Witaj
Gość

Wątek: Dark Avenger [DA]  (Przeczytany 311589 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Dark Avenger [DA]
« dnia: Grudzień 10, 2005, 12:27:48 am »
Tutaj opisujcie wszelkie taktyki co do tatuazy,questow,broni,armorow itp. dla danej klasy.



(poprawiłem literówkę w nazwie tematu)
/Frohike
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 06:12:28 pm wysłana przez Marc1n »


  • Wiadomości: 124

  • Pochwał: 0

Dark Avanger
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2006, 09:57:22 pm »
Armory:
20+.......Brigandine
40+.......Najlepsze z Luxury Shop (po co tracic czas na lepsze i tak zaraz...)
52+.......Doom Heavy Set
61+.......Nightmare Heavy (+refletc damage)

Bronie:
Do 20 lvl polecam biegac z daggerem (duzy Att.Speed)
20+.......Tarbar
40+.......War Axe SA Health
52+.......Art of Battle Axe SA Health

Z broni to dla DA tylko blunty, chba ze ktos woli nietrafiac w przeciwnika gdy ten ma na sobie stunta;) (mnie to naprzyklad denerwowalo)

Pare tygodni analizowalem sobie ten wybor: AOBA czy Damascus. Po obserwacjach PvE i PvP preferuje Art of Battle Axe.

Dohid: Połączyłem z postem em.
Nick:
Rasa:
Klasa:
Poziom:
Serwer: Paradise
 

Poziom:
 
Klan:


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Dark Avanger
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2006, 09:13:59 pm »
Łuki uzywasz na UD bo przeciwnik odbiegnie, Blunty daja wiecej HP(health) i są dobre do PvP bo masz wiecej accuary i wiecej wytrzymasz, miecze do PvE bo jak masz focus to trzymasz aggro na sobie.

#Edit by Dohid


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Dark Avanger
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2006, 10:02:47 am »
To ja coś powiem:
Drain Health
Na wysokim lvl owszem z blesetem potrafi zrobić spore kuku także idealny skil do zaczynania mobka. Warto w niego przyładować, opłaci się a na zadymach w tłumie.
Reflect Demage
Bardzo przydatny skill, na 3lvl odbija 25% obrażeń, do tego dorzucić Nightmare Seta i mamy 30%. Niestety to działa tylko na ataki fizyczne z bliskiej odległości.
Life Scavenge
Tego nawet nie warto brać nie przydaje się nigdy marnotrawstwo sp
Hamstring
Bardzo dobry skill na wysokim lvl. Przydatny do pvp czy na zadymach bo trafiony cel daleko nie ucieknie.
Final Fortress
Obowiązkowa pozycja u każdego tanka bez tego ani rusz. Na migającym HP znacznie zwiększa p. def.

#Edit, ale przede wszystkim zostawione przez Dohid. Z całej kupy spamu tylko Thorin napisał coś z sensem!
I am the bone of my sword.
Steel is my body, and fire is my blood.
I have created over a thousand blades.
Unaware of loss.
Nor aware of gain.
Withstood pain to create many weapons.
Waiting for one's arrival.
I have no regrets, this is the only path.
My whole life was "Unlimited Blade Works."


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Dark Avanger
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2006, 04:32:08 pm »
Dla DA sądze ze najlepiej inwestować w to:
+CON (wiadomo wiecej HP)
+DEX (lepszy Acc,Krytyki,Szybkosc biegania/chodze oraz ataku)
-STR (i tak tankujesz)

Edit by Dohid


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 7

Dark Avanger
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2006, 07:39:47 pm »
Jesli o mnie chodzi bulid DA powinien wygladac tak:

tatoo:
-2 STR/+2 CON, -2 DEX/+2 CON = +4 CON

B grade:
-Doom Plate Armor Set(lepiej bedzie nie zakladac jeszcze teraz tatoo -2 STR/+2 CON, bo zmniejszy sie zbytnio p.atk)
-Damascus SA Focus(jak nie bedzie problemow z acc) lub Deadman's Glory z Health

A grade
-Nightmare Set
-Dark Legion's Edge z health(od tego lvlu nie ma problemow z acc, a dark legion wyglada super)

Zalety:
Duzo hp, duza szansa na stuna, w pvp zmeczy wroga, moze tankowac zawsze i wszedzie

Wady:
Raczej niski p.atk, mozliwe(ale nie konieczne) problemy z acc.

To raczej health bulid, jednak nigdy w zadnej postaci nie odjalbym zadnej cechy o -8(zbyt radykalne), a w pvp twoj bulid nie ma raczej szans(z bulidem DA na health), nawet w majesticu z -8 CON masz spora szanse na wejscie stuna a bulid health nawet bez majestica ma duza szanse aby mu sie oprzec, dodatkowo nawet z bonusem do p.atk nie zdejmiesz takiego bonusa hp(48 CON jak sie nie myle +25% hp bonus), a moj bulid cie po prostu zmeczy. Jednak w pvp z innymi klasami niz z DA na hp moze sie zaprezentowac interesujaco.

