Witaj
Gość

Wątek: Wrzucenie "plików z L2" do RAMU  (Przeczytany 2854 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1771

  • Pochwał: 4

Wrzucenie "plików z L2" do RAMU
« dnia: Grudzień 04, 2011, 09:42:37 pm »
Witam serdecznie, wiem że istnieje możliwość wrzucenia np. Tekstur z L2 do ramu, żeby szybciej wczytywało je niż na dysku, niestety nie posiadam już linków i  nie mogę sobie przypominać gdzie to czytałem.

Może ktoś wie :D?


tzn. wiem że trzeba utworzyć "dysk ram" ale jak zrobić to pod lvl?
RPG CLUB x3 Empire
HellSingus "Pieczątka Diabła" - Destroyer wanna be - Motivated & Nolife 1week mode ON


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Wrzucenie "plików z L2" do RAMU
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2011, 08:52:29 am »
pod DOSem to było polecenie ramdrive. Pod windą nie bawiłem się :) A chętnie bym posłuchał.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 91

  • Pochwał: 0

Odp: Wrzucenie "plików z L2" do RAMU
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2011, 04:59:54 pm »
Można stworzyć partycję program pod Windows
http://www.freshxp.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=90:ram-disk-wirtualna-partycja-w-pamici&catid=6:optymalizacja&Itemid=8

Ale jak zrobić żeby lineage ciągneło textury z partycji ram - zakładam że nikomu całe L2 się nie zmieści w ramie (15GB)


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Wrzucenie "plików z L2" do RAMU
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2011, 05:07:33 pm »
Nisko oceniasz :D
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 442

  • Pochwał: 10

  • offline.
Odp: Wrzucenie "plików z L2" do RAMU
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2011, 05:17:02 pm »
Nisko oceniasz :D
Oświeć nas :D :D
Można stworzyć partycję program pod Windows
http://www.freshxp.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=90:ram-disk-wirtualna-partycja-w-pamici&catid=6:optymalizacja&Itemid=8

Ale jak zrobić żeby lineage ciągneło textury z partycji ram - zakładam że nikomu całe L2 się nie zmieści w ramie (15GB)
Odejmij od tego muzykę, i inne pierdoły. Zaznaczyłem 4 foldery i zajmują one niecałe 10 GB.
Poczekam na odpowiedź imposa  :P


  • Wiadomości: 91

  • Pochwał: 0

Odp: Wrzucenie "plików z L2" do RAMU
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2011, 05:32:49 pm »
Powiedzmy że mam 8gb ramu (teraz 2 gb hahaha), więc jeszcze coś trzeba by było pominąć. Nie mam visty, ani 7, więć nie umiem sprawdzić tego:" Dajesz w Win7 prefetch na on, i max. RAMu na cache."
Gdzieś to na forum znalazłem, może ktoś to sprawdzić jak to zrobić i czy coś to daje dla ramu <16GB


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Wrzucenie "plików z L2" do RAMU
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2011, 05:34:55 pm »
Cytuj
zakładam że nikomu całe L2 się nie zmieści w ramie (15GB)
nisko oceniasz :)

Bardziej mi się wydaje, że wydajnym rozwiązaniem będzie zamiast tworzyć dysk na ramie, to po prostu usunąć pagefile. (wymagane od 4GB Ram w góre). W efekcie pliki są zaczytywane tylko raz z dysku. Tymczasowy plik wymiany nie istnieje więc gdzie są trzymane pliki ? :) Tam gdzie ich miejsce.
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 91

  • Pochwał: 0

Odp: Wrzucenie "plików z L2" do RAMU
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2011, 05:39:02 pm »
Bardziej mi się wydaje, że wydajnym rozwiązaniem będzie zamiast tworzyć dysk na ramie, to po prostu usunąć pagefile. (wymagane od 4GB Ram w góre). W efekcie pliki są zaczytywane tylko raz z dysku. Tymczasowy plik wymiany nie istnieje więc gdzie są trzymane pliki ? :) Tam gdzie ich miejsce.

Nie dojdzie do sytuacji że z braku pagefile dojdzie do crashu?


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Wrzucenie "plików z L2" do RAMU
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2011, 08:30:52 pm »
Bardziej mi się wydaje, że wydajnym rozwiązaniem będzie zamiast tworzyć dysk na ramie, to po prostu usunąć pagefile. (wymagane od 4GB Ram w góre). W efekcie pliki są zaczytywane tylko raz z dysku. Tymczasowy plik wymiany nie istnieje więc gdzie są trzymane pliki ? :) Tam gdzie ich miejsce.

Nie dojdzie do sytuacji że z braku pagefile dojdzie do crashu?

Przy moich 2 GB i range na "wide" L2 siadło dopiero po 30 min koło wejścia do miasta na Talking Island (kto gra na becie, wie jak tam wygląda) :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 08:32:59 pm wysłana przez Kamal »


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: Wrzucenie "plików z L2" do RAMU
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:42:03 pm »
sam o tym pisałem na tym forum, fragment postu w którym podałem kilka przykładów jak pogrzebać w plikach L2 by go zoptymalizować (za ten post moja pierwsza i ostatnia niestety pochwała ^^):

a co do mojej wcześniejszej wypowiedzi odnośnie tworzenia dysku z nadmiaru pamięci ram i tajemnych technik których nikt nie umie dokładnie opisać. poradniki na ten temat czytałem na forum klanu teamzone (już nie mam tam dostępu), w którym znalazło się kilka podobnych mi ludzi lubiących pogrzebach w bebechach gierek. z kolei info w poradnikach było zaczerpnięte bodajże z L2Blah/L2Guru. niestety nie posiadam linków. w każdym razie trzeba mieć:
a) nadmiar ramu ^^.
b) program który z tego nadmiaru stworzy nam dysk na który przerzucimy całe L2 bądź też tylko foldery tekstur.
c) programy które "zlinkują" ze sobą folder L2 na normalnym dysku z folderami tekstur na dysku z ramu.
nazw programów też już nie pamiętam, ale powinno się to łatwo znaleźć na guru i w google.

życze wszystkim owocnego moddingu  8)

//Acid


no niestety tak jak i wtedy, linków do porad nie posiadam ;D z tym "łatwo znaleźć" chyba przesadziłem x) ale jak najbardziej jest to możliwe. ciekawe jakby to się zachowywało z GoDem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 10:44:07 pm wysłana przez Rival »


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Wrzucenie "plików z L2" do RAMU
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:51:02 pm »
kupcie se MacPro z 128GB ram  + zainstalujcie Windows 7 to wam sie 10 l2 zmieści w ramie;P