Witaj
Gość

Wątek: Komputer do 2,5-6k złoty  (Przeczytany 4561 razy)

  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Komputer do 2,5-6k złoty
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2011, 04:04:44 pm »
Ja po prostu jestem już totalnie źle nastawiony do Ati/Radeonów. Wszystkie gry zawsze lepiej działały i będą prawdopodobnie działać na geforce/intel nawet o słabszych parametrach.


Palit nie jest złą kartą. To, że nie wygląda cudownie nie oznacza, że jest zły w stosunku do ceny.



Z płytą lekki fail, aczkolwiek brałbym asusa/gigabyte. Poza tym nie wiem po co mu super karta itd. Jak na przeciętnej płycie z przeciętnym prockiem nie wyciągnie z niej 100%(musiałby podkręcać, czyli znowu musiałby dołożyć do płyty/chłodzenia).



Chyba, że lubi widok przypalonych podzespołów. Gra w L2 może nie jest taka potrzebująca, ale komputer zazwyczaj jest długo odpalony, a temperatura skacze w górę.



Poza tym do gier(dzisiejszych), które dużo czytają z dysku dobrze wyjdzie na raidzie, a o dvd etc. można zapomnieć bo wówczas ten zestaw byłby bardzo przeciętny.



Wiadome jest, że nie kupuje się komputera za 5000+, chyba że do renderingu, gdyż taki za 3000zł starczy na 2lata, a taki za 5 na 3 lata. Taniej wyjdzie wymiana, a w dodatku będzie wydajniej.




A i bierz 2 rdzenie max, żadna gra Ci nie wykorzysta 4 rdzeni, w ram jak pakujesz to bierz 1600, bo pomiędzy np. 800 a 1033 jest mała różnica.




Oczywiście możesz brać AMD, ale naprawdę nie wykorzystasz tych rdzeni, no bo gdzie?


To nie jest prawda... crysis 2, gta 4, crysis, mafia 2 korzystaja glownie z 4 rdzeni... ramy 1333 pomiedzy 2000 nie ma najmniejszej roznicy... a jezeli chodzi o intel/nvidia, albo amd/amd to  zalezy czy gra wykorzystuje physx, czy nie...Plyty asrocka kiedys byly fatalne, teraz sa jednymi z najlepszych na rynku... nie przebija plyt za 1,5k asusa czy evgi, ale w asrocku pracuja ludzie ktorzy znaja sie na rzeczy i daja ci do plyty wszystko czego potrzbujesz. najlepsza plyta jaka jest w normalnej cenie to jest asrock 870 extreme 3.

z temperaturami spokojnie... jezeli wezmie moj zestaw to grafika ma jedno z najlepszych chlodzen, a proc tez sie nie bedzie grzal... musisz pamietac o wymienianiu pasty co jakis czas ;)

edyta:
CPU+MOBO imo geforce+amd to najlepsza wspolpraca

jesli chodzi o GPU, MSI/HiS ew. GALAXY/Zotac lub GAINWARD ale to juz najwyzsza pulka http://allegro.pl/gainward-gtx460-golden-sample-1gb-256bit-sklep-wwa-i1408461454.html

@hell 4 rdzeni moze moze nie wykorzysta, ale najlepsze 2 rdzeniowki sa drogie, a poza tym nowsze 4 rdzeniowki sa produkowane w nowszej technologi co za tym idzie mniej sie grzeja i sa bardziej podatne na OC a roznicy w cenie duzej nie ma

galaxy, zotac, gainward to jedne z gorszych...


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Komputer do 2,5-6k złoty
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 17, 2011, 05:21:55 pm »
Że ma pozostałosci - umknęło mi :P
Powodzenia z kompem bez DVD. Ślepe końcówki to się robi w przemysłówce.

