Witaj
Gość

Wątek: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy  (Przeczytany 27590 razy)

  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« dnia: Październik 24, 2018, 01:09:31 pm »
Hejka kilka rad dla osób które nie miały styczności z l2classic a zaczynają i nie chcą płakać i słuchać mongoliskich teorii.
Jeśli nie masz CP, znajomych etc i chcesz grać solo to najprościej:
1.   Robisz 2 konta. (jedno konto DD, drugie konto healer)
2.   Na obu kontach robisz głównego questa tak aby dostać tą broń 17.atk.
3.   Postać DD (mele) nie kupuje żadnej broni, nie używasz shotów aż nie uzbiera 60k adeny. (wszystko sprzedawajcie do grocery lub do sklepików)
4.   Expicie tylko na zielonych mobach, jak uzbieracie 60k kupujecie z rynku CESTUS (max 65k) to idziecie na spot „School of Dark Arts” (2 salki na północy gdzie nie ma kolumn). Oczywiście ja byłem tam na 12 levelu z ta bronią 17 p.atk i dałem spokojnie radę solo. Tutaj bijecie (można nawet bez ss jednego mobka „Lesser Succubus”. W jednym pomieszczeniu są 4 takie moby. Każdy jest agro a więc bijecie je cały czas. Jak włączycie shoty, macie już CESTUS to możecie bić pozostałe 8 mobków. Kasa na godzinę to 14k adeny, expa około 150k. Co istotne to mobki agresywne dropią CESTUS a więc 61k w sklepie można sprzedać).
5.   Jak uzbieracie około 100k to sprzedajecie CESTUS i kupujecie VIPER FANG. (żadne inne durne bronie top ng). (1 shot =2 hity dlatego się szybko zarabia).
6.   Na tym spocie siedzicie do 25 levelu. (druga postać leczy – nie ma znaczenia czy to będzie PP/EE/SE czy nawet przyszły wizard)
7.   25 lev- moon quest i na DD TYLKO heavy armor.
8.   Mając VIPER FANG nie szukacie żadnych lol party z ludźmi co mówią że mają 8k expa z moba etc.
9.   Idziecie w DUO na Abandoned Camp bijecie z SS mobki które są wolne a wiec biegacie. Jak poczujecie się pewniej, uzbieracie około 400k to sprzedajcie VIPER FANG i kupujecie mid D. (koszt około 550k)
10.   Teraz gracie tak aby zarabiać adenę. Zbieracie kolejne 800k i wymieniacie na sklepową TOP broń. (polecam spot 4x comander i nie biegacie po inne moby).
11.   Koło levelu 28 lev Orc Barracks itd

Ogólnie wszystko da się zrobić szybciej jak macie jakąś pomoc czy to broń czy np. healera na boxie.
Jeszcze jedna sprawa, jak macie mana to używajcie skila z overhit. Z polskim klanów największy to WildHunt. (mają 5 klanów, około 80 osób i jedyni póki co ubili epica).

EXP SPOT:
25+ Abandoned Camp
30+ Orc Barrack/koło giran castle. (350 adeny z moba) Meduzy etc.
35+ Hardins Academy/Lizardman
40+ Sea of Spores
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2018, 11:21:10 am wysłana przez sobek »


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2018, 02:23:45 pm »
....
Robisz 2 konta. (jedno konto DD, drugie konto healer)
...
Postać DD (mele) nie kupuje żadnej broni,
...
Expicie
...
https://sciaga.pl/slowniki-tematyczne/3351/osoby-czasownika/ - popraw tekst, bo nie da się tego czytać.


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2018, 03:35:44 pm »
to nie czytaj i idź płakać dalej.


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2018, 07:53:40 am »
Auć. Aż mnie coś zabolało. Widać autor jest mniejszy niż  l2. :shock:
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2018, 07:57:10 am wysłana przez iRetired »


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 4

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2018, 12:02:54 pm »
Sobek - jeszcze tak trochę zapomniałeś że AQ bije nie tylko WildHunt tylko też BlackLotus :P sam cie rezowałem ostatnio kilka razy.