Edit by Dohid


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Dark Avanger
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2006, 07:46:09 pm »
Kilka uwag:
• CON nie wpływa na szansę zadania stuna. Im większy współczynnik CON tym większa szansa, że stun w Ciebie nie wejdzie. Siła nie wpływa na to czy stun wejdzie, czy nie (testowałem), to zależy od CON atakowanego.
• Z acc nie ma problemu na wyższych levelach ale tylko przeciwko mobom. Na PvP ze swordem zawsze będziesz miał za mało acc by trafić daggera czy łucznika :)

Wg. mnie nie ma co robić DA na DD. Jak chcecie Tanka co dużo zadaje to brać SK i tam sobie "złożycie" damage dealera  :wink:

-----------------------------------------------

Dodatkowo na c5 Hate i Hate Aura będzie działać na graczy którzy:
a) nie są z tobą w party
b) nie są w alliance/klanie

Działanie będzie polegać na tym, że ilekroć Tanker użje Hate Aura bądź Hate to graczowi zmienia się target z innego gracza, na tanka, który użył owego skilla. W zaciętej walce gdzie jest pełno osób to jest ogromne utrudnienie

-----------------------------------------------

Broń dla DA, A grade i wyżej:

A grade to najlepszym rozwiązaniem będzie elysian axe z healthem. Miecz ci się nie przyda, bo nie jesteś od zadawania obrażeń, w dodatku takiego łucznika czy sztyleciarza z mieczem nie trafisz.
S grade - żadko sie spotykałem z S grade ale tu też blunt będzie najlepszy. Bassalt BattleHammer + health załatwi sprawę.

3 posty w 1 by Dohid
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Dark Avanger
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2006, 11:26:06 pm »
Moj lvl to 60. DA. Gram na ratach x5. Ostatnio mialem kilka pvp, wiekszosc przegralem.

1. Zastanawiam sie jak mozna pokonac TH lvl 65. Walczac z nim ja i moja panterka miala 90% miss hits (mam blunta). Praktycznie TH wyszedl bez problemu calo.

2. Czy przed rozpoczeciem pvp moge sobie przywolac panterke czy dopiero podczas walki, jaka jest ogolna zasada?

3. Czy mozna lykac potiony przed walka lub podczas niej?

4. Co jest z hamstringiem? Nigdy mi nie weszlo na zadneo maga i lucznika jedynie raz na TH i glada.

5. Jak sie mozna obronic przes sleepem i spowolnieniem biegu? Glownie przez to spowalnianie przegrywam walki.


  • Banned
  • Wiadomości: 296

  • Pochwał: 4

Dark Avanger
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2006, 12:05:15 am »
1) staraj sie go trzymac na stunie, ty bedziesz chybiac ale pantera nie powinna O_o
2)jak chcesz, pomysl- jak bedzie lepiej dla ciebie?:>
3)lol...
4)uzyj bsps
5)++mdef, nightmare set, mental shield
Hindemith - SE - Full C5



  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Dark Avanger
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2006, 10:59:42 pm »
Zainteresowal mnie fakt, ze dla DA niektorzy
polecaja blunty! Rzeczywiscie macham mieczem czasami dla wiwatu (pantetka
na szczescie jest skuteczniejsza).

No wlasnie panterka nie ma miejsca na itemy jak Hatchling wiec domyslam sie,
ze nie mozna jej "podnosic" roznymi potionami... nie ma tez paska exp. wiec
nie leveluje, choc jestem przkonany ze gdzies czytalem ze zbiera exp'a...
jak to jest?

pozdrawiam


  • Banned
  • Wiadomości: 296

  • Pochwał: 4

Dark Avanger
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2006, 08:59:14 am »
Pantera nie expi, jej level zwieksza sie wraz z wykupieniem kolejnego lvlu skilla 'Summon Dark Panther'
Hindemith - SE - Full C5



  • Wiadomości: 322

  • Pochwał: 4

Dark Avanger
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2006, 11:53:25 am »
Cytat: adEpt
@ixi
co myslisz o pomysle zamiany (z pewnie spora doplata) seta composite
na full plate'a?
Ja zakladam, ze na DOOMa dluuugo nie bedzie mnie stac, a full plate jest
w zasiegu moich mozliwosci i skoro mam dluugo chodzic w C Grade to juz wole
w Full Plate.

dobrze kombinuje czy glupoty gadam?


dobrze kombinujesz bo FP to najlepszy set havy C, i bardzo dlugo mozna w nim biegac.
Full Plate Set
+269 HP, With Shield +5 shield blocking rate

