Witaj
Gość

Wątek: Bishop [BP]  (Przeczytany 120794 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Bishop [BP]
« dnia: Grudzień 10, 2005, 12:30:33 am »
Tutaj opisujcie wszelkie taktyki co do tatuazy,questow,broni,armorow itp. dla danej klasy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 06:10:46 pm wysłana przez Marc1n »


  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2005, 05:13:03 pm »
Miejsca do expa dla Bishopa:

1-20 Mooby niedlaeko początkowej wioski, uzywamy czarów maga.
20-32 EG
32-40 Fettered SOule na Death pass/Hardins Academy
40-50 Dragon Valley
50+ Antharas Lair (Marluki/Pytany)

Od 40 radze expić w party...

--------------------------------------------

Osobiście na L2p expiłem bishopa tak:
Do 40lv - demong fang i zabijałem undeady.
Po 40lv do Cruma tower - shout lfp i expiłem z kimś, czasem po 6 osób w party do 52lv.
52lv+ Giran - shout lfp
Polecam party klanowe..

Edit by Dohid


  • *******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 31

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2005, 09:37:31 pm »
dla bishopa najlepszy wg mnie jest warlord do party jak zobaczyłem jak tych dwóch w al bierze po 6-7 mobków na raz i tłucze bezproblemowo to aż mnie zazdrość zżerała :D

Dohid: 6-7 ? eee, od 15 to jest zabawa


  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2006, 11:25:35 pm »
Dla bishopa najlepiej:
Broń: Crystal Staff z SA Mana Up na expa
        Homunukulus's Sword z SA Acumen na pvp,siege.
Zbroja: BW robe na expa.
           BW light na pvp,siege.

Na expa Crystal Staff z Mana Up
Na pvp Homunukulu's Sword z Acumenem.


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2006, 06:23:39 pm »
Cytat: crack
a czym na pvp bije taki bishop ?
stoi i leczy, patrzy zeby go nie zabili, no chyba ze mozna mu luk wcisnac :)


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 7

  • Thi0ridazin
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2006, 02:38:57 am »
Body of Avatar: Zwieksza Ci wartosc maxymalnego zdrowia/hp o dane punktu w zaleznosci od poziomu...
<br />PVP in EvE is consentual, you agree to it when you login.<br />


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 1

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2006, 12:22:39 am »
C grade - divine robe
B grade - bw robe
A grade - majestic robe

Got Rice Niguuh?!

Cytat: Goo-Get-Teaaa
NEXT time dont say ur clan rolled VC because u only rolled us with a 6vs6

but you guys had noblesse

VC status.


  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2006, 03:35:05 pm »
+ Con / - Str ( więcej hp/odp na stuna)
+ Wit  / - Men ( większy cast. speed )
+Dex/ -Str (wiekszy speed)


  • Wiadomości: 551

  • Pochwał: 9

  • Showtime!
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2006, 06:44:31 pm »
Bishop to nie SH i nie nadaje sie do samotnego expienia, wybierajac go musisz sie pogodzic, ze od 40 lvlu solowonie jest nieoplacalne/ciezkie.

Dohid: Pogrubiłem żebyście sobie wszyscy wbili to do głowy! ;p


Piszę poprawnie po polsku

Nothing lasts forever...
...even cold November Rain


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 2

  • Ślepe oko
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2006, 11:48:25 pm »
Gra Bishopem:

Na razie mam sprzęt:
Karmian set
BW light
<<BW robe w drodze>>>
Samurai*Nightmare
Homukulus+3 acumen
Appetience Spellbook

I 54 lvl ;)

Po pierwsze - przed 20 lvl zachowujesz się jak zwykły mag, czyli broń ng + devotion set.
Po drugie - po pierwszej profce próbowałem dwóch rzeczy:
a) Mithril Tunic + Top d dla maga i na undeady - nudne, męczące, i ogólnie mi się nie podobało. Miejsca dla takiego zostały już podane.
b) Manticore set(czyli light) + duale - kleryk bojowy - Zaletą jest mały downtime, możliwość znalezienia party z innym wojownikiem, później samodzielne zrobienie profki. Ja biłem w Nekro, ale nie widzę przeszkód, żeby bić na jakichkolwiek innych undeadach. Ponadto takie ustawienie pozwoliło na dość swobodne zrobienie samemu profki(niektóre moby byłoby ciężko pokonać w secie "dla undead nukera")