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2018, 02:13:05 pm »
Tak dwa klany tak jak piszesz, ale chyba wczoraj ktoś inny przeszedł i nikt nie ubił.
BTW tutaj dałem kilka rad, o innych sprawach piszmy o w spam topic :D


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2018, 02:40:09 pm »
Stary poradniki piszesz.Classic to nie przedszkole trza ruszyc glowka a nie ludzia podkladac
pod nos.
Jak farmic panie premierze :P


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2018, 04:43:13 pm »
Stary poradniki piszesz.Classic to nie przedszkole trza ruszyc glowka a nie ludzia podkladac
pod nos.
Jak farmic panie premierze :P

Był maintence a więc naskrobałem bez składnie kilka słów, jak się komuś przyda to dobrze jak nie to bez znaczenia :D


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2018, 08:46:42 pm »
Kilka pomocnych informacji. Dzięki :) Macie może jakieś inne porady dla początkującego na classicu? Co robić od 1 do 40 lvlu poza questami na broń ng, armor d? Wiem, że jest powtarzalny quest na 3k adeny i jeszcze daily od 35lvlu.


  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2018, 03:21:24 am »
Hejka.
Sobek mam pytanie :)
Skoro pingi są do dupy. Piszesz żeby niegrać asasinem a  na broń polecasz vispery to czy dobrą opcją jest Tyrant? Czy ogarnia PVE/PVP
Pytam bo nigdy nie grałem na classicu.
A może polecisz inną (rasę, klasę) pod tą kronikę i ping , coś na dystans lub taką co dłużej na nogach ustoi. Co by non stop na glebie nie leżeć.
Dzięki za odpowiedź.


  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 30, 2018, 02:56:30 pm »
https://eu.4gameforum.com/threads/655910/
tyrek na tej kronice wymiata ;)


  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 30, 2018, 03:36:26 pm »
Ja piernicze.
Dylemat jak zawsze przy nowej kronice.
Weszłem do gry . A tu pełno magów i łuków.
Raz grałem Tyrantem miałem problem podbiedz do maga czy łuka i strasznie mnie karali na odległość .

PerfecT grałeś kiedyś na classcu Tyranem ? lub możesz się wypowiedzieć na temat innych postaci.?
Może balans gry się polepszył?
Do tej pory uważałem że najsilniejszymi postaciami był łuk i necro.
Pozdrawiam


  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 30, 2018, 03:42:09 pm »
Jeszcze jedno.
Jak juz ktoś się wypowie na temat klasy ,rasy.
Proszę opisać jaki support do niej , i czy może dam radę bez.
POZDRAWIAM


Wiem że to proste pytania ale nie pamiętam ile lat temu ostatni raz grałem w L2


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 30, 2018, 04:13:35 pm »
wszędzie raczej krzyczą że do PVP tylko ranged , łuk albo mag.
na Łuczniku może Ci pp wystarczy, magowi z czasem przydałyby się dwie ładowarki naraz


  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 30, 2018, 04:30:54 pm »
Czyli z TYRKA dupa na PVP niedobiegnie:)


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 30, 2018, 08:13:50 pm »
Czyli z TYRKA dupa na PVP niedobiegnie:)
Kurde, aż się zalogowałem.
Nie wiem jak na classicu to wygląda, ale na Interlude masz totemy i musisz je sobie ogarnąć.
Raz grałem tyrantem, bo wydawało mi się, że nie jest to klasa dla mnie.
Wygrałem w praktyce wszystkie pvp przeciwko archerom i daggerom, raz kombinacji dwóch naraz -  SR'a + Gladiatora.
Inna sprawa, że musieli mieć chyba niższy lewel i były to wyjątkowe  nieogary  :oops:
Jeden raz przegrałem i tylko dlatego, że misiek który mnie zaczepił był w party i któryś jego ziomal rzucił na mnie debuf spowalniający.

Inna sprawa - tyranta musisz "czuć", szybko przełączać totemy, wiedzieć kiedy jaki, to nie jest postać dla każdego, jak np. archer - F1, F1,  Stun

I tak, od magów mogłem dostać łomot o ile z sps'em mogłem próbować stanąć do walki to nie zdążyłem sobie wypracować  taktyki na necrusa
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 30, 2018, 08:23:07 pm »
ale Dzikowi chodzi też o to jak mienie lub nie mienie supportu wpływa na grę postacią, a do takiego tyrka żeby coś do ranged dobiedł to pewnie sws i inne bajery must be . do pro farmy też mówią że tyrek świetny ale potrzebuje mieć spory  VR żeby np w katach  nawalać


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2018, 09:06:06 pm »
Watpie ze gosc jest takim lewusem zeby mu pisac o totemach .Tyrek na IL  robi robote. .
Na classicu niestety slabiutki
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2018, 09:10:22 pm wysłana przez born2b3wildLOL »


  • Wiadomości: 216

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 31, 2018, 09:41:27 am »
A pie8dolicie chipolicie, przyznaje Tyrek słabo przed 62 do walki na dystans ale kiedy ma już Rabbita to robi miazgę z łuków i magów.

