Witaj
Gość

Wątek: Kim grać by było dobrze  (Przeczytany 16127 razy)

  • Wiadomości: 76

  • Pochwał: 0

Kim grać by było dobrze
« dnia: Marzec 26, 2013, 04:56:47 pm »
Po dłuższej przerwie postanowiłem wrócić by zobaczyć z czym się je nową kronikę wraz z polskim tłumaczeniem. Ostatnią kroniką na której grałem była gracia final  więc wszystko  co było dalej jest dla mnie czarną magią ztąd mam do was pytanie.
Kim grać? By było miło i przyjemnie  ? :P
Generalnie szukam klasy która dobra byłaby na exp solo, gdyż randomowy czas gry nie pozwala mi na szukanie cp , na tą chwile przynajmniej.  Myślałem osobiście o jakimś tanku,  summonerze  lub ee . Postać pod solo ale również taka której  party zawsze potrzebuje.  Ee dalej może sam expic  jak przyjdzie taka potrzeba ?

DRuga sprawa  jak obecnie jest z spoilem  spoil do 85 lev zachowuje się jak spoil czy bardziej dagger  ? Można do 85 spoilem solo expić  ? O co chodzi  z  drugą subklasą ?  Można ją wyexpić do 99  tak że będzie mocna ma na pvp   jak główna klasa ? Chodzi mi o to czy wróciła idea dawnych  subklas  jakie były na c4/c5/int ?


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2013, 05:07:41 pm »
Jeżeli chodzi o exp to nic się nie zmieniło do 85 możesz expić solo, ale już wyżej jest ciężko. Więc typowo pod solo możesz grać SH albo jakimś summonerem.
Co do spoila w tej kronice nie jest za bardzo użyteczny bo praktycznie wszystko masz w sklepie i nie crafci się dużo. Na 85 staje się othellem czyli normalnym daggarem.
Od nowej kroniki ma być nowy craft więc spoil się przyda, a także jako jedyny będzie miał spoila(teraz każdy othell ma). Nie wiadomo jednak kiedy ta nowa kronika wejdzie ale pewnie nie wcześniej jak za rok.
Sublasse możesz maxymalnie do 85 wyexpić. Możesz też mieć jedną dualclasse. Czyli "sube" którą możesz wyexpić do 99.

Edit: Ewidentnie zasłużyłem na plusa
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 05:14:46 pm wysłana przez Cam3ll »
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2013, 05:42:26 pm »
Kim grać by było miło i przyjemnie?
Najlepiej taką klasą którą do tej pory grało Ci się fajnie.

Expienie solo wchodzi tylko w grę w przypadku gdy jesteś Wynnem i masz Issa na plecach. Pozostałe klasy się do tego nie nadają. Nie przejmuj się tym jednak bo jest obecnie taka nowinka jak Party Matching pozwalająca dobierać sobie ludzi do party bez konieczności ogłaszania się na !/+/etc. Do takiego dziennego grania to w zupełności wystarczy te 2h żeby zrobić instancje z randomami. Oczywiście takiego tanka to każde party łyknie.

Obecnie spoil to dagger.

Jest możliwość przebudzenia jednej subki i wbicia na niej 99. Taka dualklasa otrzymuje też certyfikaty i rasowe skille z rasy postaci, a nie swojej poprzedniej klasy. Nie jest w niczym gorsza od maina.
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • Wiadomości: 76

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2013, 10:24:57 pm »
Dzięki za info   :)
Jeszcze mam takie pytanie jak mainem będę miał 85  to dualclass mogę mieć wyższy level i  mieć z  niego skille?  Co się zmieniło jesli chodzi o questy na subclase  i nobla ? Pamiętam ze na gf  można było wszystko za jednym razem z tw  zdobyć w h5 doszedł jakiś quest z biciem mobów,a jak teraz to wygląda ?  Doszły jakieś zmiany w TW  czy dalej jest że jedni się zapisują na dion inni giran i nawzajem się  okładają  ?


