Witaj
Gość

Wątek: Prophet [PP]  (Przeczytany 107885 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #450 dnia: Maj 23, 2011, 12:55:14 pm »
No niezłe party ;D jeszcze jak healerzy mają dobrą broń i OE MB to z enli pewnie po jednej asyście idzie wypalić całą mane

EDIT:
Tak się zastanawiałem czy Mistic Immunity lepiej jest rzucać na main DD czy np. na Bishopa? orlok plz reply ^^
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 01:22:56 pm wysłana przez Arimas »

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #451 dnia: Maj 23, 2011, 04:23:57 pm »
Zależy od skali pvp i rodzaju uczestników.
Jeżeli naszym przeciwnikiem są nukerzy to mistic idzie na cardiego i niech sobie tamci spamują fear :)
W starciu z meele party gdzie jest 3x hate (sws/bd/tank) warto zabezpieczyć swojego MA.
Trzeba też obserwować taktykę przeciwnika. Obserwujesz na kim pojawiają się debuffy i zabezpieczasz go zaraz po najbliższym cleanse.


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #452 dnia: Maj 23, 2011, 04:24:45 pm »
Cytuj
Dalej twierdzisz, że  Ogarnianie deski jest trudniejsze niż PP-ka...?

Tak. Ale nie o to tu chodzi, tylko o party. Niech ktoś je przetestuje ;PP
Party z AW/Tyr/Glad/PP + support może być? :P

Może :P Mnie właśnie interesuje jak wzrośnie dmg party i jak spadnie dps przeciwników po tym overbuffie i debuffie pp :P

We ride together, we die together.


  • Wiadomości: 694

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #453 dnia: Maj 23, 2011, 05:16:30 pm »
Cytuj
Dalej twierdzisz, że  Ogarnianie deski jest trudniejsze niż PP-ka...?

Tak. Ale nie o to tu chodzi, tylko o party. Niech ktoś je przetestuje ;PP
Party z AW/Tyr/Glad/PP + support może być? :P

Może :P Mnie właśnie interesuje jak wzrośnie dmg party i jak spadnie dps przeciwników po tym overbuffie i debuffie pp :P

Ja bym zadał pytanie czy wzrośnie....
S.h.O.c.k  Team
Neural Siegel Knight 99


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #454 dnia: Maj 23, 2011, 06:13:31 pm »
Neural, jednak takie pt wygrało turniej na Aryi (czy jak się tam ten serwer nazywał). To że wasze party ma pogląd, że trzeba mieć super niesamowity DPS w każdym slocie, nie znaczy, że nie ma kontry na takie party. Mściciel i Defro są osobami bardzo uprzedzonymi do jakichkolwiek niekonwencjonalnych rozwiązań, ale to nie znaczy, że ich koncepcja pt jest jedyną słuszną ; p
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 694

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #455 dnia: Maj 23, 2011, 06:52:56 pm »
Te party wygrał że miało zajebistych wyfarmionych kolesi 5 hero.
S.h.O.c.k  Team
Neural Siegel Knight 99


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #456 dnia: Maj 23, 2011, 06:59:39 pm »
W takim razie wytnij to moje pierwsze zdanie, bo co do reszty dalej uważam tak jak piszę : >
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 694

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #457 dnia: Maj 23, 2011, 07:03:49 pm »
Ale Alarion nie wiem o co ci chodzi przecież chodzi o to w party by zabić enemy czyli niesamowity DPS > ALL (pp i inne cuda). Co do debufów jak bym się miał uprzeć na coś takiego to wole OLa...., a co do debufowania PP i  ovebaffa g. Mightem wszystko co tu piszecie jest fajne ale przeciwnicy to jacyś moroni co nie wiedzą co to rebuff i cleanse .... aż strach pomyśleć co się stanie jak ktoś padnie bez nobla.....
S.h.O.c.k  Team
Neural Siegel Knight 99


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #458 dnia: Maj 23, 2011, 07:17:04 pm »
Tak jak Orlok pisał, zakładając, że pierwsze ważne buffy znajdują się na początku (acumen, często też nobless itd.) kiedy PP zaczyna wrzucać śmieciowe buffy + Greater might, a WC aby przerzucić te skasowane, zaczyna odruchowo zrzucać inne, robi się chwilowy konkretny chaos. Mając te kilka sekund przeciwnika któremu P def spada o praktycznie połowę, to gwarantuje ci, że 3 DD zada wtedy większy DPS niż 4 przeciwko full buffed osobie.