Cytat: adEpt

Jeszcze w temacie sword vs. blunt
Pokusilem sie wczoraj o wymiane weapona.
Sporo mnie to kosztowalo ale chyba bylo warto, wczesnie w moba trafialem
6-7/10 teraz jest 8-9/10 (no i zyskalem tez odrobine HP).
Choc nie jest tyle ile sie spodziewalem, chyba juz czas pomyslec o tatoo.
z tego co wyczytalem tu na na forum to dla DA polecane sa CON i DEX
do DEX nie trzeba mnie namawiac o CON jeszcze musze poczytac.
pozdrawiam


to oczywiste ze blunt poniewaz sword daje wiekszy krytyk (u DA on nic nie daje) kosztem accuracy ( a to znowu ma duze znaczenie) blunt odwrotnie, so lepiej w ogole trafiac niz czasem trafiajac liczyc na kryta.

co do dye, przedewszystkim con i pozniej dex, DA to przedewszystim tank ma ustac na nogach jak najdluzej i odwracac uwage od postaci ktore zadaja dmg, no i DEX ktory ma wplyw (miedzy innymi) na re-use skili fizycznych --> shield stun, najlepszy stun w L2, jak i accuracy ktory DA ma zalosny. Wszytsko kosztem STR, dmg nie zadajesz i nigy zadawac nie bedziesz, nie jest to wiec potrzebne, DA ma spelniac inne zadania.
(odpisuje za ixi bo leveluje krysztaly na doomach moim sorkiem)

Dohid: z 7 stron zorbiłem 1. Na tym poście zakończyłem czyszczenie. Ale tu był bałagan!!
Nemo est casu bonus.
offensive|Fenomen +20 Rogue
Hindemith Full C5


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Dark Avanger
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2006, 08:02:29 pm »
Cytat: major76
DEX ktory ma wplyw (miedzy innymi) na re-use skili fizycznych --> shield stun, najlepszy stun w L2, jak i accuracy ktory DA ma zalosny.

mozesz rozwinac?
bo jesli dobrze cie zrozumialem to wysoki DEX poprawi skutecznosc stuna
i wszystkich(?) pozostalych skilli jak i celnosc/skutecznosc (co jest przy wysokim DEX jest akurat zrozumiale)

Cytat: major76
(odpisuje za ixi bo leveluje krysztaly na doomach moim sorkiem)


to akurat nie problem, poprosilem personalnie ixi o odpowiedz, bo
przegladajac forum zauwazylem, ze udziela konkretnych i miarodajnych
informacji.. podobnie jak ty zreszta.
pozdrawiam


  • Banned
  • Wiadomości: 296

  • Pochwał: 4

Dark Avanger
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2006, 08:10:45 pm »
Cytat: adEpt


bo jesli dobrze cie zrozumialem to wysoki DEX poprawi skutecznosc stuna
i wszystkich(?) pozostalych skilli jak i celnosc/skutecznosc (co jest przy wysokim DEX jest akurat zrozumiale)


To nie tak.
Dex zmniejsza reuse skilli- stuna bedziesz szybciej ladowal, szybciej biegal, mial wieksze accuraccy, wyzszy shield def rate i bedziesz szybszy.
Hindemith - SE - Full C5



  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Dark Avanger
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2006, 06:10:07 pm »
Witam, widzialem ze kiedys tu ktos umiescil powerbuilda dla DA i prosilbym, jezeli bylo by to mozliwe  zeby ktos go jeszcze  raz napisal :roll:


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Dark Avanger
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 24, 2006, 01:47:11 am »
Hehe
Dark Avenger mam 1 na paradisie(genesis) niedlugo 70 lvl. Od kiedy weszly ss dla panterki to jest krotka piła. Wraz z nia mozna wygrac 2 vs 1 nawet jesli macie takie same lvl. Łucznika szybko da sie rowalic. (hamstrin-> stun-> panterka no i my), Maga tez, Glada, tanki wszystko idzie latwo poki nie natrafimy na sztyleciarza. Chociaz mozna wygrac. WALIM Hanstring a potem walczym jak panterka padnie walimy stuna( i tu koles stoi zaskoczony) przyzywamy ja od nowa.  I znowu stun. No a co do sprzetu to napewno Blunt (szczególnie AOBA + health). Raz widzialem dosyc orginalne rozwiazanie, a mianowicie widzialem DA w dualach. Kash*Dama+4. Jako, ze były +4 to dawały +25% do HP. Ale brak stuna i Shield Mastry. Cieżko wybrac dobry sprzet. Wiem jedno ta klasa jest stworzona do grania solo. Ty + panterka = + 1pvp
I, cry, when angels deserve to die


