Witaj
Gość

Wątek: Stwórzcie w końcu dobry serwer!  (Przeczytany 4811 razy)

  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« dnia: Sierpień 09, 2017, 06:46:36 pm »
Cześć wszystkim.
Ten post jest dla osób zakładających serwery, które wchodzą i patrzą na to czego gracze oczekują od serwerów Lineage II.
Tak więc prosiłbym Administrację o nie usuwanie lub zamykanie tego tematu, z góry wielkie dziękuję.

Piszę lub też apeluję do ludzi, którzy zakładają serwery Lineage II.

Drodzy Admini jako gracz serwerów prywatnych Lineage II, chciałbym was naprowadzić na to jakich serwerów nam (czyt. graczom)  rakuje najbardziej. Mamy dość śmietnikowych serwerów x20 z full buffem, które postoją 3-4 miesiące po czym padają i stawiane są pod inna nazwą albo nawet i tą samą z napisami typu:

"Nowa edycja serwera XYZ ! Teraz szybsze coś tam, sroś tam itd."

,a w gruncie rzeczy dostajemy praktycznie to samo ze zmienionym donatem lub wizualizacją Alt+b.

Jak możecie zauważyć na tym forum, ludziom brakuje starych dobrych czasów całkiem jak w życiu chcielibyśmy jeść zdrową żywność, kurczaki które były hodowane przez Panią Basię ze wsi kupowane na rynku, a nie kurczaki z marketów, które rosną w tydzień, a podczas smażenia zmniejszają się o 70% i w patelni mamy zupę z wody wyciekającej z mięsa. Podobnie jest z serwerami, chcielibyśmy grając na serwerach osiągnąć coś, a nie wchodzić robić 10 tych samych postaci przerzucać sprzęt i robić Tezze, Freya i Zakena po 10 razy, wchodzić na aukcję i sprzedawać dropy, a jak już się ubierzemy to rypać tylko Oly bo Siege czy PvP już dawno zniknęło. Tak samo jak eventy na które trzeba mieć odpowiednią klasę, żeby coś z tego eventu zdobyć bo jak się pójdzie np. Healem i mimo, że nasza drużyna wygrała to i tak nic nie dostajemy bo nikogo nie zabiliśmy... o supporcie nie mówię bo po co jak jest fullbuff.

Tyczy się to również kronik serwerów jakie są stawiane. Większość graczy uwielbia stare kroniki typu Kamael - GF. Brakuje nam walk o bossy Baraka, AQ, Baiuma itp. po co to robić jak jebnę donate i kupie sobie w GM Shopie albo uzbieram kasę z dropów z Elegi z Hard Freyi i kupie na aukcji. Kiedyś żeby być właścicielem takich rzeczy jak epiki trzeba było być aktywnym graczem, uczestniczyć we wszelkiego rodzaju zdarzeniach w klanie, a ludzie grali supportem aktywnie nie tylko dlatego że sprawiało im to radość ale to właśnie suport często dostawał epiki jako pierwszy.

Odnośnie suportu, w dzisiejszych czasach ta klasa nie istnieje (nie mówię tu o serwerach x3 tylko x15+ których jest masa) dzisiaj robi się gladów, dagerów, tyrków, nuków ew. łuki do tego 2xbishop i jakiś sws żeby rzucał bańkę do zdjęcia song/dance. Po co grać PP czy WC albo BD skoro mamy full buff, a nawet jak nam zdejmą to wrócimy szybko do miasta i mamy go znów. Po co expić w party skoro mam buffy i samemu szybciej mi to idzie. Zrobie nuka wbije mu lvl i jakiś s-grade z shopa albo 7rb i idę expić maina na gem dragonach, a potem kolejnego żeby chodzić na więcej tezz itd.. EE, SE? Zapomnij mp poty.

Nie zapomnę jak większość ludzi jak zobaczyła EEka czy SE z wara spierdalała bo wiedziała ze nie ma z tym szans na solo.

Ktoś powie, no dobrze ale są serwery Interlude itp. dobrze tylko że tego typu serwery są nudne i zacofane. Niestety granie na ronikach C4 itp. jest upierdliwe, na Classicu jeszcze to ma ręce i nogi z nowym klientem i jego udogodnieniami + patche. Interlude to wieczny custom i bronie +++++, które świecą się bardziej niż jajka psa, który woskował je 4 dni.

Dobrze skończę już pierdolić o tym jak to jest mi źle i c*ujowo.
Teraz przejdę do rzeczy.

Ja jako gracz i z tego co widziałem i słyszałem masa innych ludzi szuka/chciałaby serwera takiego jak dawniej. Co to znaczy? Mam na myśli normalny rate czyli nie jakieś x1-5, które bez mała nie różni się od globala bo tam już nawet idzie szybciej jak wrzucimy szystkie odpałki na exp typu: mentory i inne gówna. Nie chcemy męczyć się poł roku z wbijaniem samego lvla. To samo tyczy się szybkich serwerów x20+, które postoją 3 miesiące bo gracze wbijaja lvl max w 1 dzień, a sprzęt w 2tyg. lub kupią gotowy za donate.