No i taka mała uwaga:
procesor - o ile sie znasz troche na kompach - mozesz spokojnie zrobic z niego 4 rdzeniowego phenoma za 2/3 ceny :) sa to poprostu te same modele, tylko AMD chyba sie nie chcialo robic nowych i zablokowal jeden rdzen ktory mozna odblokowac :) oczywiscie nigdy nie ma 100% szans, ze ci sie odblokuje, ale nie znam czlowieka ktory tego nie odblokowal, a siedze w tym od dobrych 2 lat :) (...)
Gdybyś siedział trochę więcej niż tylko w necie, to byś się przynajmniej zainteresował, jak są produkowane procesory, a konkretnie ich chipsety.
Produkowany jest _jeden_ wafel krzemowy z którego wycina się ileś tam chipów. Ponieważ wiadomo, że produkcja _nigdy_ nie jest w 100% udana. Więc każdy chip jest testowany.
Ma mieć powiedzmy 64 potoki renderowania i 128kb cache.
Działa wszystko no to _ten konkretny_ kawałek będzie procesorem i7aaa.
Działają 63 potoki i 128 cache. No to zablokujemy 31 potoków i z 32 potokami i 128cache to  będzie i7bbb.
Działa 27 potoków i 84 cache. No to zablokujemy 3 potoki i 20kb cache i to będzie i5aaa.
I tak dalej i tak dalej. Stąd taka ilość procesorów i ich wariantów.
Dlatego tańsze procesory mają możliwość odblokowania tego, czy tamtego. Ale _nikt_ Ci nie da gwarancji, że w pewnym momencie jak pomnożysz 2 x 2 nie wyjdzie Ci 5. Bo o to w tym wszystkim chodzi.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Komputer do 2,5-6k złoty
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 17, 2011, 05:37:22 pm »
a co ma piernik do wiatraka? napisałem, ze nie widziałem człowieka który nie odblokował proca, a troche ich poznałem...


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: Komputer do 2,5-6k złoty
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 17, 2011, 05:41:42 pm »
dokladnie tak jak mastjedi napisal, to samo na GPU, kiedys fajnie na radeonach sie odblokowywalo dodatkowe potoki
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Komputer do 2,5-6k złoty
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 18, 2011, 03:04:40 am »
@drzewo97 A czy ja napisałem, że się nie da odblokować? Każdy zablokowany układ da się odblokować. Chyba, że nie jest zablokowany programowo, a coś nagrzebią w samym chipsecie. Kwestia sterownika. I zapewne wiesz, że na oryginalnych/referencyjnych sterownikach taki numer nie przejdzie. Przynajmniej kiedyś. Może coś się zmieniło w tej materii. Natomiast nie zwróciłeś uwagi na problem:

(...)Ale _nikt_ Ci nie da gwarancji, że w pewnym momencie jak pomnożysz 2 x 2 nie wyjdzie Ci 5.
Bo o to w tym wszystkim chodzi.(...)

Ja wychodzę z założenia, że skoro jest coś zablokowane, to nikt nie robił tego na złość użytkownikowi, albo żeby generować straty firmy "kastrując" dobry, drogi chipset po to tylko, żeby sprzedać go za mniejsze pieniądze jako tańszy model.

Pozdrawiam
PS. Kto pamięta procki AMD do których wystarczył ołówek i miało się egzemplarz z wyższej półki? :D
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: Komputer do 2,5-6k złoty
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 20, 2011, 01:56:59 pm »
PS. Kto pamięta procki AMD do których wystarczył ołówek i miało się egzemplarz z wyższej półki? :D
Pamietam ;P wystarczylo pokryc grafitem jakis tam element. Wzdychalem do amd 2,5 ghz. Pamietam, ze stare modele mialy odblokowany mnoznik i krecilo sie je pieknie. Dodatkowo ten procek byl pierwszy z serii prockow - czyli mial duzy zapas mocy. No i polowalo sie na konkretne serie tego procka, chodzilo o to by trafic procek wyciety jak najblizej ze srodka wafla krzemowego, mial wtedy najlepsze parametry. Piekne czasy ;P
A może by wrócić na oficjal :)