Poza tym, to jest tylko jedna z wielu funkcji.

Co z tego, że mając zajebisty DPS tak jak u was, strącicie szybko 1-2 healerów, skoro jest jeszcze trzeci resujący + b resy u innych, a z każdą chwilą wasi healerzy mają coraz mniej many (assysta przy paleniu przez 3-4 burnerów + mana storm + magical backfire, którego wprawdzie można ściągnąć, ale można też szybko wrzucić  kolejny + drain many WC/OL). Wygracie PVP gdy wasz EE i Riestonek będą totalnie out of mana? Helarzy przeciwników mogą paść sumarycznie więcej razy od waszych, ale koniec końców to wy przegracie, bo tych 3 DD was pozabija, skoro nie możecie się healować i zrzucać kolejnych debuffów.

Nie kwestionuję, że to wymaga świetnego ogaru i jest trudniejsze niż zejście na double zealot + DPS daggera i archera, ale jest możliwe i to stanowi właśnie niezłą kontrę na taki heavy DPS. W poprzedniej kronice pewnie byłoby to niemal niemożliwe, ale teraz spokojnie można tak kombinować.

Zupełnie inna sprawa, że ruskei na naszym serwerze są zazwyczaj za głupie na takie wysublimowane rozwiązania, więc i PvP przeciwko większości z nich jest proporcjonalnei łatwiejsze. Z drugiej strony multum osób na ofie pomaga sobie różnymi programami, więc też nie można mówić, że u nich to full ogar.

co do OL-a w mele party, to niech Orlok się wypowie, ale jego zdaniem to dosyć kiepski pomysł.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 694

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #459 dnia: Maj 23, 2011, 07:35:29 pm »
To co piszesz bardzo ładnie wygląda na papierze, najlepiej jakby się dało to zweryfikować w grze :) ciężko niestety o takie party i fakt res z propheta to spory bust i mana burn ale ower bufowanie nadal nie robi na mnie żadnego wrażenia, już lepiej jak by zamiast tego niech daje trade....
S.h.O.c.k  Team
Neural Siegel Knight 99


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #460 dnia: Maj 23, 2011, 07:39:48 pm »
To co piszesz bardzo ładnie wygląda na papierze, najlepiej jakby się dało to zweryfikować w grze :) ciężko niestety o takie party i fakt res z propheta to spory bust i mana burn ale ower bufowanie nadal nie robi na mnie żadnego wrażenia, już lepiej jak by zamiast tego niech daje trade....

do tego masz mistic imunity + fear + off heal + dodatkowa stigma oprócz mana burna, resa i overbuffowania. Biedy nie ma.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #461 dnia: Maj 23, 2011, 07:52:38 pm »
Po ile zwraca taki group heal ze zwykłym prayerem i PT prayerem z augumentacji?


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #462 dnia: Maj 23, 2011, 07:56:05 pm »
Cytuj
czyli niesamowity DPS > ALL (pp i inne cuda).


Wystaw przeciwko mnie 3 archerów i gwarantuję Ci, że na 90% rozłożę ich 1vs3. Wystaw 2 archerów + PP i gwarantuję Ci, że na 90% nie ustoję tego starcia.
Tak to właśnie działa.


  • Wiadomości: 694

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #463 dnia: Maj 23, 2011, 08:32:00 pm »
Cytuj
czyli niesamowity DPS > ALL (pp i inne cuda).