Czyli fajnie jakby exp był nie za szybki i nie za wolny jakieś x8-10.
Spoil, adena, quest drop itd. do tego adekwatny, a nawet może troszkę mniejszy?
W końcu wbijanie lvli ze znajomymi czy to z CP czy dopiero poznanymi na spocie sprawia radochę, a sprzęt zawsze jakoś się dozbiera lub poleci składka i kupimy coś wspólnie, ew. zawsze można posiedzieć i dofarmić trochę samemu. Polega to na tym że wbijanie kolejnych lvli jest w miarę przyjemne ale żeby jakoś to szło to musimy mieć lepszy sprzęt, natomiast żeby to zdobyć musimy być cierpliwi i wytrzymali, farmiąc maty/adene. Kiedy coś kupimy lub scrafcimy to mamy satysfakcje z tego że mamy jakąś tam broń czy seta, żeby ten czas spędzony w grze miał jakąś wartość jakieś odbicie do straconego czasu na farmę.

Pamięta ktoś jeszcze chodzenie i farmienie skilli klanowych? Teraz wszystko kupuje się w GM Shopach.

Co do kronik wydaję mi się że kroniki od Kamaela do GF były najlepsze osobiście najbardziej lubiłem kronikę do max S-grade bez dynasty, s80, icarusów itp. czyli bez HB+. Nigdy nie zapomnę jaka to była walka o bossy na varce czy ketrze żeby móc farmić qi na recki s-grade. Walki o bossy, z których leciały bronie s-grade. Dzisiaj ludzie robią bossa tlyko po to żeby dropnąć BEWS albo BEAS. Do tego robią to samemu bo koleś odpala tyrka żeby bił bosa i siedzi na drugim koncie na healu bo ma buffa na 2h.

Sam nobless, jedni uważają że był najgorszym questem do zrobienia, gdzie robiło się go czasami nawet kilka dni(wiem że były osoby robiące go w 1 dzień), gdzie dzisiaj zajmuje on nam 30 minut z buffami i jego uproszczoną wersją. Ktoś jeszcze w ogóle pamięta MSSy to czy po uzbieraniu 1000 worków starczy nam QI na questa czy bd musieli pójść dozbierać. Walki o baraka, połowa klanu na subkach żeby bić baraka, a połowa na mainach żeby ich chronić to były piękne czasy.
To samo hero, dzisiaj robimy Hero po to żeby dostać od klanu Epici żeby to hero utrzymać i żeby był HV żebyśmy mogli obrażać innych graczy po ich zabiciu, kiedyś robiło się Hero po to żeby były buffy dla klanu na siege czy PvP pod Baiumem, Valdkiem czy Antkiem, po to żebyśmy byli przydani naszym klanowiczom.

Ktoś powie: "Dobrze nie chcesz donate'u ale serwery muszą się jakoś utrzymywać!!!@!@!" wszystko spoko. Tylko chodzi mi o to, żeby donate był przemyślany, a nie sety+6+atri bronie z konkretną augu, epiki itd.. Donate nie powinien ingerować w rozwój postaci lub nie tak znacząco jak ma to dzisiaj miejsce. Jaki pomysł na donate? Np. konta premium ale co to znaczy? Nie chodzi mi o to, że zamiast expa x3 masz exp x10 spoil x500 masz off shopa itp. możesz wtedy odpalać 10 kont, a nie 2. Konto premium powinno wyznaczać się czymś szczególnym i nie wnosić tak dużej różnicy między graczami, którzy nie zarabiają bo są za młodzi i za mądrzy żeby wypierdalać pieniądze rodziców na grę, które dostali na pączka do szkoły, a ludźmi którzy mogą sobie pozwolić na drobne wydatki tego typu.

Konto premium np. z proponowanych wyżej statystyk niech działa w ten sposób, że osoba, która ma konto premium przy expie x8 ma exp x9-10, nie jest to duża różnica. Do tego jeżeli jest leaderem party to bonus exp party zwiększa się o powiedzmy przy 2 osobach z  2 na x2,5. Co to ma na celu? Że np. CPki składały by się dla np. supportu na konto premium, żeby jak z nim expią mieli więcej expa, a on sam żeby wbijał szybciej lvle. Przecież im większy lvl supportu tym lepszy buff, im lepszy buff tym lepsze moby możemy bić im lepsze moby możemy bić tym lepiej zarabiamy i expimy itd..
Kolejny dodatek to jakiś kolorowy nick na forum, żeby było miło dla oka.

