Witaj
Gość

Wątek: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn  (Przeczytany 10911 razy)



  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 28, 2013, 08:58:32 pm »
Olali po prostu EU/NA jak zawsze japońce... Prawie wszystkie serwery JP są dostępne, a teraz żaden serwer EU/NA trza spamować refresh :/
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:06:13 am »
Square enix wat u doin?!
Square enix no!
Square enix staph!

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2013, 09:20:35 am »
Square enix wat u doin?!
Square enix no!
Square enix staph!
A ostrzegałem żeby nie wierzyć w to co zapowiada ta firma bo to bajki.


  • ******
  • Wiadomości: 1046

  • Pochwał: 7

  • Life4Speed
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 29, 2013, 10:05:54 am »
Olali po prostu EU/NA jak zawsze japońce... Prawie wszystkie serwery JP są dostępne, a teraz żaden serwer EU/NA trza spamować refresh :/

Nie olali tylko nie spodziewali się takiego zainteresowania. Po 2gie na dniach ulepszą swoje serwery dla JP/NA/EU i problemy powinny zniknąć. Przy wbijaniu trzeba okazać trochę cierpliwości. Mi zwykle udaje się wbić po upływie 5-10min.


LoL EU/US : Hayame

FFXIV: ARR
Server: Moogle
IGN: Hayame Kisumi
Job: Bard
FC: SeeD


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 29, 2013, 01:15:12 pm »
Olali po prostu EU/NA jak zawsze japońce... Prawie wszystkie serwery JP są dostępne, a teraz żaden serwer EU/NA trza spamować refresh :/

Nie olali tylko nie spodziewali się takiego zainteresowania. Po 2gie na dniach ulepszą swoje serwery dla JP/NA/EU i problemy powinny zniknąć. Przy wbijaniu trzeba okazać trochę cierpliwości. Mi zwykle udaje się wbić po upływie 5-10min.
Moim zdaniem dokładnie wiedzieli ile osób będzie grać po sprzedanych subskrypcjach.
Co do logowania to tak trwa ono kilka minut, mój problem polegał na tym, że nie miałem stworzonej postaci przez co nie mogłem w ogóle grać. Dopiero dzisiaj rano mi się udało. Teraz jak serwer jest full wystarczy spamować login.
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • ******
  • Wiadomości: 1046

  • Pochwał: 7

  • Life4Speed
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 29, 2013, 04:35:09 pm »
Olali po prostu EU/NA jak zawsze japońce... Prawie wszystkie serwery JP są dostępne, a teraz żaden serwer EU/NA trza spamować refresh :/

Nie olali tylko nie spodziewali się takiego zainteresowania. Po 2gie na dniach ulepszą swoje serwery dla JP/NA/EU i problemy powinny zniknąć. Przy wbijaniu trzeba okazać trochę cierpliwości. Mi zwykle udaje się wbić po upływie 5-10min.
Moim zdaniem dokładnie wiedzieli ile osób będzie grać po sprzedanych subskrypcjach.
Co do logowania to tak trwa ono kilka minut, mój problem polegał na tym, że nie miałem stworzonej postaci przez co nie mogłem w ogóle grać. Dopiero dzisiaj rano mi się udało. Teraz jak serwer jest full wystarczy spamować login.

A niby jak mieli to sobie policzyć? Przecież oni nie wiedzą ile na świecie sprzedało się kopi gry. Oni wysyłają dajmy na to 10mln kopi do sklepów a później dopiero po jakimś czasie dostają statystyki. Ok jak ktoś aktywował preordera wcześniej to mogliby teoretycznie to policzyć ale to też nie jest tak, że hop siup i stawiają dodatkowy serwer.  To jest start i można było się spodziewać pewnych problemów. Najważniejsze, że starają się je rozwiązać :P

Btw jaki macie IGN? Jakbyście potrzebowali pomocy w jakimś dungu  to walcie śmiało ^^ Nick taki jak w podpisie.


LoL EU/US : Hayame

FFXIV: ARR
Server: Moogle
IGN: Hayame Kisumi
Job: Bard
FC: SeeD


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 29, 2013, 06:48:32 pm »
No chyba wiedzą ile mają subskrypcji.
Jednak gra mnie strasznie wciągnęła gram już 8h bez przerwy :P Fabuła jest nawet ciekawa.
IGN: Averitt Steele
server: moogle
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 29, 2013, 09:00:25 pm »
Delita Beoulve
Moogle


  • ******
  • Wiadomości: 1046

  • Pochwał: 7

  • Life4Speed
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 30, 2013, 08:28:42 am »
Dla zainteresowanych kilka informacji dotyczących prac nad rozwiązaniem problemów z serwerami. http://www.dualshockers.com/2013/08/29/final-fantasy-xiv-breaks-more-records-with-218000-concurrent-connections-players-will-receive-free-days/

A tu tłumaczenie oryginalnego wywiadu z Yosihidą:
http://www.reddit.com/r/ffxiv/comments/1lclf7/updates_server_records_update_on_server_upgrades/

W skrócie to tak:
- w Japonii pobito rekord 218000 jednoczesnych połączeń (są to liczby w samej Japonii)
- nowe ulepszone serwery działać będą od przyszłego tygodnia co powinno rozwiązać problemy z loginem oraz usprawnić pracę duty findera
- po upgradzie serwerów wszyscy gracze dostaną kilka dodatkowych dni darmowej gry jako rekompensatę za problemy z serwerami


LoL EU/US : Hayame

FFXIV: ARR
Server: Moogle
IGN: Hayame Kisumi
Job: Bard
FC: SeeD


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 30, 2013, 01:36:26 pm »
Aha, ludzie się zabijają o dostęp do do FF online...
A Squar jebana mać enix nie chce wydać remake poprzednich części?
SEEMS LEGIT

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 30, 2013, 07:55:27 pm »
Byly już 1,2,3 i 4. Wyszela lekko podrasowana 7 na pc i 10 hd na ps3  i ps vita.