Po trzecie - po profce, będąc już pełnoprawnym biszkoptem zacząłem chodzić na klanowe party(u nas w zasadzie nie ma czegoś takiego jak za niski lvl, po prostu jak chcesz to idziesz, a jeszcze na dodatek jako bishop byłem witany z otwartymi ramionami ) Generalnie po profce można sobie darować lighta (do czasu...) i latać w karmianie + duale jak musimy trochę sami pobić, wspomóc innych/ng książka do healowania. Pomysł z łukiem uważam za kiepski - łuk zżera manę, która jest potrzebna, a oprócz tego celność jest tragiczna.
Jak się człowiek uprze to może jeszcze solować na DV a potem koło Devastated Castle, ale sam próbowałem i nie polecam.

Po tym jak będziemy mogli już używać b grade są dwie opcje - pierwsza to bw robe(jak ktoś może sobie na to pozwolić, ja nie mam ;P ), druga to BW light (używam, konieczna w trakcie wojny, którą aktualnie mój klan prowadzi, zazwyczaj jestem pierwszym celem DD więc dodatkowy p def sie przydaje). Dalej jednak można chodzić w karmianie na wszelkie pve, po prostu się sprawdza. Z a grade patrząc na statsy wybrałbym Tallum light.

Co do broni magicznej - crystal staff mana up to ciekawy pomysł, ale ja używam na razie (jak już muszę) homu+3 z acumenem - często ratuje w sytuacjach kryzysowych (+15% do cast speed).

Nie wspomniano tutaj o raidach, gdzie najlepszym setem jest robe+książka ng (heali naprawdę sporo idzie, wyprułbym się z kasy lecząc z shotami c). Często zdarzało się, że byłem głównym lekarzem raida, do tego bishop naprawdę się przydaje.

Ogólnie, kończąc, powiem że bishop ma naprawdę spory potencjał(sądzę że miałbym szanse nawet w walce z magami, jakbym dorobił się dobrego setu biżuterii, z tankami mogę walczyć tygodniami, bez rozstrzygnięcia, znaczy się oni nie mogą wygrać), nigdy nie będzie miał szans w walce z czystymi dd, ale jest zawsze chętnie witany w każdym party.

---------------------------------------------

Do normalnego leczenia używam appetience spellbook - wyraźnie obniża koszty Cool więc jakiekolwiek bonusy do many od broni mi sie nie przydają. A acumen owszem.

Conwersion jest w porządku, dopóki nie zaczynasz dostawać, wtedy brak 40% hp może booleć... A generalnie i tak mi się kończy mana jako ostatniemu.

---------------------------------------------

A do solujących bishopów - znajdźcie sobie klan to zobaczycie jak mało jest czasu na solowanie ;)

Edit by Dohid
wannabe
]|[


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2006, 09:46:16 pm »
Gram aktualnie bishopem i mogę przyznać, że nawet nie chce mi się bić mobów w party. Będąc w LoA cały czas skupiam wzrok na paskach życia towarzyszy, mój pasek many, pasek życia, czy nie jestem bity, klikaniu na siadanie i wstawanie oraz pilnowanie by trzymać się w grupie. Bywa tak, że nawet nie mam czasu spojrzeć co aktualnie jest bite. A zabawa zaczyna się gdy nie ma many a kilku towarzyszy ma już krytycznie mało hp. Od mojej decyzji zależy, kto jest priorytetem i potrzebuje szybciej leczenia, kto się bardziej przyda, gdy już reszta umrze. Czasem adrenalinka rośnie muszę przyznać i podoba mi się to. ^^ Żeby jeszcze była kasa na b set. Póki co mam 53lvl. Polecam grę bishopem. Wcale nie jest nudna, może także dać ci sporo satysfakcji z uratowania komuś pupy. Na Aurorze (Paradise) jest to profesja iście artefaktyczna. Klan posiada 45 osób, większość lvle 70+, a jest w posiadaniu tylko 2 bishopów.


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 2

  • Ślepe oko
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 20, 2006, 08:23:26 pm »
Z kilkoma rzeczami bym się nie zgodził...