Kolejny pomysł to wiadome czapeczki, aghationy i całkiem fajny pomysł dla serwera bez buffa to buff potki. Już śpieszę z wyjaśnieniem. Mam na myśli, że np. gram sobie WLem ale mam za słaby komputer albo nie lubię ciągnąc boxa, wiadome przełączanie okien itd. no ale bez buffa raczej bicie trainów w katach czy gdzieś indziej może być ciężkie, dlatego powiedzmy kupuję sobie buff potki za 5pln. Nie jest to dużo pieniędzy np. SmSem często nam zostaje dużo kasy na karcie, której my lub dziadkowie nie wykorzystujemy i często dają nam, żebyśmy im to wykorzystali bo im już się uzbierała jakaś kwota, a oni nie mają co z tym robić. Wtedy wysyłamy sobie takiego smska, dostajemy 10 buff potków za 5 zł, które dają nam buffy. Buffy typu jakiś ww, shield, might, acu, emp, w zależności od tego dla jakiej klasy czyli np. buff potki dla woja i buff potki dla maga. Buffy z tych potków byłyby na 20 minut czyli jak normalnego supportu tylko że mniejszego lvlu czyli np. WW nie 3lvl tylko np. 2, shield, acu, might, emp, berk itd., nie najlepszy poziom buffa tlyko 1-2 lvle mniejszy, żeby osoba, która gra sama mogła sobie poexpić, a poźniej jak dojdzie do jakiegoś klanu lub znajdzie party to już nie będzie jej to potrzebne i do tego wykorzystanie potki od 40 lvlu. Czyli np. buff od NPC + do tego buff potka i mamy już przyzwoity buff i możemy śmiało expić, a 200minut buffa za 5złotych to myślę fajna cena, a serwer zawsze te 1,50zł będzie łapał. Uwierzcie mi że tego typu rozwiązania są najlepsze bo czasami lepiej złapać 500x1,5zł niż 2x100zł. Fajnym pomysłem byłyby też Song/Dance potka, która dawałąby 2 songi i 2 dance, np. dla maga Dance Conc+Sirene i Song wind+meditation dla woja np. Dance fury+fire Song wind+life, gdzie songi od BD/SWS byłyby na 6-8min, a te z potki na 3-4min. Myślę, że zawsze fajnie jest mieć ten dodatkowy atk.spd. i life regen albo cast.spd. i mana regen nawet na 30minut bo powiedzmy 10 potek*3min. Do tego te czapeczki itd.. Pieniądze same wpadają na konto serwera. Tylko umówmy się, że są to pieniądze na utrzymanie serwera, a nie dla gościa a serwer się zamyka po 3 miechach bo już zarobił tyle ile chciał. Wiadome poświęca swój czas itd. ale niech bierze jakąś drobną część z tego co serwer zarobi, a nie tak jak nasi politycy, zostają politykami nie po to żeby pomóc Polsce tylko po to żeby zarobić.
Pewnie jest jeszcze masa innych fajnych pomysłów na donate, których tutaj nie wymieniłem.

To na razie tyle z mojej strony.

Oczywiście nie musicie się utożsamiać do tego co ja tutaj napisałem, nie napisałem że wszyscy gracze tylko wielu.
Prosiłbym o nie obrażanie mnie lub innych ludzi w tym wątku ma to na celu wspomnienie starych dobrych czasów i uderzenie w głowy ludzi żeby się zastanowili nad tym.
Nie obrażajcie też ludzi, którzy wypowiedzą swoje zdanie pod tym wątkiem to jest tylko ich zdanie tak samo jak ja tu napisałem swoje. Każdy ma prawo do wypowiedzenia się w tej lub innej kwestii tylko bez głupich komentarzy.
Pewnie znajdzie się ktoś kto napisze, "jak jesteś taki mądry to sam załóż taki serwer", niestety nie mam takich umiejętności i możliwości dlatego piszę tutaj coś takiego.

Wiem, że wyjebałem niezły esej ale mam nadzieje, że to jakoś pomoże.

Właśnie takiego serwera szukam jakby ktoś miał coś takiego daj znać(żeby się nie odczepili że nie ten dział).


Pozdrawiam,
wszystkich którzy lubią grać w L2! :):D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2017, 06:57:13 pm wysłana przez sCatManx »


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2017, 06:57:27 pm »
Nadal stoje murem, że jedyny serwer, który postoi co najmniej rok to ketra x1. Więc jeśli szukasz serwera z długą żywotnością, dużym online i c6 to chyba jest to jedyny rozsądny wybór.


  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2017, 03:56:29 pm »
Myslales zeby pojsc na oficjalny server L2 Classic Skelth ?

Przynajmniej wiesz ze gra dostaje nowe kroniki/pathe i jest rozwijana. Wszystkie privy sa zbugowane, nie rozwijane i znikaja po kilku miesiacach.

L2 to maraton a nie sprint.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2017, 03:59:08 pm wysłana przez tkn00 »


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2017, 05:17:50 pm »
Niestety z tego co mi wiadomo to Skelth jest P2P, a dla mnie przy mojej obecnej sytuacji finansowej
jak i dla niektórych moich znajomych jest to dość problematyczne. Pewnie zaraz ktoś powie ale jak nie bd.
wydawał złotówki dziennie to bd. miał na abonament itd., łatwo jest powiedzieć gdzie niekiedy każda
złotówka się liczy.

Co do kronik i rozwijania to masz absolutną rację.

A co do maratonu to owszem lubię maraton ale na 1000m, a nie sztafetę na 20km. :P
Na razie pykamy ze znajomymi na l2Class.club ale po cichu liczymy na jakiś
Lineage II: CT1 Kamael z:
exp: x8-10
coś jak L2Extreme za czasów początku gdzie Baiuma healowało się przez podłogę. :D
Mimo niekiedy takich bugów było masę ubawu czy to w grze czy na forach. :D
Zawsze się znajdzie jakieś dziecko w administracji ale bądź co bądź był to jeden z dłużej
trzymających się serwerów i w miarę dobrze prosperujący, a nawet rzekłbym rozwijającym się.


  • Wiadomości: 193

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2017, 05:21:58 pm »
Czyli fajnie jakby exp był nie za szybki i nie za wolny jakieś x8-10.
x8-10 high five - 85 w 24h, rzeczywiscie niezbyt szybki exp


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: -2

  • Leith
Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2017, 05:31:50 pm »
Czyli fajnie jakby exp był nie za szybki i nie za wolny jakieś x8-10.
x8-10 high five - 85 w 24h, rzeczywiscie niezbyt szybki exp

Ale HB x5-7 byłby spoko. Długo się go otwierało i były fajne bitki ;)

PS. Jako main BD podpisuje się pod pierwszym postem w stu procentach ;)


  • Wiadomości: 333

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2017, 07:09:48 pm »
Ile masz lat, że nie stać cię na wydanie 30pln miesięcznie? P2P w MMO jest tańsze niż F2P na dłuższą metę.
Odmów sobie czteropaka czy flaszki, rzuć palenie i masz na abo. Albo sprzedawaj adene na allegro.