Wystaw przeciwko mnie 3 archerów i gwarantuję Ci, że na 90% rozłożę ich 1vs3. Wystaw 2 archerów + PP i gwarantuję Ci, że na 90% nie ustoję tego starcia.
Tak to właśnie działa.


a jak wystawie 3 tyrantów?
S.h.O.c.k  Team
Neural Siegel Knight 99


  • Wiadomości: 118

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #464 dnia: Maj 23, 2011, 08:43:32 pm »
jak wystawisz 3 Tyr to z niego nie bedzie co zbierać ;p


  • Wiadomości: 98

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #465 dnia: Maj 23, 2011, 11:54:34 pm »
Wygracie PVP gdy wasz EE i Riestonek będą totalnie out of mana?
A ja to -_-' co? Gall anonim że per EE?

A do tematu- jak z nuke pt gdzie jest 2xee+ bish+ disco dla magow+ emp lepszy niz gowno z kury co pada po hicie z mana wydalamy, to PP szału nam nie zrobi. Z resztą ty Alarion zdaje się jesteś zwolennikiem MB na cost, więc faktycznie imba to wypalanie będzie :D

Co do waszej dyskusji, do overbuffa równie wystarczy EE, który tego dziadostwa troche ma (resist poison, resist dark, arcane prot, kiss of eva, holy weapon). Swoją droga jak support ogarnia ściąganie warior bufów to raczej overbuff mu nie grozi.
O mage pt nie wspomne, bo im ten greater might tak zaszkodzi że hoho (wszak każde posiada WCka albo lepiej dwóch). A i bufów u nich taka masa że ledwo pierdniesz a juz overbaf.

Mniej teorii wiecej praktyki plz
Cytuj
czyli niesamowity DPS > ALL (pp i inne cuda).


Wystaw przeciwko mnie 3 archerów i gwarantuję Ci, że na 90% rozłożę ich 1vs3. Wystaw 2 archerów + PP i gwarantuję Ci, że na 90% nie ustoję tego starcia.
Tak to właśnie działa.
Asist ze skili i sie zesrasz.

Swoja droga jak pp taki imba to czemu nie biorą 3xPP na oly 3vs3?
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 12:02:14 am wysłana przez xkurakx »


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #466 dnia: Maj 24, 2011, 12:05:39 am »
(resist poison, resist dark, arcane prot, kiss of eva, holy weapon).
holy nie wrzucisz out of pt imo

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • Wiadomości: 98

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #467 dnia: Maj 24, 2011, 12:10:15 am »
(resist poison, resist dark, arcane prot, kiss of eva, holy weapon).
holy nie wrzucisz out of pt imo
W sumie racja. Ale, że jestem -_-', niekonwencjonalny EE dorzuce 2 bufy na tarcze, ściągne łaczone ww i przerzuce ww+ evasion. :P :oops:

A sens brania live PP jest dla mnie taki sam, jak nekrusa do DD party, no bo przecież ma doda, bany i abysse. Albo kraska bo ma stuna, pralke, robi shoty w ferworze walki i traduje tony CP potów co znacznie wydłuża żywotność healerów ze słabym udźwigiem (musi tylko ogarniać dawanie tradów) :D No i overbufuje wrogich healerów  buffkami na heavy armor i łuk :D
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 12:18:58 am wysłana przez xkurakx »


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #468 dnia: Maj 24, 2011, 12:55:11 am »
Cytuj
Ale, że jestem -_-', niekonwencjonalny EE dorzuce 2 bufy na tarcze, ściągne łaczone ww i przerzuce ww+ evasion.

A ten twój niekonwencjonalny EE ile ma p.def na full buffie?

Cytuj
Asist ze skili i sie zesrasz.

Ja mam trochę lepszy p.def niż EE i skille łuczników nie robią na mnie takiego wrażenia. Poza tym w starciu ze mną troszkę ciężko asystować:P

Cytuj
Swoja droga jak pp taki imba to czemu nie biorą 3xPP na oly 3vs3?