U mnie moc heala nie zależy od m ataku, niemniej jednak bspsy wzmacniają trochę heal (z tego co czytałem, podobnie jest na offie) - przetestowane, testowałem zarówno lecząc bronią ng z/bez sskow, homu z /bez sskow i gołymi rękami ;)

Do solowania crystal staff IMO nie będzie dobry - mniejszy m atk = szybciej się mana zużywa, co prawda dodaje many, ale przez to trzeba dłużej siedzieć ;)

Na solo - homu SA conversion, ale to tylko dla masochistów  :wink:

Cytuj
Gram aktualnie bishopem i mogę przyznać, że nawet nie chce mi się bić mobów w party. Będąc w LoA cały czas skupiam wzrok na paskach życia towarzyszy, mój pasek many, pasek życia, czy nie jestem bity, klikaniu na siadanie i wstawanie oraz pilnowanie by trzymać się w grupie. Bywa tak, że nawet nie mam czasu spojrzeć co aktualnie jest bite.


Nie mam takich problemów. Jakąś broń zadającą fizyczny dmg trzeba mieć (IMHO) nie zawsze jest tak że trzeba wszystko kontrolować, co innego gdy nagle wszystko zaczyna się sypać, a co innego, gdy jest spokój, wtedy każdy dodatkowy dmg się przyda.

A najlepiej (przy lev 52+) znaleźć jakiegoś bd do party i na malruki :) - najlepsze duo do expa jakie znalazłem, przy niższym lev jest nieco trudniej znaleźć moby razy ileśtam (można próbować do katakumb...)

Generalnie bardzo lubię bishopa melee i polecam każdemu :D
wannabe
]|[


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 2

  • Ślepe oko
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 21, 2006, 08:35:41 pm »
Top d jakie? Magiczne/inne? Jeśli masz demon fangi, to powinnaś spokojnie sleepować moby w cruma jak trzeba, czyli nie ma co się wykosztowywać za bardzo. Crystal staff jest dobry, ale jak cię nie stać to bardziej bym się skupił na skompletowaniu karmiana. Nie wiem jaki masz sprzęt ogólnie, więc niewiele mogę poradzić. W coś fizycznego najlepiej inwestować tylko wtedy, kiedy chcesz zadawać jakieś obrażenia. Ja nie mogę usiedzieć na tyłku to noszę duale :)

I sprawdź jak działa u ciebie heal, jeśli nie zależy od m atk (czyli przetestuj leczenie swoją bronią z/bez ssków i gołymi rękami, ewentualnie kup jakąś najsłabszą broń ng z którą możesz używać ssy i też przetestuj), czyli zawsze leczysz tak samo, to kupuj najsłabszą broń ng (bardzo łatwo z bsps - są tanie) i tym lecz, coś z lepszym m atk trzymaj tylko jak chcesz kogoś uśpić (możesz zmieniać między nimi, ja aktualnie wymiennie używam 3 broni i dwóch zestawów armorów), w ten sposób łatwiej będzie ci uzbierać na docelową broń ;) Tak że jak cię nie stać na c grade to na razie możesz w tym chodzić co masz. I tak większego dmg raczej nie wyciągniesz.

Z warlordami jest rzeczywiście problem, trzeba mocno na nich uważać. Generalnie uzywać jak najmniej greater battle heal, a skoncentrować sie na greater heal. I przy leczeniu mieć stale włączone /walk, i siadać kiedy się da/jest chwila. Greater heal ładuje się wolno przez co trzeba stosować go z wyczuciem, ale generalnie w razie problemów zawsze można wrzucić GBH (greater battle heal) Komenda /walk sprawi że będziesz chodziła a nie biegała, ale zwiększy regen many ;)
wannabe
]|[


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2006, 11:32:07 am »
od siebie dodam male spostrzezenie odnosnie sprzetu w jakich chodzil moj bishop. Na DR-Alex przetestowalem troche stuffu.
Gdy chodzilem w divine secie wraz z crystal staffem (mana up) nie nazekalem na brak many, ale pojawial sie inny problem. Mialem jej na tyle duzo ze na restach wszyscy byli juz zbuffowani i gotowi do drogi, ja zas bylem przy pomyslnych wiatrach na 3/4 mana poola.
Nastepnie przesiadlem sie z crystal staffa na deadmens staffa z mana regenem. Many mialem mniej, ale dzieki szybszemu regenowi nadrabialem to z nawiazka.
NAstepny w kolejce byl homunkulus z acumenem i BW set.
Bylo niezle, cast speed wysmienity, ale jednak brak many dawal sie we znaki. wiec na restach zmienialem broń na deadmans staffa.
Na bijatyki chodziłem ze Staff of evil Spirits gdy wiedzialem ze turbo heale nie beda potrzebne,a gdy zrobi sie naprade goraca wyciagalem starego dobrego homu.