Kolejny z genialnymi pomysłami na serwer.
Więkości graczy nie stać na obecne gry MMO F2P... łykałbym jak szalony takiego Aiona, BDO, Archeage na modelu Skeltha bez IS.

Co do l2 to aktywne eu community to gdzieś 5k max. i to jest problemem privów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2017, 07:11:20 pm wysłana przez QRQ »


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2017, 12:42:40 am »
fgt
Rozumiem, że można wbić w 1 dzień max lvl ale myślę, że nie każdy może sobie pozwolić no-life i siedzieć 24/7 przed kompem.
Ludzie w wieku szkolnym owszem bo w tej chwili mają wakacje, ale później pojawia się szkoła, studia, a inni po prostu pracują.
Myślę że fajnie jest po rywalizować nawet z takimi try hardami, co przed startem serwera mają 2 butelki energetyka i jakiś prowiant, żeby w 1 dzień wbić max lvl. Do tego myślę, że H5 a CT1 czy CT1,5 to lekka różnica, szczególnie z wbijaniem lvla.


QRQ
Nie wiem ale nie Tobie dywagować ile mam lat i na co mnie stać, nie każdy musi mieć w życiu tak jak Ty,
to że nie mogę poświęcić 30 czy więcej złoty miesięcznie na grę to nie znaczy, że przeznaczam te pieniądze
na jakieś inne pierdoły typu papierosy czy alkohol od razu trzeba z kogoś robić ciecia, który po powrocie do domu
siada na kanapie czy przed kompem i otwiera czteropaka przepalając papierosem? Nie mnie ingerować w Twoją wizję
ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek miesięcznie skoro mogą grać w to samo lub coś podobnego f2p.
Chcesz płacić to płać nikt Ci nie broni ale są ludzie, którzy mają taką sytuację a nie inna, co pisałem post wcześniej.

Co do aktywnego community na tę chwilę możliwe iż jest to taka liczba, może większa lub mniejsza ale czym to jest
spowodowane? Większość ludzi, którzy grali na privach odeszła z nich z tego powodu, że nie ma dobrych privów.
Wolą albo posiedzieć przy innej gierce, a często gęsto chcieliby wrócić na stare dobre czasy ale niestety nie ma gdzie.
Wiem bo sam znam wiele takich osób.

Chodzi o sam pomysł stworzenia czegoś innego niż to co mamy serwowane w tej chwili. Może właśnie trzeba wrócić do starych śmieci. Tak jak kiedyś uczono mnie na j. polskim z epokami, że zawsze co druga era przeplatała w sobie coś ze swojej co drugiej poprzedniej czyli w baroku można było odnaleźć coś ze średniowiecza, a w oświeceniu z renesansu.

Chociaż pewnie i tak zaraz, ktoś mnie zmiesza z błotem:
"na c*uj się odzywasz. Bo przecież nie możesz mieć swojego zdania musisz mieć takie jak ja i tyle." ^^


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2017, 01:21:44 am »
Piszesz, że nie chcesz IL ale najbardziej lubisz kroniki do S grade, na GF jest już hellbound i na kamaelu chyba też o ile dobrze pamiętam?


Edit: btw troche naiwny post, łudzisz się że coś takiego jeszcze powstanie :) nie ma na to szans, l2 jest dead grą to już nie to samo co kilka/kilkanaście lat temu, community się posypało, przede wszystkim inne pokolenia grają teraz w komputery :) Ci którzy kiedyś bili się o te bosy teraz mają rodziny i brak czasu na taką zabawe jak kiedyś, zresztą znająć już wszystko od a do z mając takie doświadczenie z l2 nie gra się już tak samo i jestem przekonany, że wiele ludzi ma podobne zdanie :] zostały jedynie servery na których grają grupy - nieduże, nałogowców albo po prostu karmiących nostalgie (jak ja) i wyścig szczurów po pierwsze epiki, noblesy, hero a potem quit bo już nie ma co robić (kiedyś do tego dochodziło się miesiącami teraz każdy ma to w małym palcu ;>) i garstki "casualów". To jest niestety prawda, uwierz mi równie smutna dla mnie jak i dla Ciebie :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2017, 01:27:23 am wysłana przez SizeMatters »


  • Wiadomości: 193

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2017, 08:06:10 am »
fgt
Rozumiem, że można wbić w 1 dzień max lvl ale myślę, że nie każdy może sobie pozwolić no-life i siedzieć 24/7 przed kompem.
Ludzie w wieku szkolnym owszem bo w tej chwili mają wakacje, ale później pojawia się szkoła, studia, a inni po prostu pracują.
Myślę że fajnie jest po rywalizować nawet z takimi try hardami, co przed startem serwera mają 2 butelki energetyka i jakiś prowiant, żeby w 1 dzień wbić max lvl. Do tego myślę, że H5 a CT1 czy CT1,5 to lekka różnica, szczególnie z wbijaniem lvla.
prawda, ponizej H5 taki exp jeszcze jest spoko, ale H5 z czymkolwiek powyzej x1 to juz high rate - nawet dla ludzi ktorzy graja po 4-5 godzin dziennie, wystarczy odpowiednia organizacja czasu