Range postacie przed 60 lvl mają przewagę nad fighterami to fakt, ale po 60 lvl szala się zmienia ;)

Dla przypomnienia każdy tu ma pp na boxie który ma Mental Shielda, więc jak mag na tym samym levelu to o cursach/ferach może zapomnieć :)


  • Wiadomości: 133

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 31, 2018, 12:28:47 pm »
A pie8dolicie chipolicie, przyznaje Tyrek słabo przed 62 do walki na dystans ale kiedy ma już Rabbita to robi miazgę z łuków i magów.

Range postacie przed 60 lvl mają przewagę nad fighterami to fakt, ale po 60 lvl szala się zmienia ;)

Dla przypomnienia każdy tu ma pp na boxie który ma Mental Shielda, więc jak mag na tym samym levelu to o cursach/ferach może zapomnieć :)

Sorry, ale musze. Od razu widać, że chuja grałeś na classicu :D tyrek to jest maszyna do grindu i pewnie, że w pvp masz więcej funu niż deską, ale jak myślisz, że tyrkiem można na równio walczyć z archerami i "magami" to chyba pomyliłeś gry  hahaha No nic, jakby co czekam na twoje filmiki pvp jak tyrkiem orasz magów i archerów na mass pvp :D


  • Wiadomości: 250

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 31, 2018, 12:57:31 pm »
A pie8dolicie chipolicie, przyznaje Tyrek słabo przed 62 do walki na dystans ale kiedy ma już Rabbita to robi miazgę z łuków i magów.

Range postacie przed 60 lvl mają przewagę nad fighterami to fakt, ale po 60 lvl szala się zmienia ;)

Dla przypomnienia każdy tu ma pp na boxie który ma Mental Shielda, więc jak mag na tym samym levelu to o cursach/ferach może zapomnieć :)

Sorry, ale musze. Od razu widać, że chuja grałeś na classicu :D tyrek to jest maszyna do grindu i pewnie, że w pvp masz więcej funu niż deską, ale jak myślisz, że tyrkiem można na równio walczyć z archerami i "magami" to chyba pomyliłeś gry  hahaha No nic, jakby co czekam na twoje filmiki pvp jak tyrkiem orasz magów i archerów na mass pvp :D

Podobnie zareagowałem jak Ty na te rewelacje Nexusa. Gwiazdorzy tutaj w dziale NA Classica ewidentnie. Widac, ze 70+ to w zyciu na Classicu nie zobaczyl. Aż sie odechciewa wypunktowywac w ilu rzeczach w tym krotkim poscie sie myli ;)

Na mass pvp nawet sie nie zblizysz tyrkiem do maga/archera, dostaniesz 1-2 lotki i koniec zabawy zanim dobiegniesz. Piszesz ze na 60+ sie to zmienia, a na 60+ to sie wlasnie jeszcze ciezej vs archery robi. Debuffy wchodza nawet na mental shieldzie, zreszta jedyne miejsce gdzie dobiegniesz do maga na pvp to oly, a tam juz mentala nie ma. To nie interlude ze kazdy solo lata, tutaj niemal kazdego maga jakiego spotkasz to bedzie full pt. Jednego moze zdejmiesz jak dobiegniesz i nie zdążą zaspamowac fearami anchorami itd. Tyrek jest OP do farmy na classicu, malo ktora klasa szybciej expi, jest kozak do pvp np. w katach party vs party, ale jakiekolwiek mass pvp, siege, orfeny itd, to siepniesz tu czy tam bananem czy masowka i albo zdazysz sie cofnac, albo lotka i nie zyjesz.

Na siege Tyrki biegaja z tankami, dobijajac tych nieszczesnikow ktorych tank chainem sciagnie do siebie. Reszta jest poza zasiegiem.


  • Wiadomości: 216

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 31, 2018, 01:31:30 pm »
A pie8dolicie chipolicie, przyznaje Tyrek słabo przed 62 do walki na dystans ale kiedy ma już Rabbita to robi miazgę z łuków i magów.