Bishop to postac ktora trzeba lubic. Ty nie walczysz w, twoje buffy sa nieceikawe ( no moze poza Body of Avatar), nie kladziesz mobow, cala robota jak idzie dobrze sprowadza sie do wciskana np f1( heal ) lub czasem f2 ( restore life dla krasiow, leczenie ich czym innym mija sie z celem) jesli wszystko idze z godnie z planem.
Ale prawdziwa potega bishopa to moment kiedy wszysto sie pie$^#&, kiedy np Plando wezmie na cel maga o slabym levelu, kiedy niechcacy zderzycie sie z trainem bez przewodnika.
Nie mozna zapomniejc o pvp. W pvp to ty trzymasz swoich ludzi przy zyciu, czesto samemu stajac sie dla nich zywa tarcza gdy przeciwnik zorientuje sie jaka klasa jestes , ze nie jest w stanie zabic twojego kumpla nim nie sprzatnie ciebie. Ale i ten fakt daje wam przewage, bishop majacy stosunkowo duzo hp nie jest jednostrzalowcem(noo przewaznie :) ).Sutyacje w ktorych twojego kumpla atakuje na raz kilku graczy,a on jest niemal bialy od ciaglych battle heali i a pasek zdrowia ani mysli drgnac w doł naprawde daja ci wiele satysfakcji ( przynajmniej dopoki many nie braknie)
Gralem bardzo dlugo bishopem na servie x3(DR-Alexandria), i choc nie moze rownac sie ona z oficjalem, to jednak uwazam ze filozofia grania ta postacia jest uniwersalna.


  • Banned
  • Wiadomości: 296

  • Pochwał: 4

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 21, 2006, 12:28:13 pm »
Cytuj
Na bijatyki chodziłem ze Staff of evil Spirits gdy wiedzialem ze turbo heale nie beda potrzebne,a gdy zrobi sie naprade goraca wyciagalem starego dobrego homu.

Na pvp turboheale sa potrzebne;] zawsze;]
Hindemith - SE - Full C5



  • Wiadomości: 322

  • Pochwał: 4

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 27, 2006, 11:40:27 pm »
Cytat: Dj Jach
a może coś z większym m. atk.?


a po co ?

w minimalnym stopniu moc heala zalezy od m.atk ( z homu/na sucho roznica  -> 12hp) natomiast z bsps moc heal zwieksza sie o 30% + szybkosc

Dohid: Tak, Tak, jeden to wreszcie napisał!!!
Nemo est casu bonus.
offensive|Fenomen +20 Rogue
Hindemith Full C5


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 12, 2006, 10:02:43 pm »
Cytat: Balearis
Witam gram bishopem(55lvl) przedstawie wam sytuacje gram w party z kolegami np.3 gladow i 1 he gdy he strzeli do moba z ktorym walcza gladzi i mob sie na niego zuca to ok bo zadal mu wieksze dmge i mob go leje jako tego grozniejszego ale czemu gdy moby leja gladow a ja ulecze jednego albo cala ekipe to moby leca na mnie?? Przeciesz moje zaklecia nic im nie robia...a gdy leje mnie mob nie moge leczyc kumpli bo sie skupiam na sobie by nie pasc. Czemu tak jest?? Najczesciej(bo oczywiscie nie za kazdym razem) tak mam w loa. Dodam tylko ze kumple maja miedzu 69 a 75 lvl wiec ich powinny lac moby. Z gory dzieki za odpowiedz:)


To normalka.Powiedz mi czy jakbys lal na siege typa i z tylu by leczyl go kaplan to co bys okladal typa? chyba raczej bys ruszyl na kaplana.Tak samo robia potwory nie ma tak fajnie.I druga sprawa ze wez do party Tanka.Jezeli tank ma  power hate tam dajmy 1000 a moc heala 500 to rzucisz 2-3 heale zanim sie rzuci.Jakos tak to bylo sprawdze w poradniku zeby ci dac pewne informacje.


