałożyc sobie ile tylko chce? O jakie szoty Ci chodzi przy bufowaniu?

Dzis rozegralem 3 walki. Oczywiscie wszystkie w plecy. Ale nie mam w moiraiu jeszcze full resista i chyba popełniłem straszny błąd przy używaniu nuka z broni. Otóż na pasek przerzuciłem obie bronie oraz skile z nich . Dopiero później pomyślałem ze przecież można zrobic makro - zalozenie broni i uzycie skilla - jedno kliknięcie w pasek zamiast dwóch.
Ale największym moim przeciwnikiem jest potworny atak adrenaliny, która wręcz we mnie się gotowała co doprowadziło do niesamowitego drżenia rąk.

Co do enchantu skilli:
- robe mnastery, czy na p def, m def czy regen many?
- wisdom to raczej na mental atak ( sa jeszcze sleep i hold )
- health na bleed czy poison
- ze skilli aktywnych enchantowac te fypowo fajterskie czyli np. haste, focus
- resy enchantowac tez na cost czy na effectivnes?

Augumentacje robić tylko z LS top84?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2014, 09:17:17 pm wysłana przez skrzydlaty »
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 13, 2014, 10:25:46 pm »

Nie pamiętam od kiedy, ale po portnięcu na arenę po jakichś 5 sekundach system odnawia HP/MP. Jeśli nie masz lagów to kolejność taka - szoty + BlessBody/Mind (albo combo jak juz masz) + acumen + bersek - powinieneś zdążyć. A potem cała reszta. Jak nie chcesz Berseka to sobie go później wyłączasz. Oczywiście portujesz się z bronią Mana up w reku...

Pozdrawiam

Jest jakieś ograniczenie selfbuffów na oly? Moge ich nałożyc sobie ile tylko chce? O jakie szoty Ci chodzi przy bufowaniu?

Dzis rozegralem 3 walki. Oczywiscie wszystkie w plecy. Ale nie mam w moiraiu jeszcze full resista i chyba popełniłem straszny błąd przy używaniu nuka z broni. Otóż na pasek przerzuciłem obie bronie oraz skile z nich . Dopiero później pomyślałem ze przecież można zrobic makro - zalozenie broni i uzycie skilla - jedno kliknięcie w pasek zamiast dwóch.
Ale największym moim przeciwnikiem jest potworny atak adrenaliny, która wręcz we mnie się gotowała co doprowadziło do niesamowitego drżenia rąk.

Co do enchantu skilli:
- robe mnastery, czy na p def, m def czy regen many?
- wisdom to raczej na mental atak ( sa jeszcze sleep i hold )
- health na bleed czy poison
- ze skilli aktywnych enchantowac te fypowo fajterskie czyli np. haste, focus
- resy enchantowac tez na cost czy na effectivnes?

Augumentacje robić tylko z LS top84?
m def
mental
bleed
resy raczej an efa, w pt ci podziekują

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 13, 2014, 11:00:51 pm »
Ale ten pp jest tylko na oly
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:16:16 am »
resisty na power


augmentacje mozesz robic od lsow 76 wzwyz(chyba ze bylo cos pomiedzy 76 i 70 co dawalo 10ty lvl skilla)


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 14, 2014, 02:23:40 am »
Jest jakieś ograniczenie selfbuffów na oly? Moge ich nałożyc sobie ile tylko chce?
Nie ma żadnych ograniczeń w self bufie. Poza normalnymi  w postaci ilości slotów jakimi dysponujesz

O jakie szoty Ci chodzi przy bufowaniu?
Włączenie/sprawdzenie normalnych szotów (znaczy blesed spirit) zaraz po wejściu na olimpiadę. Po portnięciu na stadion jest/było automatyczne wyłączanie uzywania szotów. Nie wiem jak jest tam gdzie grasz. Sprawdź sobie. A z włączonymi szotami szybciej castujesz.

Dzis rozegralem 3 walki. Oczywiscie wszystkie w plecy. Ale nie mam w moiraiu jeszcze full resista i chyba popełniłem straszny błąd przy używaniu nuka z broni. Otóż na pasek przerzuciłem obie bronie oraz skile z nich . Dopiero później pomyślałem ze przecież można zrobic makro - zalozenie broni i uzycie skilla - jedno kliknięcie w pasek zamiast dwóch.
Tylko to jest broń obosieczna.... jak będziesz chciał drugi raz nuknąć z tej samej broni, to sobie zdejmiesz broń tym makrem :)

Ale największym moim przeciwnikiem jest potworny atak adrenaliny, która wręcz we mnie się gotowała co doprowadziło do niesamowitego drżenia rąk.
No co niektórzy wyłącznie z tego powodu ganiaja na oly :) Wyfarmieni farmerzy jadący 90% populacji na 1-2 hity już nie odczuwają tego podniecenia :) Ciesz się póki możesz :)

Co do enchantu skilli:
- robe mnastery, czy na p def, m def czy regen many?
MDef.