  • Wiadomości: 187

  • Pochwał: 0

  • Hollow's Power
Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2017, 09:28:44 am »
żeby l2 miało sens na obecne czasy i było czymś więcej niż tylko grindem i wyścigiem, by zatrzeć przepaść pomiędzy nolajfami a ludźmi z rodzinami i dwoma godzinkami dziennie, by obie grupy mogły cokolwiek rywalizować, trzeba byłoby wiele w l2 zmienić. oczywiście nie wszystko, ale l2 w formie jaka jest się do tego po prostu nie nadaje

możliwości są, w javie wiele rzeczy można umilić, pododawać, rozbudować, zrobić znowu coś interesującego, można zablokować możliwość zrobienia max levelu w tydzień, jednak jak już gdzieś o tym wspomniałem jest to wiele pracy od strony technicznej jak i logistycznej (wszystko zmienione musi być balansowane pod każdy aspekt gry, granie solo, granie party, pvp, oli, pk'owanie)

miałem jakiś czas temu rozpoczęty ambitny projekt, właśnie z tych powodów o których piszesz, późne kroniki mnie obrzydzają, ale ograniczony content wcześniejszych mnie odpycha, zawsze jest tak samo i to samo, a mam dosyć wyrzygiwania tego co zjadłem (bo jak inaczej określić zaczynanie od nowa co pare miesięcy ew. krócej)

kolejna sprawa community. nawet jeżeli coś się stawia, nigdy nie ma się gwarancji że się to zwróci, a jeżeli choćby tobie szkoda 30 zł na classica bo - (tu daj argumenty), czemu miałby ktoś ryzykować setki godzin i tysiące złotych na stawianie serwera który bądź co bądź się może nie sprawdzić, brak ludzi, krytyka z dupy etc

a od siebie, choć osobiście gdybym znalazł pomocnika z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami możliwe że odkurzyłbym pliki starego projektu i dla zaspokojenia potrzeby pokazania że jednak z l2 coś da się grywalnego zrobić postawiłbym swój wizjonerski serwer i wdrożył wszystkie najlepsze aspekty z innych gier mmo w życie
Żadna z historii , jakie ludzie opowiadają o mnie,
nie zmieni tego faktu, kim naprawdę jestem.


  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2017, 11:41:03 am »
I tak jeszcze jakby serwer zaczynał się na interlude, a skończył na h5 : D


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: -2

  • Leith
Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2017, 11:41:20 am »
Piszesz, że nie chcesz IL ale najbardziej lubisz kroniki do S grade, na GF jest już hellbound i na kamaelu chyba też o ile dobrze pamiętam?

Troszkę się pomyliłeś.


Open Beta - 28-Mar-04
Prelude - 28-Apr-04
Harbingers of War (C1) - 28-Jun-04
Age of Splendor (C2) - 8-Dec-04
Rise of Darkness (C3) - 10-May-05
Scions of Destiny (C4) - 8-Feb-06
Oath of Blood (C5) - 7-Sep-06
Interlude - 11-Apr-07
Kamael - 11-Dec-07
Hellbound - 23-Apr-08
Gracia Part 1 - 12-Aug-08
Gracia Part 2 - 28-Oct-08
Gracia Final - 22-Apr-09
Gracia Epilogue - 17-Nov-09
Freya - 24-Aug-10
High-Five - 14-Feb-11
Goddess of Destruction - 30-Nov-11
Harmony - 7-Mar-12
Tauti - 13-Jun-12
Glory Days - 24-Oct-12
Lindvior - 29-May-13
Valiance - 11-Dec-13
Ertheia - 30-Jul-14
Infinite Odyssey - 22-Apr-15
Underground - 14-Oct-15


  • Wiadomości: 220

  • Pochwał: 1

  • S W A R M
Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:00:08 pm »
ja mam właśnie taki problem teraz, ktoś tu pięknie to określił, gram by nakarmić swoją nostalgię :) niestety L2 przez boty i donate wygląda w tej chwili strasznie...

Botów nigdy sie nie pozbędziesz, niestety, ale wlasnie donate, gdzie kazdy na start kupuje prawie end game gear albo jakies boosty zabija casual grę :/

to już nie te czasy ale fajnie zobaczyć serwer, który chociaż w kilku aspektach pozwoli wrócić do tego co było... ale najgorsze jest to ze taki serwer jak opisujesz pewnie nie bedzie mial community, bo nikt  z tych obecnych "factorów" nie ma jaj zeby na serwie bez boostów stracic dominację lub stracic mozliwość nabicia end game w krótkim czasie i "isć dalej"

btw Community rzędu 2-3 k is more than enough na taki casualowy serwer :)

Jakbym mial troche wolnej gotówki zainwestowałbym w taki projekt, tylko dla funu :)


  • Wiadomości: 222

  • Pochwał: -2

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 11, 2017, 04:42:45 pm »
Wystarczyłby zasrany limit dziennego expa, albo ograniczenie go w dużym stopniu po przekroczeniu liczby X...


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 11, 2017, 05:49:09 pm »
Tak, to pokazuje, jak ta gra uzależniała.