Range postacie przed 60 lvl mają przewagę nad fighterami to fakt, ale po 60 lvl szala się zmienia ;)

Dla przypomnienia każdy tu ma pp na boxie który ma Mental Shielda, więc jak mag na tym samym levelu to o cursach/ferach może zapomnieć :)

Sorry, ale musze. Od razu widać, że chuja grałeś na classicu :D tyrek to jest maszyna do grindu i pewnie, że w pvp masz więcej funu niż deską, ale jak myślisz, że tyrkiem można na równio walczyć z archerami i "magami" to chyba pomyliłeś gry  hahaha No nic, jakby co czekam na twoje filmiki pvp jak tyrkiem orasz magów i archerów na mass pvp :D

Podobnie zareagowałem jak Ty na te rewelacje Nexusa. Gwiazdorzy tutaj w dziale NA Classica ewidentnie. Widac, ze 70+ to w zyciu na Classicu nie zobaczyl. Aż sie odechciewa wypunktowywac w ilu rzeczach w tym krotkim poscie sie myli ;)

Na mass pvp nawet sie nie zblizysz tyrkiem do maga/archera, dostaniesz 1-2 lotki i koniec zabawy zanim dobiegniesz. Piszesz ze na 60+ sie to zmienia, a na 60+ to sie wlasnie jeszcze ciezej vs archery robi. Debuffy wchodza nawet na mental shieldzie, zreszta jedyne miejsce gdzie dobiegniesz do maga na pvp to oly, a tam juz mentala nie ma. To nie interlude ze kazdy solo lata, tutaj niemal kazdego maga jakiego spotkasz to bedzie full pt. Jednego moze zdejmiesz jak dobiegniesz i nie zdążą zaspamowac fearami anchorami itd. Tyrek jest OP do farmy na classicu, malo ktora klasa szybciej expi, jest kozak do pvp np. w katach party vs party, ale jakiekolwiek mass pvp, siege, orfeny itd, to siepniesz tu czy tam bananem czy masowka i albo zdazysz sie cofnac, albo lotka i nie zyjesz.

Na siege Tyrki biegaja z tankami, dobijajac tych nieszczesnikow ktorych tank chainem sciagnie do siebie. Reszta jest poza zasiegiem.

A wy raczej nie widzieliście ogarniętego tyrka w pvp, bo klepać mobki każdy potrafi. Stawiam że prędzej czy później spotkacie mojego boksera na którymś spocie(no poza Coachem odpadł przed 30  :noob:).

Ale podzielę się z wami rąbkiem swej wiedzy i pokaże wam jak można zbliżyć się do maga a nawet całego pt: https://www.youtube.com/watch?v=-GqJaz5Jxss już nie wspominając że SH/SPS/Sorc czy jakikolwiek archer będą trawę oglądać z bliska po 2 kulkach :D

Dla przypomnienia to nie jest czysty 1.5 gdzie wystarczy ze dystansowym charem trzymasz F1 powrzucali trochę dodatków z następnych kornik/patchów :)


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 31, 2018, 01:33:03 pm »
Tak w wielkim skrócie. Do grindu tyrant wymiata i nie ma lepszej klasy. Na PVP to granie w CP w full party. Łuki wymiatają, magowie również. Reszta klas na mass pvp jest zbędna. WL jest bardzo przydatny ale często brakuje dla niego slota (w mag party jest super).
BTW szukam SWS40+ do CP łuków, ewentualnie EE 40+.



  • Wiadomości: 250

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 31, 2018, 01:38:18 pm »
Normalnie nie dowierzam, ze jako przyklad tego ze Tyrek jest dobry na mass pvp wrzuciles video HERO na CELCE vs 1 party hahaha

Czekam az sie spotkamy na siege, zobaczymy zasieg ramion twojego boksera.


  • Wiadomości: 216

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik L2 Classic NA - Podstawy
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 31, 2018, 01:43:13 pm »
Normalnie nie dowierzam, ze jako przyklad tego ze Tyrek jest dobry na mass pvp wrzuciles video HERO na CELCE vs 1 party hahaha

Czekam az sie spotkamy na siege, zobaczymy zasieg ramion twojego boksera.

Bardziej chodziło mi o samą CELKE. A nie o jego hero, taki filmik akuratnio się trafił  :P