- wisdom to raczej na mental atak ( sa jeszcze sleep i hold )

Ja tak miałem. Nie wiem, czy sleep nie pomógłby coś przeciw EE. Ci zawsze mnie sleepowali i wypalali z many i pozamiatane.

- health na bleed czy poison
Miałem na bleed. Nie przypominam sobie, choćby jednego poisona na oly.

- ze skilli aktywnych enchantowac te fypowo fajterskie czyli np. haste, focus
Jeśli idziesz w nuki to akurat "te faterskie" na uj Ci sie przydadzą :P:P

- resy enchantowac tez na cost czy na effectivnes?
Effectivnes

Augumentacje robić tylko z LS top84?
Nie - najlepiej wchodzą ze zwykłych 76ek. Przynajmniej tymi kamykami posługiwąło się 99% ludzi z którymi gadałem.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2014, 07:03:21 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 14, 2014, 09:37:22 am »
Wróce jeszcze do enchantu, :
arcana wisdom - tylko power ale czy uzywac tego bo to zjada hp
block shield i block ww i root -  succes rate albo cost

DYE - jak dam +4Vit/-4Men +1Vit/-1Men i +4Dex/-4Str będzie dobrze?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2014, 11:02:06 am wysłana przez skrzydlaty »
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:21:44 am »
tak, uzywac arcane wisdom

pomysl na co enchantowac debuffy, ktore moga przesadzic o twojej wygranej lub porazce


nie bedzie dobrze, +4 wit/+4 dex/+4 con


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:29:23 am »
Co do enchantu debufów to z jednej strony pasowałoby żeby łądnie wchodziły a więc cuccess rate ale z drugiej strony jak nie bedą wchodzic a ja bede to castowal az wejdzie to zuzyje sporo many.  Przyznaje ze nie wiem co wybrac.

Jeszcze co do taktyk to czy niezaleznie od klasy przeciwnika stosowac styl - nuk, mana burn, root, kite no i heal jak trzeba
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 14, 2014, 03:21:28 pm »
(...)
Jeszcze co do taktyk to czy niezaleznie od klasy przeciwnika stosowac styl - nuk, mana burn, root, kite no i heal jak trzeba
Nie.
Praktycznie do żadnej.
Hierophant nie jest klasą wygrywającą w pierwszych 30 sekundach walki.
On ma zrobić, wszystko, by te pierwsze 30 sekund przeżyć. Hierophant jeśli wygrywa to w drugiej połowie walki a często w ostatnich sekundach.
Jak chcesz oglądac filmiki z prawdziwym Hierophantem, zagooglaj FatHips. Zobaczysz co i jak. Dla mnie zawsze byli Propheci i był FatHips.
https://www.google.co.uk/search?q=youtube&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:unofficial&client=firefox-nightly&channel=sb&gws_rd=cr&ei=PkfVUqKpI42ThQeC8oGgAg#channel=sb&q=lineage+2+fathips&rls=org.mozilla:en-US:unofficial

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 14, 2014, 05:31:44 pm »
Fajne pojedynki choc niewiele z nich kumam. Patrząc na ich buffy to filmy z retaila bo kronika GoD.
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 14, 2014, 05:39:40 pm »
wlasnie w tym problem ze nie wiem czy da rade cos znalezc z fathipsem sprzed goda


tutaj jest jedna walka z perspektywy HK ktory z nim walczyl

https://www.youtube.com/watch?v=a4uODw8KFUA


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 14, 2014, 05:43:58 pm »
Block shield i ww zdecydowałem sie zenchantowac na success rate
W veniplancie mam Tempesta i wsadzam do niego wind atack ale w risingu weszła aura flare i nie mam pojęcia jaki to żywioł, też wind?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2014, 05:56:35 pm wysłana przez skrzydlaty »
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 14, 2014, 07:11:53 pm »
aura flare to fire o ile sie nie myle.