To o czym piszesz to w większości twoje żale na to co ci się nie podoba w współczesnych serwerach.
Ale co byś tak naprawdę chciał?
Wtedy grę poznawałeś, teraz ją już znasz od podszewki, czynnik poznawczy wypada.

Czy jest możliwe stworzenie dobrego, na starych kronikach serwera w starym stylu?
Tak.
Ale to jest jak z kolonizowaniem Marsa - technicznie są takie możliwości, ale nikt tego nie robi.
Z jednego powodu - to się nie opłaca.
I nie mam na myśli odtworzenie retail-alike serwera, bo takie są, np. l2Shrine (GF) 4x retail-alike bez dotacji.

Ilość pracy jaką wymaga przygotowanie takiego serwera nijak się nie przełoży na jego potencjalny zarobek.
Próbowałem wyliczyć w roboczogodzinach przygotowanie plików powiedzmy Intrerlude by zrobić ciekawy serwer - wyszło mi ponad 1k.
5 miesięcy po 8 godzin dziennie.
Policz ile jesteś w stanie zarobić najmując się nawet do zwykłej pracy, nawet gdzieś na magazynie czy ochronie.
Możesz przez 5 miesięcy uczyć się intensywnie jakiejś przydatnej rzeczy - np. nowego języka, a to ci zaprocentuje w życiu....

Dodatkowo, by rozwijać serwer jest konieczna dalsza nad nim praca już po jego otwarciu, nie tylko łatając bugi.
Administracja techniczna serwera i plików, porządek na web community, GM, obsługa donate itd, itp.
To nie przypadek, że to Rosjanie, Brazylijczycy i Catalin z Rumunii mają w tej chwili najwięcej i najpopularniejszych serwerów - to są po prostu biedne kraje gdzie kalkuluje im się praca nad plikami. Catalin zbiera dywidendę za ponad 12-letnie doświadczenie pracy z plikami retailowymi.

Ścigasz swoje dobre wspomnienia, mój przyjacielu.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 333

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 13, 2017, 09:37:07 pm »
Wystarczyłby zasrany limit dziennego expa, albo ograniczenie go w dużym stopniu po przekroczeniu liczby X...
To powinno być na starcie classica, robisz dzienny % i nara, masz za dużo czasu farmisz adene, sprzedajesz plvl albo relog na inną postać.
vit/Nevit kamaloki/Kartia miały robić taki balans dla casuali (robisz szybki % na kartii a kto ma więcej czasu grinduje powolny %) ale z resetami, refillami, runami, wyszło jak wyszło.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2017, 09:50:02 pm wysłana przez QRQ »


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 14, 2017, 01:17:14 am »
Wystarczyłby zasrany limit dziennego expa, albo ograniczenie go w dużym stopniu po przekroczeniu liczby X...
To powinno być na starcie classica, robisz dzienny % i nara, masz za dużo czasu farmisz adene, sprzedajesz plvl albo relog na inną postać.
vit/Nevit kamaloki/Kartia miały robić taki balans dla casuali (robisz szybki % na kartii a kto ma więcej czasu grinduje powolny %) ale z resetami, refillami, runami, wyszło jak wyszło.
Playtime limit.
Była taka opcja w plikach retailowych. Nigdy nie testowałem.
Aż szkoda.
Chodziło o ochronę graczy przed nolajfieniem.
I to IMO najlepsze rozwiązanie, tylko nie wiem, czy działało to jako długość sesji czy zliczane było w odstępach kalendarza (dni, tygodnie, miesiące)
Nie mam pojęcia, czy na javkach jest taka opcja.
Teoretycznie można zaprogramować, filozofii w tym nie ma.
Pewnie i z expem to można zrobić. Retail zliczał exp podczas sesji.
Legenda głosiła, że japońskie serwery tak były ustawiane - malejący z upływem czasu exp, resetował się limit np. raz na miesiąc.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 333

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2017, 11:28:20 pm »
Wystarczyłby zasrany limit dziennego expa, albo ograniczenie go w dużym stopniu po przekroczeniu liczby X...
To powinno być na starcie classica, robisz dzienny % i nara, masz za dużo czasu farmisz adene, sprzedajesz plvl albo relog na inną postać.
vit/Nevit kamaloki/Kartia miały robić taki balans dla casuali (robisz szybki % na kartii a kto ma więcej czasu grinduje powolny %) ale z resetami, refillami, runami, wyszło jak wyszło.
Playtime limit.
Była taka opcja w plikach retailowych. Nigdy nie testowałem.
Aż szkoda.
Chodziło o ochronę graczy przed nolajfieniem.
I to IMO najlepsze rozwiązanie, tylko nie wiem, czy działało to jako długość sesji czy zliczane było w odstępach kalendarza (dni, tygodnie, miesiące)
Nie mam pojęcia, czy na javkach jest taka opcja.
Teoretycznie można zaprogramować, filozofii w tym nie ma.
Pewnie i z expem to można zrobić. Retail zliczał exp podczas sesji.
Legenda głosiła, że japońskie serwery tak były ustawiane - malejący z upływem czasu exp, resetował się limit np. raz na miesiąc.
Playtime limit był wbudowany bo w kr była opcja subskrypcji albo płacenia od godzin. Playtime limit/stamina jest słaba bo casual w 30h tygodniowo wbije 2 lvle a aoe cp 10...

imho w nocy rate serwerów powinien być niższy, a w peak time wieczorem wyższy zarówno drop jak i exp.
Albo jakieś customy że mobom rośnie def/hp na noc.
Jak ktoś ma dziwne godziny pracy to trudno, nie każdy serw jest dla wszystkich.