  • Wiadomości: 69

  • Pochwał: 1

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 13, 2006, 02:02:05 pm »
nie wiem czy to co napisze jest prawda
przeczytalem to(poradnik to byl) na forum serwera epi, wiec 100% pewnosci nie mam ale z moich obserwacji wynika ze to moze byc prawda
Kazdy mob ma wskaznik hate na kazdego gracza, jesli mob jest neutralny to  ma ten wskaznik na 0, mob z aggro na jakims tam poziomie w stosunku do wszystkich graczy. Jesli zrobimy jakas wroga akcje na moba to ten wskaznik sie zwieksza(zadamy dmg, lub rzucimy debuffa, uzyjemy tankiem hate) Jest jeszcze ze postacie ktore sa w party sa jakby w socialu jesli chodzi o ten wskaznik hate u moba, czyli jesli zrobimy jaka pozytywna akcje(np. heal) dla postaci ktora zadarla z mobem(np. tank) to automatycznie na nasz wskaznik hate u moba wpisuje sie czesc hate tego tanka(chyba nie calosc) plus hate ktory zrobilismy healem i mob moze nasz zaatakowac

wiem ze trudno tu cos zrozumiec ale chodzilo o cos takiego, nicka autora tamtego tekstu niestety nie pamietam

Dohid: Na tym poście skończyłem czyszczenie tematu.


  • Wiadomości: 45

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 24, 2006, 04:07:51 pm »
Cytat: Arthas
+ Con / - Str ( więcej hp/odp na stuna)
+ Wit  / - Men ( większy cast. speed )
+Dex/ -Str (wiekszy speed)


czy faktycznie te tautuaze sa najlepsze dla bishopa?


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 24, 2006, 04:17:07 pm »
Nie ma czegos takiego jak najlepsze symbole, ten zestaw powoduj, ze szybciej biegasz, czarujesz, masz wiecej hp itd. Ale za to zadajesz mniejszy dmg (czyli nic nie tracisz), masz mniej many i wolniejsza jej regeneracje, dyesy trzeba dopasowywac do wlasnego stylu gry.


  • Wiadomości: 45

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 24, 2006, 07:31:49 pm »
no ale w przypadku bishopa mana jest wazna...moze jest inne zestawienie ktore nie rezygnuje z many?

ps.pytam poniewaz na dragon network sa miksturki many takze mniejsza o to ale na innych serverach nie ma i tam z mana moze byc nieciekawie


  • Wiadomości: 246

  • Pochwał: 3

    • Turbo Szatan \n/
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 24, 2006, 07:46:08 pm »
Mmm...

Zamiast dodawać do wit'a i odejmować men'a, zrób odwrotnie...
Jaka dobra kawa... Zdejm kapelusz?!



To nie jest photoshop. ;]


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 24, 2006, 08:00:25 pm »
Cytat: mik0s


Zamiast dodawać do wit'a i odejmować men'a, zrób odwrotnie...


-wit dla Bishopa to totalna glupota, z odjetym WIT res oddaje mniej exp a cast speed jest bardzo kiepski. Dodatek +5Men daje niewielki efekt ogolnej liczbie MP, zwiekszenie regeneracji men jest marginalne, a w czasie pvp czy goracych momentach w pvp taki bishop jest do niczego.
Prosty przyklad, Bish 78 w DC set, SoM+sa acumen+ acumen 3, zerk2, + tance BD
bez tatuazy
cast speed= 972, MP= 4157
+5wit -5men
cast speed =1248, MP= 4005
-5 wit +5men
cast speed =760, MP= 4309
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 774

  • Pochwał: 15

  • Ban nie śpi
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 24, 2006, 08:04:25 pm »
Cytuj
+ Con / - Str ( więcej hp/odp na stuna)
+ Wit / - Men ( większy cast. speed )
+Dex/ -Str (wiekszy speed)

Chwila.. modyfikujemy cechy fizyczne healerem? Takie rzeczy to tylko w erze ^^

//Edit: ups, mój błąd xD
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2006, 08:25:22 pm wysłana przez Dohid »


  • Wiadomości: 23

  • Pochwał: 1

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 12, 2006, 11:46:54 am »
Mam pytanie co do setu A grade dla Bishopa. Jakie by bylo najlepsze dla niego rozwiazanie?? Chodzi tu o Bishopa ktory jest naprawde Bishopem:P Czyli nie zadaje dmg, a leczy, leczy i leczy:) Co do symboli to widze że sa bardzo odmienne zdania na ten temat, ale spróbujmy sie jakoś ustosunkować. Chodzi o "prawdziwego Medyka".