Witaj
Gość

Wątek: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.  (Przeczytany 5670 razy)

Witam,
Planuję kupić sobie nowy telefon i zastanawiam się nad tymi dwoma. (HTC HD2 oraz SE Xperia X10) Ma/miał ktoś styczność z którymś? Wszelkie spostrzeżenia/opinię/porównania/plusy i minusy mile widziane.

Z tego co wyczytałem to android bije WM na głowę. Niestety osobiście nie miałem okazji korzystać z żadnego z w/w OS.

/discuss
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 11:53:35 pm wysłana przez Acid »


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2011, 10:59:35 pm »
Pracuje w salonie orange. Mogę ci powiedzieć całkiem sporo.

Po pierwsze HD2 od HTC to telefon oparty na Windows Mobile. Wielgachny ekranik. Niestety WM jest strasznie porozrzucany. Telefon genialny dla firm taxówkarskich i maniaków małych telewizorów :)

Wady: Bardzo ale to bardzo wadliwe. Największa liczba słuchawek idących na serwis to właśnie HD2. Przez rok otrzymywaliśmy do sprzedaży HD2 z wadą fabryczną.

Xperia x10 - przede wszystkim produkt nowszy na rynku. System android. Na razie odradzam aktualizowanie go we własnym zakresie (posiada androida trochę starszą wersję).
Ogólnie wszystkomający telefon. no prawie wszystkomający. Wszystko ok gdyby nie brak radia w zestawie słuchawkowym. To był powód dla, którego klienci ostatnio nie kupili.
Jak potrzebujesz korzystać z facebooków, tłiterów, jutubów, gmailów i innych wynalazków, to polecam ten model. Oczywiście w HD2 zainstalujesz także, ale w X10 masz to w zestawie.

Interfejs androida jest o wiele bardziej przejrzysty i wygodny. Na HD2 bez SPB mobile shell (nakładki na interfejs), jesteś zmuszony po większości funkcji poruszać się za pomocą piórka. Na Androidzie w większości przypadków kciuk wystarczy jako urządzenie wskazujące :)

Co mogę ci powiedzieć więcej. Serwis HTC w polsce przyjmuje tylko firma Regenersis, o której mam mieszane uczucia. Pomimo wielkiego zakresu usług serwisowych, mają tam nadal ludzi, którzy uwielbiają podmieniać karty pamięci i baterie.

Oczywiście ja znam większość wad telefonów. Klienci nie przyjeżdżają do salonu aby podziękować za działające funkcje :P

Xperia wystawowa strasznie się wytarła leżąc w ekspozytorze. Z HD masz obudowę metaliczną w dotyku :) W HD2 twierdzę, że przyciski są bardziej stylowe. W Xperii są polakierowane takim srebrnym kolorem, jak motocykle w zabawkowym.

Określ dokładnie co chcesz wiedzieć. Tak ogólnikowo to ci mogę tylko takie pierdoły pisać :)
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2011, 11:28:06 pm »
Moim skromnym zdaniem lepszym wyborem byłby SAMSUNG WAVE (sam posiadam i jestem zadowolony)   lub GALAXY S
Bebechy podobne tylko Wave ma BADA SYSTEM a GALAXY - Androida i trochę większy wyświetlacz.

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2011, 11:45:57 pm »
Czytam w necie recenzję x10 i ludzie piszą, że ogromną wadą prócz słabej baterii i braku radia jest strasznie cichy głośnik zarówno rozmów jak i ten odpowiadający za dźwięki dzwonków. Co całkowicie odsuwa mnie od xperii.
Ogólnie szukam smartfona (już teraz jestem pewny) z androidem, który prócz standardowych funkcji telefonu będzie pełnił rolę gadżetu tak jak mój iphonik 2g. ;) Czyli głównie gry, internet, muzyka i filmy. Wybór telefonów jest ogromny, a każde podsumowanie recenzji inne, co dodatkowo utrudnia wybór i daje coraz to nowe wątpliwości.


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2011, 12:08:40 am »
kup sobie 3 chińskie podróby w tej samej cenie jak się jedna zepsuje to masz następną  :P


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2011, 12:24:14 am »
jakbym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma to bym zrezygnował w ogóle. Ale tylko dlatego, że pracując recepcji mam już zwarte ucho do słuchawki Blutut. Dla mnie tylko BlackBerry. Szybki, prosty, rozbudowany, stylowy, z touchpadem, wysokiej jakości głośnym wyjściem dźwięku.
Nic lepszego dla osoby, która musi dzwonić i... nagrywać rozmowy z kłótliwymi klientami. Rewelacyjny mikrofon ;]

Dotykowe śmierdzą ogólnie. Oczywiście jak chcesz jakiś telefon z dotykowym to poleciłbym ci najprędzej Samsunga. Omnia 2 jest rewelacyjna. Teraz HTC Desire, jeszcze na androidzie ale nie powiem ci jak sie sprawuje. proponowałbym jeszcze zerknąć na Samsunga Wave i tego w wersji i9000. Jak mierzysz na telefony z wysokiej półki to zainteresuj się nokią N8. Ogólnie jak się skierujesz do głównego salonu swojego operatora to powinni ci dać się pobawić przez chwilę każdym z telefonów. Może w ten sposób spróbuj. Najlepiej samemu podjąć decyzję niż opierać się w 100% na opinii anonymousów ;]
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2011, 01:12:26 am »
Symbian odpada całkowicie. Dotykowych symbianow na pewno nie wezmę, nawet tego nowego ^3.
Z tego co widzę to miano najlepszego androida posiada Samsung Galaxy S. Miał ktoś z nim styczność? Rzeczywiście zasługuje na ten tytuł?