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 30, 2013, 08:09:10 pm »
Dla niektórych to wciąż mało :P
Shen twój nick jest zły albo nie da się dodawać ludzi jak są offline.
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 30, 2013, 09:55:56 pm »
Bacar mnie dodal jak bylem wczoraj w grze. Widocznie sie nie da bo tez nie moglem nikogo dodac jesli osoba byla off.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 30, 2013, 10:15:41 pm »
Byly już 1,2,3 i 4. Wyszela lekko podrasowana 7 na pc i 10 hd na ps3  i ps vita.
Remake z prawdziwego zdarzenia na ps3/4 a nie jakieś gówniane 3ds

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 01, 2013, 12:31:21 pm »
Za problemy z serwerami dają każdemu 7 dni dodatkowe. Chyba opłacę sobie 2 miesiące na próbę. Całkiem niezłe story i muzyka. Zobaczymy też jak im wyjdzie to dawanie co 3 miesiące dużych update.


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 01, 2013, 06:15:56 pm »
Wbicie do gry o tej porze graniczy z cudem. Jak nie error 2002 to world full :D
Albo unable to update EU/NA...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2013, 06:19:45 pm wysłana przez Cam3ll »
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 01, 2013, 06:27:55 pm »
Ta, wywaliło mnie właśnie i wbić nie mogę. Jednak podobne akcje były przy każdym starcie mmo w jakie grałem. W środę niby mają otworzyć kolejne serwery, usprawnić obecne i dać te darmowe 7 dni.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 03, 2013, 03:49:30 pm »
No stworki, jak to wygląda i z czym to się je?

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 03, 2013, 05:57:51 pm »
Już od dawna żadne MMORPG mnie tak nie wciągnęło. Fabuła jest ok, do systemu walki trzeba się przyzwyczaić. Questy (bo jest to tutaj najważniejsze) są na prawdę przemyślane. Wiadomo jest sporo takich zapychaczy przynieś, zabij, etc, ale sporo jest też questów, które zaznajamiają nas z nową mechaniką (materia, mounty, nowe skille, farbowanie, dungeony i to wszystko powiązane fabularnie), w większości MMO robienie questów to katorga, gdyż tak naprawdę nie czujesz, że robisz coś pożytecznego oprócz bicia lvl'a.
System klas i prac jest też świetny. Ile to razy po wbiciu 10 lvli chciało się zmienić klasę, ale wiązało się to z tworzeniem nowej postaci. Tutaj po wbiciu 15 lvl'a możesz nauczyć się nowej bez utraty poprzedniej. Do tego kombinacja odpowiednich klas pozwala na naukę nowej "pracy" co wiąże się z nowymi skillami, a czasem nawet ze zmianą roli w party (przykład: arcanist jest DD, ale po nauce pracy scholar stajesz się healerem).
Max lvl to w tym momencie 50. Klas jest 8 każdą możesz osiągnąć ten level no i oczywiście 9 "prac".
Co do craftingu jest dość rozbudowany. Mamy 8 podkategorii, które też levelujemy do 50. :P
To samo z harvestingiem, z tą różnicą, że mamy ich 3.
Jest świetny system teleportacji.
Moby nie dropią śmieci ani kasy. Nie musisz za każdym razem podchodzić i zbierać syfu z mobów.
Update co 3miesiące. Zobaczymy czy dotrwam.
Ogólnie jest co robić gra się nie nudzi (przynajmniej mi) dla kogoś kto nie ma za dużo czasu na grę albo po prostu jest fanem FF POLECAM.
Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę  8)
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 03, 2013, 07:00:43 pm »
No i to gra pve, 1vs1 i party na party na arenach tylko. Muzyka jest swietna, chyba najlepsza z jaka spotkalem sie w mmo, w innych szybko mi sie nudzila i gralem ze swoja odpalona.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 03, 2013, 07:03:09 pm »
Came3ll + za fajny opis.

Jeszcze przydało by się info konkretne jak/gdzie/kiedy można grać to będzie drugi +

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 03, 2013, 07:15:14 pm »
Z domu, 24h.
Polacy grają głównie na Moogle, który jest nowym serwerem, a Ci co przeszli z wersji 1.0 siedzą na Sargantanas. W jednym sklepie są zniżki na prepaidy dla polskiego community, ale to trzeba na innym forum się zarejestrować.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 03, 2013, 07:47:45 pm »
Aha to już można normalnie grać, są serwery eu?
A da się jakoś postestować za free jeszcze?

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 03, 2013, 08:05:05 pm »
Już nie, open beta się skończyła w ostatni weekend. Premiera była w zeszły wtorek.
Triala nie ma żadnego. Serwery są japońskie, na i eu.  No i można tą samą postacią grać na pc i ps3/ps4, tylko podobno grę trzeba kupić na obie platformy co jest trochę idiotyczne.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2013, 08:06:42 pm wysłana przez Shen »