A najprostszy jest hard cap, ale ludziom by odwalało jakby mieli przez tydzień siedzieć na 40lvlu czekając na unlock.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2017, 11:40:28 pm wysłana przez QRQ »


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 17, 2017, 06:12:56 am »
Playtime limit był wbudowany bo w kr była opcja subskrypcji albo płacenia od godzin. Playtime limit/stamina jest słaba bo casual w 30h tygodniowo wbije 2 lvle a aoe cp 10...
Sądzę, że przyczyny nie są aż tak istotne, ale fakt nie wiedziałem o tym, może i warto wiedzieć.
Sens uwagi był taki, że serwery mają techniczną możliwość ustawienia limitu godzinowego gry.
To jest patent, bo dostając np. 100h gry na miesiąc raz, że oszczędza to real life, 3h dziennie IMO jest całkiem dużo, a i powinno zmniejszyć teoretycznie ilość botów.
Czy casual, czy cp,  z limitem czy bez limitu i tak taki sam efekt będzie.
Sam wybierasz, czy solujesz i wbijasz powoli level, czy grasz w grupie z funem i profitem....
Tutaj limit godzinowy nic nie zmienia
Na tym polegał Lineage od zawsze.
Cytuj
imho w nocy rate serwerów powinien być niższy, a w peak time wieczorem wyższy zarówno drop jak i exp.
Albo jakieś customy że mobom rośnie def/hp na noc.
Jak ktoś ma dziwne godziny pracy to trudno, nie każdy serw jest dla wszystkich.

I tutaj się całkowicie NIE zgadzam.
:)
W nocy? Co to znaczy? Jak sądzisz, kiedy jest noc dla Brazylijczyków?
Sukcesem serwera jest kiedy uda mu się ściągnąć graczy z całego świata, nie tylko Europejczyków.
To było właśnie piękne na takich serwerach, nieważne o której się logujesz, o której możesz grać i tak masz ludzi do gry, a nie, że o 23.00 admin asfalt zwijał.....
Ta gra bez dużego online o każdej godzinie nie ma sensu.
Przewinąłem się przez masę serwerów i takie "europejskie" to była najgorsza możliwa opcja do wyboru.
Taki serwer na 100% był skazany na faila po góra 3-4 miesiącach (wtedy przypomnę to były short-term servery a nie jak teraz "sukces edycji")
Cytuj
A najprostszy jest hard cap, ale ludziom by odwalało jakby mieli przez tydzień siedzieć na 40lvlu czekając na unlock.
Hardcap. Tutaj dotknąłeś istoty rzeczy.
I wyobraź sobie, że wpadłem na pomysł jak to rozwiązać.
Nie ukrywam, że samą ideę, ale nie implementację, zgapiłem z innego serwera.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 187

  • Pochwał: 0

  • Hollow's Power
Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 17, 2017, 08:28:31 am »
po wielu latach grania w l2 i skosztowaniu wielu innych pozycji z rodziny mmo mogę powiedzieć pokrótce czego oczekiwałbym osobiście, czego w l2 brakuje i co można byłoby zapożyczyć

- zero dualboxów
- użyteczne supporty i równie popularne co inne klasy
- bardziej rozbudowany i skomplikowany system skilli który wymagałby jakichkolwiek umiejętności i znajomości danej klasy, nie spamowanie kilku z nich czy to na pvp czy pve, bo z reguły jest to bezmózgie naparzanie klawiszy, balansu który zmusi nas do znajomości sytuacji w której się znajdujemy by podejmować właściwe decyzje co do używania skilli i wybierania targetów
- powolny ale jednostajny exp (żadnego 1-85 w tydzień), balans dziennego expa rozłożony między grindowanie a robienie np. różnorakich questów (nie instancji), by np. robiąc questy godzine dziennie i farmiąc godzine dziennie nie odbiegać od graczy którzy będą grali 6 godzin dziennie, wtedy celami byłyby bardziej działy jak crafting i zarabianie adeny, która musiałaby mieć swoje przełożenie w wartości (czytaj: więcej dobrych rzeczy za adene w sklepach, np pełne sety, które oczywiście byłyby gorsze od tych z kraftu)
- wartościowy i interesujący content do robienia na każdym przedziale levelowym (dlatego ludzie chcą high rate, bo nie wiedzą co robić na levelu poniżej 40 jeżeli muszą go wbijać w dłużej niż kilka dni, ludzie zapomnieli co to low level rb, z drugiej strony jest też to wina ograniczonej liczby skilli dla low leveli, co również trzeba byłoby zmienić)
- nawiązując do tego wyżej, więcej różnorodności w itemach, więcej użytecznych setów do wyboru, część ze sklepów, część tylko z craftu, wybór dla każdej klasy, zależnie od tego jaką drogę rozwoju wybiera (sety pvp, pve, mixowane)
- nawiązując do tego wyżej, więcej różnorodności w ścieżkach wyboru klas i subklas (tylko że subklasa jako pojęcie miałaby inne znaczenie, coś jak w diablo 2, grasz czarodziejką, ale masz do wyboru 3 ścieżki rozwoju)
- żadnych instancji, wszystko open world
- gra oparta na ekonomii i dominacji (mniej chętni do pvp skupiają się na pierwszym, ci bardziej skłonni na drugim), coś ala albion, można farmić albo iść się naparzać
- większa hardkorowość w pvp i pk, czytaj: lootowanie itemów (bindowanie eq by nie mogło wylecieć kosztowałoby dużo adeny i byłoby na czas), pkowanie by się po części opłacało ale z ryzykiem większej straty
- nawiązując do powyższego, stworzenie rejonów wolnych od pvp (ograniczone miejsca expienia i robienia dobrych questów, gorsze spoty na farmienie adeny i itemów etc)
- ograniczenie teleportów(nie kompletne usunięcie, część teleportów odblokowywana poprzez dostanie się do danego miejsca) zmuszenie graczy do przechodzenia na piechote (w tym przypadku na mountach, by nie iść godzine z jednego miejsca na drugie, ale by nie unikać pvp za każdym razem również jak w albionie, odpowiednie możliwości zatrzymania osoby na mouncie jeżeli da się złapać)
- żadnych bsoe (chyba że w skillu supporta), żadnych cp potków, chyba że specjalnych regenerujących cp w czasie (np przed następną walką jak wróg wróci za pare-parenaście minut, oczywiście kosztujących odpowiednio dużo adeny), zero regeneracji cp (regeneracja tylko w miastach u npc, albo w skillach supportów)