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2013, 10:30:20 pm »
TW już nie istnieje.
Questy na sube/nobla też zostały zmienione - tzn uproszczone z tego co ludzie mówią. Niestety nie mam pojęcia jak to teraz wygląda bo sam mam nobla jeszcze z TW ;)

Raczej nic nie stoi na przeszkodzie żeby dualklasa była wyżej niż main. Mam ziomka który na dualu osiągnął wyższy lvl niż na mainie więc bez problemu tak można. Nie rozumiem tylko co masz na myśli:
Jeszcze mam takie pytanie jak mainem będę miał 85  to dualclass mogę mieć wyższy level i  mieć z  niego skille?
Jakie skille? Certyfikaty?
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2013, 11:08:04 pm »
Pewnie grał na dragon network gdzie skille z subek miałeś na mainie.
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2013, 11:29:51 pm »
Małe sprostowanie
Sublasse możesz maxymalnie do 80 wyexpić.

Expienie solo wchodzi tylko w grę w przypadku gdy jesteś Wynnem i masz Issa na plecach. Pozostałe klasy się do tego nie nadają.
Guzik z pętelką prawda.
Każda klasą da się solować. Kwestia efektywności. No i spotu. No i oczywiście ogaru. A i by łbym zapomniał - sprzetu też (w mniejszym/większym stopniu).

Healer na Seal of SHillen wymiata.
Podobnie nuker (a z issem na plecach to juz w ogóle)
O archerze nie wspominając.
Tyrka też nie można pominąć.
Dagger też jedzie jak samochodzik.
No i tylko Iss z Issem na plecach ma trochę pod górkę, ale też się da.

A to tylko jeden spot.

Jeszcze mam takie pytanie jak mainem będę miał 85  to dualclass mogę mieć wyższy level i  mieć z  niego skille? 
Nigdy coś takiego nie istniało w Lineage 2 - mieszane skille. Dragonach i tym podobne wymysły to nie Lineage2. A lvl? mozesz na mainie miec 85, a na dualu 99. Nie wiem, czy sie da 76/99 :)
Co się zmieniło jesli chodzi o questy na subclase  i nobla ?
Są proste jak fajka. 10-15 minut.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 11:49:20 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2013, 11:49:23 pm »
Tak jak napisałeś. Kwestia efektywności. ^^
Pozdrawiam.
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • Wiadomości: 220

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2013, 10:46:09 am »
mozesz na mainie miec 85, a na dualu 99. Nie wiem, czy sie da 76/99 :)
76 się nie da bo jeżeli dobrze pamiętam to q na sube można zacząć mając 85lvl na mainie.


  • Wiadomości: 76

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2013, 11:45:53 am »
A no własnie o to mi chodzi main 76 czy 85( nie wiem od ktorego teraz mozna suby robic),  a dual clasa lev 99 i wykupione skille i certyfikaty. Nie chodzi mi o łączone skille może  źle się wyraziłem  tylko że mainem naprzyklad  daggerem mamy 76 a  dual np  healler  ma 99 lev wszystkie skille certy  tak jak main healler  .


  • Wiadomości: 202

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2013, 02:47:21 pm »
Yep ma, ale Oly dualem nie zrobisz :P


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2013, 02:47:54 pm »
mozesz na mainie miec 85, a na dualu 99. Nie wiem, czy sie da 76/99 :)
76 się nie da bo jeżeli dobrze pamiętam to q na sube można zacząć mając 85lvl na mainie.
To prawda, quest na sube robi się teraz na 85 lvl przebudzonej postaci.


  • Wiadomości: 18

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 27, 2013, 03:38:43 pm »
A jak wygląda sprawa z tankiem ?  Da się tym w miarę sensownie farmic lv solo czy raczej pod pt ? . Osobiście nie będę gospodarował taką ilością czasu aby bawić  się w cp więc jaka profka byłaby w miarę znośna i czy sugerować się wejsciem kroniki lindvior ? Myślałem o OL'ku bo farmi prawie jak nuker a potem jako iss w miarę lekko o znalezienie pt ( tak mi się wydaje bynajmniej  ) .


  • Wiadomości: 202

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2013, 04:28:33 pm »
Wszystkim się da na iss buffie, ale to trochę strata czasu, zwłaszcza jak nie bawisz się w cp to ile chcesz wbijać? ofc iss'em, tankiem czy healem najszybciej znajdziesz pt na inste, bo tego zawsze potrzeba, ale solo exp nie poexpisz. Imo lepiej zrobić quest + instancje i iść na piwo.