Akurat u nas PP często idzie do składu wystawianego 3vs3 i ludzie go wolą zamiast WC. Sarkazm o 3XPP jest trochę nie na miejscu. Ktoś preferuje EE do 3vs3?

Cytuj
a jak wystawie 3 tyrantów?

A co wy się tak tyrantami zachwycacie? No fajny toon, ładny dps, 3 pewnie nie ustoję.
A może skuszę się na jakiegoś frapsa i wrócimy do tematu :P


Natomiast dla wszystkich, którzy naśmiewają się z taktyki overbuffowania:
Typowa sytuacja gdy brało się buffy od pp w mieście


Uploaded with ImageShack.us

5-6 buff i Leshiy miałby problem.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 08:06:19 am wysłana przez orlok »


  • Wiadomości: 288

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #469 dnia: Maj 24, 2011, 08:31:49 am »
pro bish z Combat Aura od tanka, salvą i noblem obok siebie :]

EDIT: żeby wykorzystać większość zalet pp, o których piszesz, trzeba mieć masę sprzętu: full atri 3 sety + conajmniej 2 bronie (1 z acu, druga do melee)
jest to poza zasięgiem nawet dobrego gracza przez bardzo długi czas, dlatego wolałbym dodatkowego bisha/ładowarkę zamiast pp, zwłaszcza w nuker pt
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 08:49:41 am wysłana przez DeepInside »
League of Legends EUNE - do odwołania

L2 EU -> Core - iDeepPain = Sigel Knight 9x (retired)
L2 EU -> Core - DeepPain = Feoh Wizard 8x z SLH (alt) (retired)
L2 EU -> Core - GreenZone = Iss Enchanter 8x (slave box) (retired)

L2 RU -> Lancer - DeepPain = Sigel Knight 85/Destroyer 75/SWS 75/Phantom Summoner 5x (retired)
Aion -> Spatalos - Deep = Templar 45 (retired)
L2 NA -> Bartz - DeepPain = Grand Khavatari 78 (retired)


  • Wiadomości: 694

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #470 dnia: Maj 24, 2011, 08:52:02 am »
Biszem gra dobrze chociaż faktycznie ten nobles koło salvy to mały fail :) aura of combat to da się zrozumieć bo często tank to lubi wrzucać :).
wszystko ok ale tak jak już ktoś napisał PP pomylą z biszem i będzie leżał a nie overbufował...
S.h.O.c.k  Team
Neural Siegel Knight 99


Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #471 dnia: Maj 24, 2011, 08:56:59 am »
Biszem gra dobrze chociaż faktycznie ten nobles koło salvy to mały fail :) aura of combat to da się zrozumieć bo często tank to lubi wrzucać :).
wszystko ok ale tak jak już ktoś napisał PP pomylą z biszem i będzie leżał a nie overbufował...
SR'a z bishem pomyla to tez bedzie lezal a nie zadawal dmg




bo nikt w pt nie ma resa, right?


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #472 dnia: Maj 24, 2011, 09:17:06 am »
Cytuj
EDIT: żeby wykorzystać większość zalet pp, o których piszesz, trzeba mieć masę sprzętu: full atri 3 sety + conajmniej 2 bronie (1 z acu, druga do melee)
jest to poza zasięgiem nawet dobrego gracza przez bardzo długi czas, dlatego wolałbym dodatkowego bisha/ładowarkę zamiast pp, zwłaszcza w nuker pt

No myślałem, że piszemy o pvp, czyli end game, czyli każdy powinien być gotowy na ogromne wydatki, żeby przygotować postać.
Jakakolwiek postać to duże koszty, a consty powinny to ułatwiać.
Ale co do ostatniego zdania masz 100% racji i myślałem, że już wcześniej na to wskazywałem. PP nie nadaje się do nuker party i jest tam martwym spotem w porównaniu z tym co można brać zamiast niego. Natomiast PP jest świetny do meele party.