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2011, 10:12:45 am »
2 rzeczy na które ludzie narzekają w galaxy S to brak diody LED i zbyt słaba jakość materiałów jak na tą klasę telefonu

mocne strony to wyświetlacz, procesor i bateria

http://www.youtube.com/watch?v=4Wg1gZCU2AU

jeśli zbytnio ci się nie spieszy to wstrzymaj się do 13 lutego gdzie premierę będzie miał SAMSUNG GALAXY S2

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8981131,Czego_mamy_sie_spodziewac_po_telefonie_Samsung_Galaxy.html

lecz cena będzie pewnie kosmiczna.

zawsze zostaje ci Iphone 3/4  :) 

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2011, 09:58:07 pm »
Wydaje mi się, że kupię Samsunga Galaxy S, bo póki co niczego godnego uwagi prócz niego nie znalazłem. :)
Co do SGS 2 pewnie cena będzie podchodziła pod 3k zł, a to już trochę przesada jak na telefon IMO. :]


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2011, 07:48:49 am »
Co kupiłeś w końcu ?
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2011, 08:22:15 am »
Samsung Galaxy S i jestem mega zadowolony. :]


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2011, 06:48:17 pm »
A ja kupiłem motorolle defy która jest tańsza niż sgs a i w benchmarkach wypada lepiej niż sgs ;]


  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2011, 08:17:24 pm »
W benchmarkach bez lagfixa....
new future.


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2011, 09:28:50 pm »
W benchmarkach bez lagfixa....

hehe ale samusng dał ciała z tym systemem plików, nie wiedzialem o tym ;] Ja nie wiem jak tak ogromna firma może dopuścić do takiego błędu, to wychodzi że stocko-wy sgs jest o 1/2 słabszy niż po wgraniu lagfixa.


  • Wiadomości: 604

  • Pochwał: 0

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 07, 2011, 09:44:54 pm »
nie ma tak jak powiekszac e-penisa quadrantem.

Co do wyboru pomiedzy hd2 a x10, wybor jest oczywisty galaxy s.

ps. ktos napisal ze mocna strona galaxy s jest bateria - jest to oczywiscie bzdura.


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 07, 2011, 09:50:08 pm »
nie ma tak jak powiekszac e-penisa quadrantem.

Co do wyboru pomiedzy hd2 a x10, wybor jest oczywisty galaxy s.

ps. ktos napisal ze mocna strona galaxy s jest bateria - jest to oczywiscie bzdura.

Jesteś debilem? Chyba najlepiej nic nie pisać bo zaraz jakiś smark zacznie wyjeżdzać z jakimś e-penisem. Ogarnij się człowieku to tylko forum a to był tylko post.


  • Wiadomości: 604

  • Pochwał: 0

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2011, 10:09:32 pm »
nie ma tak jak powiekszac e-penisa quadrantem.

Co do wyboru pomiedzy hd2 a x10, wybor jest oczywisty galaxy s.

ps. ktos napisal ze mocna strona galaxy s jest bateria - jest to oczywiscie bzdura.

Jesteś debilem? Chyba najlepiej nic nie pisać bo zaraz jakiś smark zacznie wyjeżdzać z jakimś e-penisem. Ogarnij się człowieku to tylko forum a to był tylko post.

Czy ja wygladam jak twoj kolezka? Raczej nie, wiec zbastuj i wracaj do szeregu.


Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:24:51 pm »
Panowie milan9 i pokit po 5% na wyluzowanie + spam w koszu.

ps. ktos napisal ze mocna strona galaxy s jest bateria - jest to oczywiscie bzdura.

2d 16h 50m 14s od odłączenia - poziom baterii 40%.

A ja kupiłem motorolle defy która jest tańsza niż sgs a i w benchmarkach wypada lepiej niż sgs ;]

Porównując mojego SGS z Defy Ithera, to kładę go dość mocno.

Jaki masz wynik?

Neocore - 55,7 FPS
Quadrant Standard - 1265


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 08, 2011, 12:02:47 am »
ja mam na quadrant 1030 a kolegi sgs ma 940, ale faktycznie jak czytalem o tym lagfiksie to nawet po 2000 wyciagaja.


Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 06, 2011, 12:08:55 am »
Telefon spoko. Gorzej jak się uderzy telefonem niechcący o stół, a na wyświetlaczu ukaże się pajęczynka, której to wymiana kosztuje ok 600 zł. Szukam sponsora. :/


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 07, 2011, 06:01:42 pm »
Telefon spoko. Gorzej jak się uderzy telefonem niechcący o stół, a na wyświetlaczu ukaże się pajęczynka, której to wymiana kosztuje ok 600 zł. Szukam sponsora. :/

dlatego wole mieć telefon za 3-4 stówy, bo potem nie żal zamienić na inny w razie wu
współczucie ale tak to jest  :)


  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 03, 2011, 06:11:53 pm »
krotka pilka - galaxy ace S5830 czy xperia x10?

zalezy mi na wygodnym przegladaniu stron i pisaniu smsow

//Acid -- Scalam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 07:37:11 pm wysłana przez Acid »


Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2011, 07:44:44 pm »
Galaxy Ace zdecydowanie.


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 05, 2011, 11:20:56 pm »
Galaxy S, HTC Desire HD czy iPhone 3gs (musiałbym tylko wymienić płytę główną). Otóż szukam telefonu głównie do słuchania muzyki, przeglądania i robienia zdjęć, oglądania filmów  (gry/internet/aplikacje ect. też są dla mnie dość 'ważne' bo w szkole czasem się to przydaję, albo jak się na kogoś czeka itd)
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: Windows Mobile czy Android? HTC, czy może SE? Czyli wybieramy smartfona.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 24, 2011, 07:31:33 pm »
 :bump:
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