I obejzyj ten filmik z linka  buly. DLM - czyli dontlookatme. FH przegral, ale o maly wlos :P a DLM byl juz wtedy napakowany na maxa, a FH jeszcze nie :) Zreszta zobacz co napisal DLM na czacie po pierwszej nawalnicy - wtf :D:D
No i widać, że uzywa też fistów - za co "znafcy" na tym forum mnie jadą. Ale ja i tak wiem swoje :P

Jak Nova zarekrutowala FH, to praktycznie bylo niewiele klas z ktorymi mial klopoty :) Jak z nim gadalem, to najwieksze klopoty mial z ogarnietym koniarzem (a niewielu takich grało :P) i z destro i z nukerami jak wlazily im cryty pod rzad. Z reszta radzil sobie bez wiekszych problemow.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 14, 2014, 09:46:56 pm »
aura, o ile ma 110 power, to non element nuke, czyli jak nie stac cie na kolejne life stone'y to zostaw, a jak stac to wywal i szukaj czegos z elementem


co do fistow, wtedy jeszcze mialy jakis sens, ale raczej tylko jak miales meduze w aug, tak jak fathips, poza tym widac ile buffow sciagnal dlm'owi


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:45:05 pm »
co do fistow, wtedy jeszcze mialy jakis sens, ale raczej tylko jak miales meduze w aug, tak jak fathips, poza tym widac ile buffow sciagnal dlm'owi
Jak jesteś napakowany rezistami jak dlm to tak schodziły. Ale na średniakach nie musiałem być FH, żeby nawet jeszcze w GoDzie sciągać bufy fistami. Do zera.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 15, 2014, 12:00:34 am »
ale jakie masz resisty na cancel u tanka na oly? szczegolnie ze to byl DA, nie pal

wszystko w tym cancelu rozbija sie o randomowosc, rownie dobrze FH mogl sciagnac mu 5-7 buffow w czasie jednej meduzy, ale akurat tym razem nie sciagnal ani jednego


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 15, 2014, 11:44:21 am »
Wczoraj zadebiutowałem na oly. Na 9 walk wygrane 3 z czego 2 to boxy były bo nawet z klatki nie wyszły. Reszta pruła we mnie ostro. Na te 6 walk w plecy 3x gladiator, tyrant, pal i overlord. Po głębszej analizie myśle ze moim największym błędem była chęć władowania przeciwnikowi paru chitów z nuka. Niestety makra mi niespecjalnie działały wiec ogólnie poszło cienko. Całkowicie zapominałem o leczeniu się. Mana burn nie weszła ani raz.
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 0

AW: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 15, 2014, 01:40:14 pm »
Ty rozumiesz, że pierwsze pół minuty masz przetrwać, manę palić i się healować, a nie ich naukami ciulać jak oni są na final secretach? xd

Gesendet von meinem C6833 mit Tapatalk


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 15, 2014, 02:19:42 pm »
Wiesz jak to jest, nerwy puszczaja bo to mój debiut na oly.
Jestem obserwowany
Big brat czuwa


Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:40:24 pm »
na ile OE masz mana burn, i co znaczy ze "nie wchodzi" ?


  • Wiadomości: 183

  • Pochwał: 0

Odp: Hierophant Olympiad Interlude (prośba o porady)
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 17, 2014, 01:09:12 am »
Nie pamiętam dokładnie ale mam chyba na 15 mana burn a nie wchodzi to znaczy ze przeciwnik resisted.
Ja myślę ze mój główny problem to brak konkretnego planu na walke oraz burdel techniczny. Chodzi o to że chyba źle ułożyłem sobie skille na pasku oraz makra na zmiane broni. Spróbuje inaczej, np na pasku nr1 wrzuce same bronie od f1 do f3 a na pasku 2 od 1 do 3 skile z tychże broni. Poza tym mam problem z targetowaniem, bo jak chce sie uleczyc to musze sie stargetowac a później złapać target przeciwnika. W ostatnim sezonie hero w klasie prophet było 4 graczy. Hero miał 51 pkt a ja po walkach tylko w ostatnim dniu 15. Mysle ze gdybym jakos swój chaos poogarniał to szansa jest.
No i mam dojście do epickiej bizu, kumpel mi pożyczy na walki antka, baiuma i b.zakena. Mogę również miec elegia robe set z pełnym resistem wbitym. Jeszcze taka kwestja, czy bonusy PvP w armorze np zwiększaja atak fizyczny czy magiczny tez?
Last question - jak to jest z zapisywaniem się by miec szanse trafienia na konkretną osobę. Niestety ale na serwie panuje plaga feedu. Większość obecnych hero ma tytuł z feedu ale to zasługa ich klanów.
Jestem obserwowany
Big brat czuwa