Co do cardiego ze screena, to akurat nie jest optymalny przykład :) Ten gościu ma akurat auto odklik niepotrzebnych buff. Aura od tanka jest stosunkowo nowa i prawdopodobnie nie zaktualizował sobie tego w skryptach. Ale wiem że czyta tutaj sporo graczy z ruoffa, gdzie chyba takich narzędzi jest mniej.

Co do salvy i nobla obok siebie. Tak to błąd że nie powtórzyli nobla na koniec buff. Ale salva często ląduje na początku paska, jeżeli była np rzucona przed log out. Często na początku paska widzimy imp con i cc.

Cytuj
wszystko ok ale tak jak już ktoś napisał PP pomylą z biszem i będzie leżał a nie overbufował...


Tego rozumowania nie mogę kompletnie zrozumieć. Czy to nie dobrze jak ktoś pomyli innego toona z bishopem?

Wróćmy jeszcze do screena. W l2 trzeba wykorzystywać błędy graczy i zakładać,że oni je popełniają. Wystarczyłoby w tej sytuacji rzucić 2 buffy i cardi traci nobla. Rebuff nobla i traci salvę. Idzie kolejny overbuff i traci imp con, cc, acu. ile w pvp miałby czasu, żeby to upożądkować?
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 09:22:00 am wysłana przez orlok »


  • Wiadomości: 288

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #473 dnia: Maj 24, 2011, 09:30:34 am »
Ten gościu ma akurat auto odklik niepotrzebnych buff. Aura od tanka jest stosunkowo nowa i prawdopodobnie nie zaktualizował sobie tego w skryptach. Ale wiem że czyta tutaj sporo graczy z ruoffa, gdzie chyba takich narzędzi jest mniej.
[...]
Wróćmy jeszcze do screena. W l2 trzeba wykorzystywać błędy graczy i zakładać,że oni je popełniają. Wystarczyłoby w tej sytuacji rzucić 2 buffy i cardi traci nobla. Rebuff nobla i traci salvę. Idzie kolejny overbuff i traci imp con, cc, acu. ile w pvp miałby czasu, żeby to upożądkować?
skoro ma auto odklik to straci conajwzej 1 buffa przy 24 slotach na starcie, right? 3rd programs działają momentalnie QQ
dlatego też zrezygnowałem z gry na EU/NA! koleś nie ma cp potek na paskach, ale za to ma PR ;] więc czy ON ogarnia czy też AUTOR PROGRAMU wpomagającego jego grę? :>
 
Combat Aura jest chyba z 3 kroniki już ;)
League of Legends EUNE - do odwołania

L2 EU -> Core - iDeepPain = Sigel Knight 9x (retired)
L2 EU -> Core - DeepPain = Feoh Wizard 8x z SLH (alt) (retired)
L2 EU -> Core - GreenZone = Iss Enchanter 8x (slave box) (retired)

L2 RU -> Lancer - DeepPain = Sigel Knight 85/Destroyer 75/SWS 75/Phantom Summoner 5x (retired)
Aion -> Spatalos - Deep = Templar 45 (retired)
L2 NA -> Bartz - DeepPain = Grand Khavatari 78 (retired)


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #474 dnia: Maj 24, 2011, 09:52:47 am »
Ma auto odklik na 100%. CP akurat nie trzeba miec na pasku żeby spamować legit.
Ale to bez różnicy. Jak go program uratuje to trudno, trzeba znaleźć inną metodę. Ale w przypadku wielu graczy programów poprostu nie ma.



Uploaded with ImageShack.us

inny screen. Tutaj cardi pada po criticalu ze skilla trickstera. Kilka rzeczy umożliwiło zrobienie tego:
1. critical wound - który zniwelował działanie cc
2. hex + real target - który skutecznie obniżył defensywę cardiego
3. brak song of earth (albo slh ukradł, albo coś zawalili przy resong)

I to jest właśnie siła efektu o jakim mówie. Nie potrzeba 3 asystujących dd jeżeli się dobrze i szybko przygotuje cel.
Atak na p.def robe usera w przypadku gdy naszymi DD są archerzy/daggerzy/melee to podstawa. A PP jest w tym dobry.