Witaj
Gość

Wątek: [Poradnik]Prosty .bat do edycji hosta  (Przeczytany 4931 razy)

  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 1

[Poradnik]Prosty .bat do edycji hosta
« dnia: Marzec 08, 2011, 07:41:27 pm »
Poradnik jak zrobić plik .bat do szybkiej edycji hosta.

1.Otwieramy notatnik
2.Musimy stworzyć polecenia, które zmodyfikują nasz hosts
   cały plik będzie wyglądał mniej więcej tak:
   @echo off
type %windir%\system32\drivers\etc\hosts> %windir%\system32\drivers\etc\hosts.bak
del %windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo #localhost>> %windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 localhost>> %windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo TWOJE IP l2authd.lineage2.com>> %windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo Your "hosts" file has been modified. You can join L2 Interlude server now...
pause
exit
3.Wybieramy zapisz jako>>>"dokumenty tekstowe (*.txt)" zmieniamy na "Wszystkie Pliki", a na końcu nazwy naszego pliku dodajemy .bat np: hosts.bat


Mam nadzieje, że pomogłem ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 07:43:27 pm wysłana przez devil12pl »


  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 0

Odp: [Poradnik]Prosty .bat do edycji hosta
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2011, 12:23:26 am »
A ja mam trochę więcej linijek z hostami niż l2.auth
I co teraz?
Szybciej ręcznie wyedytuje się plik hosts, niż skonfiguruje twojego bacza.
Twój zaj****ty skrypt jest g***o wart.
Raczkujesz dopiero w poznawaniu elementarza obsługi systemów (wystarczy poczytać twoje pytania na forum), więc odpuść sobie na razie dzielenie się swoją wiedzą z innymi.
Nikomu nie pomożesz a pewnie zaszkodzisz.
Złodzieje na Dragonie - barcwelona, Reina/Arkaren (tak, tutejszy VIP to zwykły złodziej:http://forum.lineage2.com.pl/index.php?action=profile;u=6396), HansPL/DarckanPL, XSALSAX aka xleonsiox


  • Wiadomości: 442

  • Pochwał: 10

  • offline.
Odp: [Poradnik]Prosty .bat do edycji hosta
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2011, 09:31:47 am »
A ja mam trochę więcej linijek z hostami niż l2.auth
I co teraz?
Szybciej ręcznie wyedytuje się plik hosts, niż skonfiguruje twojego bacza.
Twój zaj****ty skrypt jest g***o wart.
Raczkujesz dopiero w poznawaniu elementarza obsługi systemów (wystarczy poczytać twoje pytania na forum), więc odpuść sobie na razie dzielenie się swoją wiedzą z innymi.
Nikomu nie pomożesz a pewnie zaszkodzisz.
O to chodzi, że jak się robi server (na poważnie) nie tylko dla siebie to dodajesz to do sciagniecia. Gracz klika i juz ma zrobione nie biega po katalogach. Widać, że nie przemyślałeś tego... szkoda.


  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 0

Odp: [Poradnik]Prosty .bat do edycji hosta
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2011, 09:57:32 am »
O to chodzi, że jak się robi server (na poważnie) nie tylko dla siebie to dodajesz to do sciagniecia. Gracz klika i juz ma zrobione nie biega po katalogach. Widać, że nie przemyślałeś tego... szkoda.
Obawiam się, że właśnie to ja mam wyobraźnię i to przemyślałem, a nie Ty.
Raz - że na taki skrypt wszystkie programy antywirusowe podniosą alarm - i jeśli gracz jest na tyle niezaznajomiony z edycją plików systemowych, do czego służy plik host i co to jest ten "bat", to może wpaść w panikę.
Dwa - istnieje duże prawdopodobieństwo, że w pliku hosts ma już z inne adresy IP, i to niekoniecznie związane z grą w L2, więc po uruchomieniu tego bacza hosty przestaną mu działać.
Trzy - do tego rodzaju operacji, czyli dodawaniu linijki do pliku tekstowego (a nie chamskiego kasowania pliku i zastępowania go nowym o nowej zawartości) służą inne narzędzia a nie cmd.

Za mną przemawia nie "przemyślenie" a "doświadczenie", coś, czego żaden amator, choćby nie wiem jak wyuczony i tak nie posiada.
Skończyłem wypowiadanie się w tym wątku.
Dziękuję za uwagę.
Złodzieje na Dragonie - barcwelona, Reina/Arkaren (tak, tutejszy VIP to zwykły złodziej:http://forum.lineage2.com.pl/index.php?action=profile;u=6396), HansPL/DarckanPL, XSALSAX aka xleonsiox


  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 1

Odp: [Poradnik]Prosty .bat do edycji hosta
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2011, 11:01:30 am »
Edytując hosta moim batem tworzy Ci się backup ;)
A na pewno sam kiedyś byłeś początkujący...
Nie pamiętał wół jak cielęciem był ;)
Zrobiłem coś to wstawiłem, podzieliłem się z innymi. A nie tylko krytykuje i nabijam posty "o jej do d**y to jest nie znasz się!"