to tak z grubsza, a z l2 można byłoby zrobić dobrą grę mmo zatrzymując w niej to co najlepsze, czyli klimat walk pvp, rb, siege, wspólne wyprawy po spoil na krafting i tworząc inne atrybuty, przez powyższe modyfikacje
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2017, 08:32:54 am wysłana przez Salamon »
Żadna z historii , jakie ludzie opowiadają o mnie,
nie zmieni tego faktu, kim naprawdę jestem.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 17, 2017, 03:00:16 pm »
Do tego co wyżej:
Zwróć uwagę, że właśnie NCSoft poszedł w przeciwnym kierunku.
I dlatego uznany został przez starych graczy jako "popsuty".
Najpierw usunięto drop przy śmierci postaci.
Wprowadzono quest na zbicie, PK, potem ułatwiono zbicie karmy.
Wywalono konieczność dropienia booków, a potem w ogóle konieczność ich posiadania.
potem noobom nie chciał się nawet chodzić do NPC wykupywać skili - zrobiono auto-learn.
Nie chciało się podnosić dropu - zrobili auto pick-up.
Kiedyś, w starszych częściach im wyższy grade sprzętu tym mniejszy jego wybór - powinno być zupełnie odwrotnie.
Questy w L2 - śmiech na sali w porównaniu do choćby WoW.
RB - no sorry, miałem znajomego który pokazywał mi  w WoW co to znaczy prawdziwy RB.
Wprowadzono instancje, o ile Dimensional Rift byłem w stanie przeżyć, to już przy Kamalokach wiedziałem, że gra się stacza.
Ograniczono liczbę klas (Awakening), za to podbijano ciągle level-cap by ludzie grindowali.
Potem znów ułatwili lewelowanie do przebudzenia, by przyciągnąć znów graczy.
A wystarczyło tak jak piszesz zmniejszyć stromiznę krzywej expa dla leweli, powinno być trudno, ale w miarę równo.
Koreańce chyba stracili poczucie w tym, o co chodzi w dobrym MMO.
Gra miała ponoć w okresie świetności kilka milionów graczy na całym świecie, wątpię, by miała teraz więcej niż kilkadziesiąt tysięcy.
Zamiast urozmaicić grę, dać możliwość zindywidualizowania umiejętności postaci dla każdego gracza, oprzeć endgame o dominację klanów czy ally,  poszli w botowanie, urawniłowkę , instancje i grind. I tak wbija się lvl-cap, enchantuje sprzęt i koniec.
Szkoda. Gra ma wiele rewelacyjnych aspektów, ale twórcy zamiast ją udoskonalać to ją psuli z każdą kolejną odsłoną.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 18, 2017, 06:27:20 pm »
Co do RB odnośnie porównania WoW a L2 myślę, że w WoWie fajnie to wygląda na pierwszy rzut oka ale później to rutyna. Ogarniasz taktyki i tyle cały boss, a jak coś spierdolisz i guild się przez to wyjebie na bossie to zapomnij, że następnym razem Cie wezmą chyba, że to guild Twoja lub znajomych. W l2 nie chodziło nawet o samego bossa tylko o PvP przed nim np. Baiumem, Barakiem, Antkiem, Valdkiem, AQ to była frajda z bossów. L2 to duży nacisk na PvP, a WoW na jakby nie patrzeć fabułę. Bo latanie na BG albo do miast innej frakcji, żeby wyjebać NPC i uprzykrzać życie innym graczom to nie PvP.


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzcie w końcu dobry serwer!
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 08, 2017, 11:43:08 am »
Więkości graczy nie stać na obecne gry MMO F2P... łykałbym jak szalony takiego Aiona, BDO, Archeage na modelu Skeltha bez IS.

Ja z kolei łykałbym jak szalony takiego Skeletha gdyby był na modelu z Aiona :/ Podejrzewam, że gdyby otwarli server F2P z PA do expa to online byłby wyższy niż w tym abonamentowym.


Co do prywatnych serverów, to bardzo tęsknię za starym Noobwars -> Vindication który istniał ponad 7 lat! Online często spadał poniżej tysiąca, aczkolwiek to wystarczało do przyjemnej gry  :)