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 7

Dark Avanger
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 24, 2006, 11:28:54 am »
DA na A grade powinien moim zdaniem nosić Dark Legion's Edge z SA Health - świetne rozwiązanie moim zdaniem i Nightmare Heavy - jest tylko jeden problem, mianowicie miecz ma średnie acc, a nightmare zmniejsza dodatkowo dex, więc aby wszystko zrównać potrzebujemy dye -4 str +4 dex(z dexem wyjdzie na +2, a str jakoś nadrobi się tym bonusem +4% p.atk, w końcu w doomie mieliśmy -3 str bez bonusu i było ok, to i teraz będzie dobrze), jeśli się ktoś uprze to jeszcze dorzucamy dye -1 con +1 dex i mamy w sumie +3 dex(czyli prawie tyle co DE - trafiamy całkiem nieźle), mamy wtedy także 44 Con(całkiem sporo), i tylko 36 Str(ale to +4% p.atk sprawia, że aż tak okrutnie nie lamentujemy z tego powodu :P ), ale za to 33 dex(DE ma 34 i trafia zawsze, albo prawie zawsze).


  • Banned
  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 1

Dark Avanger
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 24, 2006, 01:14:23 pm »
Cytat: Zychu
jeśli się ktoś uprze to jeszcze dorzucamy dye -1 con +1 dex i mamy w sumie +3 dex(czyli prawie tyle co DE - trafiamy całkiem nieźle), mamy wtedy także 44 Con(całkiem sporo), i tylko 36 Str(ale to +4% p.atk sprawia, że aż tak okrutnie nie lamentujemy z tego powodu :P ), ale za to 33 dex(DE ma 34 i trafia zawsze, albo prawie zawsze).


dye dla DA to -5str+5con -4str+4dex. Con masz dodawac a nie odejmowac, bo to najwiekszy atut human knighta
:F


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 7

Dark Avanger
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 24, 2006, 01:26:26 pm »
Z -9 STR będziesz miział a nie zadawał dmg... Moim zdaniem raczej chybiony pomysł z aż takim minusem STR... Wiem, że niby jestem tankiem, ale pasowałoby zadawać jeszcze dmg nie? Samo to że stoje i zbieram po mordzie za kolegę obok to niezbyt wiele. Chciałbym zobaczyć walkę mojego bulidu DA z twoim :twisted: Ciekawe czy twój zadawałby chociażby 30 dmg na hita... No i ja dodałem mu 1 Con, 3 Dex i odjąłem 4 Str, i to jest moim zdaniem odpowiednie połączenie, szczególnie z SA health.


  • Banned
  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 1

Dark Avanger
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 24, 2006, 02:50:55 pm »
Nieinteresuje mnie czy zadam 40 czy 30 dmg z takim bulidem, bo ja mam za soba party ktore zada dmg. Chodzi o to zeby to w Ciebie ten stun nie wszedl i zebys ty wzial na siebie tego hita za 4k dmg jesli trzeba i przezyl to :p
:F


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Dark Avanger
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 24, 2006, 03:57:43 pm »
To zalezy jak kto chce grac;pppp Ja tam bym sobie nie odejmowal az 9 str, nie samym tankowaniem sie przeciez gra:)


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 7

Dark Avanger
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 24, 2006, 06:33:49 pm »
No, a DA to taki fajny tank, którego nie używa się tylko w tankowaniu na siege i AoE :) (gdzie jest moim zdaniem kiepski - brak aegis), ale można nim się fajnie bawić w arenowym pvp :P Jemu nawet na coloseum sie nie ucieknie(w C5 shackle, i zawsze hamstring), a jak podbiegnie to stun, i po zabawie, będzie stunował do tej pory, aż padniemy(a pantera wali mocno oooj mocno).

PS. No i boli daggerów i gladów jego resist damage szczególnie gdy mamy Nightmare Heavy Set(20% resista), czyli zadamy hita za 100 dmg, 20 wraca do nas za darmo...(ciekawe co się stanie jak glad przypierdzieli skilla za 1200 dmg a TH za 800... - sami sie zabijamy...)


  • Wiadomości: 147

  • Pochwał: 1

Dark Avanger
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 24, 2006, 08:26:33 pm »
co do Twojego ps. na skille reflect damage nie działa...
Bo paradise trafił szlag ;)


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 7

Dark Avanger
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 24, 2006, 08:36:46 pm »
Aha, myślałem, że na wszystko, ale dobrze wiedzieć :)


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Dark Avanger
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 24, 2006, 08:40:48 pm »
Dark Avenger jest od tankowania nie od damage dealowania. Nie ma różnicy czy masz 40 str czy 30. I tak nic nie ubijesz :) Panterka ubija. Jak już ieatnoobs pisał ty masz długo stać a nie lać :) Od lania jest ktoś inny.
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->