  • Wiadomości: 18

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2013, 04:45:02 pm »
. Imo lepiej zrobić quest + instancje i iść na piwo.
Czyli tank/iss albo healer ;p A czy ktoś mże potwierdzić info odnośnie jakiś kamieni gdzie po wejściu lindviora można wybrać sobie danego issa tzn jeżeli przed wejściem kroniki mam jużi ISS'a to mogę wybrać  ( za pomocą owego kamienia ) czy będę  ISS Dominator /Propeth  albo coś w tym stylu ? I czy ktoś mógłby poradzić jak szybko farmic OL'em ewentualnie tankiem ( i który lepszy o ile w ogóle takie zjawisko występuje ) , healera raczej nie ogarnę ze względu na kochany internet który potrafi się rozłączyc ;p .\
 Dzięki za wszelkie info ;]


  • *******
  • Wiadomości: 1922

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 27, 2013, 05:18:20 pm »
do 85 najszybciej expi tank, a po 85 to znajdziesz wszedzie party


  • Wiadomości: 18

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 27, 2013, 05:33:35 pm »
Wydawało mi się , że OL'ek powinien farmićszybciej , ze względu na regen mp podczas nukowania itp. Mógłbyś jakoś rozwinąć tą tezę? I jeżeli tank to który ?


  • Wiadomości: 652

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 27, 2013, 07:04:15 pm »
po 85 party najchetniej znajdzie
1.healer ktory gra rekami, nie łokciami
2.tank tez w miare wiedzący ocb
3. dobry dd, którym umiesz grać a nie tylko załozysz bound immortale i chcesz do party :D


  • Wiadomości: 202

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 27, 2013, 07:50:55 pm »
Ej ja widziałem typa na twitchu co streamował jak gra w GW2 i grał ustami, bo nie miał rąk i kosił typów xD


  • Wiadomości: 652

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 27, 2013, 08:10:21 pm »
no to chyba miał zespół tourett'a


  • Wiadomości: 76

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 28, 2013, 02:03:00 pm »
Niech ktoś napisze misje na które powinnienem zwrócić uwage jeśli chodzi o exp shooty adene ( najlepiej polskie odpowiedniki  ale  niekoniecznie imie npc tez moze być). Cięzko będzie na początku się ubrać ?
Jak długo trzeba grać bez pa  by wbić  85 ?   


  • Wiadomości: 198

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 28, 2013, 02:33:37 pm »
Jeśli chodzi o q to dla początkującego najlepiej cały łańcuszek który zaczynasz od razu jak się zalogujesz u pantheona. Łańcuszek kończy się jakoś koło 40+ masz już wtedy trochę kasy z niego i sprzętu( no i 2 profę). Ostatni z tych q z tego co pamiętam kieruje cię do "pomocnika poszukiwacza przygód" który oferuje daily questy( czyli codzienne misje). Jest z nich sporo expa i adeny wiec warto je robić. Na dzień przypadają chyba najczęściej 2 lub 3 i zmieniają się w zależności od twojego levela. Jeśli w danym dniu wykonasz misję oferowaną przypuśćmy na 55 lvlu( nie pamiętam dokładnie widełek) i wbijesz level odpowiedni dla kolejnego zestawu questów możesz je wykonać.


  • Wiadomości: 18

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 28, 2013, 02:56:30 pm »
A czy będą itemzy dla newbie ? jak np. na NC West gdzie po wbiciu odpowiedniego lv dostawało się armor broń i biżu ?


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2013, 03:12:49 pm »
Nie będzie. Na NCwest, w koreii, chinachi japoni wszędzie jest, ale u innowy w rosji, polsce i niemczech nie ma, wyjątkiem jest Core EU.

Ale w lux shopie jest wystarczająco dobry ekwipunek do kupienia za adene.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2013, 03:16:11 pm wysłana przez roli »


  • Wiadomości: 76

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać by było dobrze
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2013, 03:24:25 pm »
Po testowaniu beta zdecydowałem się na tanka palladyna. Może ktoś napisać  w jakich teraz lokacjach się nim najlepiej expi do 85 ?  Pamiętam ze w gf  na undeadach wymiatał jak jest teraz ?

Troche szkoda że nie będzie o ile wyjadacze sobie  poradzą to nowych graczy może to zniechęcić. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2013, 03:27:10 pm wysłana przez szuwarq »